• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[CPU 100%] OTS do 20 graczy

@averatec
To nie jest spadek , tylko po prostu dochodzi o tego momentu i wylacza TFS - bez crash loga ( core )

@zaneria hoster
Wiem ze mialem 1 skrypt zly napisany ( reborn system ) i mysle ze old gracz z rebem moze byc tego powodem dlatego mysle nad resetem serva...

@Temat
Moze ktos napisac tutaj , albo PM do mnie i koszt ew. fixow? Albo jakies porady - naprawde prosze...

@MySQL
A moze ktos mi powiedziec jakie komedy/funkcje laduja w mysql?
 
Last edited:
Evoria.org byla moja ( Lukanio ) i WidNeta , pracowalismy razem ponad rok ... Teraz robie sam , a WidNet przestaje "robic w OTSach"

Ja robilem w data , Lolek Linuxa ogarnial + TFS
 
chwyt marketingowy ^ ^

a sprawdzales ilosc itemow w dp ? bo tak czasami wala ...
po 2-ie zbieraja bp w bp , po prostu "ilosciowy" smietnik rzucaja na podloge i przy save zzera zasoby,a najbardziej skutecznym jest rzucanie itemow na pale do domkow i /leavehouse ;-p

wogole przydal by sie jakis dzial dotyczacy fixow i zeby byl aktualizowany.... bo jakies sa ,tylko z fixami z przed roku ;-p.

w sourcach trzeba posiedziec i exhausty powsadzac.... tylko nasza "elita' by nam w tym pomogla,a nie tylko jaja se robia....

BCDRF.png



piszesz sam do siebie?


@down
co nie zmienia faktu :/
 
Last edited:
@Selvest
To raczej do tematu nic nie wnosi?

ODP: Pisalem po prostu z konta kolegi...

@Temat
Dostane jeszcze jakies informacje?
 
znajdź wszystko co wysyła jakieś zapytania do bazy danych :D
chodzi o .lua i o silnik tzn. rzeczy, które może używać gracz z 8 lvlem :)

Jeśli ma talkaction coś w rodzaju !frags lub !highscores to chyba to będzie to.

@up nie pomagasz to i nie przeszkadzaj
 
@SPAM
Piszcie zeby pomoc , a nie wbic sobei "Posty" - ciekawe co da wam wieksza liczba.. ( ZAL)

@Temat
Jaka jest najlepsza konfiguracja:
Code:
	sqlKeepAlive = 1
	mysqlReadTimeout = 0
	mysqlWriteTimeout = 0
Bo ja mam tak. Slyszalem ze najlepiej jak te "Timeout" sa na ZERO , a keepalive dalem tak zeby bylo :p
 
miałem all na 0 i all na 10000+, a i tak padała mi baza danych, nie ma reguły do tego, musisz mieć ogarnięte my.cnf, żeby baza nie padała
 
Wlasnie przy nastepnym restarcie dodam funkcje reconnecta do TFS , wiec juz ten problem nie powinien wystapic :)

@Temat
Mozna prosic o jakies nowe bugs? :p
 
można go usunąć z monsters ale ten bug raczej nie należy do groźnych
@Lukanio do tego dąży właśnie mój podpis ^^
Jeśli rozmawiamy o zamulaniu cpu/ramu w 100% to definitywnie chodzi o crashbugi.
Nie chcę mi się powtarzać wypowiedzi to zacytuję siebie z tnetu. Oryginalny temat.
zbizu said:
Tak jak napisałeś to nie był ddos a jakiś botter spamujący zapytania.
Dla przykładu taki noob mógł spamować botem dodawanie i usuwanie vipów z nickami np "noob'ek; bron'ek; knight'ek".
Fix: [FIX] Naprawa NOWEJ luki viplisty powodującej crashe! - Tibia.net.pl

To może być jeden z powodów

W sumie główny powód crashów to spamowanie taskerem/botem lub wymuszanie jakiejś innej akcji potrzebującej dużych obliczeń.
Limit na podłodze, limit itemów w bp, limit na przesuwanie czegokolwiek, talkaction limit, limit na podstawowe funkcje rzadziej używane(jak w linku wyżej) powinny rozwiązać 60-70% problemów z serwerem. Tyle można powiedzieć o crash-bugach(wszystkich lub ich większości) jakie miała osoba kilka postów wyżej na myśli.
 
Zrobilem fix na tego vipa w c++, exhaust na kupowanie itemow u npc i ignore cap, wszystkie tilelimity =5 , exhaust na dance i dupa albo robia 100% CPU i jak sie logujesz to sie ruszasz raz na 10 sekund albo ram idzie w gore i swp max !

Wiecie moze czego brakuje ?

Please pomozcie.....Zadnych punktow nie rozdaje xD
 
Pisz prv, jak mam pomóc to pojedynczo, nie będę publikował bo zaraz kolejne hejty się znajdą tutaj.
 
Zrobilem fix na tego vipa w c++, exhaust na kupowanie itemow u npc i ignore cap, wszystkie tilelimity =5 , exhaust na dance i dupa albo robia 100% CPU i jak sie logujesz to sie ruszasz raz na 10 sekund albo ram idzie w gore i swp max !

Wiecie moze czego brakuje ?

Please pomozcie.....Zadnych punktow nie rozdaje xD

Depo Limit nadaj. (chyba najlepiej zapytaniem, aby nie przesyłali np. parcel z pełnymi itemami. wtedy max items w depo nic nie poradzi :( )
 
Back
Top