• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Windows 8

Do ekranu start przyzwyczaiłem sie w jakieś 15 min. Do menu start w stylu 7 nie mogłem przez kilka lat. Poza tym na nowym ekranie więcej sie mieści bez przewijania. Jest po prostu bliższy oryginalnemu pomysłowi, niż to z 7. Brakuje tylko folderów(a może jakos sie da?)
Możesz grupować elementu i je nazywać, więc to raczej przybrało postać folderu.
 
Chodziło mi raczej o klikam na kafel i pokazuje mi grupę kafli. Zawsze mogę przypiąć niby skrót do folderu. Ale wtedy muszę 2x klikać i okno otwarte zostaje. Ale na razie częściej używane mi sie mieszczą(a jest tego już kilka razy wiecej niż w 7 sie mieściło bez przewijania) i po kilku literach powinno znaleźć jakieś ustawienia czy cos bez problemu. Więc nie jest tak źle.
 
A według mnie stracił :)

Dlaczego stracił? Bo szukajka jest szybsza, a dostęp do aplikacji znacznie łatwiejszy i wygodniejszy?

Wydaje mi się, że po prostu boisz się zmian :p

@zakius

Tam między kafelkami możesz mieć taką przegródkę i wtedy można sobie kategoriami poukładać aplikacje np: Multimedia / Gry / Biurowe / etc... Dla mnie wygodne :D
 
O tej dziurze to wiem. Ale ciężko mi to wszystko bo mam sensownie ułożyć. Niektóre rzeczy bym chciał mieć w podekranie. Przy tej technice to otwieranym na klik a nie hover jak od 95 do v było. Albo w sumie jakieś małe menu a nie pełny ekran by dało radę. Tylko na dotyku nie do końca. Chociaż... Po prostu nie byłoby aż tak minimalistyczne. A jest to całkiem ładne. Bardziej mi sie podoba niż luna czy aero
 
kij tam, pewnie następnym windowsa połączy nowe rozwiązania ze starymi by ludziom łatwiej i przyjemniej było, bo taki kowalski jak zobaczy taki nowy windows 8 jakieś kafle jakieś coś, że musi nagle zacząć myśleć, to wyjebane, bo po co mu myśleć i rozkminiać nad 8 skoro 7 jest niewiele gorsza jeśli wgl jest gorsza?
 
to wyjebane, bo po co mu myśleć i rozkminiać nad 8 skoro 7 jest niewiele gorsza jeśli wgl jest gorsza?
Jest szybsza i wydajniejsza.
 
kij tam, pewnie następnym windowsa połączy nowe rozwiązania ze starymi by ludziom łatwiej i przyjemniej było, bo taki kowalski jak zobaczy taki nowy windows 8 jakieś kafle jakieś coś, że musi nagle zacząć myśleć, to wyjebane, bo po co mu myśleć i rozkminiać nad 8 skoro 7 jest niewiele gorsza jeśli wgl jest gorsza?


Coście sie tak do tych kafli dojebali? :d W nich jest mniej do myslenia niz w zwyklym starcie.

tak jak mówiłem, najwiekszym problemem windowsa 8 jest to, ze widocznie ludzie nie lubią zmian :p
 
Kafelki są dla hipsterów którzy nie mogą znieść mainstreamowości pięknego i schludnego wyglądu siódemki.

e87d6d7997bf2a1beade1b6db3e9a4fe_original.jpg
 
Last edited by a moderator:
win8 jest schludniejszy niż 7
żadnego świecącego syfu ani nic
pierwszy system od xp, w którym nie zmieniłem stylu na klasyczny
 
U mnie w szkole na informatyce mieliśmy 1 pcta z 8 ale po 3 dniach zrezygnowali bo nie spełniał wymagań :)

jak ktoś by zauważył co 2 system Microsoftu jest chujowy :p

Porównanie 7>XP>VISTA
 
jak ktoś by zauważył co 2 system Microsoftu jest chujowy :p
Teoria dawno obalona przez użytkowników. Ale nadal są łosie co chodzą i ją głoszą, a nawet nie znają historii system Windows. Gratuluje głoszenia stereotypów!
 
