• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Czy spodobałby wam się taki serwer?

Status
Not open for further replies.

harry127

Member
Joined
Jul 19, 2009
Messages
435
Reaction score
5
Location
Poland
Witam
Rodzi mi się w głowie pomysł na serwer naprawdę "RPG" (jak niektórzy to nazywają).

Chodzi o to, że świat byłby tworzony przez graczy od zera - nie było by NPC (no, może kilka na początek). Zapytacie, skąd w takim razie wezmą się bronie? Będzie można tylko "wyciągnąć" z potworka?

Nic z tych rzeczy. Potwory i zwierzęta będą w momencie śmierci "oddawać" ludziom tylko swą skórę i mięso. Cały ekwipunek trzeba będzie zrobić (oczywiście z wyjątkiem tego początkowego). Jako przykład dam tu włócznię - potrzebny jest jakiś patyk i grot. A więc zaczynamy: do zrobienia prostego patyka przyda się jakieś złamane lub ścięte drzewo. Później trzeba poodcinać gałęzie i odciąć zbędne części tak, aby patyk był prosty. Zabieramy się za grot: na początku będzie nim złamany kamień (może później ludzie nauczą się wytapiać go z metalu). Trzeba będzie go odpowiednio rozłupać i przywiązać sznurkiem do patyka.

Serwer byłby zawsze aktualizowany pod najnowszą wersję dostępnego klienta / silnika, ale myślę, że z takimi modyfikacjami na pewno gra nie straci na klimacie - wręcz przeciwnie.

Jak wam się podoba taka idea?
 
Fajny pomysl, ale jak sie zrobi np mls?
 
Ciekawe, ale obawiam się że teraz ludzie szukają otsów tylko dla rozrywki, element rpg praktycznie nie istnieje.. a szkoda.
 
Witam
Rodzi mi się w głowie pomysł na serwer naprawdę "RPG" (jak niektórzy to nazywają).

Chodzi o to, że świat byłby tworzony przez graczy od zera - nie było by NPC (no, może kilka na początek). Zapytacie, skąd w takim razie wezmą się bronie? Będzie można tylko "wyciągnąć" z potworka?

Nic z tych rzeczy. Potwory i zwierzęta będą w momencie śmierci "oddawać" ludziom tylko swą skórę i mięso. Cały ekwipunek trzeba będzie zrobić (oczywiście z wyjątkiem tego początkowego). Jako przykład dam tu włócznię - potrzebny jest jakiś patyk i grot. A więc zaczynamy: do zrobienia prostego patyka przyda się jakieś złamane lub ścięte drzewo. Później trzeba poodcinać gałęzie i odciąć zbędne części tak, aby patyk był prosty. Zabieramy się za grot: na początku będzie nim złamany kamień (może później ludzie nauczą się wytapiać go z metalu). Trzeba będzie go odpowiednio rozłupać i przywiązać sznurkiem do patyka.

Serwer byłby zawsze aktualizowany pod najnowszą wersję dostępnego klienta / silnika, ale myślę, że z takimi modyfikacjami na pewno gra nie straci na klimacie - wręcz przeciwnie.

Jak wam się podoba taka idea?

Kiedy start servera? ;d
Z chęcią zagram (nie wiem skąd, ale lubie pograć w gry "w życie" xD).
 
Idea jest wyśmienita, gorzej z realizacją ;) Potrzebujesz kilku ogarniętych programistów (C++, Lua, PHP), ludzi od PixelArt'a (nie wiem czy można ich nazwać grafikami ;), pewnie tak), grafika do strony, człowieka od fabuły itd... Lecz kto wie, powodzenia ;)

Jeśli wypali napewno włącze się do gry :)
 
Witam
Rodzi mi się w głowie pomysł na serwer naprawdę "RPG" (jak niektórzy to nazywają).

Chodzi o to, że świat byłby tworzony przez graczy od zera - nie było by NPC (no, może kilka na początek). Zapytacie, skąd w takim razie wezmą się bronie? Będzie można tylko "wyciągnąć" z potworka?

Nic z tych rzeczy. Potwory i zwierzęta będą w momencie śmierci "oddawać" ludziom tylko swą skórę i mięso. Cały ekwipunek trzeba będzie zrobić (oczywiście z wyjątkiem tego początkowego). Jako przykład dam tu włócznię - potrzebny jest jakiś patyk i grot. A więc zaczynamy: do zrobienia prostego patyka przyda się jakieś złamane lub ścięte drzewo. Później trzeba poodcinać gałęzie i odciąć zbędne części tak, aby patyk był prosty. Zabieramy się za grot: na początku będzie nim złamany kamień (może później ludzie nauczą się wytapiać go z metalu). Trzeba będzie go odpowiednio rozłupać i przywiązać sznurkiem do patyka.

Serwer byłby zawsze aktualizowany pod najnowszą wersję dostępnego klienta / silnika, ale myślę, że z takimi modyfikacjami na pewno gra nie straci na klimacie - wręcz przeciwnie.

Jak wam się podoba taka idea?

Też miałem taki pomysł, moim zdaniem rl tibia powinna taka być. Jak napisałeś z potworów powinny tylko wypadać "skóry i pazury;pp" a nie eq <_< i bardzo fajny byłby system tworzenia broni itd
 
Nie no ja jestem w 100% na tak. Ale tak jak ktos wyzej wspomnial pomysl swietny, z realizacja gorzej. A znasz sie na czyms ogolnie ?
 
fajnie by było :p Ale mysle że own client i sprites by sie przydały , nie wszystkie ale broni i moze outy :D
 
same zrobienie mapy do tego klimatu zajęłoby z kilka miesięcy ;s
 
Witam
Rodzi mi się w głowie pomysł na serwer naprawdę "RPG" (jak niektórzy to nazywają).

Chodzi o to, że świat byłby tworzony przez graczy od zera - nie było by NPC (no, może kilka na początek). Zapytacie, skąd w takim razie wezmą się bronie? Będzie można tylko "wyciągnąć" z potworka?

Nic z tych rzeczy. Potwory i zwierzęta będą w momencie śmierci "oddawać" ludziom tylko swą skórę i mięso. Cały ekwipunek trzeba będzie zrobić (oczywiście z wyjątkiem tego początkowego). Jako przykład dam tu włócznię - potrzebny jest jakiś patyk i grot. A więc zaczynamy: do zrobienia prostego patyka przyda się jakieś złamane lub ścięte drzewo. Później trzeba poodcinać gałęzie i odciąć zbędne części tak, aby patyk był prosty. Zabieramy się za grot: na początku będzie nim złamany kamień (może później ludzie nauczą się wytapiać go z metalu). Trzeba będzie go odpowiednio rozłupać i przywiązać sznurkiem do patyka.

Serwer byłby zawsze aktualizowany pod najnowszą wersję dostępnego klienta / silnika, ale myślę, że z takimi modyfikacjami na pewno gra nie straci na klimacie - wręcz przeciwnie.

Jak wam się podoba taka idea?


Ogólnie pomysł bardzo fajny wydaje mi się że raczej większość można by napisać w Lua od jakiegoś czasu pisze system craftingu (chyba tak się to piszę) i jak na razie wystarczył sam lua (nie wiem jak będzie dalej bo sporo rzeczy zostało).

Jednak samym pomysłem graczy nie przyciągniesz musiał byś mieć bardzo solidnie wykonaną mapę.

Wydaje mi się że zrealizowanie takiego projektu to co najmniej pół roku na prawde pracy na pełnych obrotach więc musisz być wytrwały.

Życzę Ci powodzenia bo ciekawe projekty na pewno zasługują na uwagę.
 
fajnie by było :p Ale mysle że own client i sprites by sie przydały , nie wszystkie ale broni i moze outy :D
po co dodawać nowe bronie:huh: jest ich wystarczająco dużo i połowa z nich nie jest używana (co najwyżej można edytować te bronie których najczęściej nie używają gracze) tak samo jak i outfitów, więcej czasu lepiej poświęcić mapie :peace:
 
No ale moznaby bylo przerobic sprity tych broni niektorych.
 
No ale moznaby bylo przerobic sprity tych broni niektorych.

zobacz że na wszystkich otsach (np. rl mapach) używa się tylko takich broni (mieczy) jak : Magic Sword, Magic Longsword, The Calamity, Avenger. Można byłoby np. zwiększyć atak nieużywanym mieczom jak np. fajnie wyglądający Wyvern Fang i tyle na ten temat :peace:
 
Wroze takiemu otsowi 50 graczy max :peace:

Nie zgadzam się, jeśli serwer miałby dobrą reklamę, fabułę, jakąś genezę zrealizowaną w formie filmiku, ciekawe skrypty i mapę, wróżę naprawdę niezłą przyszłość. ;) Sądzę, że obcokrajowcy też by na tym grali :)


@Down: Agree <_< ale gdyby jednak... :p
 
Last edited:
A ja sądzę, że z takim typowym polskim zapałem, to takie coś nigdy nie powstanie.

Jak ja coś takiego chciałem robić to projekt zakończył się na zrobieniu depotu pierwszego miasta i wymyśleniu nazwy
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top