• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Skrypt na chmod w danym folderze

Status
Not open for further replies.

amxxmaster

New Member
Joined
Sep 27, 2011
Messages
13
Reaction score
0
Czy ma ktos moze jakis skrypt ktory ustawialby automatycznie chmod 777 na wszystkie pliki w katalogu "home/war/data/players" ?

Otrzymalem podpowiedz ze mozna to zrobic w bash czy jakos tak
 
przeczytaj to co chcialem osiagnac i wtedy odpisz, chyba nie sadzisz ze pisalbym o chmodzie nie znajac tej komendy? czytaj...

Czy ma ktos moze jakis skrypt ktory ustawialby automatycznie chmod 777 na wszystkie pliki w katalogu "home/war/data/players" ?

to co mi podales jednorazowo ustawia chmod na wszystkie pliki w tym folderze, no i zgadza sie ale jak stworze nowy plik tam to musze znowu wykonac ta komende, a ja chce zeby to sie robilo automatycznie przy nowych plikach 777 zebym nie musial wpisywac. Ale dam ci + za probe pomocy ;p
 
Code:
#!/bin/sh
chmod 777 home/war/data/players/*

i w crontabie go odpalaj co minute :D
 
sorki, bo ja bardzo cienko sie na tym znam


gdzie mam to wpisac?

Code:
 #!/bin/sh
chmod 777 home/war/data/players/*

Hehe a w crontable odpalaj go co minute co to znaczy? gdzie mam to ustawic?;d sorki ze takie byc moze dla ciebie proste pytanie zadaje ale dlamnie to doslownie nowosc i nie wiem o co chodzi :p Jak bys mogl to bardzo bym prosil o wytlumaczenie
 
stwórz plik chmody.sh w /root nastepnie wklej do niego
Code:
 #!/bin/sh
chmod 777 home/war/data/players/*
i zapisz nastepnie wpisz w konsoli chmod +x chmody.sh (musisz byc w katalogu root)

gdy już to zrobisz poczytaj w googlach co to jest crontab i jak go użyć :D zebys sie chociaz czegos nauczyl a nie wszystko na tacy :>

crontab – Wikipedia, wolna encyklopedia

podpowiem ze edytujesz plik /etc/crontab
 
stwórz plik chmody.sh w /root nastepnie wklej do niego
Code:
 #!/bin/sh
chmod 777 home/war/data/players/*
i zapisz nastepnie wpisz w konsoli chmod +x chmody.sh (musisz byc w katalogu root)

gdy już to zrobisz poczytaj w googlach co to jest crontab i jak go użyć :D zebys sie chociaz czegos nauczyl a nie wszystko na tacy :>

crontab – Wikipedia, wolna encyklopedia

podpowiem ze edytujesz plik /etc/crontab
To już chyba lepiej wpisać to bezpośrednio do crontaba... po wuja skrypt robić ?!
Tak czy inaczej, będzie fajny lag co minutkę.

W innym temacie już chyba wspomniałem o umask 000, ale jak widać nie dotarło...
 
To już chyba lepiej wpisać to bezpośrednio do crontaba... po wuja skrypt robić ?!
Tak czy inaczej, będzie fajny lag co minutkę.

W innym temacie już chyba wspomniałem o umask 000, ale jak widać nie dotarło...

racja :)

@amxxmaster

widzisz masz jeszcze mniej roboty teraz ci zostaje tylko rozkminic crontaba i zrobisz sobie
 
Code:
chmod 777 /home/war/data/players -R
 
Pierwszy raz uzyskalem w miare sensowna pomoc, mozna powiedziec duza pomoc :p a apropo umask 000 to co mam z tym zrobic? wpisac umask 000 w konsoli i co wtedy ?;p jak tworze pliki to i tak maja chmod 644 bo nie kumam jak to dziala ;d

PS: Ten cron mocno bedzie zamulal? czy musze restartowac serwer zeby sprawdzic czy dziala?;p
 
Last edited:
cron sie sam zaktualizuje niemusisz restartowac dedyka
 
co tam takiego meczacego jest? wszystko co trzeba juz miales w tym temacie podane
 
*/1 * * * * to wlasnie wiem i znalazlem to ale jak zrobic zeby czytalo skrypt bo juz sprawdzalem na rozne sposoby i nieczyta
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top