• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Server Dedykowany

lord321

New Member
Joined
May 13, 2013
Messages
58
Reaction score
0
Celeron/Atom 1.2+ GHz (64 bits)
Pamięć operacyjna 2 GB
Łącze 100 Mbps
Silnik TFS (8.6)
Mapa do 15 mb


Chciałbym się dowiedzieć ile osób utrzyma taki serwer
 
nie więcej niż 100 które Ci wejdzie na start i wyjdzie dnia następnego
 
Dlaczego te forum jest tak przepełnione hejtem? zadałem proste pytanie ? ile utrzyma

szatan1x dla twojej wiadomości mam dużo lepszy sprzęt ... widać ze masz problem ze sobą jak i ximmy :)
 
na 32 bitowym systemie, przy częstych restartach(raz na dzień) to powinno utrzymać nawet do 100 osób.

@edit nie zwróciłem uwagi na procka.
 
Last edited:
I o taką odpowiedz chodzi lecz sam wiem że nie ma szans 300 osób i jest to 64 bitowy procesor , chciałbym aby gra nie była wielkim lagiem

czy serwer pociągnie z 60 graczy?

wiadomo procesor to jedna wielka kiszka ; d
 
Zapewne masz jakiś wielo wątkowy czy coś podobnego na start nie kupie czegoś z i7 i 32 gb ramu... i nie liczę na to że będzie grać nawet 100 osób serwer jest bardziej dla nas (czyt kolegów z klasy jak i ze szkoły)
 
to nie miał być hejt ale ok.
Chciałem tylko zapytać ale jeżeli odebrałeś to inaczej to Przepraszam :)
 
Na takim procesorze to TFSa będziesz kompilował cały dzień, a instalacja pakietów w systemie zawali Ci cały procesor z powodu I/O. Tyle jest wart kimsufi za 49.19 zł brutto.
Gdzieś tu był temat kiedyś o wszystkich serwerowniach, ale ktoś go odpiął i zniknął. Poszukaj to znajdziesz kopalnię wiedzy.
 
@Don Daniello
Przesadzasz mocno.

Moje początki od takiego czegoś się zaczynały. Fakt, że każdy restart TFS to jakieś 5 minut a kompilacje 2 godzinki ale da radę jak na pierwszy server, chyba, że dostaniesz na start DDoSa. do 70 osób bez problemów powinno pójść
 
Panie Don Daniello, z całym szacunkiem ale gadasz Pan głupoty. Na tym procku skompilowanie najnowszej rewizji to ~20 minut, więc proszę nie siać takich głupot, tak samo z instalacją pakietów. Może trafiłeś na maszynę z awarią kiedy przy instalacji pakietów dedyk wywalał przeciążenie i/o, bo na poprawnie działającej maszynie o takich parametrach to co powiedziałeś to absurd.
 
Panie Don Daniello, z całym szacunkiem ale gadasz Pan głupoty. Na tym procku skompilowanie najnowszej rewizji to ~20 minut, więc proszę nie siać takich głupot, tak samo z instalacją pakietów. Może trafiłeś na maszynę z awarią kiedy przy instalacji pakietów dedyk wywalał przeciążenie i/o, bo na poprawnie działającej maszynie o takich parametrach to co powiedziałeś to absurd.
Hiperbola (teoria literatury) – Wikipedia, wolna encyklopedia
 
Na takim procesorze to TFSa będziesz kompilował cały dzień, a instalacja pakietów w systemie zawali Ci cały procesor z powodu I/O. Tyle jest wart kimsufi za 49.19 zł brutto.
Gdzieś tu był temat kiedyś o wszystkich serwerowniach, ale ktoś go odpiął i zniknął. Poszukaj to znajdziesz kopalnię wiedzy.
Przypięty jest tutaj Support :)
 

Komu przeszkadza 3-4 krotnie dłuższa kompilacja silnika i 2-3 krotnie dłuższa instalacja pakietów których instalacja i tak jest jednorazowa, oszczędzając na tym miesięcznie minimum 200 zł?

Hiperbola w argumentacji jest okej kiedy jest sens w wypowiedzi, a tam jej nie doświadczyliśmy.

Ja rozumiem że wytworzyła się tu jakaś społeczność ludzi którzy za wszelką cenę będą siebie bronić bo jakiś obcy ma się za nie wiadomo kogo i podważa słowa kogoś tam wysokiego rangą ale nie nadstawiajcie prywatnych pobudek nad prawdę.
 
Last edited:
@up
Jak edytujesz silnik i dodajesz nowe rzeczy to kompilujesz i kilka razy w tygodniu, a jak kompilacja bedzie trwala godzine, to zanim sie skompiluje i ogarniesz gdzie jakis blad mogl sie pojawic, to zapomnisz co ostatnio edytowales...
Z drugiej strony jednak masz troche racji. Mimo wszystko troche dluzsza kompilacja czy instalacja bzdetow ma male znaczenie.
Raczej problem by byl jak silnik by nie wyrabial przy save. Albo kiedy calkowicie by padal albo kiedy save trwal by 30 sekund... Wtedy jednak warto zainwestowac torche wiecej.
 
Back
Top