tfs 10.77 nie moge uzywac niektorych komend

Xanshara

New Member
Best answers
0
Reaction score
0
Hejka, tf 1.1 , tibia 10.77, mam nadanego goda. Moge uzywac komend typu /up /down /a /B ale nie dziala np komenda /i
Cos zle zrobilem?

ROKI721

New Member
Best answers
0
Reaction score
2
Proponuje odwołać się do bazy danych następnie zakładki Accounts, wybrać swoje konto edytować funkcję type z 1 lub 0 na 5. To jest jedyna rzecz o której zapomniałeś. Często się to zdarza po przeniesieniu się z 0.4 na 1.x, mi też się wydarzyło parę razy zapomnieć.
_
edit. Boże, ale nad konstrukcją odpowiedzi to chyba nie myślałem zbyt długo..

OP
X

Xanshara

New Member
Best answers
0
Reaction score
0
Proponuje odwołać się do bazy danych następnie zakładki Accounts, wybrać swoje konto edytować funkcję type z 1 lub 0 na 5. To jest jedyna rzecz o której zapomniałeś. Często się to zdarza po przeniesieniu się z 0.4 na 1.x, mi też się wydarzyło parę razy zapomnieć.
_
edit. Boże, ale nad konstrukcją odpowiedzi to chyba nie myślałem zbyt długo..
Dobra a ogolnie to jak sie ma to "type" do nadawania "accesow" ? typu dla tutora, gma itd

P.S. komenda teraz dziala ale za kazdym wpisanym id lub name itemu pokazuje info ze jest bledne id/name.

Last edited:

ROKI721

New Member
Best answers
0
Reaction score
2
Rozumiem, że przy używaniu komendy /i, wyskakuje komunikat o tym, że danego itemu nie ma?
Pytanie, dodajesz parametry do tej komendy? Przykład: /i 2160, 100? O ile masz już rozwiązany problem z innymi komendami i każda działa bez zarzutu może jest to problem skryptu odpowiadającego za /i? Odnośnie funkcji type, nie jestem pewien i raczej jest to moje gdybanie, type 5 jest równy "GOD'owi", więc z mojego własnego rozumowania 4 będzie CM?
Radziłbym żeby odnośnie funkcji type wypowiedział się kto inny bo nie chcę cię wprowadzać w błąd, a już to pewnie zrobiłem :)
W starszych wersjach jestem bardziej wygadany ^^

---------
Według skryptu create_item.lua z paczki alunia 10.98 tfs 1.3
Lua:
    if player:getAccountType() < ACCOUNT_TYPE_GOD then
        return false
    end

local split = param:split(",")

local itemType = ItemType(split[1])
    if itemType:getId() == 0 then
        itemType = ItemType(tonumber(split[1]))
można pójść metodą prób oraz błędów, mianowicie jeśli chcesz obadać funkcję type, polecałbym utworzyć 5 kont o różnych type oraz postacie dopisać do różnych grup. Tak się szybciej dowiesz niż ktoś tu zajrzy.

Edit. Dodatkowe informacje + spoiler.

Last edited:

Kuzyn

Premium User
Premium User
Best answers
1
Reaction score
357
Za przykładem z forum:

Change type in accounts to 5
group_id in players to 3