• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Hip-Hop

Poza tym moim zdaniem rap (czy hiphop?? bo ktoś mi kiedyś powiedział, że hiphop to taniec) ma niewiele wspólnego z muzyką.
Dlaczego?
Gdyby Peja albo Firma (czy jak on/oni się nazywają) śpiewali po chińsku [...]

Po pierwsze to nie widziałem ze raperzy śpiewają a po drugie hip-hop nie miał nic wspólnego z tańcem , chyba ze crip walk lub break dance.
YouTube - KRS-ONE & Marley Marl "Hip Hop Lives"
Polecam tobie ten kawałek jak umiesz angielski :ninja:

@edit
Nawet wikipedia wie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hip-hop
:D
Polecam dla Ciebie stronkę może się doszkolisz :p
 
Last edited:
A może coś zza zachodniej granicy? Francja? ;d

Mafia K`1 Fry.

Pierw trzeba znać trochę francuski :]
 
Osoby słuchające rapu mówią jak można słuchać innej muzyki przecież tam praktycznie nie ma przekazu
Raz już powiedziałem i powiem po raz kolejny - Czytaj wiersze ;).
W nich jest przekaz. HH jest dla mas (głupiego dresa po technikum zawodowym który nic nie umie, wozi się po osiedlu, czasami spuści łomot jakiemuś frajerowi który ciężko pracując został lekarzem, informatykiem, dyrektorem jakiegoś zakładu pracy).

Jak ty widzisz w tym fragmencie coś o policji to może idź do lekarza.
A ja powiedziałem coś o policji w poście który cytujesz?
Eh, przepraszam bardzo jeśli ktoś tu ma problemy z oczami (albo z głową) to najprędzej Ty ;).

a osoby z zewnątrz i tak będą go potępiały ponieważ szukają w muzyce czegoś innego
Bo tzw. hiphopowcy nie umieją siebie kreować ;). To jest ich problem. Być może tak ogranicza ich grono odbiorców.

Linuks jest fajny. bo używa go mało osób.
(cyt. z jakiegoś komentarza na wykopie)
Być może to samo jest z HH. Dopuki mało osób słucha HH to słuchacze czują się fajni :). Gdyby wszyscy słuchali HH to już nie byliby tacy oryginalni... No cóż, ale to już problem odbiorców :). Być może ludzie którzy tworza HH nie umieją robić takiej muzyki która by trafiała do szerszego grona osób.
Ogólnie dla mnie ci "hiphopowcy" to jedna wielka sekta. Cóż, brzmi jak by to mówił ksiądz (których sam specjalnie nie lubie), ale niestety coś w tym jest. Robi wodę z mózgu młodym ludziom, narzuca im swoje przekonania... A ludzie młodzi ich bronią i tak się to wszystko kręci (dlaczego młodzi - nie widziałem na oczy jak żyje człowieka powyżej 25tki słuchającego HH).
 
Last edited:
Raz już powiedziałem i powiem po raz kolejny - Czytaj wiersze ;).
W nich jest przekaz. HH jest dla mas (głupiego dresa po technikum zawodowym który nic nie umie, wozi się po osiedlu, czasami spuści łomot jakiemuś frajerowi który ciężko pracując został lekarzem, informatykiem, dyrektorem jakiegoś zakładu pracy).

Nie pisz nic więcej - nie pogrążaj się...
 
Raz już powiedziałem i powiem po raz kolejny - Czytaj wiersze ;).
W nich jest przekaz. HH jest dla mas (głupiego dresa po technikum zawodowym który nic nie umie, wozi się po osiedlu, czasami spuści łomot jakiemuś frajerowi który ciężko pracując został lekarzem, informatykiem, dyrektorem jakiegoś zakładu pracy).

W tym, że HH jest dla mas akurat się zgadzam(także pop oraz cała reszta komercyjnego syfu z radia), ale przykład który podałeś jest nieco śmiesznym stereotypem. Nie zawsze koleś, który lubi taką muzykę musi nosić bluzę i być tępym cepem. Owszem są tacy, ale zazwyczaj ich powiązanie z tą muzyką ogranicza się do ulegania modzie np. takiej jak sławne ostatnio JP na 100%. Nie pakuj wszystkich do jednej szuflady, bo każdy jest inny, a ocenianie go przez pryzmat muzyki zupełnie nie ma sensu.

Co do Polskiego hip hopu to osobiście uważam, że jest dosyć specyficzny i póki co nie aż tak komercyjny jak ten amerykański czy zachodni. :)

kkThxbB
 
Nie pakuj wszystkich do jednej szuflady, bo każdy jest inny, a ocenianie go przez pryzmat muzyki zupełnie nie ma sensu.
Racja, każdy jest inny. Stereotyp jednak w moim otoczeniu sprawdza się w 100%.
Każdy ale to absolutnie każdy znajomy (i nieznajomy) w moim otoczeniu słuchający HH to dres.
Niestety mam odchył do dresów. Nie ma piątku, żebym wracając od znajomego nie widział 8mio osobowej grupy dresów spisywanych przez policje.

To, że patrze przez pryzmat muzyki wcale nie jest błędne. Popatrz - HipHop jak już wspomniano ma treść. Nie patrzy się na melodie (albo z przymrurzeniem oka), ale na tekst. Jeżeli popularne JP robi z policji wrogów społeczeństwa to ja przepraszam bardzo, ale pewne zachowania wśród młodzieży potrafie sobie w ten sposób wytłumaczyć. Policja mówi - nie wszczynaj bujek, nie kradnij, nie pij - to taki dres przekonany, że policja jest taka i taka weźmie browara, baseball i będzie pić. Przyjedzie policja a Ci rzucą się na policjantów z baseballami - bo przecież policja jest taka zła.

Później wychodzą takie kwiatki, że to są źli ludzie, że jak tak można - to psuje wizerunek HH. Niestety sami słuchacze go psują ;).
 
Racja, każdy jest inny. Stereotyp jednak w moim otoczeniu sprawdza się w 100%.
Każdy ale to absolutnie każdy znajomy (i nieznajomy) w moim otoczeniu słuchający HH to dres.
Niestety mam odchył do dresów. Nie ma piątku, żebym wracając od znajomego nie widział 8mio osobowej grupy dresów spisywanych przez policje.

To, że patrze przez pryzmat muzyki wcale nie jest błędne. Popatrz - HipHop jak już wspomniano ma treść. Nie patrzy się na melodie (albo z przymrurzeniem oka), ale na tekst. Jeżeli popularne JP robi z policji wrogów społeczeństwa to ja przepraszam bardzo, ale pewne zachowania wśród młodzieży potrafie sobie w ten sposób wytłumaczyć. Policja mówi - nie wszczynaj bujek, nie kradnij, nie pij - to taki dres przekonany, że policja jest taka i taka weźmie browara, baseball i będzie pić. Przyjedzie policja a Ci rzucą się na policjantów z baseballami - bo przecież policja jest taka zła.

Później wychodzą takie kwiatki, że to są źli ludzie, że jak tak można - to psuje wizerunek HH. Niestety sami słuchacze go psują ;).


To mój ostatni post w tym temacie ponieważ uważam że dalsze pisanie nie ma sensu.

Czytając twoje wypowiedzi naprawdę zastanawiam się gdzie ty żyjesz skoro wszyscy wokół ciebie co słuchają hh to dresy a może to ty ich tak oceniasz. Bo co bo siedzi na ławce? bo chodzi w dresie? a może dlatego że ma bluzę z kapturem?

Kultura hip hopowa to jest coś czego nigdy nie zrozumiesz ponieważ dla ciebie hh to dresy czy dzieciaki latające w bluzach jp, takie jest twoje wyobrażenie osoby słuchającej hh. Domyślam się ze według ciebie osoby słuchające rocka brudasy z długimi włosami ubrani na czarno jedzący koty i czczący szatana.
Tak tak stereotypy kieruj się nimi dalej.

Dresy to dresy a prawdziwi słuchacze hip hopu to ludzie wiedzący coś więcej o tej muzyce, znający nie tylko 2 zespoły i bardzo często potępiający np. firme za to gówno co robi i jak psuje wizerunek hh w Polsce.

10 Lat temu gdy nie było całego tego popytu na hh ta muzyka była traktowana tak jak powinna być traktowana zawsze i nie kojarzyła się z żadną nienawiścią do policji a raczej a raczej z dojrzałymi tekstami Paktofoniki.
 
Akurat zle oceniasz HH patrzysz tylko na ostatnio slawne JP, nie zapominaj ze przed "era JP" pare lat temu HH byl inny.
Co do Polskiego hip hopu to osobiście uważam, że jest dosyć specyficzny i póki co nie aż tak komercyjny jak ten amerykański czy zachodni.
Z tym to sie w zupelnosci zgodze, ich HH to jest gowno przez ogromne "G", zwykla komercja nic wiecej.

@darqnies
Ja tez czasami sobie lubie wypic piwo w parku z paroma kumplami, posiedziec na lawce, chodzic w dresie. I to nie oznacza ze musze zaraz isc sie napierdalac z policja. To ze chodze w dresie nie oznacza, ze jestem jakims dresem, chodze w nim bo jest wygodny.

@Kurczok
Paktofonika to byla nuta.
 
Last edited:
Ja też noszę dres, oczywiście nie taki wiszący z dupy sto metrów i z naszywkami JOTPE na 100% - w sumie to w dupie mam co teraz myślicie.. "OoOOO.. Sherlok dresiarz", ale powiem Wam szczerze, że wcale nie poczuwam się jak bym należał do "subkultury" dresiarzy. Noszę dresy, bo są dla mnie wygodne, noszę też czasami dżinsy i sztruksy, heh.

Muzyka jaką słucham to hh/reggae.


edit: moja kózka też czasem wskakuje w dresy :)
 
A propo hip hopu, Polaków i otsów, czy ktoś wie czemu Sokół miał rację? Może sam miał zamiar hostować otsy? :D macie tutaj cytat który w 100% przedstawia większośc Polskich tibijczyków-ots.

Ej, czy ty też wyrównujesz do dołu? Za mądry dla ciebie, kto mądrzejszy od ogółu matołów? Za bogaty ten, kto bogatszy niż ty? Ludzie zachowują się jak ogrodnika psy. Ej, czy równasz w dół? Skoro tobie brak, to niech też braknie mu? Brak mi słów na takie podejście -zawiść, zazdrość, zamiast starać się mieć więcej, tylko myślisz żeby inni mieli mniej...
 
Back
Top