• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Studia informatyczne Opinie

Program do technikum informatycznego nie jest zmieniany od 10 lat więc z czym do ludzi? Uczysz się czegoś co jest już na wymarciu...
Pierdolisz? o kurwa lol :/
 
Pierdolisz? o kurwa lol :/

Może i tak jest ale to wy macie sie nauczyć we własnym zakresie programować, a nie liczyć że wam to ktoś wbije do bani, macie to robić z hobby bądź podejść do tego ambicjonalnie, a nie NIE UMIEM PROGRAMOWAĆ NIE NAUCZYLI MNIE, to nie jest język polski.

A obecny system ma na celu obudzenie waszych szarych komórek do logicznego myślenia, ale i tak program jest śmiechowy :)
 
Last edited:
po technikum też za dużo nie wiesz, tyle samo co po liceum + niepotrzebne gówno które Ci się w życiu nie przyda.
Program do technikum informatycznego nie jest zmieniany od 10 lat więc z czym do ludzi? Uczysz się czegoś co jest już na wymarciu...
Sam chodzę na taki kierunek więc się wypowiem. Osobiście na program nauczania z przedmiotów technicznych nie mogę narzekać. Przykłady?
Programowanie:
1/2 rok: Pascal jako wprowadzenie do programowania strukturalnego + algorytmika
2/3 rok: C++ - zarówno strukturalnie jak i obiektowo + biblioteka standardowa + algorytmika
3/4 rok: Java (chociaż osobiście wolałbym Cpp, ale język jak i jego elementy warto poznać) + algorytmika
Ponadto uczniowie przygotowujący się do olimpiady zamiast poznawania języków na nowo wykonują zadania związane z algorytmiką (main.edu.pl, przyznam, że nad niektórymi trzeba spędzić dość dużo czasu, ale myślę, że algorytmiki nigdy za wiele :))
Multimedia i grafika - poznawanie i obsługa programów z pakietu adobe - min. photoshop, flash, illustrator. Ponadto są tam także podstawy projektowania layoutów pod strony webowe.
Systemy operacyjne i sieci komputerowe - poznawanie i obsługa systemów Microsoftu - Microsoft Windows Server i Windows XP jak i Linuxa - Debian 6.0, głównie w trybie konsolowym. Ponadto obsługa routerów CISCO, kursy z akademii CISCO (min. obsługa routerów, sieć i jej warstwy), a pod koniec nauki możliwość zdobycia darmowego certyfikatu z CCNA (co myślę, że jest dość dużym profitem jeśli ktoś chce się rozwijać w kierunku sieciowym).

Do tego dochodzą takie przedmioty jak UTK (urządzenia techniki komputerowej), gdzie ogólnie poznajemy zasady działania i budowy komputera (aktualnie przerabiamy zasady działania i budowy procesora 8080 oraz zasadę działania asemblera) oraz oprogramowanie biurowe, gdzie pracujemy głównie w pakiecie office
Jednak myślę, że bardzo wiele zależy tutaj od samej szkoły jak i uczących nauczycieli.

Narzekać natomiast można na program nauczania z innych przedmiotów, który raczej nie jest zbyt dobry (Przykład? Historia - nauka trzecią szkołę tego samego trochę irytuje).
 
