• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dzisiejsze OTS'Y [free ptk]

Koniec darmowych ptk dla gildi ?

  • Tak

    Votes: 71 64.5%
  • Wypierdalaj

    Votes: 39 35.5%

  • Total voters
    110
jak ktoś zapłaci to będzie miał fixy ;)

ew. GDB

Właśnie nie każdy ma na to pieniądze. Wyobraź sobie że nie którzy żyja własnym życiem a nie otsami i tibią :) Przykładem jestem ja miałem rok przerwy i jestem spłukany, chodze do pracy ale mam inne wydatki i musze wszystko kołować po starych znajomościach taka jest prawda. I trwa to wszystko dwa razy dłużej.
 
GDB pomaga ludziom, ktorzy cokolwiek ogarniaja - chociaz wiedza co to jest ten magiczny "silnik". Niestety, (szacujac) 80-90% "adminow" sciagnie sobie src, skompiluje (tzn. oni `komplikuja` albo jakies takie rzeczy) i ./theforgottenserver. Ostatnio widzialem
Silnik przepisany w 80% przez profesjonalistow!
lub tez
Tylko nasza wspaniala maszyna (swoja droga byl to zwykly Quad z 8GB RAM) jest w stanie obsluzyc wszystkich graczy! Zadnych lagow i crashy!

(Cytaty oczywiscie nie slowo w slowo, ale sens ten sam)

Powiedzcie mi teraz... jak Gracze maja ufac administratorom otsow, skoro na kazdym kroku sa po prostu robieni w ch*ja?

Top Gear Top Tip - If you want to launch your server, do not forget to rewrite AT LEAST 90% of the engine.

Właśnie nie każdy ma na to pieniądze. Wyobraź sobie że nie którzy żyja własnym życiem a nie otsami i tibią :) Przykładem jestem ja miałem rok przerwy i jestem spłukany, chodze do pracy ale mam inne wydatki i musze wszystko kołować po starych znajomościach taka jest prawda. I trwa to wszystko dwa razy dłużej.
Ja mysle, ze nikt nie powinien sie przyczepiac do OTSow robionych dla zabawy (haloo, sa jeszcze takie?), a nie dla pieniedzy. Jesli jednak stawiasz SMS Shop to trzeba sie liczyc z tym, ze zeby cos zarobic trzeba cos wiedziec albo dac tez zarobic komus, kto wie to "cos". OTSy przeksztalcily sie w biznesik dla nieletnich.
 
Last edited by a moderator:
OTSow dla zabawy to juz nie uswiadczysz pamietam w zamierzchlych czasach krolowaly otsy typu "carlin war" albo "thais war" stawiane na wlasnym komputerze i online od rana do wieczora, albo takie, ktore byly 24/7 i utrzymywaly sie tylko z dobrowolnych dotacji (szwedzi zwykle byli ich adminami)
 
Ja nigdy nie dawałem pkt na gildie i ogólnie mam na nie wyjebane. A poza tym wbrew pozorom więcej można zarobić bez dawania pkt na 50 graczach online niż przy 200 graczach online z dawaniem pkt na gildie.
 
Pamiętam jak kiedyś odpaliłem roxora i leciało po 700 zł / dzień xD. Przy 200 graczach~.
Teraz RL. MAPA z 1000 graczami nawet tyle nie ma :).
 
to jezeli daja Free pkt to niech nie udzielaja sie w tym temacie, jezeli chca z tym skonczyc niech tego nie robia - proste... ja nie daje pkt i nie bede dawal !
- dziekuje
 
Naszym problemem jest to, że za dużo osób ma podobne serwery i każdy chce jak najlepiej go rozreklamować. Jeden stara się przez to, że daje pkt na gildie a drugi doda coś naprawde ciekawego albo nadrobi wyśmienitym layoutem. (Dla osob które chcą zrobić to na odpierdol rozwiązanie jest proste - dac pkty i nie myslec o niczym) Ale teraz pomyślcie racjonalnie! - Pkt na gildie sprawiają wiele wiecej kłopotów m.in. zasypywanie tabel sms shopa od których jak wiele osob wie tworzyly się lagi po 2 jeżeli gracz ma za dużo pieniędzy zaczyna kombinować tak jak z tymi cpu było i jest. Dla graczy teraz jest najważniejsza stabilność i pkty na gildie - nawet jakby na ots nie konczyły się aole. No bez jaj ale narzekamy na CipSoft a tworzymy wieksze gowno.
 
