• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ogólny temat o rynku OTS

Kregox

New Member
Joined
Mar 3, 2009
Messages
95
Reaction score
1
Witam

Pisze po raz kolejny ;] gdyz poprzedni temat zostal usuniety ;).

Co sadza panstwo o polskim oraz zagranicznym rynku ots i o upadajacych projektach zarowno polskich jak i zagranicznych.

Co nakreca rynek ots a co go niszczy ;]
 
Nakręca przemyślana komercha, a niszczy? Wydaje mi się ,że komercyjne serwery po prostu wypierają te bardziej przemyślane, swoją trafną kampanią "reklamową". Tak samo jak tani, często lipny produkt, ale lepiej reklamowany - cieszy się większym zainteresowaniem niż droższy lepszy, którego twórcy nie potrafią wypromować go z głową :)
 
Polskie Pokemony to dobry pomysł = powodzenia ;d, martwi fakt że 80% otsów to real mapki 2 dniowe ^^ A na otsach RPG nikt nie gra <ahhh>
 
Dokladnie, 80% to RL map i co w tym ze ludzie na tym graja... sam gralem na kilku rl mapach, wiele razy mialem best lv i mase kasy poszlo w bloto ;P. Ale to zabawa na krótką mete a nie na cale lata ( tak na dana chwile ze od 2 lat RL mapy z expem x 200 sa na poczatku dziennym a żaden pożadny RPG nie może sie wybic
 
Temat real map byl juz milion razy poruszany , cóz wystarczy sciagnac server zrobic sms shop i postawic .... Czekamy na RP, coz wiecej mozna dodac ?: >
 
Last edited:
Owszem, wystarczy pobrac i odpalic ale dlaczego starych wyjadaczy tibijskich kreci exp x 200 zamiast ciekawe rpg .
Czy jest to wylacznie spowodowane warami, i mozliwoscia upadniecia projektu
 
Niestety ale masz racje. Sa rozni ludzie : Jedni wola isc na latwizne wbic szybko lvl, sie pobic, jesli przegraja zmieniaja server. Drudzy zas wola sobie spokojnie i powoli tworzyc swoja postac i odkrywac tajemnice serverow RPG . Niestety tych 1 jest duzo wiecej od tych 2 i tu masz odpowiedz na twoje pytanie . : >
 
Ale to jest przykre, przeciez ludzie potrafia ogarnac ze ktos wlozył mase czasu w projekt a inny pobral z neta i puscil tylko dla kasy. I prawda jest taka ze rl mapy sa robione pod kase a serwery RPG bardziej sa nakierowane na graczy niz na kase
 
Ale to jest przykre, przeciez ludzie potrafia ogarnac ze ktos wlozył mase czasu w projekt a inny pobral z neta i puscil tylko dla kasy. I prawda jest taka ze rl mapy sa robione pod kase a serwery RPG bardziej sa nakierowane na graczy niz na kase

No właśnie, że nie 'potrafią ogarnąć', to są po prostu ludzie-zombie.
 
Jest tez drugi aspekt tego ze wiecej ludzi gra na real mapach - lenistwo , na serverach RPG jest zazwyczaj bardzo wolny exp : P
 
Ale kiedys tak nei bylo, sam pamietam jak sie smialem z serwerów +10x tyko szukalem expu -5 x bo to byla frajda a teraz. Straszny szybki przeskok jak na scene OT i na razie nic nie zapowiada ze ma sie to poprawic
 
Pozwolcie ze cos wyjasnie.
Tibia jest najbardziej wysmiewana gra w Polse, jesli ktos chce grac na RPG to gra w inna gre, ew. idzie na real.
Ludzie, ktorzy graja na rl mapach graja tam dlatego bo mozna sie tam pobic i ma sie wlasna postac, ktora rowniez mozna expic, nie tak jak na war OTS.
 
rl się zjebał tym, że na nowych światach można robić transfer charów i po chwili są 200 lvle... gdyby nie to ludzie przychodziliby na nowe światy, żeby się wybić..
 