Last edited:
Sam chodzę na taki kierunek więc się wypowiem. Osobiście na program nauczania z przedmiotów technicznych nie mogę narzekać. Przykłady?
Programowanie:
1/2 rok: Turbo Pascal jako wprowadzenie do programowania strukturalnego + algorytmika
2/3 rok: C++ - zarówno strukturalnie jak i obiektowo + biblioteka standardowa + algorytmika
3/4 rok: Java (chociaż osobiście wolałbym Cpp, ale język jak i jego elementy warto poznać) + algorytmika
Ponadto uczniowie przygotowujący się do olimpiady zamiast poznawania języków na nowo wykonują zadania związane z algorytmiką (main.edu.pl, przyznam, że nad niektórymi trzeba spędzić dość dużo czasu, ale myślę, że algorytmiki nigdy za wiele :))
Multimedia i grafika - poznawanie i obsługa programów z pakietu adobe - min. photoshop, flash, illustrator. Ponadto są tam także podstawy projektowania layoutów pod strony webowe.
Systemy operacyjne i sieci komputerowe - poznawanie i obsługa systemów Microsoftu - Microsoft Windows Server i Windows XP jak i Linuxa - Debian 6.0, głównie w trybie konsolowym. Ponadto obsługa routerów CISCO, kursy z akademii CISCO (min. obsługa routerów, sieć i jej warstwy), a pod koniec nauki możliwość zdobycia darmowego certyfikatu z CCNA (co myślę, że jest dość dużym profitem jeśli ktoś chce się rozwijać w kierunku sieciowym).

Do tego dochodzą takie przedmioty jak UTK (urządzenia techniki komputerowej), gdzie ogólnie poznajemy zasady działania i budowy komputera (aktualnie przerabiamy zasady działania i budowy procesora 8080 oraz zasadę działania asemblera) oraz oprogramowanie biurowe, gdzie pracujemy głównie w pakiecie office
Jednak myślę, że bardzo wiele zależy tutaj od samej szkoły jak i uczących nauczycieli.

Narzekać natomiast można na program nauczania z innych przedmiotów, który raczej nie jest zbyt dobry (Przykład? Historia - nauka trzecią szkołę tego samego trochę irytuje).

mam kolegów co są zadowoleni z technikum bo idą w kierunku, który sobie obrali, a przez inne przedmioty ich przepychają. Ci co chcą to się uczą i korzystają z tego, ale większość ludzi w technikum to ludzie co poszli tam, żeby gdziekolwiek pójść więc dlatego uważa się technika za denne, a nauczycieli za słabych, a poprostu w sporej ilości przypadków jest tak, że uczniowie są tempi, a nauczyciele nie chcą się bawić w walkę z wiatrakami, chociaż mi kolega mówił, że jak ktoś jest zainteresowany to nauczyciel mu wszystko ładnie powie i się czegoś nauczy ;p

Co do liceum to z historią masz to samo co w gimnazjum i podstawówce, nigdy nie dochodzisz do drugiej wojny światowej, a pierwszą robi się zawsze na szybko by zdążyć z programem xd.
 
lol ile miałeś z matury rozszerzonej z matmy próbnej?xd Bo pewnie dobry wynik skoro chcesz na informatykę startować i pewnie też fizykę zdajesz co?

Malo kto patrzy na wyniki ... przyjmuja po 150 osob na lepszych uczelniach 50 z tego samych sie podda .... a kolejna polowa kupi warunki i 1/3 odpadnie
A uczelnia za kazdego studenta ma dobra kase.
 
Sam chodzę na taki kierunek więc się wypowiem. Osobiście na program nauczania z przedmiotów technicznych nie mogę narzekać. Przykłady?
Programowanie:
1/2 rok: Pascal jako wprowadzenie do programowania strukturalnego + algorytmika
2/3 rok: C++ - zarówno strukturalnie jak i obiektowo + biblioteka standardowa + algorytmika
3/4 rok: Java (chociaż osobiście wolałbym Cpp, ale język jak i jego elementy warto poznać) + algorytmika
Ponadto uczniowie przygotowujący się do olimpiady zamiast poznawania języków na nowo wykonują zadania związane z algorytmiką (main.edu.pl, przyznam, że nad niektórymi trzeba spędzić dość dużo czasu, ale myślę, że algorytmiki nigdy za wiele :))
Multimedia i grafika - poznawanie i obsługa programów z pakietu adobe - min. photoshop, flash, illustrator. Ponadto są tam także podstawy projektowania layoutów pod strony webowe.
Systemy operacyjne i sieci komputerowe - poznawanie i obsługa systemów Microsoftu - Microsoft Windows Server i Windows XP jak i Linuxa - Debian 6.0, głównie w trybie konsolowym. Ponadto obsługa routerów CISCO, kursy z akademii CISCO (min. obsługa routerów, sieć i jej warstwy), a pod koniec nauki możliwość zdobycia darmowego certyfikatu z CCNA (co myślę, że jest dość dużym profitem jeśli ktoś chce się rozwijać w kierunku sieciowym).

