• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

TFS 0.3.6 Oraz Rekompensata pienieżna za ZROBIENIE.

LOC0SO

New Member
Joined
May 13, 2009
Messages
97
Reaction score
3
Witam tak jak napisałem

Chciałbym TFS skompilowany na 64-bitowy system (oryginalny ściągnięty z otland.net nie utrzymuje serwera) więc najbardziej bym chciał dogadać się z elfem.

Cena jaką mogę zapłacić na pewno Ci starczy na jedną ładną bibkę ;]

gg: 3241636 (Może ktoś inny ma ;D )
 
Chodzi o to że jak skompilujesz na 64 bitowym systemie to server nie jest odrazu 64-bitowy . W każdym razie jedna osoba mi tak tłumaczyła z tego forum (jakiś szwed) ...

Gadałem że muszą być inne lib/files które będą kompilować pod 64-biotwy.

W każdym razie kompilowałem silnik i na Windows 7 (na domowym kompie) 32 bitowym i na moim Dedyku Windows 2008 R2 Web Edition 64-bitowym.


I ten sam problem silnik się uruchamia i tak to się kończy :
"Allocation tutaj jakies bzdety typu with system max memory"
"Resize your map or compile in 64-bit"

A najlepsze jest to że na moim domowym kompie który jest trochę słabszy bo ma 2 GB pamięci ram tam jest 4 i na moim kompie chodzi perfekt ; O

Może czegoś brakuje ? Jakiś net framework albo jakiś inny bzdet ?

Instalowałem zawsze net-framework oraz najnowsza Jave....




%Koci94

System:
Windows 2008 R2 Web Edition (64-bit)

@Up
Miło ; ]
 
Słuchaj , jakbym umiał się nim posługiwać typu wrzucić tam moją mape wszystkie skrypty itp. no to ba już dawno bym na nim siedział, ale jak mam się łączyć przez jakieś putty no to sorry jedyne co umiem to skompilować silnik za pomocą tutorialu i tyle ;o

Jeszcze miałem wersje tego debiana czy jakiś z deskoptem ale i tak nie wiedziałem jak to uruchomić ;s
 
#Chojrak: Odmiana Linux (ćwiczmy dalej ^_^):

Linuksa, Linuksie, Linuksowi, Linuksem

#LOC0SO:

Wrzucanie plików na server może się odbywać między innymi przez
programy ftp, np Filezilla, WinSCP (który ma wbudowany putty), etc.

A nauka - to nie trudność, trzeba się poprostu nauczyć i chcieć ';d
 
Ciekawe gdzie napisałem chociaż jedno słowo Linux lub inne -.^
 
Sciagnij Tunneliera, Putty i mozna wszystko... nie umialem nic w linuxie bez grafiki ale co z tego poczytalem pare tutkow, uzylem googli i w wakacje sam jakos dalem rade ...

Nie zalozylem przy tym ani 1 tematu, po prostu siadlem i probowalem zrozumiec jak to dziala jedyny problem chyba mialem z kompilacja silnika bo mi errory wyskakiwaly...

na linuxie instalujesz phpmyadmin, mysql, php, apache2 i jedziesz :)

probuj, linux nie gryzie :D
 
#Chojrak: Odmiana Linux (ćwiczmy dalej ^_^):
Thx linuch master!


@top:
Wystarczy jakis programik typu WinSCP i sobie wrzucasz pliczki, jak dla mnie w kompilacji czegos to linux jest latwiejszy, po prostu pare komend wpisujesz i gitarka ;d
 
@GM Lee

Nie jestem osobą która poprostu się od razu poddaje ale rękę mam już pogryzioną przez Linuxa ; D (od 1 w nocy do 6-rano) tylko ze wtedy mózg nie pracował może teraz się pobawie.

Zależy mi na prędkości gdyż realots24.com już został postawiony stał i teraz nagle taki suprise i muszę coś wymyśleć GM Lee jak możesz to napisz do mnie na gg:3241636 to podpytam się troche ; )
 
Thx linuch master!


