• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Hip-Hop

Darqnies widzę że nie masz zielonego pojęcia o hip hopie.

Widzę że cały czas krytykujesz ale sam nawet nie wiesz co, wydaje mi się że aby zabierać głos w jakimś temacie to trzeba wiedzieć o czym się mówi (Ty nie wiesz) jak widzę dla ciebie przygoda z hh kończy się na tym co w internecie zobaczysz.

Dla mnie rapu słuchają ludzie z problemami (nie wszyscy, nie chcę uogólniać). Niezrównoważeni emocjonalnie.

O bardzo ciekawa wypowiedź ale strasznie mylna, nie będę Cię przekonywał dlaczego się mylisz bo nie ma sensu, może za kilka lat zrozumiesz.

To dlaczego nie dorabia? Ja gdybym był takim raperem pracowałbym gdzieś, a do tego dopiero rapował. Oczywiście o ile rapowanie (tj. nagrywanie) jest takie nieopłacalne.

Ale nie będziesz.
 
heh co ja tu widze...
Dixon i THS Klika jest Najlepsza no i jeszcze RPK :) Jak widzicie na nich jeszcze nie ma Disu, wymiękają bo boją się...
 
heh co ja tu widze...
Dixon i THS Klika jest Najlepsza no i jeszcze RPK :) Jak widzicie na nich jeszcze nie ma Disu, wymiękają bo boją się...

Na np. PMM,JWP też niema to nie znaczy ze nie wymiękają , a tylko dlatego ze nie maja argumentów... :thumbup:
 
Najlepszym polskim raperem jest Ostry (O.S.T.R.) wkłada dużo serca w swój rap, nie robi go pod publikę, 0 komercji, nie wspominając o flow i freestajlu. Jeśli lubisz rozkminiać teksty i masz do tego dobrą głowę to Ostry jest tu mistrzem. Łdz stolicą rapu!

Zapraszam wszystkich fanów Ostrego do grupy http://otland.net/groups/o-s-t-r/

Racja, racja.
Dołożył bym jeszcze do tego wora małpe i zeusa.

Przysłowiowy "Chłop po ogólniaku"?

A to co pogrubiłem - Czyli zarabia na "rapowaniu". To jest komercja ;).

Na Jamendo jest masa artystów, którzy wydają na CC, mają z czego żyć i jakoś nie narzekają. Jeżeli ktoś robi coś "z serca" to nie ma z tego profitu, taka jest prawda.


To jest jak z OTS. Tak jak by ktoś postawił OTS, miał 1000 graczy, SMS-Shop i w nim addon dolla i wmawiał Ci, że na tym nie zarabia :).


Załamałem się gdy to przeczytałem :D
 
Last edited by a moderator:
Niech publikuje swoje utwory na przykład - na Creative Commons (Jamendo np.?) to będzie zero komercji. Tak to niestety z przykrością stwierdzę, że to jest komercja i to ostra. Im więcej osób jest w takim przekonaniu (bo ktoś się tak wypowiedział), tym więcej ma fanów, tym więcej sprzedaje płyt, tym więcej zarabia.

A, że nie robi pod publikę - heh, kolego nie pod publikę to robi TMK&FLP:
YouTube - TMK&FLP-Dziewczyna jak ze snu
Chociaż też do końca się nie zgodzę. Jeżeli ktoś nie robi pod publikę to śpiewa pod prysznicem, albo przy goleniu (nie wiem jak, ja nie potrafię jak bym zaczal spiewac to by było aby zaaaacinanie ;X).

Ale... komercja? Skądże!


Jeśli lubisz rozkminiać teksty i masz do tego dobrą głowę to...
Czytaj kurwa wiersze i poezje (nie jestem biegły, nie wiem co można dodać).

Dla mnie rapu słuchają ludzie z problemami (nie wszyscy, nie chcę uogólniać). Niezrównoważeni emocjonalnie.
~50% znajomych słuchających RAPu uważa, że ten popularny Peja i jego słynny tekst "Wiecie co z nim zrobić" jest w porzadku, że to jest dobry gość.
Przepraszam, ale ja nie widzę niczego dobrego w namawianiu do oklepania jakiegoś koleszki, który mimo że prowokował całą sytuacje nie powinien zostać w ten sposób potraktowany.

Pod "dobre teksty" rozumieją "pojechanie" po kimś. Wyzwanie od gnoja, którego życie nie nauczyło tego i siamtego, pierdolenie o tym jaki to świat jest zły, o tym że żona mi kradnie pieniądze, że wszystko jest kurwa chujowe.

I nagle okazuje się, że 90% polish boardu słucha Rapu.
Czy to jest w ogóle muzyka? Jeśli o mnie chodzi - zupełnie nie.
Zapytacie czego Ja słucham? Odpowiem, bo się nie wstydzę. Słucham Myslovitz'a, Lady Pank, Perfectu, Offspringa, Green Day'a itp...

Nic nie mam do ludzi, którzy słuchają rapu ;) ale bardzo, bardzo często poziom jaki przedstawia ta - jak napisaliście już w tym temacie - "kultura" i "muzyka" wciska w fotel (tak, tak w tym negatywnym znaczeniu).

Dla mnie rapu słuchają ludzie z problemami (nie wszyscy, nie chcę uogólniać). Niezrównoważeni emocjonalnie.
~50% znajomych słuchających RAPu uważa, że ten popularny Peja i jego słynny tekst "Wiecie co z nim zrobić" jest w porzadku, że to jest dobry gość.
Zgadzam się z przedmówcą, tylko, że u mnie jest to jakieś 70% "znajomych"

którego życie nie nauczyło tego i siamtego, pierdolenie o tym jaki to świat jest zły, o tym że żona mi kradnie pieniądze, że wszystko jest kurwa chujowe.

To jest PIERDOLENIE do kwadratu.

Może i prawdą jest że przez te kilka lat Hip-Hop się zmienił ale to jest to samo z nami zmieniamy się i szukamy nowych kultur :p

Czy Rap przedstawia jakąkolwiek kulturę?


@Down: Ja proponuję, żebyś przestał pisać wszystkie swoje posty pogrubioną czcionką ;)
 
Last edited:
Ja proponuje zmienić temat i rozmowy na disco polo, bynajmniej nie będzie kłótni
 
,a co masz takiego w tych tekstach myslovitz?

A dlaczego młodzi wybrali Hip Hop ?

Bo on mówi o życiu, jest blisko ich. Bo nie jest z dupy wysrany, nie jest piętnastym tekstem na temat tego, że się zakochałem w Marzence !?
 
I nagle okazuje się, że 90% polish boardu słucha Rapu.
Czy to jest w ogóle muzyka? Jeśli o mnie chodzi - zupełnie nie.
Zapytacie czego Ja słucham? Odpowiem, bo się nie wstydzę. Słucham Myslovitz'a, Lady Pank, Perfectu, Offspringa, Green Day'a itp...

Nic nie mam do ludzi, którzy słuchają rapu ;) ale bardzo, bardzo często poziom jaki przedstawia ta - jak napisaliście już w tym temacie - "kultura" i "muzyka" wciska w fotel (tak, tak w tym negatywnym znaczeniu).


Zgadzam się z przedmówcą, tylko, że u mnie jest to jakieś 70% "znajomych"



To jest PIERDOLENIE do kwadratu.



Czy Rap przedstawia jakąkolwiek kulturę?


@Down: Ja proponuję, żebyś przestał pisać wszystkie swoje posty pogrubioną czcionką ;)

Tak rap przedstawia kulturę
Kultura – Wikipedia, wolna encyklopedia
dla Ciebie , i tak Hip-Hop jest kultura o wiele bardziej wyrazista niż ludzie Twojego pokroju nie potrafiący sprecyzować czego dokładnie słuchają , jest to temat "Hip-Hop" więc lepiej omijaj go łukiem lub załóż własny "Muzyka popularna" pojarasz się perfectem i dodą z kolegami.Nie mówie tu o ludziach którzy słuchają Peji i Tedego i noszą polo w paski ale tych którzy żyją tą kultura i ją współtworzą.

Oszczędzcie sobie takich postów bo tu mamy rozmiawiąć o samym rapie a nie komentować jak wygladaja ich słuchacze czy ze wasi koledzy maja problemy w domu i słuchają rapu(tak naprawde pewnie tylko Peji).

No i bez offtopu
Czy jaracie się czymkolwiek ze stanów? :D
KRS one polecam :p
 
Bo on mówi o życiu, jest blisko ich. Bo nie jest z dupy wysrany, nie jest piętnastym tekstem na temat tego, że się zakochałem w Marzence !?

Dlaczego wybrali hh? Bo kumpel slucha, ktorego kumpel tez slucha, a tamten slucha bo se czasami lubia kurwami rzucic, a ze jest z 'dzielni' to sie identyfikuje z peja/firma/itp.
 
Dlaczego wybrali hh? Bo kumpel slucha, ktorego kumpel tez slucha, a tamten slucha bo se czasami lubia kurwami rzucic, a ze jest z 'dzielni' to sie identyfikuje z peja/firma/itp.

Ty nie mówisz o fanach Hip Hopu a jedynie sezonowcach-dzieciakach z logiem JP na bluzie :(
 
Ty nie mówisz o fanach Hip Hopu a jedynie sezonowcach-dzieciakach z logiem JP na bluzie :(

Tylko takich widuje wiec taki mam obraz tej kultury. Tak samo uwaza jakies 90% spoleczenestwa notHH.
 
Dlaczego wybrali hh? Bo kumpel slucha, ktorego kumpel tez slucha, a tamten slucha bo se czasami lubia kurwami rzucic, a ze jest z 'dzielni' to sie identyfikuje z peja/firma/itp.

kurwa jakbym swoich kumpli widział xd ja tam nie mam nic do ludzi słuchających hh/rapu, ich sprawa, co mi do tego :thumbup:
 
Bo tacy sezonowcy to przeważnie only firma i inne pionki nawijajace o jp hwdp jaraniu i że psy SOM gupie bo zamykajom za kraty za nic.

Wiele tracków jest bardzo mądrych z przekazem o niebo lepszym niż te duperele co w radyjku puszczają.
 
tak btw, prawdziwy HH to na przyklad K44 i PFK.
 
Mam pomysł, wszyscy słuchajmy Mezo! On łączy rap z popem więc każdy będzie zadowolony...
Słucham rapu ale słucham również Offspring, Nomy, troszkę Metallica. Dla czegoś takiego
można mieć szacunek i tym żyć no ale kurwa, jak włączam radio/tv i słysze te popowe
gówna w których zmienia się tylko refren a reszta to pierdolone kopiowanie.
Tak aby jak najszybciej wypromować gwiazdkę, zrobić jej 2-3 hity, zarobić krocie i pożegnać :|
A zarówno rap jak i(może w mniejszym stopniu) metal, rock(nie mylić z tokio hotel czy jakimiś tam dzonas braders)
jest przez media ignorowany.

@edit
Anty hiphopowcy, poszukajcie np. tutaj jp, system jest zły, mam zjebane życie albo zapierdol konfidenta

http://www.youtube.com/watch?v=J8BlcO2SEbA&feature=related
 
Back
Top