• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Homepay/PayMedia/DotPay/ProfitSMS - opinie, pytania oraz wszystko co z nimi związane

Dokładnie, firma jest mała, rozpoczęła wojnę cenową.
Stara zasada ekonomii mówi, że takie wojny zazwyczaj wygrywają najbogatsi. Tu: platnosci.pl i dotpay.pl
Oni ze swoim doświadczeniem na rynku mogą negocjować. Wykupili sobie numery i tyle.

Życzę powodzenia kleksowi ale żeby coś zarobić trzeba zainwestować w profesjonalne zastosowania a nie trzymać biznes w serwerowni, która w przypadku ataków potrafi zamknąć klientowi serwer.

#Edit 1: Nie ma to jak ciąć budżet w strategicznych punktach :) Teraz wyobraźcie sobie DDoSik wkurwionego Kociego (tak przez 48h).
90% z Was wróciła by do DotPay.

Homepay - może kiedyś, jak na razie strona jest niedopracowana, wygląda jak z gotowego szablonu, 0 usability + serwerownia OVH.

Jedyny ich plus to stawki - zobaczymy jak długo.

#Edit 2: Sativa, trafne spostrzeżenie. Taki dobór słów kluczowych świadczy tylko o 'profesjonalizmie' tej firmy.

Kwestia inwestorów/sponsorów, człowiek pójdzie tam, gdzie dostanie więcej, więc tutaj już samymi cenami mają wielki plus.
Nie ma sensu spekulować 'a co by było gdyby ddos', jeśli nawet nie mieliśmy okazji sprawdzić ich zabezpieczeń.

Każda mała firma, musi mieć jakiś klucz marketingowy, jakąś strategię wg. której planują się rozwinąć - jeśli sprawnie im to pójdzie przez najbliższy rok, jestem pewien, że 90% użytkowników dotpay (z ots) przejdą do homepay.

Mówisz, że niedopracowana strona, a przecież strona Dotpay też nie jest powalająca, hm? Serwerownia jak serwerownia, liczą się umiejętności ;).

A co do słów kluczowych, to dla mnie jest ok, muszą walczyć o klienta, tym bardziej że to młoda firma. Czasami, sposób reklamowania swoich usług jest brutalny (możecie sobie porównać bitwę OTSów o graczy, co czasami jest aż żenujące).
 
Ja tam używam homepaya, jak by każdy myślał tak jak wy, to żadna nowa firma tego typu nie miała by klientów. Trzeba ryzykować, tym bardziej że można zyskać więcej niż u konkurencji. Homepay wydaje się solidną firmą, a ich stronka(wygląd) moim zdaniem jest w 100% lepszy niż w dotpayu, czemu?

# Bardziej czytelna,

Poza tym homepay jest otwarty na propozycje, ja już 2 zlożyłem i dostałem odpowiedź, że zrobią ale wszystko z swoim czasie.

Więc polecam Homepay, olejcie dotpaya.

:)
 
"Poza tym homepay jest otwarty na propozycje, ja już 2 zlożyłem i dostałem odpowiedź, że zrobią ale wszystko z swoim czasie."

To odpowiedź typu "idź pan w ch*j" też tak mówiłem graczom na otsie.
 
"Poza tym homepay jest otwarty na propozycje, ja już 2 zlożyłem i dostałem odpowiedź, że zrobią ale wszystko z swoim czasie."

To odpowiedź typu "idź pan w ch*j" też tak mówiłem graczom na otsie.

Nie, to nie odpowiedź typu "idz pan w chuj", jeśli nie dbasz o swój interes to Twój problem = brak profesjonalizmu, skończą Ci się zarobki, gracze odejdą to wtedy będziesz płakać.
 
Ehhh. Eh te platnosci.pl i kochane drobne druczki. Nie podkładam żadnej tak zwanej "świni", pokazuję wam tylko jak łatwo jest uwierzyć w coś co nie istnieje.

Pozdrawiam serdecznie.

platnosci.png

platnosci2.png
 
@Homepay
To wez mi powiedz ile dostane od was za 100 sms za 9 zl
a) bez podatku dochodowego ( 19% chyba )
b) ile wpadnie mi na konto


Od sms'a, nie licząc podatku 18% masz 4.05 zł * 100 = 405 zł.
 
Witam,

W serwerowni OVH przetrzymywana jest jedynie strona internetowa Homepay - Twoje mikropłatności i płatności internetowe i panel do logowania. Obsługa usług znajduje się poza nim w miejscu niedostępnym dla osób trzecich co pozwala na ciągłość pracy usług sms. Szablon naszego serwisu jest autorski, nie jest darmowy, ani dostępny nigdzie odpłatnie. Natomiast jeśli chodzi o słowa kluczowe naszej witryny, co z nimi nie tak?

Pozdrawiam serdecznie,
Ewelina Janus.

Pierdolenie o szopenie.
Numer SMS macie wydzierżawiony z teleaudio.pl tak samo jak ja (o to chodzi z obsługą SMS?).
Nie mniej skrypt typu 'listener' macie na serwerze w OVH. Zdążyłem trochę pogrzebać w Waszej konfiguracji.
Wygląda jak z szablonu a nie jest szablonem to dwa różne pojęcia.

