• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Aac

Status
Not open for further replies.
Zamiast działać na jakiś smartach napisałbyś jakiś własny system templatek z własnym językiem ;P

Nie wiesz co mowisz. Smarty to nie tylko system templatow, rowniez w uzytku bedzie buforowanie strony.

Jesli chcialo by sie komus pisac juz podstronny do tego CMS, prosze bardzo. Mozecie uzywac PHP, wszystkich funkcji jQuery oraz jQuery UI.
Jest rowniez kilka podstawowych funkcji.

PHP:
requireLogin(); //Jesli uzyte na podstronie, wymusza od uzytkownika zalogowanie sie.
isLogged(); //Zwraca true lub false czy uzytkownik jest zalogowany.
error(); // Komunikat o bledzie
alert(); //Ostrzezenie
getRegistry(); // Pobiera config, narazie malo wazne dla was.

Podam jeszcze przyklad jakiegos pliku.

Tak wyglada strona zalogowania sie:
PHP:
<?php
if(!isLogged()) {
if(isset($_POST['submit'])) {
	$login = $_POST['login'];
	$pass = $_POST['password'];
	
	if(empty($login) or empty($pass))
		$error .= "<li>All fields are required.</li>";
		
	$db = new ide_database();
	$sql = $db->query("SELECT `id` FROM `accounts` WHERE `name` = '$login' AND `password` = '$pass'");
	if($sql->num_rows == 0)
		$error .= "<li>Account name or password are incorrect.</li>";
		
	if(!empty($error))
		error($error);
	else {
		$_SESSION['logged'] = 1;
		$_SESSION['name'] = $login;
		header('Location: ?p=account');
	}
}
?>
<form action='?p=account&s=login' method='post'><br>
<label>Account Name</label><input type="text" name="login"><br>
<label>Password</label><input type="password" name="password"></br>
<input type="submit" class="sub" value="Login" name="submit"/>
</form>

<?php 
}
else 
	header('Location: ?p=account');
?>

Tak wyglada modul logowania sie :) Jak widac, jest prosto zrobiony, i kazdy moze napisac swoj. Moze kiedys napisze dodatek ktory bedzie udostepnial wam funkcje takie jak POT, ale narazie nie widze sensu. Rowniez nie trzeba sie bac to co jest przesylane w POST, system sam to przetwarza, jedynie na co musicie uwazac, to jesli spodziewacie sie numera w POST dodawajcie (int) dla zwiekszonego bezpieczenstwa.
 
Last edited:
Wersja demo
załóż>usuń konto
Wersja lite 19 €
All funkcje oprocz players admin panel
Wersja full 49€
All lacznie z language system
 
Wersja demo
załóż>usuń konto
Wersja lite 19 €
All funkcje oprocz players admin panel
Wersja full 49€
All lacznie z language system

Imo. kod Paxa bedzie duzy lepszej jakosci niz gesiora ;>
Pozatym gdybys mial nawet wersje demo, w ktorej mozna by bylo tylko zakladac i usuwac konto, a mialbys caly system gotowy to podstrony napisac nie jest ciezko (jesli ktos zna PHP).
 
CMS bedzie darmowy, wkoncu to Open Source wiec jaki jest sens. W sumie, system jest juz gotowy, teaz jedynie to pisac podstronny, a samemu mi sie zbytnio nie chce, za nie dlugo udostepnie ten kod podstawowy aby juz uzytkownicy mogli sie dalej zajac cala ta sprawa.

co to players admin panel

Gdzie ty to widzisz?

@down
Ah tak :)
 
Last edited:
Tylko jest różnica ja robię for fun i dokładam
A on pewnie robi dla kasy :)
Standard!
@edit
Paxton widze że to bedzie przejrzysty kod a nie gęsior ktory ma xxxxx tabelek
i nie potrzebnych funkcji!
 
Gesior juz zdominowal dzial website aplications wiec nie wybijesz sie... Znam gesiora i od kiedy napisal acc to nic z nim nie robi bo ma takie grono uzytkownikow(90% serverow?) ze wszystko robia za niego i nie pierdolcie ze macie burdel w kodzie bo jak wam sie to nie podoba to sobie wrzucic mozecie nicaw...
 
Tylko jest różnica ja robię for fun i dokładam
A on pewnie robi dla kasy :)
Standard!

Przeciez napisal, ze to bedzie zwykly A.A.C. OpenSource :p

@Paxton:
Lap na dobry poczatek, moze nie jest doskonaly, ale sobie poprawisz :D
Code:
<?PHP
	$db = new ide_database();

	if(!isSet($_GET['view']))
	{
?>
<table width="90%" cellspacing="0">
	<tr>
		<td width="30%">Guild Name</td>
		<td width="40%">Message of the Day</td>
		<td>Options</td>
	</tr>
<?PHP
		$sql = $db->query("SELECT `id`, `name`, `motd` FROM `guilds`;")->fetch();
		foreach($sql as $guild)
			echo "\n\t<tr>\n\t\t<td>{$guild['name']}</td>\n\t\t<td>{$guild['motd']}</td>\n\t\t<td><a href=\"?view={$guild['id']}\">View</a></td>\n\t</tr>";

		echo "</table>";
		unSet($sql);
	}
	else
	{
		$guildId = $_GET['id'];
		if(!$guildId)
			error("Wrong guild ID.");

		$data = $db->query("SELECT * FROM `guilds` WHERE `id` = {$guildId};")->fetch();
?>
<table width="90%" cellspacing="0">
	<tr>
		<td><b><?PHP=$data['name']?></b><br /></td>
		<td><?PHP=$data['motd']?></td>
	</tr>
</table>
<table width="90%" cellspacing="0">
	<tr>
		<td>Rank</td>
		<td>Players</td>
	</tr>
<?PHP
	$players = $db->query("SELECT `name`, `rank_id`, `guildnick` FROM `players` WHERE `guild_id` = {$data['id']};")->fetch();
	foreach($players as $player)
		echo "\n\t<tr>\n\t\t<td>{$player['rank_id']}</td>\n\t\t<td>{$player['name']} ({$player['guildnick']})</td>\n\t</tr>";

	unSet($players);
?>
</table>
<?PHP
		unSet($data);
	}
?>
 
Tylko jest różnica ja robię for fun i dokładam
A on pewnie robi dla kasy :)
Standard!

O kim ty mowisz? Bo chyba nie o mnie, jesli myslisz ze kreca mnie grosze ktore bym zarobil na tym jestes w bledzie, robie to dla darmowego uzytku i tak jak mowilem za nie dlugo opublikuje to osobom ktore beda chcialy.

@Chojrak, dzieki :)

Widzicie jak prosto jest pisac do tego moduly? Z tym ze Chojrak zrobil maly blad bo nie istnieje metoda fetch w ide_database() a fetch_array, jest to rozszerzenie od MySQLi no ale nic :) Rowniez w komentarzach na gorze dodawac siebie jako autora.
 
Last edited:
Hmm all for free ?
Myślisz ,że mi by się chciało przepisywać całego gesiora aby np napisać cały admin panel?
Bo innej opcji nie ma chyba ze jakis plik zrzutu z print_r itd......
Masz pomysł na admin panel do gesiora zapodaj bo ja nie mam@
 
Hmm all for free ?
Myślisz ,że mi by się chciało przepisywać całego gesiora aby np napisać cały admin panel?
Bo innej opcji nie ma chyba ze jakis plik zrzutu z print_r itd......
Masz pomysł na admin panel do gesiora zapodaj bo ja nie mam@

Nie rozumiem cie. Szybkie pytanie creationdata w tabeli guilds to znowu czas w sekundach UNIX?
 
Last edited:
Co takiego na klasach? Zobaczyles modul logowania i juz takie wnioski wyciagasz? Po co pisac cos co juz jest (POT)? Jesli chcecie uzywac klas w swoich modulach po prostu includujcie biblioteki POT i po sprawie, mowilem udostepnie tylko podstawy AAC aby reszta mogla dokonczyc sprawe.
 
Przepisze prawdopodobnie jeszcze raz ten AAC, nie ma sensu pisac go tak zeby bylo go latwo modyfikowac, jesli chcesz cos zmodyfikowac musisz znac PHP, bedzie uzyte normalne MVC a nie pol na pol, wszystko odzielnie, Widok, Kontroler i Model, uzyje PHP Framework'a, no i prawdopodobnie bedzie includowany POT dla latwiejszego pisania rzeczy ktore juz istnieja, bo po co pisac cos co juz istnieje? :blink:

Wiec, jesli nie znasz podstaw MVC zapomnij o pisaniu modułow :| Rowniez konfiguracja nie bedzie najprostsza, ale chociaz nooby sie nie dorwa do tego AAC.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top