Do tego dochodzą takie przedmioty jak UTK (urządzenia techniki komputerowej), gdzie ogólnie poznajemy zasady działania i budowy komputera (aktualnie przerabiamy zasady działania i budowy procesora 8080 oraz zasadę działania asemblera) oraz oprogramowanie biurowe, gdzie pracujemy głównie w pakiecie office
Jednak myślę, że bardzo wiele zależy tutaj od samej szkoły jak i uczących nauczycieli.

Narzekać natomiast można na program nauczania z innych przedmiotów, który raczej nie jest zbyt dobry (Przykład? Historia - nauka trzecią szkołę tego samego trochę irytuje).

jezu dziękuj bogu że masz taką szkołę albo nauczycieli....
również chodzę na profil informatyczny zool może kojarzyć Ekonomik w rozwadowie..
Programowanie :
1 rok - algorytmy (dalej nic nie umiem )
2 rok - pascal ( nic nie umiem )
3 rok - pascal (nic nie umiem)
4 rok - wybór specjalizacji uczysz się niby kierunkowo do tego co wybierasz a i tak gówno sie nauczysz

Oprogramowanie biurowe jedyny przedmiot z którego mam normalnego nauczyciela OpenOffice i Office na poziomie raczej wysokim jak na technikum.
UTK również z tym samym nauczycielem co oprogramowanie biurowe więc jest git.
Systemy operacyjne - klapa, więcej nauczyłem się jak robiłem otsy niż z tych zjebanych lekcji. Po świętach jak snejk nie zamknie tego tematu mogę nagrać 2 lekcje mojego programowania/systemów ponieważ mam z tą samą osobą. Wygląda to mniej więcej tak wchodzimy do klasy siadamy odpalamy cs lub lol a nauczycielka przegląda 2 godziny swój plan lekcji ( wiem bo mam keyloggera na jej kompie xD ) lub ewentualnie patrzy się w ścianę czy okno zasłonięte roletą. Hasło do jej e-maila "ameryka" zmieniłem jej hasło wysłała smsa za 30zł na interie przysłali jej nowe zmieniła na "ameryka1". W poniedziałek zadała zadanie domowe które sprawdziła na drugiej lekcji i wpisała każdemu po kosie. Motywujące co? :D
Jedyny kurs który zrobiłem to ECDL ale i tak nie wynikał on z czyjejś wiedzy każdy dostał pendriva z odpowiedziami i gotowymi plikami....

Także wszystko zależy od szkoły i aż żałuje że poszedłem do technikum jeszcze rok w dupe bo nie zdałem, a i tak nic się nie nauczyłem w tej szkole 10000 razy lepiej wyszedł bym na pójściu do liceum i już bym kończył. Mam zamiar iść na studia w tym kierunku i myślę że dam rade bo mnie to interesuje i sam się dużo uczę.
 
Liceum, technikum - jeden wuj. W obu przypadkach program nauczania cudów nie zdziała i jedynym istotnym czynnikiem jest nastawienie nauczyciela. Jak ktoś jest ambitny to lepszym wyjściem jest liceum, bo oszczędzi rok czasu, ale trzeba pamiętać o nauce we własnym zakresie. IMHO najlepiej opierać się na relacjach absolwentów konkretnej szkoły, a cały ten internetowy flaming dotyczący wyboru technikum/liceum omijać szerokim łukiem. Ja osobiście jestem w 2 klasie LO, na profilu mat-inf i do tej pory z programowania przerobiliśmy podstawy pascala, delphi, php i cpp (w cpp dalej siedzimy i męczymy algorytmy na maturę :d).

