• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Open Tibia Cast - zapowiedź

Status
Not open for further replies.
jesli to wypali bedzie to najlepsza rozkmina od paru lat jesli chodzi o otsy
 
jesli to wypali bedzie to najlepsza rozkmina od paru lat jesli chodzi o otsy
True.

Co do tematu, mogę wspierać was intelektualnie jak znajdę czas.
 
Dobra wiadomość.

Serwery z inną wersją Tibi będzie o wiele łatwiej dodawać, bo kwestia items (która lubiła debugować) która wymagała items.otb pod każdą wersje, został rozwiązana w prostszy sposób.

Dla serwerów z zmodyfikowanym klientem Tibi trzeba będzie posiadać dedykowany login serwer lub dodać kod do swojego aby pokazywało casty, nie będą one pokazywane w standardowym login serwerze ponieważ gdyby pojawił się nowy przedmiot/addon spowodowałby debugi u użytkowników normalnych wersji Tibi.
 
Last edited:
Witam.

Pracę nad systemem idą pełną parą. Dodana została współpraca z mysql, bany jaki i aktywne mutes są w niej zapisywane.

Oto dwa screeny:
2.png

3.png
 
Dziś o 23 zostanie dodany na serwer premiera, pochodzi z 3 dni bez crasha i trafi do oficjalnej, końcowej dystrybucji :)

Nasz test serwer działa dziś od 21:00 do 23:00 pod adresem otcast.net port 7171
 
Last edited:
Dziś o 23 zostanie dodany na serwer premiera, pochodzi z 3 dni bez crasha i trafi do oficjalnej, końcowej dystrybucji :)

Nasz test serwer działa dziś od 21:00 do 23:00 pod adresem otcast.net port 7171
jaka wersja tibii?
wchodzę przez 9.63 i crash :p
 
@up 8.60

Pochodzi z 1-2 tyg bez crasha z 1000 ludźmi + najlepiej jakiś DDoSik oraz z 100-200 spectów, i dopiero może być dobrze ^_^.
 
No jest na premierce.

Zaczęło się od crasha, pewnie jakieś literówki :)
Zaraz zdiagnozuje co spieprzyłem.

@update
Błąd znaleziony, przy nowej funkcji zrobiłem literówkę.... :D

dałem
Code:
	if(_player->hasClient())
	{
		if(m_eventConnect || !g_config.getBool(ConfigManager::REPLACE_KICK_ON_LOGIN))
		{
			//A task has already been scheduled just bail out (should not be overriden)
			disconnectClient(0x14, "You are already logged in.");
			return false;
		}
		if(player->client->getCast())
			player->client->getCast()->disconnect();

zamiast
Code:
	if(_player->hasClient())
	{
		if(m_eventConnect || !g_config.getBool(ConfigManager::REPLACE_KICK_ON_LOGIN))
		{
			//A task has already been scheduled just bail out (should not be overriden)
			disconnectClient(0x14, "You are already logged in.");
			return false;
		}
		if(_player->client->getCast())
			_player->client->getCast()->disconnect();

:p


@edit

Debugi na cast, niestety.
Przeanalizujemy logi i dodamy casta z dniem jutrzejszym.

@edit

Przyczyna debugów znaleziona, cast będzie na premierze jutro w nocy aktywny.
 
Last edited:
Po ustanowieniu połączenia czyste, nieobrobione pakiety są wysyłane do naszego serwera który obrabia dany pakiet i wysyła go widzom danego casta.
Z pakietu są usuwane prywatne rozmowy, wyskakujące okienka, listy vipów i inne, aby zachować prywatność gracza.

Technologia użyta do wysyłania danych jest prosta i w pełni stabilna. Całą pracę wykonuje nasz specjalny serwer.
Serwer stosuje stałe opóźnienie wynoszące 500 ms aby zachować płynność gry. Jest to jedyny minus tego rozwiązania.
O prywatności można by mówić gdyby pakiety były "obrabiane" na serwerze gracza, nie u Was. Dodatkowo transmitowane byłoby mniej danych.

- Niskie obciążenie - obciążenie jakie pobiera cast system jest porównywalne do osoby AFK stojącej na trainach, jest o wiele wydajniejszy od tradycyjnego casta.
Tradycyjny cast to jest TibiaCast? No to ciężko powodować (a jeszcze trudniej "pobierać obciążenie") obciążenie mniejsze niż 0. TibiaCast nie obciąża serwera gry wcale.

- Chroniona prytawność - prywatne informacje takie jak rozmowy czy lista vipów nie są udostępniane widzom.
Widzom nie, Tobie wszystko.

Gdzie jest haczyk?
Za pewno wielu z Was pomyśli gdzie jest haczyk? Utrzymanie takiego systemu nie jest tanie i wyniesie około 300 zł miesięcznie (HosTeam sporo bierze za ochronę).
Za 300 zł to tam można kupić ALBO serwer ALBO ochronę ;)


Poza tym projekt dobry, fajny pomysł z integracją z serwerem, aczkolwiek więcej bym przerzucił na serwer gry (filtrowanie pakietów).
 
Jeśli chodzi o prywatność to jeśli przedstawisz ukrywanie prywatnych wiadomości do tego systemu w mniej niż 200 linijkach to chętnie je dodamy ;) Sam czytnik po naszej stronie zajmuje ponad 1000 linijek, wymagana jest obsługa każdego pakietu aby potem go filtrować.

Odniesienie do tradycyjnego casta faktycznie źle zabrzmiało. Chodziło tu o cast system jaki ma np. narvia.

Za 300 zł kupimy serwer z ochroną standard, potrzeby na lepszą nie widzę.
Lecz na chwilę obecną wszystko stoi w hetzner na serwerze za 59 euro. Raczej nie wiem kto miałby atakować taki projekt, ale w razie czego w ciągu dnia możemy przenieść wszystko do hosteam ;)


Dziś pewnie po północy (czyli jutro) cast system wróci na premiere ;)
 
Lecz na chwilę obecną wszystko stoi w hetzner na serwerze za 59 euro. Raczej nie wiem kto miałby atakować taki projekt, ale w razie czego w ciągu dnia możemy przenieść wszystko do hosteam ;)


To chyba nie znasz hakierów bawiących się w otsy ^ ^
 
Cześć inwob (otcast), chciałbym grzecznie Ci przypomnieć, że odsprzedając Tobie cast system nie zrzekłem się praw autorskich do mojego kodu (nie posiadasz odpowiedniej umowy, prawda?), co jest jednoznaczne z tym, że bez mojej zgody prawnie nie możesz otworzyć takowego serwisu. W przypadku, gdybyś jednak miał takowy plan, sprawa zostanie zgłoszona na Policję i rozwiązana drogą sądową.

1. Uprawniony, którego autorskie prawa majątkowe zostały naruszone, może żądać od osoby, która naruszyła te prawa:
1) zaniechania naruszania;
2) usunięcia skutków naruszenia;
3) naprawienia wyrządzonej szkody:
a) na zasadach ogólnych albo
b) poprzez zapłatę sumy pieniężnej w wysokości odpowiadającej dwukrotności,
a w przypadku gdy naruszenie jest zawinione - trzykrotności stosownego wynagrodzenia, które w chwili jego dochodzenia byłoby należne tytułem udzielenia przez uprawnionego zgody na korzystanie z utworu;
4) wydania uzyskanych korzyści.
2. Niezależnie od roszczeń, określonych w ust. 1, uprawniony może się domagać:
1) jednokrotnego albo wielokrotnego ogłoszenia w prasie oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie lub podania do publicznej wiadomości części albo całości orzeczenia sądu wydanego w rozpatrywanej sprawie, w sposób i w zakresie określonym przez sąd;
2) zapłaty przez osobę, która naruszyła autorskie prawa majątkowe, odpowiedniej sumy pieniężnej, nie niższej niż dwukrotna wysokość uprawdopodobnionych korzyści odniesionych przez sprawcę z dokonanego naruszenia, na rzecz Funduszu, o którym mowa w art. 111, gdy naruszenie jest zawinione i zostało dokonane w ramach działalności gospodarczej wykonywanej w cudzym albo we własnym imieniu, choćby na cudzy rachunek.
3. Sąd może nakazać osobie, która naruszyła autorskie prawa majątkowe, na jej wniosek i za zgodą uprawnionego, w przypadku gdy naruszenie jest niezawinione, zapłatę stosownej sumy pieniężnej na rzecz uprawnionego, jeżeli zaniechanie naruszania lub usunięcie skutków naruszenia byłoby dla osoby naruszającej niewspółmiernie dotkliwe.

