• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[Pytanie] Serwer Dedykowany pod Open Tibia Server

Status
Not open for further replies.

Seifer

P2Media.pl *****
Joined
Aug 6, 2007
Messages
75
Reaction score
0
Location
Poland, Bydgoszcz
Witam!

1) Co myślicie o tym serwerze:

- 1 x Sempron 3100+
- 2048 MB RAM
- 2 x 80 GB SATA
- RAID*: nie
- System operacyjny**: Linux lub BSD
- Łącze: 100 Mbps
- 2000 GB*** transferu mies.
- Adresy IP: 2
- Zdalny restart

* - dotyczy RAID'u sprzętowego
** - do wyboru dystrybucje Linuksa: CentOS, Debian, Fedora; BSD: FreeBSD
*** - po przekroczeniu limitu transferu naliczana jest opłata w wysokości 0,50 zł / GB

[www.serwery-dedykowane.net]


2) Uważacie, że jest to dobra oferta?

3) Wiecie coś o tej firmie?

4) Ile taki serwer może utrzymać osób bez lagów, zakładając, że:
- jego system operacyjny to Linux (Debian)
- mapa waży około 25mb
- kilka skryptów jest dość mocno rozbudowanych
- silnik OTS to TFS 0.2.8 (Dead Bug)



----
5) Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze serweru dedykowanego pod Open Tibia Server?
----
6) Macie własne serwery OTS stojące na Serwerach Dedykowanych, proszę o wasze opinie odnośnie ofert z których korzystacie.
----
7) Proszę o jakieś propozycje ofert serwerów dedykowanych, na których utrzymał bym 100 graczy bez lagów/kicków/freezów przy takich parametrach jak w pytaniu 4).

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam,
SeifereK.
 
Zaciekawiła mnie oferta, ale gdy spojrzałem na cenę, odpowiem krótko: www.ovh.pl - najlepsze serwery dedykowane.

Jeśli chodzi o firme - niesłyszałem, ale widze, że nie postarali się przy wyborze nazwy firmy :D
Zaś podany przez Ciebie serwer, używając Dead Buga, przy mapie 25MB nie wytrzyma nawet 50 osób :)
Dead Bug ma ... buga :p a raczej problem, który większość z nas doświadczyła.
Używając Mystic Spirit, na 2GB ramu mozesz udzwignąć i 500 osób moim zdaniem, tylko serwer musi być zadbany.

Wybierając serwer patrz na procesor, w drugiej kolejności pamięć ram.
Dysk praktycznie nie ma znaczenia, bo po roku licząć średnią ilość graczy online '200', będziesz zjadać max 10, przy farcie i 'free uploadzie' 30GB.
Osobiście korzystam z oferty OVH, "Start 100M L +" (wcześniej Superplan 2007 +, ale zamierzam zmienić jeszcze raz, tym razem na "Start 100M L ++"), i na obecnym serwerze obsługuję 4 w miarę duże strony i ok. 10 małych, radio, 2 serwery counter-strike (20 i 14 slotów), czat, oraz kilka innych pierdółek.
Lagów nie ma, wszystko chodzi ślicznie, tylko... brak tego RAMU :)

Aha, wazne jest jeszcze, abyś ubezpieczył się troszeczkę w SWAP przy instalacji OS, gdyż "standardowe" ilości (2x tyle co ilość RAM na ogół) mogą nie wystarczyć.
Mi TFS zjada aż 800MB pamięci wirtualnej, także masz odpowiedź dlaczego ;)
 
OVH, "Start 100M L +

a na tej ofercie, forgotten serwer z mapa 80mb ile udzwignie osob? czy da rade ta oferta utrzymac taki OTserver przy ilosci 350 graczy?
 
Zaciekawiła mnie oferta, ale gdy spojrzałem na cenę, odpowiem krótko: www.ovh.pl - najlepsze serwery dedykowane.

Jeśli chodzi o firme - niesłyszałem, ale widze, że nie postarali się przy wyborze nazwy firmy :D
Zaś podany przez Ciebie serwer, używając Dead Buga, przy mapie 25MB nie wytrzyma nawet 50 osób :)
Dead Bug ma ... buga :p a raczej problem, który większość z nas doświadczyła.
Używając Mystic Spirit, na 2GB ramu mozesz udzwignąć i 500 osób moim zdaniem, tylko serwer musi być zadbany.

Wybierając serwer patrz na procesor, w drugiej kolejności pamięć ram.
Dysk praktycznie nie ma znaczenia, bo po roku licząć średnią ilość graczy online '200', będziesz zjadać max 10, przy farcie i 'free uploadzie' 30GB.
Osobiście korzystam z oferty OVH, "Start 100M L +" (wcześniej Superplan 2007 +, ale zamierzam zmienić jeszcze raz, tym razem na "Start 100M L ++"), i na obecnym serwerze obsługuję 4 w miarę duże strony i ok. 10 małych, radio, 2 serwery counter-strike (20 i 14 slotów), czat, oraz kilka innych pierdółek.
Lagów nie ma, wszystko chodzi ślicznie, tylko... brak tego RAMU :)

Aha, wazne jest jeszcze, abyś ubezpieczył się troszeczkę w SWAP przy instalacji OS, gdyż "standardowe" ilości (2x tyle co ilość RAM na ogół) mogą nie wystarczyć.
Mi TFS zjada aż 800MB pamięci wirtualnej, także masz odpowiedź dlaczego ;)

Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź ;)

onli said:
Ja polecam poszukać zagranicznych serwerów dedykowanych. Lepszy sprzęt przy niższej cenie.

I na co mi twoja marna wypowiedź? Posty nabijasz? - Po co?
 
Dobrze mówi, ja zamiar ovh.pl, proponuje Ci ovh.de ;) Chociaz może być problem, bo najprawdopodobniej musisz mieszkać w niemczech, ale nie będzie problemu jeśli masz tam może rodzine.

A na TFS nie pociągniesz nawet 80 osób, ja mam serwer w ovh za 600 zł, i? przy 80 osobach lagi! Ale teraz widze ten cały system przyniósł zmiany, i już tak nie freezuje, zobaczymy do kilku dni ;)
 
Skoro na TFS nie pociągne 80 osób to na jakim silniku dam rade?

Mówisz o wodzisławskim OTS'ie?
 
Ten pociagnie maks 150 osob. Dobrze jakby bylo 4gb ramu no i warto spytac sie rowniez o lacze, moze byc tak ze jest 100mb/s a tak na prawde bedziesz mial 10mb/s gwarantowane ;]
 
Nie znam sie zbytnio na dedykach, ale moze warto sprawdzic czy to lacze symetryczne (up=down)
 
Też się raczej na dedykach nie znam ale wydaję mi się, że w ofercie nie podawali by downloadu ;p
 
Skad wiesz... Sa rozne chwyty marketingowe :p
 
Ja wlasnie "doswiadczam" uslug OVH po raz drugi. Pierwszy raz byl okolo 4 miesiace temu i musze powiedziec, ze zaden silnik nie dawal sobie rady z laczami OVH, ale server sof2 jako tako dzialal (tylko polacy mieli lagi od 17 do 22 po 5 sec co pare minut). Problemem nie musial byc sam silnik tylko lacza ktore "chodza jak chodza" czyli źle... co do OVH to radze sie zapoznac z punktem "predkosc z SLA"(np. 5mb/s) i "predkosc bez SLA" (100mb/s-2gb/s). Polacy moge miec TYLKO Z SLA (5mb,10mb,20mb itd. do 100mb max). Inna sprawa jaka mnie spotkala w OVH to server za 208 zl ktory bez powodu (sprzet wadliwy?) restartuje sie co 3-5 godzin, a OVH nic z tym nie robi, olewka, puki im nie podam jaka czesc jest zepsuta (jak mam zdalnie sprawdzic co jest kiedy kompa zrywa polaczenie/zawiecha?!), bo wtedy moga to potwierdzi i usunac, wiec nie radze brac na wiecej niz miesiac umowy, bo trafi ci sie wadliwy server i po kasie, bo nawet servera CS na tym nie postawisz, bo kto chce grac jak pada co losowy czas gra. Glownym problemem jest bral lacz do neostrady z OVH. Jesli chodzi o drozsza i nie sprawdzona oferte to mozesz objrzec oferte:
www.serwerydedykowane.pl
nie wiem jak u nich z obsluga i jakoscia sprzetu, ale lacza maja spoko napewno.. porownaj ping i packet loss (wazne w tibii!!) do serverow:
http://warots-pl.hopto.org (moj w OVH)
i:
195.242.117.112 (jeden z serverow w servery dedykowane)
Co do lacze z neo do OVH to robilem pewnie porownanie od okolo 17:00 i wynik (pingowalem z dedyka w OVH)..
do wawszawy (serverydedykowane.pl):
ping 48ms-51ms, srednio 50ms (przez pierwsze 250 pingow bylo za kazdym razem rowno 50ms), packet loss: 1 na ponad 5500
do mnie do domu (neo 1mb):
ping 56-150ms, srednio 74 ms, pakietow okolo 5500 tez i packet loss "zaleznie od dnia i godziny" od 1% do 14%.. zart?! :>
Wiec sam decyduj czy liczysz na graczy z polski i dobra lacze do nich i jestes gotowy zabulic za lepsza polaczenie. Czy wolisz slabe lacze, lagi wieczoram i chcesz zaoszczedzic liczac, ze kupia pacc na lagerskim serverze.
W czerwcu kupuje w serwerydedykowane.pl cos za okolo 600zl i dodam opinie porownujaca do ovh za 600zl :D
 
Prawda jest taka ze OVH to jest chyba najpewniejsza inwestycja, a takie sytuacje jak u Gesiora zdarzaja sie bardzo zadko.

Jak narazie korzystalem z uslug afnet.pl cena bardzo niska, ale serwer nie wytrzymywal natloku ludzi i przy ok 100 online czesto sie wysypywal.

Przenioslem sie ostatnio do livenet.pl i mimo ze na poczatku wspolpraca ciezko sie ukladala, czekanie na serwer brak odpowiedzi na maile, ogolnie przeprowadzka na drugi serwer nie miala konca. W koncu jednak trzeba bylo zadzwonic do admina i sprawa zostala wyjasniona, passy do serwera przyszly szybciutko ;)Jak narazie moge stwierdzic ze jest ok, zadnych niezapowiedzianych resetow serwera, pingi w zakresach 30-40ms, nie jak poprzednio ok 60-70ms (livenet ma serwerownie w sosnowcu), oby tak dalej.

Wszystkim tym, ktorzy szukaja sobie systemu pod serwer polecam CentOS, krewny redhata uznany za najbardziej stabilny system linux. A teraz gdy source od svn latwiej sie kompiluja pod unixowe systemy to tym bardziej polecam przejscie z wind :)
 
Ja z RPS korzystam w OVH teraz z linuxem. Transfer (bez limitu!) osiaga obiecywane 100mb/s bez problemu. Problemem jest wydajnosc maszyn aktualnie oferowanych: Celeron 1.2GHz, 512 RAM, dysk 10GB (SAN), lacze 100mb/s
Przy 20 osobach war server zaczyna ciac ze wzgledu na moc procka, przy 30 zaczyna sie tak ciac, ze slabsi nerwowo juz wychodza :p
Jak ktos chce sie pobawic z linuxem (nie ma wersji windows) i pograc z kolegami albo postawic server BF2 (na ~10 osob ;P ) to moze probowac. Jesli hostowac OTS to tylko XML, bo MySQL chyba wiecej razy z dysku odczytuje (co na RPS jest dosc opoznione).
RPS za 48 zl/miesiac
Jesli chcesz hostowac OTS to na poczatek jednak musisz miec z 200zl na dedyka, bo RPS sie nie sprawdzi:
Dedyk za 200zl/miesiac z Windows (prosta administracja dla poczatkujacych, tak jakbys przy tym kompie siedzial!)
Na takim dedyku za 200zl powinienes moc hostowac OTS (TFS?) na jakies 60 osob, a jak nie ma za duzej zadymy to nawet na 100. Przy czym trzeba zauwazyc, ze za 200zl dostajesz 512MB ram, czyli mapa max. 15 MB powinna byc, zeby wszystko chodzilo bez laga wiekszego. Ja na takim war-server trzymalem i spokojnie gralo 90 osob, a kiedy bylo 100 (limit 100 graczy byl) to i tak kolejki ustawialy sie, zeby wejsc, bo kazdy pisal, ze "super ots, 0 lag, najlepszy w necie". Jakby nie to, ze mialem "ten pechowy model" to pewnie byl i 150 online mial, ale zanim weszlo ponad 100 osob to zazwyczaj sie zawieszal :D
Zdecydowalem sie znowu w OVH zaryzykowac i jak narazie RPS stoi bez zadnej zawiechy, jak tak dalej pojdzie to moze znowu dedyka tam kupie, ale teraz za 374 zl (2x2.33GHz, 1 GB ram, 10mb/s lacze) i RPG postawie + war ots (jeden OTS tylko 1 rdzen wykorzystuje).
-----------------------------------
Napewno podstawowa zaleta wzgledem wszystkich (?) innych serverowni jest pelna automatyzacja:
-reinstalacja systemu operacyjnego (lub zmiana na inny) trwala: Debian 4.0 ETCH - 15 minut, Windows 2003 Server - 35 minut i JEST DARMOWA (u innych 200zl i czekasz pare godzin/dni, az im sie zachce ruszyc)
-informowanie o zawiechach servera juz w 10 sekund po wystapieniu awarii na e-mail za darmo oraz interwencja oblugi OVH w razie zawiechy za darmo (restart jest maszyna na serio stoi, a ty np. jestes w szkole i sam nie interweniujesz)
-restart servera z panelu co 15 minut, automat, jak cos nagrzebiesz w systemie i sie zawiesi komp to klikasz restart i w 30-60 sekund znowu online, jak cos ostro zwalisz i nie rusza system to 30 min i masz nowy czysty system (jak masz tam tylko OTS to wgranie od nowa duzo nie zajmie)
-"repozytoria" linuxow (debian napewno, nie wiem jak inne) w OVH - w serverowni stoja jedne z oficjalnych repozytoriow pakietow [programow] dla Debiana i pewnie innych linuxow, wiec sciaganie zajmuje ulamki sekund, bo na laczu 100mb/s leci czasem kolo maksymalnej predkosci
-sourceforge w OVH - w serverowni stoi tez jeden z mirrorow www.sf.net, wiec najnowsza wersje OTS do kompialcji czy nowa wersje programu sciagasz laczem 100mb/s :D
 
Last edited:
Problem polega na tym, że obecnie bardzo mało aplikacji potrafi wykorzystać potencjał architektury SMP. Jest to związane głównie z tym, że rozwój takiej aplikacji jest bardziej skomplikowany dla programistów i niewielu decyduje się na implementacje wielowątkowości. Tutaj z pomocą przychodzi Intel, ze swoją tajemniczą technologią. Nowy wynalazek Intela podobno potrafi “automagicznie” usprawnić aplikacje o obsługę wielowątkowości bez żadnych zmian w kodzie, potrzebna jest tylko jego rekompilacja. Cały ten proces polega na sprawdzeniu kiedy wykonanie programu można rozłożyć na kilka procesorów.

Ciekawe jak to rozwiązanie sprawdzi się w praktyce. Może czeka nas jedno wielkie rekompilowanie świata Open Source…

To chyba wszystko wyjasnia.
 
na stronie intela mozna pobrac specjalny kompilator ;d
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top