• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Tutorial A ile ten dedyk kosztuje, a ile udzwignie...

Status
Not open for further replies.
Na co mu polecasz debiana jak nie wiesz po co mu windows?

No to zeby sie nim zainteresowal bo to dobry system? Mozna w nim robic wszystko praktycznie to co na windowsie? :eek: Polecic zawsze mozna to temat o serwerach tibi i raczej sie sklada ze ten vps ma byc pod ten serwer, WIEC polecam mu debiana.
A i jeszcze jedno - nie powiedzialem mu zeby bral ten system, tylko mu go polecilem tak jak mi pewna osoba polecila i jestem z tego wyboru zadowolony.
 
Last edited:
A gdzie jest napisane, że Shir potrzebuje VPSa pod serwer tibii? Chyba by wtedy nie napisał, że parametry są nieważne?

Niezauwazylem tego :p Moze nie jest mu potrzebny do serwera tibi, ale ja i tak polecam debiana :thumbup:
 
Jak ktoś go podwiesił to dlaczego ma łamać regulamin?
 
darqnies takie pytanie do Ciebie. Miałeś kiedyś wgl vpsa...? Bo np. vps z łączem 100mbps i 2gb ram mam postawione 2 otsy po 60-100 osób gra. i właśnie nie wiem dlaczego odradzasz vps. rozumiem rps to co innego ale chyba nie do końca wiesz co to jest vps
 
Gdzie masz tego 'fałpeesa' ?
Pewnie masz VPS z ludkami który nie katują maszyny matki, więc masz szczęście.. bo 80% przypadków katują matki, i ktoś kupi vps to ma lagi :}
 
@vimoco zacznij od tego że on ma dwa evo otsy więc serwery które nie potrzebują tak dużo dlatego nie ma lagów ; (

btw. przed i w języku polskim nie stawiamy ,
 
Gdzie masz tego 'fałpeesa' ?
Pewnie masz VPS z ludkami który nie katują maszyny matki, więc masz szczęście.. bo 80% przypadków katują matki, i ktoś kupi vps to ma lagi :}

No i dlatego zawsze przed kupnem dedyka/vps'a ucinam pogawędkę z bokiem danego serwisu.
 
czyżby.. co ci to da? bok zawsze bedzie chwalił swoje serwery joł...
przykład logout:
serwer chodził 2 tygodnie spoko, a po zaczęły się zwieszki putty etc.
a load 0.00 etc.

a w bok: "U nas jest wszystko w porządku!" :)
i sorry wine tu
 
czyżby.. co ci to da? bok zawsze bedzie chwalił swoje serwery joł...
przykład logout:
serwer chodził 2 tygodnie spoko, a po zaczęły się zwieszki putty etc.
a load 0.00 etc.

a w bok: "U nas jest wszystko w porządku!" :)
i sorry wine tu

VPS się kupuję tylko w VPS4U.pl, budgetvps i linuxpl i nigdzie więcej bo reszta firm stawia ze 20 vps'ow na dedyku to sie nie ma co dziwic
 
Proszę pod żadnym pozorem nie kupować VPS w vpsik.pl ceny są kuszące ale właścicielem jest pan Tomaszek ;D, stary właściciel castpola
 
Co z procesorem?
Prawda jest taka, że procesor nie jest istotny przy zakupie serwera na OTS (TFS!). Oczywiście lepiej jak jest mocniejszy, ale różnice odczuwa się jedynie przy save i clean :) (oczywiście nie twierdzę, że procesor nie jest potrzebny!).
Gówno.prawda.pl
Jeżeli się patrzy pod względem cpu. Im więcej podchodzi ghz na rdzeń tym lepiej... przykładowo: Mamy mamy 2*Quad Xeon 2.0 ghz to serwer gry gorzej chodzi niż na i7 2.67ghz który ma 4 rdzenie - 8 wątkow w HT. Dobra kiedy to widać: przy większej ilości graczy ma się użyte na max 2 rdzenie i w tym momencie ludzią rozpoczynają się lagi.... Dodatkowo każdy proces maksymalnie używa 2 rdzenie. (MySQL również liczy sobie to że każda sesja czyli połączenie do serwera ma do użycia 2 rdzenie) Próbowałem to ominąć lecz niestety się nie udało... Więc licząc serwer pod OTS najlepiej miec jakiegoś quada z 3.0+ ghz na rdzeń. Co do ramu głównie patrzeć ile sama mapa zeżre i doliczyć z 2 gb zapasu bo później się zapycha i dodatkowo na cache z mysql i jakieś dodatkowe aplikacje. Jeszcze nam zostaje swapowanie... Myślę, że jak do 1 gb swap dochodzi to zaczynają mulić dyski...
 
Last edited:
No mi procesor przy normalnej pracy OTSa pracuje na 10% (i7-920) przy 400 graczach...
 
Podaj link do dedyka który masz? Bo to chyba nie jest żaden z ofert Kimsufi
 
koledzy potrzebuje najtańszego w kimsufi tego za 70~zl miesięcznie ma ktoś lub zna kogoś kto może mi go odsprzedać, ponieważ chcę ominąć opłatę instalacyjną. Proszę o pw lub post w tym temacie,

dziękuje
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top