• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

dostęp zdalny do kompa zmienne ip

Martynka

New Member
Joined
Nov 27, 2009
Messages
139
Reaction score
0
Location
Płock
Mam neostradę 2Mb i kompa na którym hostuję OTSa jak wiecie neostrada ma zmienne ip chciałabym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość połączenia się z tym hostem z innego kompa np gdy jestem w pracy
czekam na wasze wypowiedzi
 
tak tylko do połączenia klientem ftp jest potrzebne ip cyferkowe a one się ciągle zmienia mam domene z no-ip lub dyndns.com ale to nie działa
 
tylko do połączenia klientem ftp jest potrzebne ip cyferkowe a one się ciągle zmienia

Zmień klienta FTP :peace:

Gdyby tak nie mulił - poleciłbym FireFTP - wtyczka do FireFox'a :).

mam domene z no-ip lub dyndns.com ale to nie działa
Serwer FTP bindowany na IP =S?
 
tak tylko do połączenia klientem ftp jest potrzebne ip cyferkowe a one się ciągle zmienia mam domene z no-ip lub dyndns.com ale to nie działa

Przez domene tez mozna. Sproboj passive w kliencie sie laczyc. Oczywiscie porty przekierowane ? (20 i 21).
 
No właśnie i teraz w tym problem że port 21 nie jest odblokowany a nie ma mnie w domu nie wiem (jestem w pracy) nie wiem jak sie dostać na router z zewnątrz wcześniej kiedys mi się to udało teraz jak wpisuję domenę z no-ip w przeglądarkę to strona OTSa się wyświetla jest ktoś chętny żeby mi pomógł dostać się na router żeby odblokować ten port ?
 
Musisz przestawic webadmina w routerze na inny port (o ile ma taka opcje), 80 zapewne przekierowany na hosta wewnatrz.
 
najprostszy sposób, aby poznać IP "cyferkowe" to wejść w start>uruchom>wpisac 'cmd'>w cmdku wpisac, np. 'ping ots.no-ip.org'

dostneisz informacje o odpowiedzi z serwera (adres IP cyferkowy), o który Ci właśnie chodzi
 
najprostszy sposób, aby poznać IP "cyferkowe" to wejść w start>uruchom>wpisac 'cmd'>w cmdku wpisac, np. 'ping ots.no-ip.org'

dostneisz informacje o odpowiedzi z serwera (adres IP cyferkowy), o który Ci właśnie chodzi

Adres IP zawsze jest 'cyferkowy'.
 
kurcze i nie moge wbić na swojego kompa zdalnie z innego kompa za pomocą klienta ftp nie ogarniam tego tam trzeba podać login i hasło nie wiem może tam cos robie źle (skąd mam wziąść login i haslo) ?
 
no właśnie mój komp, który stoi w domu ma robić za server ftp a ja chce się z nim łączyć z każdego miejsca na ziemi np jak jestem w pracy, u koleżanki itp
 
No to sobie postaw serwer FTP i potem sie do niego lacz? ;O
 
Back
Top