• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Remere's Map Editor 12.x+

Kuki Kuki

Member
Joined
Mar 2, 2017
Messages
8
Reaction score
5
Witam, od bardzo długiego czasu nałogowo tworzę mapy, w końcu chciałbym poczęstować się dobrodziejstwami jakie daje nam najnowsza wersja Tibii.
Niestety z uwagi na to, że aktualny protokół gry nie posiada plików .spr oraz .dat jest problem z prostym dodaniem zawartości do edytora, chciałbym aby ktoś mi wytłumaczył jak za pomocą itemedytorów, objectbuilder mogę to zrobić - wiem, że się da, wiem że ktoś w temacie który podepnę niżej opisał MNIEJ WIĘCEJ jak można to zrobić, ale dla totalnie zielonego użytkownika nie jest to najprostsze zadanie.


Tutaj temat gdzie użytkownik kito2 podzielił się wiedzą oraz dał narzędzia.


Jeśli ktokolwiek wie, proszę napisać tutaj (żeby inni też wiedzieli) w jakiej kolejności czego i jak użyć.

Dziękuję oraz pozdrawiam! :- )
~Kuki
 

ROKI721

Active Member
Joined
Mar 12, 2011
Messages
159
Solutions
5
Reaction score
40
Location
Poland
Mordko, więc tak...
Odpalasz Object Builder i wskazujesz ścieżkę do tej przysłowiowej 10tki co jest 11tką, 12tką etc. Przepisujesz sobie do notatnika sygnatury z plików DAT/SPR (wyświetlane po wybraniu ścieżki do klienta)
Ściągasz sobie extractor
Code:
https://otland.net/threads/tibia-11-downgrade-tool.264941/
Następnie jakąś którąś 12tkę i downgradujesz pliki spr i dat (tutaj potrzebujemy tych sygnatur).
Po ukończeniu "downgradu" odpalasz sobie itemeditor który prosi nas o wskazanie items.otb, jeśli go nie mamy możemy zawsze stworzyć nowy, następnie nasz edytor poprosi nas o wskazanie ścieżki do klienta.
Po wczytaniu naszego klienta zostaje nam kliknięcie Create Missing Items, od tej chwili itemeditor wczytuje nasze grafiki i atrybuty klienta (spr/dat) do pliku items.otb po pracy możemy sprawdzić czy edytor miał problem z wczytaniem grafik jeśli tak możemy kliknąć Update items,
następnie wrzucamy pliki spr/dat do folderu X z którego zostaną wyczytanę w map edytorze. Cała teoria.
Post automatically merged:

Odnośnie twojego linku z forum, jest trochę przestarzały jeśli chodzi o wersje etc.
Code:
https://github.com/opentibiabr/tools
Code:
Link z tematu:
https://otland.net/threads/otservbr-global-12x.264701/
 
Top