• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[CPU 100%] OTS do 20 graczy

Lukanio

### Own3D ###
Joined
Nov 25, 2008
Messages
325
Reaction score
6
Witam mam OTSa Evoria.org , nie chcialo mi sie wierzyc ale ktos mi wali CPU na 100% przy 15 graczach ONline - dodalem exsh na vip liste ale nie dalem na outfity i moze ktos mi powiedziec jakie sa inne sposby
 
NPC mam fixa , musze zrobic cos jeszcze na CAPA i to na outfity :p
 
No tak tak zrobie zrobie , ale kurde teraz mnie wala i nie mam jak wejsc na serva i bezpieczone go wylaczyc ...


@Edit
I powoli RAM idzie mi w gore , wie kto dokladniej przez to to moze byc? ( bardzo powoli mi ten TFS zabiera RAMU)
 
No i dalej , napewno to nie jest nic z relogowaniem bo od 20 min 0 relogow , mozliwe ze rainbow outfit.

A pamietam ze jest jakas funkcja w TFS ze wylacza go ale przed tym jest save - pamieta ktos?
 
Wlasnie juz zjada mi 12 gb ramu , a serv dziala od 2gb ramu .. fajnie

@UP
Co w tym globalevents?
 
No co? Możliwe że jakiś skrypt tak działa to nie jest koniecznie wina graczy, podaj tutaj globalevents.xml
 
Prosze:
Code:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<globalevents>
	<globalevent name="clean" interval="2000000" event="script" value="clean.lua"/>
	<globalevent name="save" time="05:00:00" event="script" value="save.lua"/>

	<globalevent name="record" type="record" event="script" value="record.lua"/>

	<globalevent name="init" type="startup" event="script" value="init.lua"/>
	<globalevent name="globalsave" type="globalsave" event="script" value="init.lua"/>

	<!-- <globalevent name="timer_example" time="21:35:11" event="script" value="my_script.lua"/> -->
	
	<!-- Evoria -->
	<globalevent name="res" time="23:50:00" event="script" value="evoria/restart.lua"/>
	<globalevent name="afk" interval="2000" event="script" value="evoria/afk.lua"/>  
	<globalevent name="effects" interval="1000" event="script" value="evoria/effects.lua"/> 
	<globalevent name="shop" interval="10000" event="script" value="evoria/shop.lua"/>
	<globalevent name="dbcleaner" type="startup" event="script" value="evoria/dbclean.lua"/>
</globalevents>
 
wyłącz afk i dbcleaner jeżeli nie to wina innego skryptu nie koniecznie z globalevents bo nie chce mi się wierzyć żeby ktoś ci otsa crashował przy 15 graczach.
 
@Lanceqq
Dlatego mam odpalonego w tym samym czasie tego samego serva - jak gdyby bylo cos ze skryptami to i tam by wywalilo

@Temat
Jakos tak to wyglada:
2ldekvb.png



@Wymietek
Oto kod:
Code:
  function onThink(interval, lastExecution, thinkInterval)
for _, pid in ipairs(getPlayersOnline()) do
    if getPlayerIdleTime(pid) > 5 * 1000 * 60 then
         doSendAnimatedText(getCreaturePosition(pid), "AFK", TEXTCOLOR_WHITE)
    end
end
return TRUE
end
 
#edit
przy tej ilosci graczy nic Ci nie powinien robic ten skrypt.
wyłącz afk i dbcleaner jeżeli nie to wina innego skryptu nie koniecznie z globalevents bo nie chce mi się wierzyć żeby ktoś ci otsa crashował przy 15 graczach.
dbcleaener jest na init.
 
Last edited:
Czy jak włączasz otsa, robisz closeserver i sam wbijasz to ot działa normalnie, czy jest taka sama sytuacja ?
 
Mama jakas dziwna opcje tutaj , sa servery z ta sama data ( wszystko to samo ) a jeden zabiera 7% ramu a inny 3% ramu ... Co sie ..ku** dzieje?

@Edit
Kopiuje date , zmieniam IP odpalam TFS i taka akcja... ten nowy zabiera 2x wiecej RAMu ??? OCB?

@Edit2
W htop jezeli cos uzywa SWAP to w Mem% dodaje ram + swap? - Bo moze dlatego tak mi wali , bo widze ze spada mi swap jak restartuje te servy ( co uzywaja po 3% ramu )
 
Last edited:
Back
Top Bottom