Z kapitałem 50tys by nie założyli takiej firmy, ponieważ to działa na zasadzie banku i muszą mieć kapitał około miliona o ile się nie mylę. Jakby było 50tyś to w internecie byś miał już setki takich firm.

Kapitału nie muszą mieć wcale - tyle, żeby wystarczyło na opłacenie pracowników i serwerów. Pesoft(Homepay) to firma a nie spółka. Oni nie są w posiadaniu tych numerów SMS Premium.
Homepay nie ma statusu agenta rozliczeniowego, Dotpay ma.

Kwestia inwestorów/sponsorów, człowiek pójdzie tam, gdzie dostanie więcej, więc tutaj już samymi cenami mają wielki plus.
Nie ma sensu spekulować 'a co by było gdyby ddos', jeśli nawet nie mieliśmy okazji sprawdzić ich zabezpieczeń.

Każda mała firma, musi mieć jakiś klucz marketingowy, jakąś strategię wg. której planują się rozwinąć - jeśli sprawnie im to pójdzie przez najbliższy rok, jestem pewien, że 90% użytkowników dotpay (z ots) przejdą do homepay.

Mówisz, że niedopracowana strona, a przecież strona Dotpay też nie jest powalająca, hm? Serwerownia jak serwerownia, liczą się umiejętności ;).

A co do słów kluczowych, to dla mnie jest ok, muszą walczyć o klienta, tym bardziej że to młoda firma. Czasami, sposób reklamowania swoich usług jest brutalny (możecie sobie porównać bitwę OTSów o graczy, co czasami jest aż żenujące).


Inaczej: OTSiarz pójdzie tam, gdzie będzie miał więcej.
Człowiek ze sklepem internetowym z obrotem 100 tys pln / m-c raczej nie przejdzie do Homepay. Zbyt dużo ryzykuje
Nie ma co spekulować? Samme, stoją w OVH - sam pomyśl :) Googlnij, przejrzyj ichniejsze forum. Tam każą ofiarę.
Co do reklamy: OTS to OTS, powstają i znikają jak grzyby po deszczu. Firma typu HomePay to jednak coś poważniejszego.
Poczytajcie o nich na forach. Kleksu jest kompletnym laikiem w tym co robi. Zatrudnia ludzi, ale oni też niewiele potrafią.
Googlnijcie: certyfikat homepay itp.
Co do strony Dotpay: wszystko jest tam jasne i przejrzyste. W Homepay rzeczy, które powinny być klikalne w rzeczywistości nie są.
Brutalny sposób reklamowania usług? To nie jest brutalne, to jest śmieszne. Za takie coś są kary z UOKiK-u :)

@wladca: jako, że znamy sie z RL możemy podpisac umowe. Ja sam obsługuje swoje płatności i oferuje stawki HomePaya.
 
Jeśli chodzi o profesjonalizm HomePay, to jedna rzecz skreśliła tą firmę od początku: certyfikat SSL był podpisany przez nie-wiadomo-kogo i nie został rozpoznany. Jak tu zaufać ?
 
Ehhh. Eh te platnosci.pl i kochane drobne druczki. Nie podkładam żadnej tak zwanej "świni", pokazuję wam tylko jak łatwo jest uwierzyć w coś co nie istnieje.

Pozdrawiam serdecznie.

platnosci.png

platnosci2.png
Co nie zmienia faktu, ze i tak daja 10 groszy wiecej niz wy ;)
 
Pierdolenie o szopenie.
Numer SMS macie wydzierżawiony z teleaudio.pl tak samo jak ja (o to chodzi z obsługą SMS?).
Nie mniej skrypt typu 'listener' macie na serwerze w OVH. Zdążyłem trochę pogrzebać w Waszej konfiguracji.
Wygląda jak z szablonu a nie jest szablonem to dwa różne pojęcia.

Jest Pan w błędzie, nie współpracujemy z teleaudio co było w założeniu przy podpisywaniu z nimi umowy. Proszę się z nimi skontaktować i spytać, czy z nimi współpracujemy - odpowiedź będzie krótka - "tak, mamy podpisaną umowę, ale ich ruch na taryfach sms to 0 zł". Podobieństwo numerów daje nam do myślenia, że teleaudio dzierżawi numery u tego samego usługodawcy co my. Obsługa sms jest poza serwerem ovh.pl, a historia sms wyświetlana w panelu partnera pobiera dane gdy tylko ma połączenie z siecią. Gdy zostanie ono przerwane, historia pobierze smsy przy pierwszej najbliższej sposobności.