Wtrącę się tylko z jedną rzeczą (jak na razie):
RPG != low exp, i zapamiętajcie to sobie ku
Cenzura.png
 
rl się zjebał tym, że na nowych światach można robić transfer charów i po chwili są 200 lvle... gdyby nie to ludzie przychodziliby na nowe światy, żeby się wybić..

Ta, to jest główna przyczyna. Zjebali sprawe z tym transferem na nowe światy, tak wiele graczy by wróciło do gry żeby mieć szanse być 1 na liście...
 
Jednego czego nie rozumiem to dlaczego ludzie graja na rl mapach.
Ja gdy juz mam ochote zagrac na ots to wybieram jakis fajny gdzie mozna porobic ciekawe questy nie non stop to samo...

Nie lubie serverow rpg ze 50 lv bije sie 3h.. ale normalny exp x10 lub maly stage...
Nie wiem dlaczego graczy odrzuca pacc za sms przeciez wtedy server ma szanse sie rozwijac bo kasa leci ciagle tak samo i nic nie da reset charow.
A przeciez 10zl sms miesiecznie to nie duzo....
 
Jednego czego nie rozumiem to dlaczego ludzie graja na rl mapach.
Ja gdy juz mam ochote zagrac na ots to wybieram jakis fajny gdzie mozna porobic ciekawe questy nie non stop to samo...

Nie lubie serverow rpg ze 50 lv bije sie 3h.. ale normalny exp x10 lub maly stage...
Nie wiem dlaczego graczy odrzuca pacc za sms przeciez wtedy server ma szanse sie rozwijac bo kasa leci ciagle tak samo i nic nie da reset charow.
A przeciez 10zl sms miesiecznie to nie duzo....

A ja wole serwery rpg z niskim expem, wtedy lecisz z kimś np. expic na demony, a nie latasz solo na każde potwory i gra się staję nudna...

A dlaczego pacc odstarsza ludzi? bo nie których nie stać na to żeby sms'a wysłać, a jak są same itemki w shopie to da się bez nich grać.

Co do rpgów, podobała mi się alysiaots ale troche niższy exp mogłby być i jakieś eventy typu Castle System.

A dlaczego graja na real mapach? pytałem paru osób, odpowiedzi były takie:

~ Bo ją znam,
~ Bo gram na real tibii( to chyba warto odpocząć troche od tego i pograć gdzie indziej ale dobra),
~ Bo są najlepsze wary( nie prawda, jeżeli ktoś kiedyś grał na dobrym serwerze evolution pod niski exp 250~ lvle to wie jakie dobre jest oro, jak gra więcej osób),

Real mapki nigdy nie upadną, prędzej upadnie cała sieć serwerów tibii....
 
Last edited:
Ja gram na real mapkach tylko dlatego ze moj team tam idzie, - ide za nim proste. Tak to prawda na real mapach jest najwieksze oro, poniewaz kazdy team idzie na real mapke niewidzialem takich teamow jak We Ride, Deep red i reszta zeby grali na customie.. A ja bym wlasnie chcial no bo przeciez ciagle sie nie orasz? 3 godzinny dziennie sie orasz a pozniej poznajesz mape to by bylo ciekawe a nie oro/bot/oro/bot i tak w kolko... Teraz wyszly te smieszne premiery, k44.. troche mi tego zal kiedys bylo oro czasy xenii, tynory..
 
Z rl map to oczywiście najbardziej wspominam elotha, jedyny serwer z rl map na którym grało mi się na prawdę fajnie, miałem tylko 110 ED, gdzie z knightem trzepałem grimy z tera hura. 3 MPA z rusty armorów po 1h huntowania - to było coś!

Cała reszta rl map to jedna wielka komercha, nie znam innej rl mapy której twórca nie myślał o kasie (pomijając te starsze mapy)
 
Back
Top