• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Tutorial Skrzydełka chrupiące KFC

yos_hi

New Member
Joined
Feb 16, 2008
Messages
16
Reaction score
0
KFC.jpg

Składniki:
*skrzydełka ile chcesz
*papryka
*chili w proszku
*papryka slodka
*mąka
*bułka tarta
*woda
*sól
*ok. 1 litr oleju, najlepiej dobrego, np. z pierwszego tłoczenia, bo z drugiego przechodzi smarem i jest niesmaczny


Skrzydelka obmywamy, solimy, dodajemy przyprawy w zaleznosci od upodoban (wazne, zeby nie sypac przypraw w panierke, poniewaz sie pali w oleju). Wstawiamy do lodowki na okolo 30 min. Po wyjeciu z lodowki przechodzimy do panierowania. Przygotowujemy make z bulka tarta pol na pol, obok garnek z zimna woda. Skrzydelka obtaczamy w mace z bulka tarta, nastepnie zanurzamy w wodzie, jeszcze raz panierka jak wyżej i wprost do oleju o min. temperaturze 180 stopni (głeboki tłuszcz).

Panierka moze zawierac wieksza ilosc bulki, dzieki czemu kurczak uzyska bardziej zlocisty kolor. Mozna odciac bezmiesne koncowki skrzydelek i rozdzielic je na pol, jak w KFC...

30 min. przygotowanie, 30 min. smażenie

;ads;asd
mniamm :p:p
 
jak są takie same jak w kfc (albo chociaż zajebiście podobne) to czuje że to będzie często gościć na moim talerzu :D

Jutro spróbuje zrobić.
 
Nie wszystkich na to stać lub poprstu tak jak ja ktoś może nie mieć w mieście KFC :)
 
Ja też nie mam ale już czuję, że jutro po szkole wbijam na bankomat>sklep>kuchnia :)

P.S.
Polecam sos czosnkowy
proporcje
1 łyżka śmietany, majonezu i jogurtu naturalnego.
1 przeciśnięty ząbek czosnku (lub drobno posiekany)
trochę soli pieprzu
Dodatki:
Jeśli lubisz dodaj koperek, ogórka kiszonego lub bazylie (dopraw jak chcesz MA SMAKOWAĆ TOBIE!)
 
Ktos poza legolasem juz robil? Jestem ciekaw czy dziala tylko na papierze czy normalnie tez ; O
 
Dziala normalnie tylko musisz dać dużo panierki i przypraw i nie robić w tym samym oleju 2 razy xd
 
Kiedys sam robilem, wiec dziala ;d
Sprobojcie zrobic te udka czy pierś z pomysłem na,
ciekawe jakie wyjdzie mięsko, az chyba w sobotę sam spróbuję xd
 
Nie wiem, u mnie nie ma kfc ;d
Ale wydaje mi sie ze lepsze jest jak sie samemu robi ^^
 
jak robisz samemu to masz pewność co w tym jest oraz że ktoś ci czegoś nie odjebie
np.znajoma kiedyś pracowała w McDonaldzie i pluła rumunom do hamburgerów...


jak ktoś opanuje do perfekcji robienie takich skrzydełek, to może samemu stworzyć małą knajpke czy coś tego typu^_^
zawsze pomysł na biznes jest
:thumbup:
 
Back
Top