• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Wzorowanie się a plagiat!

Verdis

Ciekawy świata.
Joined
May 28, 2012
Messages
394
Reaction score
9
Location
Poland
Siemka,
Wzorowanie się na mapie jakiegoś otsa to plagiat?
Kopiowanie mapy z innych otsów; ile należy zmienić alby to nie był plagiat?
Jest za to kara ?
Tak, wiem lepiej od podstaw robić samemu :)
 
Mapy nie są licencjonowane, jedyna kara jaka może Cię spotkać za plagiatowanie ich to ostrzeżenie na forum(jego wartość zależy od forum na jakim to opublikujesz).
Wzorowanie się to tworzenie terenu tym samym stylem co ktoś inny, plagiat to dokładne przerysowywanie czyjejś pracy kratka po kratce ze screena. Samo kopiowanie mapy z innych otsów jest plagiatem, jednak kary w postaci ostrzeżenia na forum możesz się spodziewać dopiero jeśli napiszesz że praca jest twojego autorstwa, wrzucenie screena terenu z innego otsa do zapowiedzi może się spotkać co najwyżej z postem że coś ukradłeś, nie powinni cię za to ukarać póki nie napiszesz że teren jest twój.

Ja doszedłem do wniosku, że szybciej jest sklejać tereny dostępne w sieci i ewentualnie lepiej je ubierać w detale niż marnować lata na tworzenie custom mapy, na której będzie grało mało osób, ponieważ nie jest im znana ale to już twój wybór.
 
Ale gdybym skopiował mapę nie w 100% tylko np w 50% to już nie jest plagiat tyko moje ?
 
Ale gdybym skopiował mapę nie w 100% tylko np w 50% to już nie jest plagiat tyko moje ?
Nie. Ta cześć mapy, którą skopiujesz nadal należy do jej autora.
Nie możesz sobie przypisywać cudzej własności intelektualnej bo to po prostu nie jest fair.
 
Ale ja bym nie skopiował całej mapy, tylko przerobił trochę oryginalną mapę, na wielu ots można się spotkać z mapami np. expów które są kopiowane... Tak samo rl mapa jest to plagiat... :) ale ja tam się nie znam ;p
 
Nie można mieć prawa do map które są robione na bazie skradzionych spritów ; D
 
stary, map tracker i jazda, myślisz, że co, że cipsoft nam wrzuca rl mapy co update? -.-
 
stary, map tracker i jazda, myślisz, że co, że cipsoft nam wrzuca rl mapy co update? -.-

kto ma trackera pod nowe tibie ten ma :D


Topic:

Zależy od kogo trackujesz, jeżeli od kogoś kto ma coś do powiedzenia, wtedy będzie źle, a jeżeli od kogoś kto się nie liczy to raczej nic się nie stanie - od ile ktoś się dowie o tym, że trackujesz mapy od kogoś

Wzorować możesz sie na wszystkim co chcesz, nikomu nie powinno to przeszkadzać, wkońcu cały świat polega na wzorowaniu się na pierwszych rzeczach
 
Last edited:
Prawo autorskie samo sie nadaje pry stworzeniu czegoś, mapy, lokacji, projektu, utworu itp. Także każdy mógłby cie zaskarżyć do sądu jeśli byłaby tam kopia mapy, ale wątpię, że komuś chciałoby się w to bawić.
 
Acha iść do sądu, bo ktoś zrobił kopie pirackiej(tworzonej na podstawie Sprite'ów CipSoftu) mapy 0.0.

Boże, co wy macie zamiast mózgu.
 
kto ma trackera pod nowe tibie ten ma :D


Topic:

Zależy od kogo trackujesz, jeżeli od kogoś kto ma coś do powiedzenia, wtedy będzie źle, a jeżeli od kogoś kto się nie liczy to raczej nic się nie stanie - od ile ktoś się dowie o tym, że trackujesz mapy od kogoś

Wzorować możesz sie na wszystkim co chcesz, nikomu nie powinno to przeszkadzać, wkońcu cały świat polega na wzorowaniu się na pierwszych rzeczach

wbij na gg xD


#temat

proponuje byś pobrał z downloads / maps jakąś mapę evo i podziałał na niej ;p ewentualnie ztrackuj od kogoś niektóre tereny, map tracker do 8.60 jest darmowy przecież i jest open source, 8.54 też jest, a większość tych evo jest na 8.6, ale jak już trackujesz to zmieniaj, nie tak, żeby potem wyszło, że twoja mapa to 1000 różnych ztrackowanych isle z innych ots, przerabiaj tracki też ;p
 
Acha iść do sądu, bo ktoś zrobił kopie pirackiej(tworzonej na podstawie Sprite'ów CipSoftu) mapy 0.0.

Boże, co wy macie zamiast mózgu.

A co ty masz zamiast oczu? Weź sobie jeszcze 100 razy post przeczytaj. Poza tym Cipsoft mówił, że nie ma nic przeciwko mappingowi, ale zwraca uwaga na to, żeby uważać na oprogramowanie bo on go nie wspiera.
 
A co ty masz zamiast oczu? Weź sobie jeszcze 100 razy post przeczytaj. Poza tym Cipsoft mówił, że nie ma nic przeciwko mappingowi, ale zwraca uwaga na to, żeby uważać na oprogramowanie bo on go nie wspiera.

tak, bo to było oświadczenie by tibiaML i inne strony fanowskie mogły robić sobie mapy by ludzie sobie mogli je przeglądać, jednak cipsoft nigdy nie oświadczył, że popiera otsy i zezwala na nie, bo to wiązało by im całkowicie ręce ;]

a wgl napewno już widzę jak ludzie idą do sądu, że ktoś komuś ukradł mapę ehahahahaha
 
@Kuzyn
No pewnie, do mnie pisał nawet CipSoft, że zrobią specjalną rubrykę(OT List) na OTSY na tibia.com .
I podobno robią nawet silnik pod otsy, specjalnie dla Ciebie.
:)

Jeśli coś to CipSoft, mówił, że można wykorzystywać ich grafikę do tworzenia Fake'ów i Fan Artów, a nie do robienia Map w Map Edytorach i używania ich w OTS'ach.
 
można używać do tworzenia map i map edytorów bo to jest dla stron fanowskich, ale nie było nigdzie tego jako oświadczenie prawne, nie wydali zgody tylko napisali, że nie mają nic przeciwko, a to jest różnica
 
@Kuzyn
No pewnie, do mnie pisał nawet CipSoft, że zrobią specjalną rubrykę(OT List) na OTSY na tibia.com .
I podobno robią nawet silnik pod otsy, specjalnie dla Ciebie.
:)

Jeśli coś to CipSoft, mówił, że można wykorzystywać ich grafikę do tworzenia Fake'ów i Fan Artów, a nie do robienia Map w Map Edytorach i używania ich w OTS'ach.

Pierdolisz głupoty bo nie masz dostępu do źródła. Na moją prośbę team tibiopedii pisał do Cipsoftu i dali mi ich oficjalną odpowiedź, bo chciałem poradniki z RME dodać i przeforsować mapping tam. Uwierz mi, że jak na to pozwolili to znaczy, że mapping im nie przeszkadza, natomiast każde słowo ots jest wyłapywane i usuwane.

To, że tolerują mapping nie znaczy, że tolerują otsy, KURWA MAĆ MYŚLCIE LUDZIE.
 
Back
Top