Ogólnie pogwałcenie art. 17 (ustawa o prawie autorskim) i art. 23.
Ponadto wątpię, aby jakikolwiek, inteligentny hoster wkleił do swojego silnika kod dzieciaka, który od lat atakuje ich serwery. Potem będzie płacz, jak Wam będzie zdalnie wyłączał serwery jeden po drugim. Już teraz po swoich graczach rozsyła pliczki na swojego botneta, a co dopiero zrobi z Wami?
 
nikt inteligentny nie wklei kodu bez sprawdzenia go
(ale mało to jest takich pro adminów, ktorzy sobie z downlaod&run nawet nie radzą?)

a jeśli sprawa faktycznie tak wygląda to fajnie :D
 
Cześć inwob (otcast), chciałbym grzecznie Ci przypomnieć, że odsprzedając Tobie cast system nie zrzekłem się praw autorskich do mojego kodu (nie posiadasz odpowiedniej umowy, prawda?), co jest jednoznaczne z tym, że bez mojej zgody prawnie nie możesz otworzyć takowego serwisu. W przypadku, gdybyś jednak miał takowy plan, sprawa zostanie zgłoszona na Policję i rozwiązana drogą sądową.



Ogólnie pogwałcenie art. 17 (ustawa o prawie autorskim) i art. 23.
Ponadto wątpię, aby jakikolwiek, inteligentny hoster wkleił do swojego silnika kod dzieciaka, który od lat atakuje ich serwery. Potem będzie płacz, jak Wam będzie zdalnie wyłączał serwery jeden po drugim. Już teraz po swoich graczach rozsyła pliczki na swojego botneta, a co dopiero zrobi z Wami?

Dzięki :*, osobiście nie wiedziałem że to inwob i podejrzewam że mało kto to wiedział.
 
wiadomo jestem nieinteligentnym hosterem.
ale do rzeczy jeśli faktycznie jest tak jak elf mówi to bardzo ciekawa sprawa, jeśli to serwis inwoba to i tak wątpię by chciał działać na szkodę innych serwów... może to rodzaj swoistej rehabilitacji?
dodatkowo jeśli chcesz stopować ten projekt to działasz na szkodę OTS - ograniczysz rozwój ots w chwili gdzie naprawdę zatrzymaliśmy się w tyle w stosunku do globala. częste bany serwerów, a przez to mało konkurencji naprawdę hamują rozwój i w konsekwencji jest to jeden z powodów że tibia staje się mniej atrakcyjna

dodatkowo żyjemy w państwie bezprawia czego jestem dowodem. Składałem już tyle zawiadomień itp, łącznie z wyciągami z banku(tak płaciłem żeby mieć nie zbite dowody), nagranymi rozmowami i archwium gg które potwierdzili sobie ze jest autentyczne od samego gg oraz dałem dokładnie dane osób szantażujących mnie i prokuratura po 1,5roku śledztwa, kilkudziesięciu listów jak to zbierają materiał dowody od telekomunikacji,banku i innych takich firmek i dwóch przesłuchaniach mnie, zebrania materiału z hosteam i ovh umorzyła śledztwo. A bajeczki na komendzie że mają już skurwiela i będzie siedział, że ma już kartoteke(kłaniam się dulin) itp są chwilowo podniecające ale finalnie do dupy...
 
Last edited:
wiadomo jestem nieinteligentnym hosterem.
ale do rzeczy jeśli faktycznie jest tak jak elf mówi to bardzo ciekawa sprawa, jeśli to serwis inwoba to i tak wątpię by chciał działać na szkodę innych serwów... może to rodzaj swoistej rehabilitacji?
dodatkowo jeśli chcesz stopować ten projekt to działasz na szkodę OTS - ograniczysz rozwój ots w chwili gdzie naprawdę zatrzymaliśmy się w tyle w stosunku do globala. częste bany serwerów, a przez to mało konkurencji naprawdę hamują rozwój i w konsekwencji jest to jeden z powodów że tibia staje się mniej atrakcyjna

dodatkowo żyjemy w państwie bezprawia czego jestem dowodem. Składałem już tyle zawiadomień itp, łącznie z wyciągami z banku(tak płaciłem żeby mieć nie zbite dowody), nagranymi rozmowami i archwium gg które potwierdzili sobie ze jest autentyczne od samego gg oraz dałem dokładnie dane osób szantażujących mnie i prokuratura po 1,5roku śledztwa, kilkudziesięciu listów jak to zbierają materiał dowody od telekomunikacji,banku i innych takich firmek i dwóch przesłuchaniach mnie, zebrania materiału z hosteam i ovh umorzyła śledztwo. A bajeczki na komendzie że mają już skurwiela i będzie siedział, że ma już kartoteke(kłaniam się dulin) itp są chwilowo podniecające ale finalnie do dupy...

