• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dedyk Debian 5.0 (Linux)

Status
Not open for further replies.
No tak, tylko że ja nie wiem czy to jest za darmo wszystko ;<
A czy wogóle opłaca się stawiać serva na : ubuntu server 8.10?
Proszę, ludzie, ja już nie chve miec z tym doczynienia, chce aby server ruszył, co z tym zrobić? PROSZE HELP!
>> Loading map and spawns...
Unicestwiony
The Forgotten Server, version 0.3.2 (Crying Damson)
 
Tak zmiana systemu operacyjnego jest bezpłatna. Możesz śmiało wziąć ubuntu.

Oczywiście jeśli wybierzesz system darmowy np. Linux. Za Windowsa trzeba dopłacić, bodajże 60zł/miesiąc.
 
Proszę o pomoc:
>> Loading map and spawns...
Unicestwiony
The Forgotten Server, version 0.3.2 (Crying Damson)
Co zrobić?
 
Hmmm... cZemu każdy mówi żeby przeinstalowywać?
Skoro to jest "mały" błąd. Ja wszystko mam tu zrobione tylko on ten mały błędzik, jutro zainstaluje najnowsza wersje, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Czy bd. ten sam błąd dalej czy już nie.
Jeśli ktoś będzie w stanie pomoc, to czekam.
 
Każdy Ci mówi żeby przeinstalować, bo prawdopodobnie coś przeoczyłeś lub pomyliłeś...
 
Chciałbym oznajmić, że coś mam z mapką RL'a, ponieważ gdy uruchomiłem OTS;a na mapce forgotten server to wszystko działało, a server działał, a jak wczytuje mapkę Rl'a, to pzy którymś DuplikateUnicode czy coś takiego pisze odrazu ten błąd:
>> Loading map and spawns...
Unicestwiony
The Forgotten Server, version 0.3.2 (Crying Damson)
Czy wiek ktoś co tu zrobić? Ma ktoś jakiś pomysł? Co tak jakby nie poznawala odpaleniu temu OTS? Jak to zrobić aby i tą mapkę można było by odpalić na dedyku? proszę o pomoc
 
Spróbuj odpalić swój serwer na kompie w domu. Na Windowsie.
 
Przy RL mapie polecam TFS 0.2.0
A mi to na 0.3 wywalaale musze pzejsc z 32 na 64
Code:
>> Loading config (config.lua)
> Using plaintext passwords
>> Loading RSA key
>> Starting SQL connection
>> Running Database Manager
> No tables were optimized.
>> Loading items
>> Loading vocations
>> Loading script systems
>> Loading outfits
>> Loading experience stages
>> Loading monsters
>> Loading map and spawns...
terminate called after throwing an instance of 'std::bad_alloc'
  what():  std::bad_alloc
 
Niestety będziesz musiał zrobić to, co Ci polecają panowie w poprzednich postach- reinstalacja systemu; tylko, rzecz w tym, iż nie do Windowsa.
Twój problem polega na tym, że masz 32 bitowy system, który niestety nie pozwala sobie na użyć więcej, niż 2GB pamięci dla procesu Twojego otsa.
Tak czy siak, odradzam Ci hostowanie RL mapy (i tu automatycznie wykluczysz reinstalację systemu) ponieważ, jak przypuszczam, masz 2GB ramu ogółem, a na tym nie utrzyma Ci serwer nawet 50-100 graczy. No chyba, że będziesz miał mapę takiej wagi, jak ma Pietia :p
 
Yyyy... ŻAL... No nie wierze. Sproboje zainstalowac nowa wersje TFS, moze wtedy pojdzie, co do dedyka to mam:
"Pentium Dual
2x 2.00+ GHz
64 bits
2 GB
DDR 2"
Więc niewiem... Najlepsze jest to że ja wczoraj odpaliłem go na mapce theforgottenserver i zamknolem okno, myslalem ze serv sie wylaczy a on chodzi do teraz :/ Jak go sie wylacza??
P.S. Prosze o pomoc, moze jest jakies inne wyjscie poza resetem ;<
 
Czy wie może ktoś jak pokonać tą przeszkodę?? (mój problem) (błąd w putty przy włączeniu OT)
 
Niestety będziesz musiał zrobić to, co Ci polecają panowie w poprzednich postach- reinstalacja systemu; tylko, rzecz w tym, iż nie do Windowsa.
Twój problem polega na tym, że masz 32 bitowy system, który niestety nie pozwala sobie na użyć więcej, niż 2GB pamięci dla procesu Twojego otsa.
Tak czy siak, odradzam Ci hostowanie RL mapy (i tu automatycznie wykluczysz reinstalację systemu) ponieważ, jak przypuszczam, masz 2GB ramu ogółem, a na tym nie utrzyma Ci serwer nawet 50-100 graczy. No chyba, że będziesz miał mapę takiej wagi, jak ma Pietia :p

OTServ marnuje pamiec... Windows ma jescze myk z /3GB ktore pozwala odpalenie aplikacji ktora wykorzystuje wiecej niz 2gb na 32bitowych systemach. Ja ostatnio przekroczylem 100mb na mapie i pojawil sie u mnie ten sam problem czyli przekroczenie bariery dla 32bitowych systemow... Jako ze nie usmiechalo mi sie takie zuzycie to skonczylo sie na przepisaniu kilku rzeczy i na 100mb mapie mam teraz 1.15gb zuzycia, zakladajac ze kompiler msvs lubi sobie przydzielic wiecej ramu ( to na gcc bylo by jakies ~300mb mniej ). Ogolnie server z mapa 100mb mozna by smialo zmiescic w 500mb ramu. Jednak nie z aktualna struktora servera...
 
Yyyyy... Wstawiłem tą najnowszą wersję TFS'a i mam błąd:
Failed connecting to database - MYSQL ERROR: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)

> ERROR: Couldn't estabilish connection to SQL database!
Co mam zrobić?? Proszę o pomoc.
 
Yyyyy... Wstawiłem tą najnowszą wersję TFS'a i mam błąd:

Co mam zrobić?? Proszę o pomoc.

nie masz bazy zapewne w /var/lib/mysql
edit;sry jebnolem sie ;p
 
Last edited:
nie masz bazy zapewne w /var/www/mysql

No ale w /var/www mam accmaker'a, chyba że wyszła nowa wersja pod ten TFS... Pietia help me ;D
Co mam zrobić ;<
 
Jak dodałem nową wersję TFS, jest już w WinSCP, to co mam teraz zrobić?
zrobiłem to:
apt-get update && apt-get upgrade


apt-get install libboost1.35-dev liblua5.1-0 liblua5.1-0-dev liblua50 liblua50-dev liblualib50 liblualib50-dev lua50 libsqlite0 libsqlite0-dev libsqlite3-0 libsqlite3-dev sqlite3 lua5.1 libmysql++-dev libgmp3-dev subversion make g++ libxml2 libxml2-dev libxml++2.6-dev libmysqlclient15-dev mysql-client-5.0 mysql-common mysql-server-5.0 gcc cpp automake autoconf pkg-config


svn co forgottenserver - Revision 50: /tags/0.3.2


cd 0.3.2


./autogen.sh && ./configure --enable-mysql --enable-server-diag && make
I coś mam jeszcze zrobić?
 
Yyyyy... Wstawiłem tą najnowszą wersję TFS'a i mam błąd:
Code:
Failed connecting to database - MYSQL ERROR: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)

> ERROR: Couldn't estabilish connection to SQL database!
Co mam zrobić?? Proszę o pomoc.

Zle haslo do bazy w config.lua...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom