• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

OTS a ACTA

Status
Not open for further replies.
Tylko, że w kodzie zapisywanym przez np. remerea nie ma konkretnych odwołań do tibia.dat tylko do items.otb, a to one mają zakodowane czym się mają odwołać do tibia.daty, której server nie ma tylko gracz.


Co do punktu z używaniem nazw "tibia" i "cipsoft" dałem konkretny przykład, myślałem, że nie muszę tak tutaj konkretyzować by ludzie wiedzieli, że nie chodzi o napis typu "grałem w tibie", natomiast chodzi o takie rzeczy jak np. "by Cipsoft" lub "tibia client 8.60" jak napiszemy w info, to teoretycznie przyznajemy się do namawiania ludzi z korzystania z clienta tibii do łączenia się do nas.

Co do punktu gdzie wymieniłeś przykłady z carlin swordem itp. napisałem "po za tym.. "
Co do nazwy Carlin, Thais itp. kiedyś jak dawali opowieści o konkretnych lokacjach to napisali, że inspirowali się niektórymi rzeczami z ksiązek fantasy itp. Więc nie jest to ich własność.

Nie będę się powtarzał, map edytor, tibia.dat tibia.srat items.wypierdalaj ma się nijak do tego o czym piszę.
Ludzie i tak łamią prawo używając ipchangerów. Jednakże w przypadku, gdyby ktoś miał się przylepić do serwera rozpowszechniającego edytowanego klienta, tylko ten serwer ucierpi, a ludziom nic nie zrobią. Więc nie rozumiem po co znów piszesz jakieś bzdury wyssane z palca.
Rzeczywiście, jednakże mówimy o nazwach, które wymyślił CipSoft, a Carlin podałem tylko jako przykład.

Co do samej nazwy Tibia... mówimy tu o kości.
 
Idąc za tropem real mapy, layouty tibia.com out :)
Czyli teraz tylko ty Elf jesteś bezkarny? :< jak się to ma do twojego clienta? I innych clientów które zostały przerobione z oryginalnej Tibii ?
 
Nikt tutaj nie poruszył bardzo ważniej kwestii, aby CipSoft mógł zamknąć Polski OTS na mocy AKTA (jeśli zostanie podpisane), OTS ten, musi być hostowany w Polsce.
Większość OTS to OVH (Francja), więc tutaj sprawa wygląda trochę inaczej aniżeli każdy dzieciak sobie to wyobraża. To, że my mamy Polski język na stronie, a serwer jest hostowany w OVH, nic nie znaczy - no chyba, że ACTA będzie działać na zasadzie: napisz do OVH, sprawdź obywatelstwo, w razie Polskości zablokuj...

Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi. Bo o tym ACTA to słyszałem tyle, co szczyle wypisują w całym internecie. Każdy ma tak dużo do powiedzenia, a ciekaw jestem czy ktoś z nich czytał postanowienia w sprawie AKTA.
 
A jeżeli stawiam serwer Pokemon, client i silnik jest edytowany to chyba praw autorskich nie łamie co moge się nie bać ??
 
6. Znowu bredzisz. Mapa będąca dokładną kopią ichniejszej również łamie prawo. Wyobraź sobie, że ściągasz plik MP3, konwertujesz go do formatu WMV. Myślisz, że już jesteś bezkarny?

Jako puentę dodam, że rl mapa jest jednym z największych zagrożeń dla was, "hosterzyki". Potem layout.
Nietrafny przykład. Wyobraź sobie, że Ty nie ściągasz mapy Tibii, tylko tworzysz własną, na podstawie tej mapy. W dodatku korzystasz z własnych programów, a nie Tibijskich (RME/SIMONE?), masz własny format mapy (.otbm?), więc to, że ktoś posiada bardzo podobną rzecz, nie oznacza już, że łamie prawo. Przykład:
Widzisz, że ktoś napisał jakiś ciekawy program, spodobał Ci się, więc wracasz do domu i piszesz taki sam, działający na tej samej zasadzie.
 
Zresztą kto posiada mapę 100% RL map ? bo chyba tylko w takim wypadku mają sie do czego przyczepić ? może mi ktoś odp na to pytanie ?
bo masz chyba tylko ogólny zarys podobny do tego rl mapa a odwzorowanie nie jest 100%
 
Pozwole się wtrącić,

Podczas mojej zabawy jako referent ds.logistyki w pewnej firmie gadalem duzo z dyrektorem na temat spraw patentowych itp. Sytuacja wyglada nastepujaco
Firma POLSKA chce produkować ramki do okien które zajebiscie się sprzedają, lecz są one produkowane w Niemczech ( oczywiscie są opatentowane). Aby ominąć blokade patentową produkt musi się różnić w 2/3 od orginału - a robi się to tak.
1. Zmienia się długość z 2,5m na 2,40
2. Zmienia się kolor
i mamy nowy produkt, więc jeżeli przekopiujesz mapę tibii to mają prawo cie oskarzyć - chyba że zmienisz przynajmniej 2/3 mapy.