Inaczej: OTSiarz pójdzie tam, gdzie będzie miał więcej.
Człowiek ze sklepem internetowym z obrotem 100 tys pln / m-c raczej nie przejdzie do Homepay. Zbyt dużo ryzykuje
Nie ma co spekulować? Samme, stoją w OVH - sam pomyśl :) Googlnij, przejrzyj ichniejsze forum. Tam każą ofiarę.
Co do reklamy: OTS to OTS, powstają i znikają jak grzyby po deszczu. Firma typu HomePay to jednak coś poważniejszego.
Poczytajcie o nich na forach. Kleksu jest kompletnym laikiem w tym co robi. Zatrudnia ludzi, ale oni też niewiele potrafią.
Googlnijcie: certyfikat homepay itp.
Co do strony Dotpay: wszystko jest tam jasne i przejrzyste. W Homepay rzeczy, które powinny być klikalne w rzeczywistości nie są.
Brutalny sposób reklamowania usług? To nie jest brutalne, to jest śmieszne. Za takie coś są kary z UOKiK-u :)

Co dokładnie podlega karze UOKiKu, ponieważ nie bardzo rozumiem? Wszystko co udostępnione użytkownikowi jest 'klikalne".

Jeśli chodzi o profesjonalizm HomePay, to jedna rzecz skreśliła tą firmę od początku: certyfikat SSL był podpisany przez nie-wiadomo-kogo i nie został rozpoznany. Jak tu zaufać ?

Certyfikat SSL z początku był niepoprawnie zainstalowany dlatego występował problem z nieuwierzytelnionym połączeniem w przeglądarce firefox, polecam użycie "Narzędzia->Opcje->Zaawansowane->Szyfrowanie->Wyświetl certyfikaty->Serwery" i stamtąd usunąć ssl.homepay.pl, następnie ponownie połączyć się z subdomeną ssl.homepay.pl np. https://ssl.homepay.pl/rejestracja/ i wyświetli się weryfikacja po najechaniu myszką na niebieskie pole w pasku adresu.

Co nie zmienia faktu, ze i tak daja 10 groszy wiecej niz wy ;)

Serwis platnosci.pl oferuje 6% mniej niż homepay.pl dla usługi sms kod i współpracuje jedynie z firmami, a homepay również z osobami prywatnymi nie prowadzącymi działalności gospodarczej.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Ja uważam, że homepay się trochę stara. Nawet sam fakt, że któś się za nich wypowiada na tym forum zasługuje na ich uwagę. Dają konkurencyjne stawki.
Z tym szablonem stronki lekko skiepścili sprawę. Radziłbym ją zmienić jak najszybciej. Panel nie wiem jak wygląda (więc możecie zrobić funkcję podglądu bez rejestracji tak jak demon na mbank.pl)
 
Jest Pan w błędzie, nie współpracujemy z teleaudio co było w założeniu przy podpisywaniu z nimi umowy. Proszę się z nimi skontaktować i spytać, czy z nimi współpracujemy - odpowiedź będzie krótka - "tak, mamy podpisaną umowę, ale ich ruch na taryfach sms to 0 zł". Podobieństwo numerów daje nam do myślenia, że teleaudio dzierżawi numery u tego samego usługodawcy co my. Obsługa sms jest poza serwerem ovh.pl, a historia sms wyświetlana w panelu partnera pobiera dane gdy tylko ma połączenie z siecią. Gdy zostanie ono przerwane, historia pobierze smsy przy pierwszej najbliższej sposobności.
Przyznaje, phonesat.pl


Co dokładnie podlega karze UOKiKu, ponieważ nie bardzo rozumiem?
Nieuczciwa konkurencja to reklama swojej firmy na nazwę innej.
Nie zastanawialiście sie tam w Sochaczewie dlaczego Coca-Cola nie robi reklam 'Jestesmy lepsi niż Pepsi' ?
Wszystko co udostępnione użytkownikowi jest 'klikalne".
Polecam tekst: Usability Stron i Aplikacji Internetowych - Projektowanie Stron Internetowych, Strategie, Web Design WWW - Agencja Interaktywna - Coal Creative
Certyfikat SSL z początku był niepoprawnie zainstalowany dlatego występował problem z nieuwierzytelnionym połączeniem w przeglądarce firefox, polecam użycie "Narzędzia->Opcje->Zaawansowane->Szyfrowanie->Wyświetl certyfikaty->Serwery" i stamtąd usunąć ssl.homepay.pl, następnie ponownie połączyć się z subdomeną ssl.homepay.pl np. https://ssl.homepay.pl/rejestracja/ i wyświetli się weryfikacja po najechaniu myszką na niebieskie pole w pasku adresu.
Nie warto oszczędzać na administratorze, prawda :)? Bardzo 'profesjonalne' rozwiązanie.

Serwis platnosci.pl oferuje 6% mniej niż homepay.pl dla usługi sms kod i współpracuje jedynie z firmami, a homepay również z osobami prywatnymi nie prowadzącymi działalności gospodarczej.

Pozdrawiam serdecznie.
Interesuje mnie w tym przypadku sprawa rozliczania podatku. Wysyłacie PIT itp do enduserów? Na jakiej podstawie prawnej to robicie? Nie macie przecież statusu agenta rozliczeniowego.
 
Panel partnera to jedna z zalet homepay, jest przejrzysty, prosty w obsłudze, a także szata graficzna przyjazna do oka, zaraz postaram się wrzucić screen'a.

 
Last edited:
Back
Top Bottom