• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Zakup dedyka oraz cała reszta?!

Status
Not open for further replies.
1 plik
[ ] debian-500-i386-CD-1.iso.torrent
sciagasz go potem go bootujesz z pod daemon tools nagrywasz na cd potem bierzesz np norton partition magic 8.05 robisz 2 partycje nim na debiana spokojnie 20 gb wystarczy miejsca;].

Hmmm... Ściągnołem plik. Co oznacza słowo "Bootujesz". Jeszcze musze ścignąć demon tools i norton partition magic 8.05. Czekam na odpowiedź :)
 
Hmmm... Ściągnołem plik. Co oznacza słowo "Bootujesz". Jeszcze musze ścignąć demon tools i norton partition magic 8.05. Czekam na odpowiedź :)

hmm chyba to nie ma sensu jak ty nie ogarnoles windowsa jeszcze to linuxa tym bardziej nie ogarniesz daj se spokoj;p
 
Mam pytanko wiecie moze jak zrobic acc makera taki jak w rl Tibi?:> prosilbym o post;) z Gory dzieki
 
Ech.. Nie tylko nie to!
Dacie mi rade, wierze w was! Błagam, nauczycie przez to mnie jak i innych ludzi potrzebujących, tak nie kumatych jak ja :)
 
Mam pytanko wiecie moze jak zrobic acc makera taki jak w rl Tibi?:> prosilbym o post;) z Gory dzieki

-,- search function to na tym forum nie ma ? poszukaj acc maker tibia.com a znajdziesz;]
up lepiej podszkul sie w windzie skoro ty nie znasz podstawowych programow pod nia ;]
 
tą strone ktora podales to jest od tego acc makera tak :)?:>
 
Ja myślałem, że to poprostu klikasz, wpłacasz kase, masz dedyka, przenosisz jakoś banalnie tam pliki, i normalnie odpalasz bez żadnych rewelacji tam ots'a, jakby u siebie na komputerze, prosze, HELP ME!
 
up lepiej podszkul sie w windzie skoro ty nie znasz podstawowych programow pod nia ;]
No, ale jak mam się podszkolić sam, skoro zawsze trzeba mieć mistrza od którego trzeba się uczyć :)
Mam nadzieje że tutaj się nauczę... Ponownie proszę o pomoc. Pytanie co to jest "bootujesz"?
 
Zainstaluj tam po prostu windowsa a nie słuchaj się tych 'speców', bo chcą Cie rzucić od razu na głęboką wodę, żebyś myślał że postawienie takiego ots jest jakieś mega-hiper trudne.

Jak zainstalujesz tam windowsa, zalogujesz sie potem przez pulpit zdalny i masz wszystko jak u siebie ;) Instalujesz FTP, przesyłasz, konfigurujesz pare rzeczy, i tyle.
 
Zainstaluj tam po prostu windowsa a nie słuchaj się tych 'speców', bo chcą Cie rzucić od razu na głęboką wodę, żebyś myślał że postawienie takiego ots jest jakieś mega-hiper trudne.

Jak zainstalujesz tam windowsa, zalogujesz sie potem przez pulpit zdalny i masz wszystko jak u siebie ;) Instalujesz FTP, przesyłasz, konfigurujesz pare rzeczy, i tyle.

kazdy musi miec kiedys swoje poczatki w linuxie ... ale pierw radzil bym zapoznac sie glebiej z windowsem ;]
 
mnei nauczyla all kolzanka w 3 miesiace i tak duzonie umiem ale google nie boli bo ja all nie wiem pierw google pozniej ona jak czegos nie wiem i nie mam z tym problemu
 
Zainstaluj tam po prostu windowsa a nie słuchaj się tych 'speców', bo chcą Cie rzucić od razu na głęboką wodę, żebyś myślał że postawienie takiego ots jest jakieś mega-hiper trudne.

Jak zainstalujesz tam windowsa, zalogujesz sie potem przez pulpit zdalny i masz wszystko jak u siebie ;) Instalujesz FTP, przesyłasz, konfigurujesz pare rzeczy, i tyle.

Powiedziałem to samo, w tym samym miejscu(!) 2 strony temu.

