• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Czy spodobałby wam się taki serwer?

Status
Not open for further replies.
Polecam do tego systemu tworzenia itemow dodać recki niezbędne do stworzenia itemu na których był by opis potrzebnych przedmiotów, ich ilość i szansa powodzenia.
 
@Kurczok: ale czy to wtedy nie zburzy wszystkiego? Przecież wtedy każdy jeden noobek będzie mógł wbić i obejrzeć... Na innym forum ktoś wysunął pomysł, żeby przyjmować ludzi tylko po podaniach (żeby wiedzieć, czy dany "klient" nie zburzy klimatu), ale to chyba zmniejszyłoby grywalność...

A co myślicie o takich zaawansowanych skryptach, jak tworzenie liny z lnu (to chyba z lnu się kiedyś robiło, nie? :))? Czyli sadzimy, czekamy aż rośnie, moczymy itd...
 
Dłutem wyskrobać własną dzidę i isć zapolować na jelenia xD przypominaja mi sie poczatki w tibii jak biłem deera i niewiedzialem czemu nie daje expa :D

Pomysł jest fajny ale myśle ze nie wypali :(
Co masz jak do tej pory zrobione? Chocby zalążek tego co ma byc?
 
Aktualnie jest niezła garść skryptów pod "stare" lua... Próbowałem dzisiaj 3x kompilować OTServa z RevScriptSys'em, ale errory wypadają w końcowej fazie. Trzeba to przecież przepisać na RSS (fajny skrót wyszedł :)), bo na pewno, jak już wszystko będzie skończone, to będzie to standardem.

A, wrzucę jeszcze jedną zajawkę mojej wizji. Każdy gracz, który będzie chciał zrobić jakiś własny biznes (powiedzmy ma jakiś bar i chce zrobić jajecznicę - mówimy tu oczywiście o dalszych fazach ewolucji graczy), będzie mógł napisać, a ja taki skrypt machnę.
I jeszcze jedno: na początku nie będzie dużej ilości potworów - takie rasy jak gobliny pojawią się np. wtedy, gdy gracze zaczną robić na większą skalę odzienia ze skóry.
 
Aktualnie jest niezła garść skryptów pod "stare" lua... Próbowałem dzisiaj 3x kompilować OTServa z RevScriptSys'em, ale errory wypadają w końcowej fazie. Trzeba to przecież przepisać na RSS (fajny skrót wyszedł :)), bo na pewno, jak już wszystko będzie skończone, to będzie to standardem.

A, wrzucę jeszcze jedną zajawkę mojej wizji. Każdy gracz, który będzie chciał zrobić jakiś własny biznes (powiedzmy ma jakiś bar i chce zrobić jajecznicę - mówimy tu oczywiście o dalszych fazach ewolucji graczy), będzie mógł napisać, a ja taki skrypt machnę.
I jeszcze jedno: na początku nie będzie dużej ilości potworów - takie rasy jak gobliny pojawią się np. wtedy, gdy gracze zaczną robić na większą skalę odzienia ze skóry.

Heh, to zabierasz sie za to? :confused:

nie dawno pisales ze jednak nie :p

bo za duzo roboty
 
@Kurczok: ale czy to wtedy nie zburzy wszystkiego? Przecież wtedy każdy jeden noobek będzie mógł wbić i obejrzeć...

Nie zrozumiałem Cię do końca ale i tak bedziesz musiał dać jakieś wskazówki z czego sie to robi i ile czego potrzeba bo raczej gracze sami się nie domyśla poza tym i tak gracze miedzy sobą będą się komunikowali i opisywali na forum co do czego i ile.
 
No to gracze mogą sobie mówić, bo tego im nie zabronię... Ale ktoś będzie musiał odkryć jako pierwszy, a zawsze może stwierdzić, że wiedza kosztuje. :)
@Donaj: pisałem, że mnie to nie zniechęca.
 
No to gracze mogą sobie mówić, bo tego im nie zabronię... Ale ktoś będzie musiał odkryć jako pierwszy, a zawsze może stwierdzić, że wiedza kosztuje. :)
@Donaj: pisałem, że mnie to nie zniechęca.

To była tylko propozycja jednak musiał byś robić dużo wskazówek i dobrze by było żebyś spelli też się uczył poprzez praktykowanie magi jednak trochę utrudniało by to pvp
 
Witam
Rodzi mi się w głowie pomysł na serwer naprawdę "RPG" (jak niektórzy to nazywają).

Chodzi o to, że świat byłby tworzony przez graczy od zera - nie było by NPC (no, może kilka na początek). Zapytacie, skąd w takim razie wezmą się bronie? Będzie można tylko "wyciągnąć" z potworka?

Nic z tych rzeczy. Potwory i zwierzęta będą w momencie śmierci "oddawać" ludziom tylko swą skórę i mięso. Cały ekwipunek trzeba będzie zrobić (oczywiście z wyjątkiem tego początkowego). Jako przykład dam tu włócznię - potrzebny jest jakiś patyk i grot. A więc zaczynamy: do zrobienia prostego patyka przyda się jakieś złamane lub ścięte drzewo. Później trzeba poodcinać gałęzie i odciąć zbędne części tak, aby patyk był prosty. Zabieramy się za grot: na początku będzie nim złamany kamień (może później ludzie nauczą się wytapiać go z metalu). Trzeba będzie go odpowiednio rozłupać i przywiązać sznurkiem do patyka.

Serwer byłby zawsze aktualizowany pod najnowszą wersję dostępnego klienta / silnika, ale myślę, że z takimi modyfikacjami na pewno gra nie straci na klimacie - wręcz przeciwnie.

Jak wam się podoba taka idea?

napisz to na forum tibi (tibia.com) może im się spodoba i wprowadzą to w grę ;)
 
a co nie byłoby fajnie jak wprowadziliby taki system na rl tibii ;>
 
Na początku można by skorzystać z prostych skryptów by coś takiego robić. Potem jeśli pomysł by się spodobał ludziom i byliby chętni tacy którzy by chcieli być w zespole i ciągle pracować nad serwerem. Tylko z góry trzeba założyć , że serwer zbyt szybko zysków nie przyniesie i praca przy serwerze raczej byłaby darmowa)ew. płatna jeśli będzie stało na dedyku)

Co do tworzenia ekwipunku to można zrobić coś takiego(mam nadzieję ,że dobrze przedstawię sytuację)
-Przed chwilą ściągnąłem skórę z niedźwiedzia. Idę do NPC (który by się jakoś nazywał)
-Dany NPC po otrzymaniu materiału "próbuje" zrobić np. zbroję. Jest jakiś % szansy ,że się nie uda. I tak to na początku można by załatwić chyba
 
Last edited:
Osobiście spodobał by mi się taki serwer z fabułą i klimatem RPG, ale do tego trzebało by dorzucić epikę aby to lepiej wyglądało.
 
@boniek02: nie chciałem ładować tego w NPC. Moim założeniem było, żeby gracze robili to sami i aby wszystkie jakieś tam sklepiki były zakładane przez nich. Wtedy klimacik moim zdaniem znacznie wzrośnie.
 
Teraz widzę, że jest nawet niezłe zainteresowanie. Proszę, oceniajcie dalej, ja tylko napiszę, że jeśli ktoś chciałby przysłużyć się serwerowi (np. w formie grafik, mapy, fabuły czy coś), proszę pisać na PW - z góry dzięki. :)
 
Last edited:
Odświeżam. Lepiej zawsze mieć więcej opinii w zanadrzu. ;)

@next: Następny wartościowy post, gratulacje. O co ci chodzi tak w ogóle?
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom