• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem z SILNIKIEM / LAGI POMOCY

timo92

New Member
Joined
May 15, 2008
Messages
27
Reaction score
0
Witam
Moj problem jest nastepujący:
mianowicie mam visum ots real mapa client 8.70 i gdy loguje na goda mam lagi doslownie nieda sie chodzic godem ani cmem ani gmem ani normalną postacia strasznie lagi i tak jest tylko na visum ots
gdy odpalam tfsa 0.4 lub jaki kolwiek inny silnik/ots normalnie plynnie wszystko chodzi tylko na visum mam takie lagi a strasznie mi na nim zalezy wiec prosze o porade jak rozwiazac ten problem?
dodam ze jest to faza testów i nikt narazie nie gra na serwerze a jak ja loguje czyli hoster to mam strasznie sciecią mojej postaci dodam ze potworki tak samo scinają tak idą 1 kratke chwile stoją i znow idą a npc się normalnie ruszają tak jakby lagów nie mieli wiec nie wiem oco kaman bardzo będe wdzieczny za pomocną dłon/porade.

Mój sprzęt
Intel i5 2500K 3.3ghz Turbo boast
16 GB Ram
Net radiowka 12 mb's
Windows 7 Ultimate 64 BIT

Pozdrawiam,
Timo92
 
Witam
Moj problem jest nastepujący:
mianowicie mam visum ots real mapa client 8.70 i gdy loguje na goda mam lagi doslownie nieda sie chodzic godem ani cmem ani gmem ani normalną postacia strasznie lagi i tak jest tylko na visum ots
gdy odpalam tfsa 0.4 lub jaki kolwiek inny silnik/ots normalnie plynnie wszystko chodzi tylko na visum mam takie lagi a strasznie mi na nim zalezy wiec prosze o porade jak rozwiazac ten problem?
dodam ze jest to faza testów i nikt narazie nie gra na serwerze a jak ja loguje czyli hoster to mam strasznie sciecią mojej postaci dodam ze potworki tak samo scinają tak idą 1 kratke chwile stoją i znow idą a npc się normalnie ruszają tak jakby lagów nie mieli wiec nie wiem oco kaman bardzo będe wdzieczny za pomocną dłon/porade.

Mój sprzęt
Intel i5 2500K 3.3ghz Turbo boast
16 GB Ram
Net radiowka 12 mb's
Windows 7 Ultimate 64 BIT

Pozdrawiam,
Timo92

Ja mam pomysł, nie korzystaj z karykatury TFS'a, powinno pomóc.

Jak wygląda wykorzystanie procka i ramu ?
 
Wykorzystanie ramu 2.2 gb procka w granicach 20% (przy uruchomionym ots,tibi,przegladarka i innych mniej waznych aplikacjii)
 
I już widzisz, ze ten twój visum ots jest gówno warty. Albo uruchamiasz jakąś lewą wersje TFSa, w tym wypadku skompiluj sobie sam czystą, albo ktoś nie trafił z dopasowaniem silnika do reszty i np. masz globalevents w sekundach zamiast milisekundach, przez co wszystko działa 1000 razy częściej.
Tak czy inaczej, jeśli to ściągnąłeś, to chyba nie myślałeś, że zadziała?
 
ej nikt nie zhejtował, nawet don daniello nie do końca, ale wiadomo o co chodzi


KORZYSTAJ Z NOWYCH TFS KUPUJĄC DONATORA, ALBO NIE PŁACZ, ŻE COŚ SIĘ NAGLE JEBIE

wgl napewno wszyscy wiedzą co to jest ten visum...

na początek powyłączaj wszystko i włączaj pokolei aż zaczną być lagi czyli pokolei actionsy,movemenetsy itd. i wkońcu dowiesz się w czym problem, może się okazać, a prawie napewno tak będzie, że problem nie jest w lua tylko silniku
 
Nie opyla się kupować tanich serwerów na allegro.pl, bo jak wiadomo cena ~ jakość.
Masz source do tego Visum'a w ogóle?
 
Dobra olalem ten visum a tak na marginesie nie wydalem ani grosza poniewaz visum jest dostepny w sieci juz na ta chwile.

Druga sprawa okay mam TFSA 0.4 REV/TRUNK 3884 8.60 Client Co o nim sadzicie jego stabilnosci i wydajnosci?

Trzecia sprawa mam problem z wgraniem Data-Packu do czystego tfsa jak wygram data pack mase bledow w konsoli sie pojawia i to nie takie pierdolki tylko znaczące rzeczy np. jakies bledy z items otb i po tym bledzie dalej nie leci ladowanie otsa
albo bład z npc/system itp jak dobrze wgrac data pack na czystego tfsa? Prosze o wytlumaczenie krok po kroku

BTW. Tak jest laikiem w tej dziedzinie ;]
 
Trzecia sprawa mam problem z wgraniem Data-Packu do czystego tfsa jak wygram data pack mase bledow w konsoli sie pojawia i to nie takie pierdolki tylko znaczące rzeczy np. jakies bledy z items otb i po tym bledzie dalej nie leci ladowanie otsa
albo bład z npc/system itp jak dobrze wgrac data pack na czystego tfsa? Prosze o wytlumaczenie krok po kroku
Przydało by się je poprawić, ale najpierw wyślij tutaj ss.