Obsługi *nixa nie nauczysz się tylko na zasadzie "bardzo chcę", do tego trzeba mieć ogólne pojęcie o komputerach, jako-tako opanowanego Windowsa i terminologię, mile widziana jest też znajomość dosa.
Moje pierwsze spotkanie z Linuxem (4 lata temu) zaczęło się od kompilacji bnetd, a że obsługi komputera uczyłem się na dosie, to zajęło mi to 20 minut, bo zamiast pytać, szukałem i czytałem.
Tak czy siak, jeśli bardzo chcesz się nauczyć, to i tak czy siak zainstaluj sobie Windowsa przynajmniej na te 2-3 miesiące, a w tym czasie się nauczysz obsługi Ubuntu (wg. mnie najprostszy Linux na początek, bo i jeszcze debianopochodny).
Ubuntu.pl, ściagasz sobie Intrygującą Irankę w wersji i386, nagrywasz obraz (.iso) na płytkę (Nero/Alcohol 120%), wrzucasz w CD-ROM, restartujesz system i jeśli masz dobrze ustawionego BIOSa, to przeczyta Ci najpierw z napędu, a tam po prostu klikasz to, o co Cię proszą. Jeśli zaś normalnie uruchomi Ci się system, musisz pogooglować o tym, jak wejść w BIOS podczas POST i zmienić sobie kolejność czytania urządzeń podczas "boot" (= inicjacja -> dict.pl nie boli).

I nikt nigdzie nie powiedział, że hostowanie OTSa na Linuxie jest takie WOW-lepsze od hostowania na Windowsie, tylko po prostu jest mniej bezpieczne, bo jak wszyscy wiemy, Windows jest dziurawy. Ale i na to jest sposób- wystarczy, że zainstalujesz sobie dobrego firewalla, antywirusa i jedziesz bez żadnego problemu. No i sam w sobie plus, czyli pulpit zdalny oraz fakt, że Windows ogólnie rzecz biorąc znasz.
 
Lef - żebyś się nie ździwił, że każdy dobrze zna Windowsa ^^ Ja się ostatnio, dowiedziałem o pewnej dziurze w "Viście-Kurwie"...;/
Wiem wiem, zaraz powiecie że Vista też hujstwo, wiem ;) Mam ją tylko dlatego, że mam Orginal wraz z laptopem ^^
Co do tematu,
Ja jak pierwszy raz stawiałem OTSa na linuxie, to było: wine+apache+phpmyadmin+mysql, w końcu doszedłem do wniosku, że stosowanie WINE, jest nie zbyt dobre, dlatego postanowiłem skompilować i od tej pory zacząłem siedzieć w Debianie 4.0 ETCH i Lenny. Ogólnie, to czytałem dużo poradników o kompilacji, instalacji pewnych modułów, dlatego tobie też to polecam. Po 2 miesiącach, może opanujesz podstawowe funkcje Linuxa.
Co do kompilacji, jak masz TFS'a i masz Ubuntu albo Debiana na dedyku/kompie, to zapraszam do katalogu: docs - plik README, tam pisze jak skompilować, podane komendy na wszystko.

Tyle.
 
Lef - żebyś się nie ździwił, że każdy dobrze zna Windowsa ^^ Ja się ostatnio, dowiedziałem o pewnej dziurze w "Viście-Kurwie"...;/
Wiem wiem, zaraz powiecie że Vista też hujstwo, wiem ;) Mam ją tylko dlatego, że mam Orginal wraz z laptopem ^^

Vista to nie gowno, po prostu sie nie nadaje do gier. Za to windows 7 chodzi zajebiscie ;)

@Linux
Przy OTServie nie zrobi ci duzej roznicy w wydajnosci... Moze tylko ramem bedzie lepiej zarzadzal :) Ale napewno bedzie lepiej chodzil zwykly windows niz nie skonfigurowany linux :) Taka prawda. Zeby linux chodzil tak jak powinien, potrzebna mu pozadna konfiguracja...

Fakt faktem, w wiekszosci przypadkow za windowsa sie placi, taki zycie...

