• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Biblioteczka

w php dokumentacja online> cokolwiek, ewentualnie support fachowca
reszta: trudno orzecm jednak tylko w php spotkałem się z tym, ż czego bym nie szukał znajdę BARDZO szybko, reszta to jakieś fora odsyłające do google...

Bo PHP jest mniej złożone. Polecam dzieci z bullerbyn. ew. Jezyk C++ Pierwsze Starcie, ale jezyk tam użyty jest odwrotny do 'łopatogolicznego'
 
Jeśli chodzi o pojedynczą naukę jakiegoś działu, to w tym wypadku najlepsze są fora o tejże tematyce.
Książkę polecam Wam, gdy chcecie nauczyć się więcej niż dużo;).
 
Bo na 100% nauczysz się więcej czytając lekturę przed snem niż praktykując...

Wiesz co nie zgodzę się z tym, że przed snem się nie nauczysz... Ja tam laptop w łóżku książka w ręku i jazda... ^^. To co przeczytam trochę modyfikuję i kompiluje... Całkiem nieźle zapamiętuje przez takie coś. A jak samo czytanie to raczej nie da się dobrze nauczyć.
 
Słodzę, ale nie o mojej herbacie tutaj mowa, ten temat służy do polecania ciekawych książek. : P
Hmmm, może przejdźmy do książek z działu RPG ? :p
Co polecacie?
 
Warhammera... grałem z 2 razy z kumplami

Znacie coś dobrego o linuxie. Chodzi mi o powłoki, sieci, zabezpieczenia, działanie linuxa ogólnie wszyscko co o linuxoie ^^?
 
Proszę Państwa,
temat jest o książkach - trzymajmy się go.

Proszę mi się tu nie rozpisywać o wartościach odżywczych wody i herbaty ani nie być zajebiście szczwanym jak Aleh i odsyłać ludzi do Wujaszka Gógle.
 
Proszę mi się tu nie rozpisywać o wartościach odżywczych wody i herbaty ani nie być zajebiście szczwanym jak Aleh i odsyłać ludzi do Wujaszka Gógle.
Rep++ :D

Ja też bym się chętnie przeczytał coś na temat debiana/linuxa znacie może jakieś książki ?;] Bo ja szukałem i nigdzie nie ma ;p jedynie co to C++
 
Wydanie Sarge.

Descobrindo o Linux (Discovering Linux)
Autor: João Eriberto Mota Filho
Język: portugalski (brazylijski)
Wydawca: Novatec Editora

Ta książka jest podzielona na cztery części: Podstawowe pojęcia, Zarządzanie GNU/Linuksem, Administracja systemem i Zaawansowane operacje. Każdy rozdział dokładnie omawia funkcje systemu operacyjnego. Pierwsze rozdziały wyjaśniają strukturę systemu GNU/Linux. Rozdziały te pomogą czytelnikowi zrozumieć, jak system używa podstawowych zasobów, takich jak procesor oraz pamięć. Dokładniejsza analiza systemów plików takich jak Ext2, Ext3 oraz ReiserFS umożliwi użytkownikom dokonanie właściwego wyboru według ich potrzeb. W całej książce są też grafiki ilustrujące aspekt wydajności systemu. Książka jest przeznaczona dla studentów uczelni wyższych oraz wszystkich tych, którzy chcą gruntownie poznać system GNU/Linux. Informacje podane w książce oparte są na wydaniu Sarge.

Zadowolony ?
Rep++

Zostawiam odsyłacz!
 
Język: portugalski (brazylijski) Przetłumaczysz ?:D
 
Książki z helionu są ciekawe ale one jeszcze dinozaury pamiętają więc szkoda kasy...

Polecam pewien blog ^^
Link
 
Last edited by a moderator:
@@Moqill Naucz się edytować posty ;)

prawda ten blog jest przydatny , jest tam kilka ciekawych rzeczy ;) Polecam !
 
@hold odświeżyłem temat... Niebezpiecznik wymiata... :)
Fajne tematy tam są:
Jak nie robić botnetu... ^^
 
Od siebie polecam ;):
Linux. Przewodnik Administratora (Wydawnictwo Naukowo-Techniczne)
i 100 sposobów na Linux Server (Helionu)

Obie starszawe, no i na dłuższą mete to ksiązki Ci chuja dadzą :peace: "praktyka only"
 
Last edited:
Cześć.
Jestem zielony w sprawach PHP i MySQL i potrzebuję dobrej książki DLA POCZĄTKUJĄCEGO, aby się trochę poedukować. xHTML i CSS mam w całości ogarnięte, gdyby to miało jakieś znaczenie.

Piszcie swoje propozycje takiej książki, cena nie gra roli, lecz pamiętajcie, że książka ma być zrozumiale napisana, bo jak już wspomniałem jestem zielony w tym temacie.
 
Back
Top