@top:
Wystarczy jakis programik typu WinSCP i sobie wrzucasz pliczki, jak dla mnie w kompilacji czegos to linux jest latwiejszy, po prostu pare komend wpisujesz i gitarka ;d


przyznam ci racje ;p
rok temu balem sie linuxa jak ognia :D teraz kocham ten system, nawet na lapku teraz ubunciaka trzymam ;] no szczegol ze cos mi sie wali i nie moge skompilowac tfs'a na nim xd niby all robie ok i jest zle;p ale trudno jak bd mial odpalac ots'a to pod debiana 5.0 ;p

@LOC0SO ja mowie powaznie z tym tunnelierem i putty ;p odpalasz z googli pare tutkow i dasz rade jak nie to ewentualnie ktos moze ci cos podpowie ;p
nawet ja jestem sklonny pomoc o ile sie nie okazesz kolejny "prosze dajcie mi gotowac rl mapy!!" ^_^

#edit dobra juz pisze tylko nie katuj mnie za bardzo bo sam siedzialem pol nocy na skryptami i ledwo mysle xd
 
LOC0SO zainstaluj sobie w domu ubuntu :> bardzo proste w obsłudze. Pobaw się parę chwil terminalem. Sprawdz jak działają komendy typu ls, rm, cp, mv, mkdir itp jak nie mozesz zalapac wpisz man ls np. ZObaczysz, że to proste i przechodz na linuxa :>
 
Code:
E: Nie udało się odnaleźć pakietu libboost1.38-dev

użyłem:

Code:
apt-get install libboost1.38-dev libboost-system1.38-dev libboost-filesystem1.38-dev libboost-date-time1.38-dev libboost-regex1.38-dev libboost-thread1.38-dev libgmp3-dev liblua5.1-0 liblua5.1-0-dev liblua50 liblua50-dev liblualib50 liblualib50-dev lua50 lua5.1 libsqlite0-dev libsqlite3-dev sqlite3 libmysql++-dev libmysqlclient15-dev mysql-client-5.0 mysql-server-5.0 mysql-common libxml2-dev libxml++2.6-dev cpp gcc g++ make automake autoconf pkg-config subversion liblua5.1-sql-mysql-dev liblua5.1-sql-sqlite3-dev zlib1g-dev zlib1g



Co jest nie tak ?


Jeszcze taka fajna rzecz :
ks306425:~# svn co http://svn.otland.net/public/forgottenserver/tags/0.3.6pl1
-bash: svn: command not found
 
Last edited:
apt-get install svn

:)

apt-get install libboost-dev-all
 
apt-get install svn

chyba raczej: apt-get install subversion xd ale do tego kolega juz doszedl sam ;]

apt-get install libboost-dev-all
oO probowalem to zrobic u siebie na ubuntu i

Code:
E: Nie udało się odnaleźć pakietu libboost-dev-all

;P ja mam inny problem na ubuntu swoim bo paczki sciagniete i zainstalowane ale wyskakuje blad przy robieniu "make"
 
Code:
ks306425:~# apt-get install libboost-dev-all
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
E: Nie udało się odnaleźć pakietu libboost-dev-all


??

Svn udało mi się instalnąć , autoreconf chyba też ale teraz problem drugi:
Code:
ks306425:~/forgottenserver/source# ./autogen.sh
autoreconf: Entering directory `.'
autoreconf: configure.ac: not using Gettext
autoreconf: running: aclocal --force
/usr/share/aclocal/libmcrypt.m4:17: warning: underquoted definition of AM_PATH_LIBMCRYPT
/usr/share/aclocal/libmcrypt.m4:17:   run info '(automake)Extending aclocal'
/usr/share/aclocal/libmcrypt.m4:17:   or seehttp://sources.redhat.com/automake/automake.html#Extending-aclocal
configure.ac:136: warning: macro `AM_PATH_XML2' not found in library
autoreconf: configure.ac: tracing
autoreconf: configure.ac: not using Libtool
autoreconf: running: /usr/bin/autoconf --force
configure.ac:112: error: possibly undefined macro: AC_CHECK_HEADERS
     If this token and others are legitimate, please use m4_pattern_allow.
     See the Autoconf documentation.
configure.ac:136: error: possibly undefined macro: AM_PATH_XML2
configure.ac:136: error: possibly undefined macro: AC_MSG_ERROR
configure.ac:141: error: possibly undefined macro: AC_CHECK_LIB
autoreconf: /usr/bin/autoconf failed with exit status: 1



Używam Debianka jak coś
 
Last edited:
Back
Top