• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem core dump

Lolex

New Member
Joined
Dec 26, 2010
Messages
9
Reaction score
0
Witam, wszystkich serdecznie. :)

Potrzebuje waszej pomocy, bo sam nie daje rady.:p Otóż siedzę już kolejny dzień z rzędu i nic się nie dzieje tzn, próbuje otrzymać plik: core.pid na Linuxie Ubuntu 12.4 32x ani na Debian 6.0 32x.

Używam takiego restartera:
Code:
ulimit -c unlimited
while true;
do
./otserv
sleep 1
done

Po włączeniu owego restartera i zrobieniu crasha otrzymuje owy błąd podczas restartu:
Code:
./restart: line 6:   528 Segmentation fault      ./otserv



A do tego nie wiem czemu nie tworzy mi się plik core.pid mimo iz przed wlaczeniem restartera uzywam ulimit -c unlimited

Za każda pomoc serdecznie dziękuje! Jak ktoś mi pomoże rozwiązać problem jestem w stanie mu wynagrodzić $$. :)

PS: Sorry, jak coś źle zrobiłem, ale pierwszy raz korzystam z tego forum.


EDIT: Chyba, że ktoś posiada poradnik lub mógł by tutaj napisać jak mam stworzyć core.pid (core dump) na Debian 6.0 32x
 
Last edited:
apt-get install gdb
gdb otserv
start
 
Witam, przepraszam ze tak pozno odpisuje.:)
Na wstępie dziekuje wam za zaintersowanie problemem, co do Trou to tak robilem i nadal mi nic nie tworzyło. PS: Włączam server przez restarter wiec w gdb on nie przejdzie.;)

Ktos ma jeszcze jakies pomysly??

Nie chce zakładać nowego tematu, ale czy ktos posiada jakis poradnik o IPTable na Debian 6.0 32x. ??
 
Last edited:
Zwracam się z prośba do Was, otóż posiadam stary TFS i mam attacki na swoj server. Potrzebuje go jakos zabezpieczyc, mogl by ktos mi napisac sprawne dobre zabezpieczenie servera lub podeslanie mi linka do sprawnego zabezpieczenia FireWall, Anty DDOS.
PS: Jak cos mozemy sie dogadac, jestem w stanie zapalic za pomoc.;)
 
Pobierz najnowszego trunk'a i zdowngraduj go do wersji Twojego serwera, najlepsza metoda :)
 
Witaj Lanceq, mógł byś mi jakoś bardziej przybliżyć co mam zrobić??
 
Witaj Lanceq, mógł byś mi jakoś bardziej przybliżyć co mam zrobić??

nie masz donatora, więc nie pobierzesz, a lanceq powinien otrzymać karnego kutasa do nakłaniania do złamania regulaminu

a po za tym, tak wiele byś musiał zmieniać, ze twój musk tego nie ogarnie

kup donatora --> ściągnij najnowszego trunka --> odpal server
 
Witaj Lanceq, mógł byś mi jakoś bardziej przybliżyć co mam zrobić??

1. Wchodzisz na strone Google, jeżeli masz bana na Polski to może być Google

20121231071659474.png


2. Gdy już się znajdziesz na tej stronce może wydać Ci się ona trochę dziwna, jakieś kolorowe literki itd. ale skupiamy się na polu w które można coś wpisać po środku ekranu:

20121231071825193.png


3. Teraz najważniejsze, gdy masz jakiś problem wpisujesz to po prostu w to dziwne pole, w Twoim przypadku:

20121231072222954.png


4. Gdy już masz wszystkie składniki po prostu użyj ponownie tej dziwnej stronki:

20121231072430103.png


polecam, ta stronka odmieniła moje życie
 
Last edited by a moderator:
Back
Top