• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Server Dedykowany

Przypominam też, że przez te 20-25 minut czy godzina, czy cały dzień (hiperbola - pozdrawiam tych, co zrozumieli), serwer nie może działać.
Są też takie rzeczy jak backup bazy danych, gdy serwer również ledwo zipie. Strona www, szczególnie jeśli użyje się pierwszego lepszego AAC z neta sama zużyje połowę procka.
To nie jest takie hop siup, że "TFS używa procka tylko przy save" i będzie działać. Miałem ten serwer, i wiem, że on się nawet do pobierania torrentów nie nadawał, bo więcej niż pięciu naraz nie mógł przeliczać (sumy kontrolne itp) - oczywiście pobierałem z tych torrentów darmowe dystrybucje Linuxa ;)

Jak już bardzo chcecie przeforsować ten serwer, to bliższa liczba graczy to 80 a nie 300 (obie liczby ktoś podał powyżej). A i przy tej cenie serwera lepiej może czasem wyjść VPS.
 
Powiem w kilku słowach. Stosujesz środki stylistyczne nie będą poetą :( Po drugie jak udziela się pomocy to odpowiada się konkretnie a nie poprzez 10 środków stylistycznych. Nikt nie ma zamiaru domyślać się czy kipisz, używasz sarkazmu. Moim zdaniem na początkowe sprawy serwer wystarczy ale raczej celowałbym w jakieś hostingi typu otos.pl
 
Są też takie rzeczy jak backup bazy danych, gdy serwer również ledwo zipie. Strona www, szczególnie jeśli użyje się pierwszego lepszego AAC z neta sama zużyje połowę procka.

Ufam że wiesz, iż można nadać minimalny priorytet dla danego procesu, będzie się on wykonywał kilka-kilkanaście razy dłużej ale procek na tym wtedy nie ucierpi a gracze tego nie odczują, to samo można zastosować z AAC więc nie widzę problemu.

Miałem ten serwer, i wiem, że on się nawet do pobierania torrentów nie nadawał, bo więcej niż pięciu naraz nie mógł przeliczać (sumy kontrolne itp) - oczywiście pobierałem z tych torrentów darmowe dystrybucje Linuxa ;)

A to ciekawostka, ja bym się upierał że to wina nieumiejętnie lub w ogóle nie zoptymalizowanej maszyny, pamiętajmy że kiedy wybieramy tak ekstremalnie budżetowe oferty to optymalizacja jest kluczowa, ale to jak ją zoptymalizujemy to już jest zależne od tego do czego będzie nam służył dedyk.

Przypominam też, że przez te 20-25 minut czy godzina, czy cały dzień (hiperbola - pozdrawiam tych, co zrozumieli), serwer nie może działać.

Co? Mógłbyś rozwinąć? Jak to serwer nie może działać? Większość usługodawców gwarantuje minimalne SLA na poziomie 99,95% więc nie do końca rozumiem sens tego zdania i byłbym bardzo wdzięczny jakbyś to wytłumaczył.
 
Mistrzu Lanceq'u,

Ufam że wiesz, iż można nadać minimalny priorytet dla danego procesu, będzie się on wykonywał kilka-kilkanaście razy dłużej ale procek na tym wtedy nie ucierpi a gracze tego nie odczują, to samo można zastosować z AAC więc nie widzę problemu.
Zmiana priorytetów nie spowoduje że masz nagle +100% do prędkości procesora. Jak lubisz mieć stronę która się ładuje 10 sekund albo backup, który robi się 10 godzin przez co jest spójny jak budżet Polski, to ok, można.

A to ciekawostka, ja bym się upierał że to wina nieumiejętnie lub w ogóle nie zoptymalizowanej maszyny, pamiętajmy że kiedy wybieramy tak ekstremalnie budżetowe oferty to optymalizacja jest kluczowa, ale to jak ją zoptymalizujemy to już jest zależne od tego do czego będzie nam służył dedyk.
Bardzo się cieszę, że umiesz to zoptymalizować. Przepraszam, że ja nie. I nie, nie chcę żebyś mi załatwiał zniżki na optymalizacje od firmy XXX.

Co? Mógłbyś rozwinąć? Jak to serwer nie może działać? Większość usługodawców gwarantuje minimalne SLA na poziomie 99,95% więc nie do końca rozumiem sens tego zdania i byłbym bardzo wdzięczny jakbyś to wytłumaczył.
No tak to, myślicielu, bo chodzi o serwer TFS. Raczej słabo by działał TFS gdy kompilacja zajmuje cały procesor (którego jest jeden rdzeń).

W nagrodę za głupotę i bycie sobą drogi Lanceq'u, dostajesz bana ;) Jakiś uzależniony jesteś od tego forum, bo nie łapiesz, że cię tu nie chcą.
 
Back
Top