Chociaz i tak uwazam ze nawet jezeli nie zrobi zbyt wielkiej roznicy w wypadku otserva to ladnie skompilowowana wlasna dystrybucja gentoo i nie ma wafla na nic, szczegolnie pod katem bezpieczenstwa :)
 
Vista to nie gowno, po prostu sie nie nadaje do gier. Za to windows 7 chodzi zajebiscie ;)

@Linux
Przy OTServie nie zrobi ci duzej roznicy w wydajnosci... Moze tylko ramem bedzie lepiej zarzadzal :) Ale napewno bedzie lepiej chodzil zwykly windows niz nie skonfigurowany linux :) Taka prawda. Zeby linux chodzil tak jak powinien, potrzebna mu pozadna konfiguracja...

Fakt faktem, w wiekszosci przypadkow za windowsa sie placi, taki zycie...

Chociaz i tak uwazam ze nawet jezeli nie zrobi zbyt wielkiej roznicy w wypadku otserva to ladnie skompilowowana wlasna dystrybucja geento i nie ma wafla na nic, szczegolnie pod katem bezpieczenstwa :)

Najpierw trzeba umieć skompilować jądro Geento ;) Dla tych co siedzą w Linuxie, to jest niteczka, bo znam takich kolesi, ale po co mi to, jak mam Debiana, z modami easive(czy jak to się pisze), dobrze skonfigurowany ip-tables itd itd. A co do poprawności działania, naprawdę nie ma dużej różnicy i to chyba każdy tutaj na forum tłucze.
Co do Windowsa 7, wiem, że jest zajebisty, bo mam go na innych komputerach... Gry działają genialnie, nie to co na Viście, chociaż nie które też działają.

@TOPIC
Kup lepiej już serwer dedykowany z Windowsem(koszt zależy gdzie, 74 brutto w OVH, 15 brutto w LiveNet.pl, i inne)
Bo naprawdę Ci to dużej różnicy nie robi, no oprócz tego, że Linux jest bezpieczniejszy od Windowsa, bo jak wszyscy wiedzę "WinShit" jest dziurawy. Ale jak zainstalujesz dobrego FireWalla oraz AntyVirusa, to nie będzie problemu.
Pozdro
 
Last edited:
No cieszę się że wkońcu mi powiedzieliście co nie co, taki miniporadnik :)
Bardzo się cieszę. Dość, że mam takiego koleje, który chciał mi pomóc w postawieniu OTS'a na dedyku, i gdy go pytałem co wybrać przy kupnie DEDYKA, no to tak, jak na kimsufi.pl zaznaczyłem odpowiednie parametry ect. to zapytało mnie jaki chce rodzaj przepustowości, i powiedział aby wybrał: "Seria Standard : przepustwość 100Mbps bez gwarancji łącza", po czym kliknołem "Wybierz". No i widze kolejne pytanie: "Wybierz rodzaj systemu operacyjnego", przeczytałem mu wszystkie i nie proponował mi Windowsa, Linuxa tylko "Zaawansowane: dystrybucja 'czysta'
Debian 4.0 old-stable, Debian 5.0 Stable, Ubuntu Server 8.04, Ubuntu Server 8.10, Open Suse 11, Fedora 9, CentOS, Gentoo 2007, Gentoo 2008, Slackware 12.1, FreeBSD 6.2, FreeBSD 7.1, Windows 2003 Pro, Windows 2003 Basic". Dobrze mi radzi? Ja już sam nie wiem, bo wy mi proponujecie Windowsa, no ale on chyba ma coś w sobie nie tak, (wspominalicie "dziury") skoro nikt go nie używa, większość już Linux'a, dlatego proszę poprostu wypowiedzienie się czy mój kumpel dobrze mi radzi, i czy "skomplikowanie" ots jest mozliwe pod ta dystrybucje co on mi proponuje, i czy jest to o wiele bezpieczniejsze o Windowsa? Proszę o wypowiedź.
 
Dlaczego nie GNU/Linux? Odpowiedź prosta: nie znasz tego systemu -.-' Nikt nie będzie wsadzać ci do łba wiedzy na siłę.

Ale ja nie mam nic przeciwko... Właśnie na odwrót, chcę żeby mi ktoś do wwalił do łba, ale po polskiemu :)
Czy ma może ktoś ventrilo (vt) albo skypa i trochę wolnego czasu?
Chciałbym aby ktoś mi to wytłumaczył w rozmowie, co i jak, bo mam bardzo dużo pytań :(
Proszę o pomoc, ludziska zrozumcie mnie :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom