• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Zakup dedyka oraz cała reszta?!

Status
Not open for further replies.
Przede wszystkim jeśli chcesz się nauczyć obsługi GNU/Linux to ściągnij sobie jakąś dystrybucje. Polecam na start Ubuntu Desktop 8.10:
UBUNTU.PL - Polskie forum użytkowników Ubuntu Linux.
Po ściągnięciu wypalasz na płytę i stosujesz się do porad lfa (tego co się za Elfa podaje) dotyczące ustawienia bootowania płyty i instalacji.
Jak już zainstalowałeś system czytasz:
UBUNTU.PL - Ogłoszenia na Forum : Instalacja i konfiguracja Ubuntu
Szczególnie chodzi mi o repozytoria ;)

Jak zrobisz wszystko możesz się pochwalić na forum, wtedy dostaniesz dalsze wskazówki -.^

___
Jeżeli nie wiesz jak coś zrobić najpierw pogugluj, nigdy nie zaszkodzi, a i często pomoże.
 
A trudne to jest? W ile ty byś to zrobił? Pan UP?

#Edit
Karaxel, masz moze vt albo Skype?
 
Weź debiana 5.0 zaisntaluj mysql, apache2, phpmyadmin, jakiegos firewalla, screen i jakies tam pierdoły, pliki wgrywasz przez winscp - tak jak windows commander, kompilujesz otsa w 3 minuty, odpalasz, poprawiasz bledy, odpalasz na screenie z autorestarterem, dodajesz do autostartu, rebootujesz i gracie.
 
Weź debiana 5.0 zaisntaluj mysql, apache2, phpmyadmin, jakiegos firewalla, screen i jakies tam pierdoły, pliki wgrywasz przez winscp - tak jak windows commander, kompilujesz otsa w 3 minuty, odpalasz, poprawiasz bledy, odpalasz na screenie z autorestarterem, dodajesz do autostartu, rebootujesz i gracie.

Nie wyszło ci przyszpanowanie wiedzą... ;/ Jak widzisz gość nic nie rozumie, więc twoje porady na ch$@ się zdadzą.
 
Nie wyszło ci przyszpanowanie wiedzą... ;/ Jak widzisz gość nic nie rozumie, więc twoje porady na ch$@ się zdadzą.

Ale jaką wiedzą? "how to install mysql on debian 5.0", "mysql debian 5.0", 100 mozliwości. Niech wpisze w google i wszystko jak na dłoni pokazane. Ja mu napisałem co trzeba zrobić jesli chce się nauczyć powinien zrobic to sam ponieważ praktyka jest najlepsza.
 
Kur** mać ale patologia... Co to za problem przeczytać z 3-4 poradniki i się naumieć ?

Instalacja ubuntu trwa do godzinki. Debian jakieś 10 minut (bez graficznego), ale i tak propobuje na początek ubuntu.
 
Chciałbym wszystkim oznajmić że zakupiłem "System operacyjny Debian 5.0". Biorę się za to co powiedział "elf" bądź "kleksu".
 
Ubuntu.pl, ściagasz sobie Intrygującą Irankęw wersji i386, nagrywasz obraz (.iso) na płytkę (Nero/Alcohol 120%), wrzucasz w CD-ROM, restartujesz system i jeśli masz dobrze ustawionego BIOSa, to przeczyta Ci najpierw z napędu, a tam po prostu klikasz to, o co Cię proszą. Jeśli zaś normalnie uruchomi Ci się system, musisz pogooglować o tym, jak wejść w BIOS podczas POST i zmienić sobie kolejność czytania urządzeń podczas "boot" (= inicjacja -> dict.pl nie boli).

1. No więc tak, mam pytanie co do Intrygującą Irankę , bo ja znalazłem coś na googlach, ale nie wiem czy ona może być, jest tak nazwany "remix Ubuntu 8.10" czy mogę jego ściągnąć? I też będzie poprawnie działać? (http://czytelnia.ubuntu.pl/index.ph...ca-iranka-nasz-remix-ubuntu-810-juz-dostepny/)
2. nagrywasz obraz (.iso) na płytkę (Nero/Alcohol 120% Jaki obraz? O co Camana? I o co biega z tą płytką?

Narazie przy tych pkt. się zatrzymałem. Bo chyba dalej bez nich nie mogę przejść :p
 
hahahaha!
Spadlem z krzesla. Koles wyjdz zamknij drzwi za soba, nie trzaskaj.

btw. Widac ze troche kasy wywaliles w bloto na tego dedyka :thumbup:

PEACE!
 
1. No więc tak, mam pytanie co do Intrygującą Irankę , bo ja znalazłem coś na googlach, ale nie wiem czy ona może być, jest tak nazwany "remix Ubuntu 8.10" czy mogę jego ściągnąć? I też będzie poprawnie działać? (http://czytelnia.ubuntu.pl/index.ph...ca-iranka-nasz-remix-ubuntu-810-juz-dostepny/)
2. nagrywasz obraz (.iso) na płytkę (Nero/Alcohol 120% Jaki obraz? O co Camana? I o co biega z tą płytką?

Narazie przy tych pkt. się zatrzymałem. Bo chyba dalej bez nich nie mogę przejść :p

Po co Ci płytka skoro OS na dedyku zainstaluje sie po jednym kliknięciu w panelu admina u firmy wynajmującej Ci serwer.
 
Jezeli jeszcze masz do wyboru system to wybierz windowsa... Za linuxa bez podstawowej wiedzy to moze ci sie uda postawic server zanim ci sie skonczy abonament. W wypadku windowsa 2003 jestem w stanie ci podrzucic kilka przydatnych rzeczy, wkoncu uzywalem tego systemu przez kilka dobrych lat :)
 
LooSik
Ale on niestety juz zakupil sprzet z linux'em :(.
Ja dam taka rade zeby on sobie jak najszybciej poukladal tam, wlaczyl serwer, reasumuje z tego ze bedzie mial cos takiego jak "Sklep" w swoim ots'ie, no to tam sobie serwer bedzie zarabiac na siebie a on sobie spokojnie ogarnie to all na komputerze.

Przeczytaj sobie:
Zmiana z Windows

I bedziesz wiedzial all na temat instalacji.

Powodzenia ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top