@down:
Żart trochę nie na miejscu biorąc pod uwagę obecność Pascala w poście :p
 
Last edited:
Liceum, technikum - jeden wuj. W obu przypadkach program nauczania cudów nie zdziała i jedynym istotnym czynnikiem jest nastawienie nauczyciela. Jak ktoś jest ambitny to lepszym wyjściem jest liceum, bo oszczędzi rok czasu, ale trzeba pamiętać o nauce we własnym zakresie. IMHO najlepiej opierać się na relacjach absolwentów konkretnej szkoły, a cały ten internetowy flaming dotyczący wyboru technikum/liceum omijać szerokim łukiem. Ja osobiście jestem w 2 klasie LO, na profilu mat-inf i do tej pory z programowania przerobiliśmy podstawy pascala, delphi, php i cpp (w cpp dalej siedzimy i męczymy algorytmy na maturę :d).
Co do delphi:
Q: Dlaczego w tym roku nie odbył się zjazd programistów Delphi?
A: Bo jeden zachorował, a drugi powiedział, że sam nie pojedzie.
 
Systemy operacyjne - klapa, więcej nauczyłem się jak robiłem otsy niż z tych zjebanych lekcji. Po świętach jak snejk nie zamknie tego tematu mogę nagrać 2 lekcje mojego programowania/systemów ponieważ mam z tą samą osobą. Wygląda to mniej więcej tak wchodzimy do klasy siadamy odpalamy cs lub lol a nauczycielka przegląda 2 godziny swój plan lekcji ( wiem bo mam keyloggera na jej kompie xD ) lub ewentualnie patrzy się w ścianę czy okno zasłonięte roletą. Hasło do jej e-maila "ameryka" zmieniłem jej hasło wysłała smsa za 30zł na interie przysłali jej nowe zmieniła na "ameryka1". W poniedziałek zadała zadanie domowe które sprawdziła na drugiej lekcji i wpisała każdemu po kosie. Motywujące co? :D

Fajna historyjka, natomiast mój nauczyciel od SISKów zachowuje się jakby co najmniej fete wciągał. Ogólnie nie polecam nikomu ZSEiL.
 
1/2 rok: Pascal jako wprowadzenie do programowania strukturalnego + algorytmika
2/3 rok: C++ - zarówno strukturalnie jak i obiektowo + biblioteka standardowa + algorytmika
3/4 rok: Java (chociaż osobiście wolałbym Cpp, ale język jak i jego elementy warto poznać) + algorytmika
Ponadto uczniowie przygotowujący się do olimpiady zamiast poznawania języków na nowo wykonują zadania związane z algorytmiką
Nauka Pascala to chyba największy krok w tył jeśli chodzi o edukację. Ten język jest już tak stary, że z dinozaurami to może sobie podać rękę (lub łapę). Jego praktyczne zastosowanie jest równe zeru - mnóstwo języków z podobną składnią działa parę razy szybciej i lepiej, i dodatkowo zrobi dwa razy więcej. Dlaczego w szkole nie mogą uczyć czegoś bardziej praktycznego? Nawet mógłbym być to język skryptowy ala Lua, Python, Ruby.
 
Malo kto patrzy na wyniki ... przyjmuja po 150 osob na lepszych uczelniach 50 z tego samych sie podda .... a kolejna polowa kupi warunki i 1/3 odpadnie
A uczelnia za kazdego studenta ma dobra kase.

tak tak, chyba ty gadasz o uczelniach prywatnych, bo na państwowych jest duża konkurencja i liczą się wyniki
 
Gdańska jest spoko
pjwstk jest spoko
is na gdańskiej... poza spamem fizyką jest spoko
Nie idź na PJWSTK w Warszawie. Sam tam studiuje i nie polecam, ale gdzie uciec to nie wiem, bo doszło paru studentów co uciekli z UW i WAT. Mówili, że pisali w Pascalu (!) lub na kartkach, bo nie było komputerów wolnych.

Na PJWSTK na pierwszym/drugim roku jest Java, C++, C#, pisanie aplikacji sieciowych, interfejsów graficznych, algorytmy [8 na 143 studentów zdało w tym roku egzamin z algorytmów].
Za największą wadę uznaje egzaminy i ćwiczenia 'z komputerem' [większość]. Cały semestr piszemy kod czy projektujemy bazy danych, a potem na egzaminie jest test 20 pytań [poprawnych odpowiedzi od 0 do 7, wszystkie mogą być złe/dobre] typu:
Algorytm Karacuby służy do:
1. analizy i obróbki sygnałów dźwiękowych ?
2. mnożenia wielomianów ?
3. mnożenia liczb ?
4. sortowania?
A co to jest za algorytm wspominał profesor na ostatnim wykładzie jako anegdotę. Sprowadza się do to do tego, że wchodzisz na stronkę studentów:
generatory2.0
i nakuwasz znane pytania z danego przedmiotu, a potem liczysz, że trafi ci się połowa pytań na teście które znasz, a jak ci się nie trafi to 200 zł i w następnym semestrze poprawiasz egzamin, niektórzy algorytmy powtarzali przez 6 semestrów - 1200 zł za same egzaminy, nie mówiąc już o 1118 zł miesięcznie za uczelnie.
 
Nie idź na PJWSTK w Warszawie. Sam tam studiuje i nie polecam, ale gdzie uciec to nie wiem, bo doszło paru studentów co uciekli z UW i WAT. Mówili, że pisali w Pascalu (!) lub na kartkach, bo nie było komputerów wolnych.

Na PJWSTK na pierwszym/drugim roku jest Java, C++, C#, pisanie aplikacji sieciowych, interfejsów graficznych, algorytmy [8 na 143 studentów zdało w tym roku egzamin z algorytmów].
Za największą wadę uznaje egzaminy i ćwiczenia 'z komputerem' [większość]. Cały semestr piszemy kod czy projektujemy bazy danych, a potem na egzaminie jest test 20 pytań [poprawnych odpowiedzi od 0 do 7, wszystkie mogą być złe/dobre] typu:

A co to jest za algorytm wspominał profesor na ostatnim wykładzie jako anegdotę. Sprowadza się do to do tego, że wchodzisz na stronkę studentów:
generatory2.0
i nakuwasz znane pytania z danego przedmiotu, a potem liczysz, że trafi ci się połowa pytań na teście które znasz, a jak ci się nie trafi to 200 zł i w następnym semestrze poprawiasz egzamin, niektórzy algorytmy powtarzali przez 6 semestrów - 1200 zł za same egzaminy, nie mówiąc już o 1118 zł miesięcznie za uczelnie.

A ja jeszcze nie studiuję (4 klasa tech.) i te testy ida tak sobie :D

Administrowanie bazami danych :D

Twój wynik: 16 punktów na 20 możliwych do uzyskania (80,00%).

Ile zalicza? ^_^
 
Informatyka. Z obecnym wynikiem powinienem się dostać na infe na eti pg bez problemu większego. Ale nie chce mi się znowu przez to przechodzić. I tutaj milsza babka w dziekanacie C:
 
O PRz ktoś ma ochotę się wypowiedzieć?

też mam tam zamiar uderzać :D
kolega w tym roku był przez pierwsze pół roku i zrezygnował tzn nie zdał sesji jak 70% innych... :D
z tego co z nim gadałem jest nawet dobrze niestety on miał za duże braki z technikum po prostu nic nie wiedział żadnych podstaw (Ekonomik Stalowa Wola welcome) więc nie dał rady nadrobić całego materiału z technikum + pół roku nowych rzeczy opierających się na tym materiale.

Ogólnie to my polaczki tak mamy że zawsze narzekamy nie potrafimy docenić tego co mamy...

@Gesior
może pobaw się w hakejro jak w pierwszej miłości i kręć biznes na polibudzie :D
 
Back
Top