P.s takie prawo obowiązywało w 2010, teraz nie wiem czy nic się nie pozmieniało i do jakich sfer dokładnie należy ten przepis.



// co do pokemonów, masz przepieprzone jak to wejdzie, łamiesz wszelkie prawa stawiając serwer pokemon.
 
@kuzara
Ale jeśli ktoś ma prawa swoje zastrzeżone na takie działanie programu, czy tak wyglądające logo/mapę to nie możesz robić własnych kopii. Tak jakbyś chciał zrobić kredkami logo pepsi na betonie, ale jeśli jest zastrzeżony kształt to nie masz do tego prawa.

@Samme
Francja to członek UE więc ją też obejmuje to prawo. Cipsoft może sprawdzić skąd pochodzi serwer i wtedy wysłać odpowiednie postulaty do OVH. Ale naprawdę wierzysz w to? To byłoby samobójstwo z tego względu, że na pewno rozwścieczeni gracze OTSów nie poszliby nagle na RL. Olali by Tibię całkowicie albo zrobiłoby się jakieś podziemie OTSowe :D

@Kamikaz
Marka Pokemon jest zastrzeżona.

@Govern
Przerobione klienty na pewno mają chociaż jedną grafikę Cipsoftu, chociaż swego czasu sam Cipsoft był złodziejem i kradł grafiki.
 
Pozwole się wtrącić,

Podczas mojej zabawy jako referent ds.logistyki w pewnej firmie gadalem duzo z dyrektorem na temat spraw patentowych itp. Sytuacja wyglada nastepujaco
Firma POLSKA chce produkować ramki do okien które zajebiscie się sprzedają, lecz są one produkowane w Niemczech ( oczywiscie są opatentowane). Aby ominąć blokade patentową produkt musi się różnić w 2/3 od orginału - a robi się to tak.
1. Zmienia się długość z 2,5m na 2,40
2. Zmienia się kolor
i mamy nowy produkt, więc jeżeli przekopiujesz mapę tibii to mają prawo cie oskarzyć - chyba że zmienisz przynajmniej 2/3 mapy.

P.s takie prawo obowiązywało w 2010, teraz nie wiem czy nic się nie pozmieniało i do jakich sfer dokładnie należy ten przepis.



// co do pokemonów, masz przepieprzone jak to wejdzie, łamiesz wszelkie prawa stawiając serwer pokemon.


O lol, to już wiem czemu orshabumbowe dzieci zawsze zmieniały thais, dodając ajtemy z zao, chujowo to wyglądało, ale oni podświadomie chcieli by ich mapa nie łamała praw i różniła się od realnej!
 
Wątpie że swiadomie, i nie widziałem jeszcze rl mapki z tak obszernie zmienioną mapą.

Inny przykład jestem grafikiem i stworzyłem kilka conceptów które miały zostać poddane obrobce graficznej przez innego grafika ( za pieniązki oczywiscie ) on nastepnie wysyłał to firmie w której byłem udziałowcem - (tworzyłem własną grę). Po konflikcie i moim odejsciu "firma" - pozostali, nie mogą wykorzystać niczego co stworzyłem(mapa, grafiki,concepty), ani nie mogą wykorzystać grafik które były tworzone na moich conceptach, chodz byly robione przez osoby z zewnatrz i zostały opłacone.

Jak macie jakies pytania to msg me bo przez ostatnie poł roku dość porządnie doedukowałem się prawnie w sprawach praw osobistych i majątkowych.
 
Last edited:
@Samme
Francja to członek UE więc ją też obejmuje to prawo. Cipsoft może sprawdzić skąd pochodzi serwer i wtedy wysłać odpowiednie postulaty do OVH. Ale naprawdę wierzysz w to? To byłoby samobójstwo z tego względu, że na pewno rozwścieczeni gracze OTSów nie poszliby nagle na RL. Olali by Tibię całkowicie albo zrobiłoby się jakieś podziemie OTSowe :D

No i co z tego, że jest członkiem UE?

To Francja musi podpisać zgodę na coś takiego, jeśli chcą aby firmy NA ICH TERYTORIUM były skłonne działać w porozumieniu z AKTA w innych krajach, w których zostało to przyjęte.
Żenada patrzeć jak bardzo znacie się na rzeczy, Tusk podpisuje AKTA i Francja, bo jest w Unii to firma z Niemiec może wysłać do nich odpowiednie postulaty (HAHAHAHAHAHAH) w sprawie POLSKIEGO SERWERA OTS? Robiłeś flush mózgu czy w ogóle nie było danych?

-.-
 
Jaki Ty Samme kozak jesteś... Ciekawe czy w rl'u tak kozaczysz?
 
Jaki Ty Samme kozak jesteś... Ciekawe czy w rl'u tak kozaczysz?

A ty co kurwa przypierdolnik się znalazł?

Internet jest po to, żeby napinać, a tak abstrachując do tego czy chuj wie jak to określić, to akurat Samme tutaj najmniej kozaczy, a napewno proporacja jego wiedzy do pierdolenia jest większa po stronie wiedzy, a nie jak na odwrót ma 70% tego polisz borda.
Kozacze jak pojebany to tutaj ja.




Polityki jebane do każdego tematu spece od wszystkiego, zapewne każdy tutaj prawo studiował,
pierdolimy głupoty, złóżcie się na prawnika niech on wam wyjaśni, a nie kurwa, każdy mądry.

Chuj jestem hipokrytą i chuj.


#Do tego pana co niby grafik jakiejś pro firmy

To ciekawa firma, że nie było w umowie, że wszystko co zrobisz to należy do nich, wgl takie firmy istnieją? Ciekawe...
 
Up, jak już bijesz do mnie to najpierw zacznij czytać ze zrozumieniem a potem możemy gadać.
Pozdrawiam mistrzu cietej riposty :)
 
Jaki Ty Samme kozak jesteś... Ciekawe czy w rl'u tak kozaczysz?

Jakiś przykład kozaczenia z mojej strony?
W ogóle, wyjaśnisz mi, czym jest 'kozactwo', bo chyba inaczej rozumiemy znaczenie tego słowa.

Powiedziałem, że go zabije jak dalej będzie miał swoje zdanie? Puknij się w puko.
 
Egzekwowany bedzie pierw kowalski pozniej frima w ktorej jest ulokowany serwer. Ze wzgledu na prawo jezeli firma z Niemiec by wystapila o dane wlasciciela pilkow powiedzmy pliki znajduja sie na serwerze w Francji a wykupuje ta przestrzen kowalski (Czyt serwer dedykowany) owa firma musi przekazac prawnie jego dane. Tym bardziej ze oba panstwa naleza do uni europejskiej. Tak samo bedzie z OVH. Niewazne gdzie maja ulokowane serwery , jezeli firma jest zarejestrowana w polsce bedzie ezgekwowana przez Polskie prawo.

Zapraszam do zapoznania sie z lektura
http://d.polskatimes.pl/k/r/13/f1/f8/4f1c3231f3fc5_z.pdf


Wracajac do tematu ACTA ma dwa oblicza. Pierwsze ,ze to ten akt jest skierowany przeciwko pirackiej ekonomi Chin ktora podbija swiatowy rynek , a drugie ograniczenie piractwa internetowego. Jednek zapisy prawne w ACTA sa zbyt szeroko pojete i moga ograniczyc wymiana mysli i idei w internecie.
 
Last edited:
@sokol32

ACTA ma zarabiać na wytwórnie a nie zwalczać piractwo.
Co do OVH no to w sumie to co mówiłem.

Można tu przytoczyć akcję z megaupload, niby z Nowe Zelandii ale to USA chce ich sądzić. Tam są inne zmowy zastępujące u nas ACTA.

@Samme
Chyba wszystko wyjaśnione. Po to jest ACTa żeby korporacje nie pierdzieliły się i mogły szybciej egzekwować swoje prawa.
 
Kuzyn przeczytaj plik pdf ktory umiescilem. ACTA ma na zadaniu walke z piractwem. Dlugo by przytaczac tutaj punkty wiec jak ktos juz tak bardzo chce doglebnie przejzec od strony prawnej to dalem wyzej link do pliku pdf.
 
Jaki Ty Samme kozak jesteś... Ciekawe czy w rl'u tak kozaczysz?

Nawiązując do Twojego posta:

Govern Otland
2011-11-23 21:11:46
najlepiej
2011-11-23 21:11:54
tak sie teraz w polsce robi
2011-11-23 21:12:08
postaram sie zrobic rekompilke na linuksie
2011-11-23 21:12:12
jesli nei zadziałą
2011-11-23 21:12:19
too oddasz mi to 50 zl w zebach
2011-11-23 21:12:43
wiesz czemu zaryzykowałem? bo mam rodzine prawnikow ;)
2011-11-23 21:12:53
oby działało. do zobaczyska

Sprzedaje kolesiowi fixa, nie potrafi skompilować silnika i mi z takim czym wyjeżdża, a na dodatek fixa dostał za marne, śmieszne pieniądze...
KOZAK ^^
 
Last edited:
Code:
2011-11-23 21:12:43
wiesz czemu zaryzykowałem? bo mam rodzine prawnikow
Good Joke ;D

Te rozmowy z graczami, kolejny + stawiania serwerów, czasami aż się śmiać chcę ;>
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top