• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Zapamiętywanie stanu checkbox

Status
Not open for further replies.

Aeven


Joined
Dec 29, 2010
Messages
335
Reaction score
4
Witajcie.
Mam napisany w HTMLu taki pasek zadań i chciałbym dowiedzieć się jak zrobić, aby 'strona' zapamiętywała stan checkboxów (tzn. czy są zafakowane czy odfajkowane). To zwykły index.html tylko dla mnie, stan checkboxów nie będzie nigdzie przesyłany ani nic - chodzi mi tylko o to, aby po włączeniu index.html był przedstawiany taki stan checkboxów jaki sobie wcześniej ustawię. Czy da się to zrobić bez użycia bazy danych? Bo na tym mi zależy.

27774174348838670568.png


Czy mógłby mi ktoś pomóc i napisać jak to zrobić? :cool:
 
Code:
Ulubiona potrawa:<form>
  <br><input type="checkbox" name="potrawa"> barszcz
  <br><input type="checkbox" name="potrawa" checked> łosoś
  <br><input type="checkbox" name="potrawa"> inna
</form>
 
Z tym, że ja to będę zaznaczał ręcznie, tzn. na otwartej w przeglądarce stronie, a nie w kodzie.

Chodzi o to, że otwieram sobie stronę, zaznaczam jakieś losowe checkboxy i strona to zapamiętuje, żeby przy następnym wejściu na stronę (albo po jej odświeżeniu) to co zaznaczyłem było nadal zaznaczone.
 
No rozumiem, ale nie wiem za bardzo w jakim kierunku iść, aby to zrobić.
Mógłby ktoś poprowadzić mnie za rękę i dokładnie wytłumaczyć jak to wykonać?
 
No rozumiem, ale nie wiem za bardzo w jakim kierunku iść, aby to zrobić.
Mógłby ktoś poprowadzić mnie za rękę i dokładnie wytłumaczyć jak to wykonać?

No weź trochę poszukaj na google..

Zapis do pliku value z checkbox możesz parsować każdą linijkę :

PHP:
foreach( file("2gile.log") as $linia )

[...]

Możesz też użyć COOKIES xD.
 
oo właśnie. Ten sposób z ciasteczkami w js chyba by był dobry, bo dobrze by było, aby strona się nie przeładowywała co zaznaczenie/odznaczenia checkboxa ;)

Dajcie jakiś łatwy example żebym mógł sobie to ogarnąć, prosze
 
oo właśnie. Ten sposób z ciasteczkami w js chyba by był dobry, bo dobrze by było, aby strona się nie przeładowywała co zaznaczenie/odznaczenia checkboxa ;)

Dajcie jakiś łatwy example żebym mógł sobie to ogarnąć, prosze

Google Ci da, zamykam.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top