• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Pytanko dotyczace klienta we fleshu.

Status
Not open for further replies.
ale tez chodza takie pogloski ze 21 grudnia 2012 roku caly sklad cipsoftu ma wejsc na szczyt swojego budynku zlapac sie za rece i skoczyc na beton
ale nie wiem czy to prawda
 
to przeciez wiadome ze mapa cipsoftu musiala wyciec i ktos ja chapnal i potem zaczela sie rozpzrestrzeniac
bo to niemozliwe zeby ktos z nudow se odwzorowal real mape
kazde zdzblo trawki i all meijsca tak samo
oni to przecie przez kilka lat robili teamem :p

map tracker ;o

Nie zdziwie sie jak ceny spadna. Pomyslec, ze kiedys nikt nie wyobrazal sobie takiego czegos jak pacc na miesiac, zmiana serwera czy placenie do cipsoftu bezposrednio przelewem a nie przez drom czy innych posrednikow... Cipsoft ma coraz mniejsze przychody i mysle, ze czuja, ze daleko nie zajada juz w ten sposob

Gra 35+ tys ludzi i mowisz ze male zarobki ?
Pacc ma po 40% ...
z samego pacc maja taka kase co dopiero te bajery...

Pokaz mi inna gre Multiplayer Online z 25+ tys online
 
map tracker ;o



Gra 35+ tys ludzi i mowisz ze male zarobki ?
Pacc ma po 40% ...
z samego pacc maja taka kase co dopiero te bajery...

Pokaz mi inna gre Multiplayer Online z 25+ tys online
WoW - 12 mln graczy [nie online]
 
@up ciekawe ile tibia miala all graczy ... nie online w 1 czasie -.^

Tibia sama padnie Cipsoft sam ja niszczy =)
Ostatnio ziomek dostał bana + warninga (next warning i delete acc)
za napisanie do typa '' .i. ''
 
@up ciekawe ile tibia miala all graczy ... nie online w 1 czasie -.^

Tibia sama padnie Cipsoft sam ja niszczy =)
Ostatnio ziomek dostał bana + warninga (next warning i delete acc)
za napisanie do typa '' .i. ''

"a kierowca autobusu wstał i zaczął bić brawo"
 
@up ciekawe ile tibia miala all graczy ... nie online w 1 czasie -.^

na stronie swojej pisza, ze 300 000 active players, a watpie zeby sobie zanizali, raczej w druga strone. Kiedys o tej porze bylo 50k graczy online a nie 35, moze 5k mniej jest przez to, ze banuja boterow, ale na pewno nie 15k
 
map tracker ;o



Gra 35+ tys ludzi i mowisz ze male zarobki ?
Pacc ma po 40% ...
z samego pacc maja taka kase co dopiero te bajery...

Pokaz mi inna gre Multiplayer Online z 25+ tys online

To sobie zobacz ile oni mają światów, za serwery pod to też płacą, nie mówie bo kase mają napewno dużą. Bo po 35tys ludzi gra, ale pacca ma o wiele więcej, wiadomo nie każdy jest zawsze online. Ale jakby im się nie opłacało robić, to myśle że nie byłoby tak często Upów.

Flash wygląda zajebiście, ale zawsze będą ludzie którzy będą chcieli pograć na normalnym kliencie.
 
Wydaje mi się że jest tak wiele osób które zajmują się OTS'ami, że znajdzie się zgraja paru, którzy ogarną i Flasha, a potem będą robione OTSy na Flashu z taką prostotą, jak dzisiejsze serwery.
 
Może i ogarną ale nie udostępnią. Nigdy nic nie wiadomo.
 
No dobra tak gadacie, ze beda flashowe otsy, ale wytlumaczcie mi jedno. Ten flashowy klient to bedzie na stronie tibii, nie? No to on chyba jest w znacznej mierze server-sided, bo chyba nie sciaga po 20 mb za kazdym uruchomieniem? No to Jak takie cos zrobia tworcy otsow? To chyba zjada tez troche mozliwosci serwera
 
No dobra tak gadacie, ze beda flashowe otsy, ale wytlumaczcie mi jedno. Ten flashowy klient to bedzie na stronie tibii, nie? No to on chyba jest w znacznej mierze server-sided, bo chyba nie sciaga po 20 mb za kazdym uruchomieniem? No to Jak takie cos zrobia tworcy otsow? To chyba zjada tez troche mozliwosci serwera

Za pewne większość rzeczy będzie zapisana na dysku użytkownika, bo nie chce mi się wierzyć żeby generowali mapę i wysyłali do gracza na bieżąco przy tylu graczach, bo zjadło by im to całe łącze. Dodatkowo ktoś z wolnym łączem nie mógł by za bardzo grać. A pobieranie tych spritów to tak jak obecne pobranie klienta. Tyle tylko że będą one zapewne pobierana na bieżąco a nie od razu wszystkie.
 
Takie rozwiazania jak mowisz moze dosc skomplikowac robote tym smialkom co chcieliby niby kopiowac tego klienta. A w jaki sposob dzialaja te wszystkie gry jak np runescape (kojarze, ze to chyba w przegladarce sie odpalalo jak mi znajomy pokazywal)? Bo wydawalo mi sie, ze tam klient bardzo szybko sie uruchamial jak jakas mala gierka we flashu
 
sprity się pobierają przy pierwszym odpaleniu i przy updatach i są przechowywane w flash cache
zapisane są w kilku plikach png o zmienionym rozszerzeniu, różowy został zastąpiony 100% transparentem

w innych mogą się ładować jak są potrzebne, chociaż takie rozwiązanie sprawia tyle samo problemów co ich rozwiązuje moim zdaniem
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom