• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

tfs 10.77 nie moge uzywac niektorych komend

Xanshara

New Member
Joined
Nov 3, 2019
Messages
21
Reaction score
1
Hejka, tf 1.1 , tibia 10.77, mam nadanego goda. Moge uzywac komend typu /up /down /a /B ale nie dziala np komenda /i
Cos zle zrobilem?
 
Proponuje odwołać się do bazy danych następnie zakładki Accounts, wybrać swoje konto edytować funkcję type z 1 lub 0 na 5. To jest jedyna rzecz o której zapomniałeś. Często się to zdarza po przeniesieniu się z 0.4 na 1.x, mi też się wydarzyło parę razy zapomnieć.
_
edit. Boże, ale nad konstrukcją odpowiedzi to chyba nie myślałem zbyt długo..
 
Proponuje odwołać się do bazy danych następnie zakładki Accounts, wybrać swoje konto edytować funkcję type z 1 lub 0 na 5. To jest jedyna rzecz o której zapomniałeś. Często się to zdarza po przeniesieniu się z 0.4 na 1.x, mi też się wydarzyło parę razy zapomnieć.
_
edit. Boże, ale nad konstrukcją odpowiedzi to chyba nie myślałem zbyt długo..

Dobra a ogolnie to jak sie ma to "type" do nadawania "accesow" ? typu dla tutora, gma itd

P.S. komenda teraz dziala ale za kazdym wpisanym id lub name itemu pokazuje info ze jest bledne id/name.
 
Last edited:
Rozumiem, że przy używaniu komendy /i, wyskakuje komunikat o tym, że danego itemu nie ma?
Pytanie, dodajesz parametry do tej komendy? Przykład: /i 2160, 100? O ile masz już rozwiązany problem z innymi komendami i każda działa bez zarzutu może jest to problem skryptu odpowiadającego za /i? Odnośnie funkcji type, nie jestem pewien i raczej jest to moje gdybanie, type 5 jest równy "GOD'owi", więc z mojego własnego rozumowania 4 będzie CM?
Radziłbym żeby odnośnie funkcji type wypowiedział się kto inny bo nie chcę cię wprowadzać w błąd, a już to pewnie zrobiłem :)
W starszych wersjach jestem bardziej wygadany ^^


---------
Według skryptu create_item.lua z paczki alunia 10.98 tfs 1.3
Lua:
    if player:getAccountType() < ACCOUNT_TYPE_GOD then
        return false
    end

    local split = param:split(",")

    local itemType = ItemType(split[1])
    if itemType:getId() == 0 then
        itemType = ItemType(tonumber(split[1]))
można pójść metodą prób oraz błędów, mianowicie jeśli chcesz obadać funkcję type, polecałbym utworzyć 5 kont o różnych type oraz postacie dopisać do różnych grup. Tak się szybciej dowiesz niż ktoś tu zajrzy.

Edit. Dodatkowe informacje + spoiler.
 
Last edited:
Back
Top