Druga sprawa okay mam TFSA 0.4 REV/TRUNK 3884 8.60 Client Co o nim sadzicie jego stabilnosci i wydajnosci?
Dobry, ale wymaga poprawek.
 
Dobra olalem ten visum a tak na marginesie nie wydalem ani grosza poniewaz visum jest dostepny w sieci juz na ta chwile.

Druga sprawa okay mam TFSA 0.4 REV/TRUNK 3884 8.60 Client Co o nim sadzicie jego stabilnosci i wydajnosci?

Trzecia sprawa mam problem z wgraniem Data-Packu do czystego tfsa jak wygram data pack mase bledow w konsoli sie pojawia i to nie takie pierdolki tylko znaczące rzeczy np. jakies bledy z items otb i po tym bledzie dalej nie leci ladowanie otsa
albo bład z npc/system itp jak dobrze wgrac data pack na czystego tfsa? Prosze o wytlumaczenie krok po kroku

BTW. Tak jest laikiem w tej dziedzinie ;]

popełniłeś jeden zasadniczy błąd, przez który się spaliłeś

mam TFSA 0.4 REV/TRUNK 3884

a donatora nie mam, bym pomógł, ale potem będzie, że zły Seminari bojkotuje premjuma :(
 
Dobra olalem ten visum a tak na marginesie nie wydalem ani grosza poniewaz visum jest dostepny w sieci juz na ta chwile.

Druga sprawa okay mam TFSA 0.4 REV/TRUNK 3884 8.60 Client Co o nim sadzicie jego stabilnosci i wydajnosci?

Chujowy, ale i tak lepszy od visuma.

Trzecia sprawa mam problem z wgraniem Data-Packu do czystego tfsa jak wygram data pack mase bledow w konsoli sie pojawia i to nie takie pierdolki tylko znaczące rzeczy np. jakies bledy z items otb i po tym bledzie dalej nie leci ladowanie otsa
albo bład z npc/system itp jak dobrze wgrac data pack na czystego tfsa? Prosze o wytlumaczenie krok po kroku

BTW. Tak jest laikiem w tej dziedzinie ;]

Skopiuj items.otb z datapacku trunka do datapacku visuma.
 
@2xUP i co w zwiazku z tym? Przeciez kazdy wie ze te trunki są juz ogólno dostępne? Wiec nie wiem oco ten hałas i caly ten szum?
Grzecznie sie pytam w sprawie pomocy z przyczyn wymienionych kilka postów wyzej.

@UP

Skopiuj items.otb z datapacku trunka do datapacku visuma.

Mi teraz niechodzi o visuma tylko czysty trunk TFSA do ktorego zamierzam wrzucic Data pack np. z real mapą bądz jakąkolwiek inną lecz niestety ots nie akceptuje tzn wywala błedy i to duzo błedów po wpakowaniu innego data pack'u i w tym lezy caly problem jak poprawnie wgrac data pack jaie pliki podmienic co zmienic itp itd?
 
Przeciez kazdy wie ze te trunki są juz ogólno dostępne? Wiec nie wiem oco ten hałas i caly ten szum?

25655220604025379347.png


Mi teraz niechodzi o visuma tylko czysty trunk TFSA do ktorego zamierzam wrzucic Data pack np. z real mapą bądz jakąkolwiek inną lecz niestety ots nie akceptuje tzn wywala błedy i to duzo błedów po wpakowaniu innego data pack'u i w tym lezy caly problem jak poprawnie wgrac data pack jaie pliki podmienic co zmienic itp itd?

W tym poście: http://otland.net/f28/problem-z-silnikiem-lagi-pomocy-160067/index2.html#post1541271 masz odpowiedź ale Ty i tak jej nie zrozumiesz poza tym nic nie zarobisz - info potwierdzone.
 
@ Up

Kto tu mówi o zarobku? Czy ja cos takiego wspomniałem? Dlaczego ludzie muszą ciagle cos kojarzyc z pieniądzem?
 
Bo to POLSKA!
Nie dziwie się że wrzucasz do czystego tfsa jakiś syf z neta.
Po pierwsze sprawdź zgodność items po drugie zaktualizuj wszystkie liby po trzecie cieżko ci będzie jak tego nie ogarniasz.
 
Witam ja mam taki problem iż gdy odpalam ots'a szybko się wszystko włącza kompa mi nie muli wchodzę na ots'a biegam nic się nie zacina a gdy wejdzie kolega to ma takie lagi że ledwo pisać może i to ma każda osoba która wejdzie na mojego ots'a w czym problem ? jeśli ktoś jest w stanie pomóc będę bardzo wdzięczny , jedyne co mogę to odwdzięczyć się reputem :p
 
Witam ja mam taki problem iż gdy odpalam ots'a szybko się wszystko włącza kompa mi nie muli wchodzę na ots'a biegam nic się nie zacina a gdy wejdzie kolega to ma takie lagi że ledwo pisać może i to ma każda osoba która wejdzie na mojego ots'a w czym problem ?
W prędkości łącza.

jeśli ktoś jest w stanie pomóc będę bardzo wdzięczny , jedyne co mogę to odwdzięczyć się reputem :p
Nie bardzo...
Current Reputation Power 0
 
Gdzie i co mam zrobić podałeś mi coś żebym zmienił " Current Reputation Power 0 " ? jak tak to w czym i gdzie to znajdę ? , prędkość łącza mam 10Mb/s
 
Back
Top