• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Gamelus.com - nowa lista serwerów

TriamerA

The Mystic One.
Joined
Nov 16, 2008
Messages
1,256
Reaction score
17
Location
Poland
ServList.net - Your private servers list

Chciałbym wam przedstawić nową listę serwerów.

Możesz się zarejestrować zwykłym sposobem i po prostu podać swoje dane, a następnie wejść na pocztę i kliknąć w link aktywacyjny, lub ułatwić sobie zadanie i skorzystać z szybkiej rejestracji Facebook. Na głównej stronie zamieszczony jest kalendarz wydarzeń, w którym zamieszczane są informacje na temat nowo startujących serwerów. Kalendarz zawiera dane z bierzącego, oraz przyszłego miesiąca. Jeśli posiadasz serwer i chcesz dodać start do kalendarza wydarzeń, możesz to zrobić w zakładce "Twoje Serwery". Gdy dodasz serwer na listę - pojawi się opcja "Dodaj wydarzenie". Po zarejestrowaniu w ustawieniach konta możesz zmienić swój nick, który będzie wyświetlany na forum (domyślnie wyświetlany jest adres e-mail). Wchodząc w zakładkę "Ulubione gry", możesz wybrać gry, które będą domyślnie pojawiać się w górnym menu. Dodatkowo, po zalogowaniu, wyświetlać będą się tylko newsy tych gier, które wybraliście. Wchodząc na listę serwerów, zapewne każdy z was dostrzeże serwery które są podświetlone. To znaczy, że taki serwer z nami współpracuje, dodatkowo może pisać własne newsy na stronie, informując graczy o nowościach na swoim serwerze. Wszystkie serwery na liście sortowane są względem ilości graczy online. Na głównej stronie listy wyświetlamy serwery z najistotniejszymi informacjami. Klikając na serwer zostaniesz przeniesiony na podstronę serwera gdzie możesz przeczytać szczegółowy opis oraz dane.
 
Last edited:
To wygląda bardziej jak portal niż lista. Strasznie mało informacji daliście o samym projekcie, czy macie zamiar wprowadzić jakieś ciekawe rzeczy, jakie jest wynagrodzenie za udział w projekcie? Co dokładnie ma taka osoba robić - koordynować pracę, pisać skrypty, tworzyć grafikę itd.


Przy okazji, życzę szczęścia ;)
 
Wiecie fajnie, gdybyście dali na swojej liście serwer OpenID. Wtedy po prostu użytkownik posiadając konto na waszym serwisie mógłby na tym samym koncie logowanie się na serwery z waszej listy. Wystarczyło by odpalić "taką" usługę na waszej stronie, i po prostu napisać dwa skrypty - na Gesiorka i Moderna, i udostępnić je użytkownikom.

Tutaj jest poniekąd opisana działa OpenID: OpenID – Wikipedia, wolna encyklopedia
I jakby była lista z takim systemem, było by zarąbiście - jedno konto, i może logować się na wszystkie serwery. Nawet nie trzeba używać OpenID tylko stworzyć swój prosty system.
 
Wiecie fajnie, gdybyście dali na swojej liście serwer OpenID. Wtedy po prostu użytkownik posiadając konto na waszym serwisie mógłby na tym samym koncie logowanie się na serwery z waszej listy. Wystarczyło by odpalić "taką" usługę na waszej stronie, i po prostu napisać dwa skrypty - na Gesiorka i Moderna, i udostępnić je użytkownikom.

Tutaj jest poniekąd opisana działa OpenID: OpenID – Wikipedia, wolna encyklopedia
I jakby była lista z takim systemem, było by zarąbiście - jedno konto, i może logować się na wszystkie serwery. Nawet nie trzeba używać OpenID tylko stworzyć swój prosty system.

Dobry pomysł.

@Top
Kiedy mniej więcej macie zamiar ruszyć z tą listą?
 
To jeszcze pytanie ode mnie, macie chęć współpracować z forum o Tibia/OTS w języku polskim?
 
Wiecie fajnie, gdybyście dali na swojej liście serwer OpenID. Wtedy po prostu użytkownik posiadając konto na waszym serwisie mógłby na tym samym koncie logowanie się na serwery z waszej listy. Wystarczyło by odpalić "taką" usługę na waszej stronie, i po prostu napisać dwa skrypty - na Gesiorka i Moderna, i udostępnić je użytkownikom.

Tutaj jest poniekąd opisana działa OpenID: OpenID – Wikipedia, wolna encyklopedia
I jakby była lista z takim systemem, było by zarąbiście - jedno konto, i może logować się na wszystkie serwery. Nawet nie trzeba używać OpenID tylko stworzyć swój prosty system.

Planujemy coś takiego zrobić :)
Co do startu, ciężko powiedzieć, musimy najpierw dokończyć kilka mechanizmów, ale długo to nie potrwa.
 
Wyrażając swoją własną opinie, stwierdzam, że projekt i tak nie wypali. Ile to już list powstawało, czy mówimy o otslist.eu, czy otservers.net, obydwie z nich są niewypałami. Ludzie dodają serwery i tyle ich widać, wszystko korzystają z listy Xinna bo jest prosta, szybka, czytelna, stabilna, ma już renomę i wszyscy ją znają.

Skoro mam hipermarket pod blokiem, to nie pójdę do spożywczego dwie ulice dalej :- )
 
Skoro mam hipermarket pod blokiem, to nie pójdę do spożywczego dwie ulice dalej :- )

Czyli według Ciebie lepiej wpierdzielać stare rzeczy niż cieszyć się świeżością produktów? Wolałbym iść dwie ulice dalej :)
 
Skoro mam hipermarket pod blokiem, to nie pójdę do spożywczego dwie ulice dalej :- )

Gorzej jak Cię z tego hipermarketu wywalą bo im się nie podoba, że za dużo zarabiasz ;) Wtedy pójdziesz i 4 ulice dalej
 
Kończymy tłumaczenie strony i pobieranie statusu serwera, strona będzie w przeciągu 1-2 tyg. max
 
Widzę moda na own otsliste się pojawiła, no nic powodzenia życzę.

@mogę ew. pomóc w tłumaczeniu na Portugalski.
 
Tempo jak narazie powolne, ze względu na brak czasu, w dodatku wciąż czekamy aż grafik wróci z wakacji i dorobi nam banery. Jak narazie przenieśliśmy już stronę na http://private-servlist.com i poprawiliśmy graficznie kilka rzeczy. Funkcje pobierające statusy serwerów są już prawie gotowe. Dodaliśmy tłumaczenia - polski -angielski - portugalski, lada dzień dodam język szwedzki.
Zachęcam do wyrażania swoich opinii, chętnie przeczytamy i weźmiemy je pod uwagę.
 
Nie doszedł kod aktywacyjny do mnie. Jeszcze offline ta opcja? Jak mozesz to do Server Type dodaj RPG bo pewnie nie ma.

@edit
Nie można dodać też opisu serwera? (nie można w żaden kliknąć).
Jeśli nie ma dodaj też galerię zdjęć dla serwera, może być pomocne.

@Edit2
"LANG_Sign_in"

Dobre tłumaczenie na polski xd
 
Last edited:
Rejestracja jest jeszcze wyłączona. Po co typ RPG skoro Tibia to gra MMO RPG?
Opis serwera można dodać, tylko nie zrobiliśmy jeszcze wyświetlania. Co to tłumaczenia, to wywaliliśmy obrazkowe tytuły fontowe
 
Wszystko jak najbardziej mi się podoba i gratuluje! Ps. forum mogło by być tylko jakoś inaczej zrobione :D
Btw odezwę się wieczorkiem bo mam dla Ciebie propozycje :)
 
Rejestracja jest jeszcze wyłączona. Po co typ RPG skoro Tibia to gra MMO RPG?
Opis serwera można dodać, tylko nie zrobiliśmy jeszcze wyświetlania. Co to tłumaczenia, to wywaliliśmy obrazkowe tytuły fontowe

Po to typ RPG, że większość serverów jakie będą na liście to albo rl mapy albo evo. Dodaj chociaż Custom czy coś w tym stylu. Lub oddziel dwie rzeczy, typ serwera od rodzaju pvp. Mi tego na listach brakuje.

PvP: pvp, enfo, npvp.
Typ: RL Map, Evo, WAR, FUN, RPG, Pokemon, Naruto (czy jakaś inna bajka, z której robią otsy), Custom.
 
Back
Top