Mam wrazenie, ze wszystko zaczelo sie od mojego posta gdzies tam, chyba w temacie o bitcoin :$

Ale fajnie, ze chcemy cos z tym zrobic. Pytanie co? Moze stworzmy grupe niczym anonymous, tyle ze nasz obszar bedzie ograniczony do otsow XD I niszczmy wszystko co bedzie dzialac wbrew naszym szlachetnym zasadom

Aha i np jakby byla shackowana przez nas strona to polecam zostawic taki napis

"ja jebie
dowidzenia"
 
fracek ma racje, czyli trzeba coś robić. Bo jak będziemy się żalić w tym temacie no to powodzenia..
Jeśli jest ktoś naprawdę dobry i acc-maker zna jak własną kieszeń to może brać ekipę, szukać luk i zasysać pointy. Później rozdać itemy kumplom i niech expią, expią a na koniec wycinka wszystkich low lvli i po otsie. Bez żadnych ataków :D


@Down
Chodzi o zebranie ekipy, która "przejełaby" serwer w dość szybkim czasie. Wtedy sobie nikt nie pogra i kasy nie będzie.
 
Last edited:
ale patrz, jaki ots wygra jezeli ktos daje full eq kazdemu?
proste ze gracze wolą miec full sety i nie wbija chodz na najlepszy serwer.
 
przeciez te otsy "punkty dla gildii" jak tylko spada im ilosc online robia v34346576576 i cala historia sie powtarza -> start miliard osob -> kilka dni pozniej zostaje garstka -> "kolejna edycja"
 
tak, bo jeżeli ktoś nie wysłał żadnego smsa na dany ots to mu wisi czy pójdzie na inny czy zostanie.

to wcale nie jest fajne, ale nic się z tym nie da zrobić
 
No tak zgadzam sie z wami.
ale z moich obserwacji wnioskuje ze gracze zeszli na psy.
nie przywiazuja takiej wartosci otsom jak kiedys.
otsy evo, juz nawet rl mapy i inne, padaja w 2tyg jezeli gra jest bezproblemowa,
dlaczego? startuje inny ots, ktory nawet nie jest lepszy ale ida tam ludzie a dlaczego..?

Moje obserwacje, ktore wlasnie testuje:
Robie kilka serwerów i puszczam po kolej jeden za drugim,
ale nie restartuje ich co chwila, czekam do ostatniego gracza.
wynik?
gra chodz na wielu otsa toczy sie u Ciebie, takie przezucanie ludzi po swoich serwerach.
 
Prawda jest taka, ze ludzie zmienili swoje podejscie.. Kiedyś była to super gra, rywalizowano kto będzie najlepszy, kto będzie miał najrzadsze rare items itp. teraz tego nie ma nawet na rl tibii, wbijaja ludzie tylko po to by napierdalac innych bez zadnego celu... Ale tez nie chca grac na warach, bo wola najpierw wbic na jakis rl map ots, puscic bota na exp do 200 lvl (bo tak sa robione teraz otsy, latwo wbijesz 160-180 trudniej juz 200, ale 250 ni chu chu) wszystko po to, by mieli równe szanse... Items przy takiej masie (tak bo to nie sa juz ekipy/teamy tylko zwykle masowki) nie maja znaczenia w walce, no bo co Wam da jakis spellbook +3 mlvl przy 25 ludziach z sd... no nic. Tu chodzi tylko by miec te items na starcie, by jak najszybciej wbic ten 180 lvl, a potem to juz nie takie wazne. Softy/g bootsy/spellboki i caly inny ekwipunek nic nie znaczy na pustyni, moze jeszcze w starciach 4 vs 1 to wtedy przyda sie jakis armor, zeby dluzej sie trzymac...