Hv z 8 mi nie działa. Stara maszyna ne nich nie działa. Ne oracla nie instalują się stery sieci. Nie działają żadne testowane przeze mnie napędy wirtualne. Chociaż iso się da
 
Takiej zmiany w Windowsie nie było od bardzo, bardzo dawna. Windows 3.1, 95, 98, 2000 i tak do Win7 - wszystkie wyglądały stylem bardzo podobnie tylko były coraz to ładniejsze. Jednak miały podobny pulpit, po lewej dolnej stronie przycisk Startu, itp.

uahaha, no chyba Ci się coś pomieszało... 3 lata uczyłem się korzystać z komputera na 3.11 i w żadnym stopniu nie przypominał kolejnego posiadanego przeze mnie systemu czyli 98.


Normalnie jak Was czytam, to aż mi słabo... "Argumenty" niektórych to po prostu dramat. Usprawiedliwia was oniegdaj cecha rasy ludzkiej: lęk przed nieznanym. Jest to jednak cecha ludzi ograniczonych i wyszło szydło z worka kto tutaj powinien się zająć w swoim życiu czymś innym... I tak jest z przykładowym, wspomnianym wcześniej Kowalskim, bo w naszym społeczeństwie ta cecha przejawia się w wysokim procencie.
Ogromny plus dla sn4ake za konstruktywne argumenty, bez żadnych "bo tak", "itp", "itd". Karny kutas dla Lancqa za brak kultury i historie wyssane z palucha.

Osobiście nie posiadam jeszcze W8, ponieważ nie chciałem instalować nic przed wersją Final, a póki co nie mam czasu zainstalować wspomnianego wydania - praca i narzędzia do pracy. Czytałem jednak sporo opinii, testów, porównań and so on, stąd jestem przekonany.

Założenie metro jest proste: ułatwić wszystko do podstaw. System ma być intuicyjny, sugerujący i nie wymagać od użytkownika potrzeby nauki z korzystania.
Apple zatarło szlak, Google poszło sprawdzoną ścieżką, więc i Microsoft, który nie chce raczej tracić klientów nie mógł być gorszy... Uważam, że jest to świetny krok w przyszłość zwłaszcza dzisiaj, epoce ewoluującego sprzętu mobilnego. Za chwilę każdy laptop będzie miał macany ekran, bo technologia ta jest coraz tańsza i popularniejsza.

Swoją drogą Microsoft zastosował tutaj doskonałą zagrywkę marketingową zapewne w porozumieniu z producentami sprzętu, którzy na pewno wywarli odpowiedni wpływ na rozwój systemu. Teraz czas wystawić w sklepach od dawna przygotowywany "nowoczesny" sprzęt spełniający "potrzeby W8" - kto by nie chciał mieć nowiuśkiego laptopa z macanym ekranem? :)
Wcześniej nie było to możliwe ponieważ dotychczasowe systemy operacyjne od Microsoftu miały poniekąd biedny interfejs dotykowy - na pewno nie dostosowany do wyłączności. A bądźmy szczerzy- ludzie przywykli do marki Windows na komputerach przenośnych i osobistych. Android nawet dla mnie kojarzy się wyłącznie z telefonem i tabletem, a na sprzęt ze stajni Apple (...zresztą marka również zabłysnęła dopiero innowacyjnymi rozwiązaniami mobilnymi) nie każdego stać (znacie ten tekst co robi fan apple, gdy przepali mu się żarówka? kupuje nowy dom).

Co wszystkich antyfanów W8 bulwersuje to brak nowości względem poprzednich systemów, a wręcz zacofanie technologiczne przez dążenie do prostoty. Wszyscy oczekiwali świeżości, fanfarów i konfetti dla dotychczasowych użytkowników. Tymczasem Ci nie dostali nic ponieważ Microsoft wyszedł z założenia, że W7 jest systemem na tyle doskonałym i eleganckim (bo de facto jest!), że wystarczy wspomnianym. A żeby nie zostać w tyle trzeba się rozwijać i sprostać wymaganiom nowych użytkowników wychowanym na iOS i Androidzie.
 
Back
Top