• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Otclient Polskie znaki?

danio4don

AlatharStudio
Joined
Jun 15, 2012
Messages
371
Reaction score
55
Location
Poland
Siemka takie pytanie w jakich plikach w otcliencie i lub w tfs zmienić kodowanie żeby działały Polskie znaki w kliencie?
 
W OTCliencie w źródle chyba wsparcie jest, ale musisz sprawdzić czy czcionka pozwala. Jeśli ładuje z tibia.pic to jest tak jak kiedyś - ta czcionka nie ma tych znaków.
 
dokladnie odpal tibia.pic wypakuj pic editor i sprawdz jak klikasz znaki z altem to jakie sie pojawiaja i tam musisz je zmienic na te ktore chcesz czyli narysowac
 
dokladnie odpal tibia.pic wypakuj pic editor i sprawdz jak klikasz znaki z altem to jakie sie pojawiaja i tam musisz je zmienic na te ktore chcesz czyli narysowac
W sumie byłoby by bardzo przyjemnie, jakby komuś się chciało takie coś udostępnić tutaj po zrobieniu...
 
chętnie spróbuje zamienić to i wrzucić tu tylko małe pytanie gdzie w otcliencie znajdę ten tibia.pic bo go chyba nie ma?
 
no to powinna byc czcionka ale z tego co mi sie wydaje to tam jak wybierzesz polski to masz litery polskie nie? poszukaj w plikach.
 
no to powinna być czcionka ale z tego co mi się wydaje to tam jak wybierzesz polski to masz litery polskie nie? poszukaj w plikach.

jest pl włączony ale znaków dalej brak zamiast np ś pokazuje duże S i tak ze wszystkimi
 
edit: Otclient nie używa .pic on we folderze data/fonts ma pliki png związane właśnie z znakami i dam trzeba dodać polskie znaki :) zaraz to będę zamieniał i napisze czy działa to.
 
@danio4don To nie jest chyba konieczne. W folderze data/fonts są czcionki z nazwą kodowania cp1250. To kodowanie zawiera właśnie polskie znaki. Wystarczy użyć tej wbudowanej już czcionki.
 
po zmianie na te czcionki co mówisz jakiś crash klienta jest i rozmazuje niektóre rzeczy w interfejsie

Ashampoo® Snap Web Upload

a po zamianie na jakies inne które tam są spadają fps do 1

ps: masz może otclienta pod ręką? byś zerknął czy u cb działa bo może ja coś zle robię :) jak masz czas oczywiście
 
Masz najnowszą wersję? możesz pobrać binarkę tutaj: AppVeyor
Spróbuję później - tzn jutro.
0.6.3 prawie wszystkie łatki z repo wgrane oprócz ostatnich zmian może 2/3 max a tą binarke co dałeś mi nie czyta jednej biblioteki zlib1.dll pomimo że jest
 
Oskar do Ranger's Arcani zrobił polskie znaki w otclient i działają poprawnie. Jeśli jeszcze problem aktualny to podaj mi gg na priv, spytam się go czy ci pomoże i podam mu wtedy twój numer.
 
Oskar do Ranger's Arcani zrobił polskie znaki w otclient i działają poprawnie. Jeśli jeszcze problem aktualny to podaj mi gg na priv, spytam się go czy ci pomoże i podam mu wtedy twój numer.

tak nadal mam problem proszę gg:25479648 będę bardzo wdzięczy za każdą pomoc :) grałem jako tester u niego ciekawy projekt tworzy :)
 
Back
Top