Wiec: skoro softy itp. nie sa potrzebne w walce, a jedynie w szybkim expieniu to i tak nie wydamy na to kasy... no bo po co, jesli mozemy sami (ale wtedy raczej recznie) dojsc do tego samego tylko w troche dluzszym tempie...? Jedynie pojedynczy gracze kupuja to, bo nic wczesniej nie osiagneli i teraz chca... Badz chca sie wybic w top list by byc zauwazonym przez jakies potezne gildie (a tak naprawde wielkie masy -.-)

No i wyciagamy z tego wnioski: [myslenie gildii] ---> ok gramy na ots by bylo SZYBKO oro ----> wiec szybko expic ---> potrzebne items ----> ale one i tak sie potem nie przydadza ----> wiec szkoda kasy... ----> WSZYSTKIE OTSY Z RL MAPA TO TERAZ TO SAMO GOWNO ----> wiec jesli i tak mamy szybko sie orac, to albo tu nam dadza pkt albo pojdziemy na inny ots, gdzie nam dadza i jeszcze podziekuja za gre


Bum i wszystko jasne....


Ale uwaga, przez te rl mapy co gra po 500-600 ludzi+ mniejsze otsy, nawet, ktore przebijaja te wielkie maszynki do robienia kasy to i tak upadaja gdyz nie ma tylu zwolennikow innej mapy niz rl, owszem sa evo, roxor, itp. ale no wlasnie, jesli nie na rl mapie to na jednej z tych... ale na ktorej o_O ? Wiec zazwyczaj na takie evo/roxor wbija 100 graczy, moze troche wiecej i myslenie jest takie

eee malo graczy cos ----> zapewne upadnie ots ----> ludzie pisza, ze kijowo z liczba graczy ----> powoli ludzie odchodza ----> jakikolwiek spadek ilosci graczy ----> ooo ludzie ida stad, wiec ots upadnie! ----> admin widzac, ze liczba graczy drastycznie spada wylacza otsa ;/




Szkoda, ale taka jest prawda, to ze sa otsy evo czy roxor co dlugo sie trzymaja to super, ale ja podalem jak jest w zdecydowanej wiekszosci.


Rozwazmy tez dawanie kasy za guild competition... Otoz co raz wiecej otsow, daje niby kase liderowi, jesli jego gildia zwyciezy w takim turnieju... Ok ale i tak to jest niby 100 zl, to jest tyle co nic jesli ma byc na cala gildie... , a i tak najczesciej ludzie nie dostaja tej kasy ;]

Tak bedzie, dopoki ktos nie wymysli czegos co:
- Bedzie dobre oro
- Itemy maja znaczenie!!! (chodzi mi, zeby cos dawaly, a nie tylko do expa)
- Bedzie mozna rywalizowac ze soba i ludzie to polubia np. by byl sens zbierania rare itemow
- Ots nie moze byc restartowany, bo wtedy np. zbieranie rarow od razu odpada... no bo po co jesli ma byc restart?
- Gracz musi tez czerpac korzysci z gry by pomilizowalo go to do dalszej rozgrywki, czyli np. hajs/items/punkty za jakies osiagniecia np. best lvl czy pvp obojetnie..
- Powinno dodac sie tez do otsow Achievementy, bo to mobilizuje do wykonywania roznych rzeczy... Na rl tibii zrobilo to furore, ale tam nie ma restartow wiec to tez inna sprawa.
- Gildie... :) Ludzie graja w gry online by wspolnie cos rozgrywac, a nie tylko samemu nakurwiac potwory, lubia pracowac w zespole, a nie tylko byc pojedynczymi zabojcami, takze ots powinien cos ciekawego zaoferowac gildiom, ale napewno nie pkt na start!


:S
To zem dojebal komentarz.
 
Back
Top