• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Pomysł na biznes

Status
Not open for further replies.
Dobry pomysł z tym przelewaniem środków.
Najlepiej jakbyś mógł korzystać ze środków np z sms do przelewów od razu a nie, że najpierw kase musisz wypłacić.
Chodzi Ci o to, żeby z telefonu wpłacać pieniądze na własne konto w "kleksupay" (ta nazwa jest tylko przykładowa tu :p)?
 
Jak masz w pobliżu jakieś jeziorko czy coś otwórz wypożyczalnie skuterów wodnych ^^ Nad morzem za 15 minut jazdy płacisz około 80 zł ;) A ja jak jadę na skuter to tankuje za ~120 i jeżdżę praktycznie cały dzień. heh

@edit
Można zrobić także wypożyczalnie rowerków wodnych 1h - 10 zł lub kajaków ;)) heh
 
Mam tylko stawek wujka jakieś 30m x 100m :p
 
Nie, taki przyklad:

Mam 300 zł z smsów w połowie miesiąca. Patrze na allegro fajna sztanga 180 cm ;d
I mogę przelać te 300 zł na nią w połowie miesiąca.
 
To musiałbym zrobić od razu tak, że podatek płacę i za przelewy. Dotpay płaci podatek od smsów, od przelewów musimy płacić już my sami więc, żeby pomieszać te dwa dochody musiałbym płacić podatek od obu od razu. Chociaż w sumie to nie wiem czy dałoby tak radę, bo musiałbym działać jako bank, no chyba, że dogadałbym się tylko z allegro, że np przy wyborze opcji płatności jest "kleksupay" <-- śmiać się chce z tej nazwy :p i wtedy wpisujesz tam swoje dane konta i pobiera Ci hajs z konta, ale to trzeba by było dogadać się z każdą taką stroną z osobna lub po prostu zrobić dla takich sklepów internetowych skrypt który by wrzucali na stronę.
 
Last edited:
Też kiedyś o takim czymś myślałem jak konkurencja dla DotPaya, ale że nie mam o tym zielonego pojęcia oraz funduszy to tylko pozostają mi marzenia(?)...
Ogólnie fajna sprawa, tylko nie jestem pewien czy tyle kasiory na tym natrzepiesz, bo z tego co widzę to jak jakiś nowy system płatności powstaje, to stawki są identyczne do dotpaya. Więc albo się nie opłaca dawać więcej zarobku, bo wychodzi się przy tym naprawdę nieciekawie albo wszyscy chcą jak najwięcej kasy zarobić i myślą że ktoś zrezygnuje z profesjonalnej firmy dotpay i przejdzie do wgl. nie znanej nowej, która upadnie przed wypłatą ci kasy.
Pomysł ogólnie spoko i życzę powodzenia ;)

@down
Szukać, nie szukam. W DotPayu mi odpowiada, ale więcej kasy przy moich skromnych zarobkach by się przydało...
A jeśli można wiedzieć to ile ci więcej dają od np. esa za 3,66zł?

EDIT
@down
No to faktycznie więcej. Chyba się jednak pofatyguje i zacznę szukać, bo 30 groszy od sms'a za 3,66zł to sporo.
 
Last edited:
Wydaje mi się że do takiego zaawansowanego serwisu potrzeba dużego kapitału bo to działasz jak bank już, poczytaj prawo Bankowe czy jakoś tak..

Radziłbym się skontaktować z jakimś prawnikiem/ekonomistą odnośnie tego mieszania przelewów z smsami, mi się wydaje że trzeba jedynie zmienić charakter przelewów, aktualnie dotpay traktuje to tylko jako pośrednictwo/usługę bankową.

@up
Mówisz że stawki są wszędzie identyczne jak w Dotpayu? To albo słabo szukasz albo słabo negocjujesz ;)

EDIT:
@up
1.70~
 
Last edited by a moderator:
Polskie wymogi prawne dotyczące systemu płatności to: 1 milion złotych depozytu bankowego - odpada :p tata prowadzi firmę budowlaną od ponad 25 lat i ma wieeeeele kontaktów, dlatego też myślałem o tym interesie, musiałbym z nim porozmawiać.
 
Texon Ci dał b.dobry pomysł, postawić w ovh kilka komnputerów, + strona, vpsy, serwery www za sms itd itp + dobra reklama, jakieś promocje żeby zachęcić ludzi, myśle że to opłacalne.

Możesz jeszcze do tego robić hosting gier: cod, tibia, cs, oprócz tego ventrilo itp.

I masz dobrą kasa =d
 
Mi od zawsze sie widzi bar/club sportowy ew. polaczony z punktem bukmacherskim. Ale to musialoby by w miare duze miasto zeby sie przyjelo i przynosilo zyski.
 
Texon Ci dał b.dobry pomysł, postawić w ovh kilka komnputerów, + strona, vpsy, serwery www za sms itd itp + dobra reklama, jakieś promocje żeby zachęcić ludzi, myśle że to opłacalne.

Możesz jeszcze do tego robić hosting gier: cod, tibia, cs, oprócz tego ventrilo itp.

I masz dobrą kasa =d

Po 1 musisz się na tym dobrze znać a po 2 też musisz mieć conaj mniej 50-100 tysięcy kapitału zastawowego czy coś takiego żeby być wiarygodną nową firmą na rynku. Po 3 kilka komputerów w ovh gdzie są ciągłe awarie , z tego co wiem to żadna dobra firma nie wynajmuje serwerów w ovh tylko w innych data center :D
 
Mi od zawsze sie widzi bar/club sportowy ew. polaczony z punktem bukmacherskim. Ale to musialoby by w miare duze miasto zeby sie przyjelo i przynosilo zyski.
Za małe miasteczko :p 40 tyś. to nie dużo i jakoś nie ma przepychu w tutejszych restauracjach/barach.
 
Wulkanizacji jest pare i w sumie jedna czy dwie takie na których zarabiają :(
 
Na maca potrzeba 1.3 mln zł w franczyze
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top