• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ogólny temat o motoryzacji :)

Paxton

Banned User
Joined
Feb 23, 2008
Messages
4,110
Reaction score
48
Location
London, UK
Nie ma już supportu na Polish Boardzie z czego się ciesze, wiec założę może temat o dość ogólnym temacie jakim jest motoryzacja.

Osobiście chciałem założyć temat o motorach ale niestety tego jest o wiele węższa grupa społeczna wiec założę ogólnie o wszystkim co związane z motoryzacja.

Ma któryś z użytkowników motor/samochód? Jaki? Lub kiedy macie zamiar kupić? I co?

Ja osobiście, już wysłałem papiery dot. prawa jazdy i w czerwcu idę na trening dot. jeżdżenia na motorach i mam zamiar w lecie kupić Yamaha Yzf r125, i w tym samym czasie robić prawo jazdy na auta bo dłużej zajmuje a chce mieć coś w miedzy czasie.
:thumbup:
 
Jak już chcesz robić prawko to coś powyżej 600 ccm kupuj, Yamaszki te fajnie wyglądają, no ale moc i dźwięk nie xD
 
Jak już chcesz robić prawko to coś powyżej 600 ccm kupuj, Yamaszki te fajnie wyglądają, no ale moc i dźwięk nie xD

Niestety musial bym czekac kilka lat. Powyzej 125 pozwalaja dopiero od 21 roku zycia.

Druga sprawa, wygląd chyba najlepszy jeśli chodzi o 125, a dźwięk wcale taki nie zły, można zamontować jakiś inny tłumik ewentualnie i gitara :)
 
Ja tam teraz Robie B1 i Smarta zakupuje :)
Lepszy dźwięk? Zależy dużo to od tłumnika.
A jeżeli skuter to 2suwy chodzą ciszej :p
 
Last edited:
Gosciu z mojego miasta sobie do motoru zmoncil silnik od auta, to jest dopiero brzmienie. xD
 
Jak to jest z prawej jazdy na skuter?

Słyszałem, do pojemności 50cm potrzeba tylko dowód osobisty.

Trzeba opłacać OC itd.?

Jak odbywa się rejestracja pojazdu?;)
 
Gosciu z mojego miasta sobie do motoru zmoncil silnik od auta, to jest dopiero brzmienie. xD

:peace:, btw. PAXTON nie ma co tutaj gadać bo zaraz ktoś na Ciebie wyskoczy, że spamujesz, uwierz mi, że nie warto tracić tutaj czasu
 
Specjalist
Jak ogromna pomyłka?
Jestem z Zamościa 86km od Lublina...
Już nawet złożyłem papiery tylko czekam na 16.
 
Jak to jest z prawej jazdy na skuter?

Słyszałem, do pojemności 50cm potrzeba tylko dowód osobisty.

Trzeba opłacać OC itd.?

Jak odbywa się rejestracja pojazdu?;)

Dowód/karta motorowerowa przed 18, OC normalnie, ale to pare zł jest, rejestracja też normalnie.
 
Samme
Jeżeli masz +18 to możesz sobie bujać na dowodzie a jeżeli masz mnie to musisz robić karte :(
Ta musisz OC opłacić co pół roku, koszt to jest od 40 do 70zł zależy od jakiej firmy.
 
hmm, co do skuteru, to wystarcza dowód osobisty, ewentualnie, jeśli nie jesteś pełnoletni to karta na motorower do 50cm^3 pojemności skokowej czy coś takiego

osobiście nie posiadam skuteru, lepiej poczekać do robienia prawa jazdy
 
Last edited:
ja osobiscie mam dosc skuterów , po tych komuniach pełno dzieci jezdzi nimi , wszstyko było by okej ale one nie dostaja nogami do ziemi ; / i nie maja kompletnie pojecia o przepisach , strach prowadzic auto :/
 
ja osobiscie mam dosc skuterów , po tych komuniach pełno dzieci jezdzi nimi , wszstyko było by okej ale one nie dostaja nogami do ziemi ; / i nie maja kompletnie pojecia o przepisach , strach prowadzic auto :/

Całkowicie się zgadzam i to samo się tyczy quadów. Niestety nie wytłumaczysz tego durnowatym rodzicom, którzy kupują swojemu dziecku zabawkę, która rozwija ponad 60km/h. Szkoda, że ze swojego błędu często zdają sobie sprawę dopiero na urazówce. Skutery powinny być od 16lat minimum i powinien je obejmować egzamin państwowy w WORD(gdy nie masz innej kat.prawa jazdy),a nie jakieś przejechanie się na placyku przy komendzie.
 
Niestety musial bym czekac kilka lat. Powyzej 125 pozwalaja dopiero od 21 roku zycia.

Druga sprawa, wygląd chyba najlepszy jeśli chodzi o 125, a dźwięk wcale taki nie zły, można zamontować jakiś inny tłumik ewentualnie i gitara :)

błąd :] w Polsce jeszcze tego niema, miało być już 2 lata temu ale dalej nie wprowadzili :peace:
 
Back
Top