• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Serwer w chmurze

Status
Not open for further replies.

sn3ejk

This account is inactive.
Joined
Nov 16, 2011
Messages
2,121
Solutions
1
Reaction score
145
Witam

Czy istnieje taki hosting serwerów w chmurze, który liczy sobie pieniążki za czas, w którym ich chmura jest włączona. Chodzi mi na przykład o to, że jest jakaś stawka na godzinę, i później serwer przelicza mi ile godzin był włączona chmura w miesiącu i tyle im płacę.

Szukałem trochę sam, ale znalazłem tylko takie coś: www.e24cloud.com, które działa na podobnej zasadzie, ale gdy serwer jest wyłączony to płacę mniej, przykład (wiadomość od konsultanta):
Każdy serwer może znajdować się w 3 stanach:
- włączonym – tu ceny włączonego serwera są widoczne podczas zakładania chmur
- uśpionym – serwer jest wyłączony, ale ma przydzielony na stałe publiczny adres IP, w cenie 0,09 zł/godz. netto
- wyłączonym za 0,05 zł/godz. netto (bez przydzielonego IP).

Moje pytanie to: czy istnieje taki hosting jak opisałem wyżej, i czy ktoś może dać mi link to takowego?
Dziękuje z góry
 
Oczywiście, że istnieje nawet OVH proponuje taką usługę (Public Cloud Instance w OVH - OVH)

Powiem tylko tyle, że jak postawiłem na tym OTS to były co chwile lagi przy 1 osobie online ; d
Nie potrzebuje tego do hostowania serwera, tylko do mocy obliczeniowej.
Dzięki, o to mi chodziło :).
 
Dziękuje za wasze odpowiedzi, ale już jednak wybrałem ovh.pl - w niedługim czasie za aktywuje u nich usługę "Public Cloud".
Temat jest do zamknięcia.
 
A jak sam nie wiesz

On szuka chmury do mocy obliczeniowej a nie chmury w której przetrzymywane są statyczne dane takie jak obrazki, lold

Musisz odróżnić oferty typu cloudflare czyli przetrzymywanie contentu statycznego od takich gdzie masz wloty do ssh i pełną ingerencje w system.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top