Ty tam się nie powinieneś wypowiadać, jesteś najgłupszy ze wszystkich hosterów(kompletny brak wiedzy na temat OTS <<<< to mało powiedziane), a zgarniasz dużą sumkę kasy, która "ogarnięci", którzy naprawdę znają się na rzeczy i mają duże możliwości Ci pozazdroszczą... I nie dziw się, że wszyscy mają taka a nie inną opinie na Twój temat, bo sam wypisywałeś bzdury typu "muszę utrzymać rodzinę", jak już masz te serwey 2 lata, to byś chociaż się czegoś nauczył, a nie...

Druga rzecz - elf sprzedaje ten system za dosyć sporą sumę i wcale mu się nie dziwie, że ma coś przeciw żeby to udostępnić hytrym polaczkom za darmo, bo tak na prawdę każdy chce mieć ten system, na otsach zarabia po pare TYS, ale żaden nie zainwestuje i nie kupi...

Czemu elfa system miał by wzbudzać zainteresowanie na serwerach, a on sam nie miałby nic z tego mieć?
 
Ty tam się nie powinieneś wypowiadać, jesteś najgłupszy ze wszystkich hosterów(kompletny brak wiedzy na temat OTS <<<< to mało powiedziane), a zgarniasz dużą sumkę kasy, która "ogarnięci", którzy naprawdę znają się na rzeczy i mają duże możliwości Ci pozazdroszczą... I nie dziw się, że wszyscy mają taka a nie inną opinie na Twój temat, bo sam wypisywałeś bzdury typu "muszę utrzymać rodzinę", jak już masz te serwey 2 lata, to byś chociaż się czegoś nauczył, a nie...

Druga rzecz - elf sprzedaje ten system za dosyć sporą sumę i wcale mu się nie dziwie, że ma coś przeciw żeby to udostępnić hytrym polaczkom za darmo, bo tak na prawdę każdy chce mieć ten system, na otsach zarabia po pare TYS, ale żaden nie zainwestuje i nie kupi...

Czemu elfa system miał by wzbudzać zainteresowanie na serwerach, a on sam nie miałby nic z tego mieć?

jesteś kolejnym mistrzem zaczynającym swojego posta od pocisku na 2 osobe, smutne:( tak wpadłem i przedwcześnie założyłem rodzinę co tylko mnie motywuje do tego aby jakoś działać. studia dzienne + praca trochę się wykluczają, wiec nie ukrywam ze ots dużo w tej sprawie pomaga. Dodatkowo nie duszę grosza jak inni, nie przepierdalam na alkohol i maryśke tylko opłacam najbliższych współpracowników, serwery, pomoc w c++ itd... pomagam tez innym zakładać swoje własne serwery nieodpłatnie...
odważyłem się coś napisać po miesiącach milczenia ale nie mozna;/
wciąż panuje tu wszechobecna nienawiść polaków do siebie
 
Ponadto wątpię, aby jakikolwiek, inteligentny hoster wkleił do swojego silnika kod dzieciaka, który od lat atakuje ich serwery. Potem będzie płacz, jak Wam będzie zdalnie wyłączał serwery jeden po drugim. Już teraz po swoich graczach rozsyła pliczki na swojego botneta, a co dopiero zrobi z Wami?

mozesz napisac cos wiecej o tych paczkach dla jego graczy?
 
jesteś kolejnym mistrzem zaczynającym swojego posta od pocisku na 2 osobe, smutne:( tak wpadłem i przedwcześnie założyłem rodzinę co tylko mnie motywuje do tego aby jakoś działać. studia dzienne + praca trochę się wykluczają, wiec nie ukrywam ze ots dużo w tej sprawie pomaga. Dodatkowo nie duszę grosza jak inni, nie przepierdalam na alkohol i maryśke tylko opłacam najbliższych współpracowników, serwery, pomoc w c++ itd... pomagam tez innym zakładać swoje własne serwery nieodpłatnie...
odważyłem się coś napisać po miesiącach milczenia ale nie mozna;/
wciąż panuje tu wszechobecna nienawiść polaków do siebie

I co myślisz, że mnie wzruszyłeś?... Daj spokój, masz rodzine to zapierdalaj do roboty jak każdy normalny człowiek, a nie żalisz się na forum że elf chce inwoba na policje posłać...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top