• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Hip-Hop

Tylko takich widuje wiec taki mam obraz tej kultury. Tak samo uwaza jakies 90% spoleczenestwa notHH.

I tu poruszyłeś bardzo ważną sprawę a mianowicie postrzeganie hh przez osoby z zewnątrz (fanów innej muzyki lub osoby słuchające tego co puszczają w radiu ewentualnie na YT.

I niestety prawda jest jaka jest przez takie osoby polski hip hop traktowany jest jak najgorsze gówno ale nie bez powodu np. Głoszenie "JP" przez firmę czy to co zrobił Peja w Zielonej Górze to wszystko buduje negatywny wizerunek HH ale czy taki jest Hip Hop? Nie, ale taki staje się w oczach społeczeństwa.
 
Hemp Gru, molesta, stare kawalki paktofoniki i jeszcze paru roznych.
 
I tu poruszyłeś bardzo ważną sprawę a mianowicie postrzeganie hh przez osoby z zewnątrz (fanów innej muzyki lub osoby słuchające tego co puszczają w radiu ewentualnie na YT.
Po prostu "hip hopowcy" nie umieją sobie kreować wizerunku ;). Trafiają do takiego a nie innego grona odbiorców.
Feel, Doda - chociażby potrafią sobie kreować wizerunek. Waląc jakieś gafy, pokazując siebie jako idiotów. Niestety taki jest rynek, na nich jest duży "popyt". Potrafią wykreować np. dode jako taką idiotkę (chociaż w rzeczywistości na 99% taka nie jest), feela jako bande pedałków (i co z tego skoro masa dziewczyn słucha "Jest już ciemno"?).

I niestety prawda jest jaka jest przez takie osoby polski hip hop traktowany jest jak najgorsze gówno ale nie bez powodu np. Głoszenie "JP" przez firmę czy to co zrobił Peja w Zielonej Górze to wszystko buduje negatywny wizerunek HH ale czy taki jest Hip Hop? Nie, ale taki staje się w oczach społeczeństwa.
Taki właśnie jest. Jak wyżej napisałem HH trafia do wąskiego grona odbiorców. Inna sprawa, że to grono nie potrafi tej muzyki "promować" ;), a muzyka nadaje się do... niczego.

Poza tym moim zdaniem rap (czy hiphop?? bo ktoś mi kiedyś powiedział, że hiphop to taniec) ma niewiele wspólnego z muzyką.
Dlaczego?
Gdyby Peja albo Firma (czy jak on/oni się nazywają) śpiewali po chińsku to byś ich słuchał? Problem polega na tym, że w hiphopie jest tylko tekst. Tu nie ma muzyki. To jest Potop na AudioCD tylko o życiu jakiegoś człowieka i o jego wielkich problemach (wymowa ma być ironiczna ;X).
Muzyka - mnie jak się urodziłem zawsze uczono, że muzyka (moje z reszta pierwsze skojarzenie) to pianino i jakiś pianista który gra jakieś rozbudowane utwory (w podręczniku do polskiego w podstawówce koło każdego wiersza n/t muzyki był pianista/pianino/skrzypek/skrzypce/wiolonczela - wiecej nie pamietam :p). W hiphopie tego nie ma. O ile porównać pod względem ilości tekstu hiphop z poezją śpiewaną to w poezji przeważnie śpiewa (niebrzydka z reguły) pani, przekazując jakieś emocje. Ma jakąś linie melodyczną i słychać tony wyższe i niższe (pomijam fakt, że poezja ma o wiele bardziej rozbudowany tekst o wiele większym przekazie). Niestety hiphop to: łupu, tupu powtarzane przez 3.5 minuty. Nędzne sample i nędzny śpiewający (?).
 
Last edited:
(pomijam fakt, że poezja ma o wiele bardziej rozbudowany tekst o wiele większym przekazie). Niestety hiphop to: łupu, tupu powtarzane przez 3.5 minuty. Nędzne sample i nędzny śpiewający (?).

Powiem Ci że nie zawsze. Dam Ci kilka kawałków osoby uznawanej przeze mnie jako prawdziwego poety w polskim rapie. Przesłuchaj ich i zastanów się nad powyższym "zarzutem" (Oczysiście rozumiem że nie zrozumiesz przesłania piosenki za pierwszym razem)

Twarze
Granice
Nie ma skróconych dróg

A jeśli mówisz o prawdziwej poezji to proszę bardzo.

Fokus
3W
DonGuralesko
 
Po prostu "hip hopowcy" nie umieją sobie kreować wizerunku ;). Trafiają do takiego a nie innego grona odbiorców.
Feel, Doda - chociażby potrafią sobie kreować wizerunek. Waląc jakieś gafy, pokazując siebie jako idiotów. Niestety taki jest rynek, na nich jest duży "popyt". Potrafią wykreować np. dode jako taką idiotkę (chociaż w rzeczywistości na 99% taka nie jest), feela jako bande pedałków (i co z tego skoro masa dziewczyn słucha "Jest już ciemno"?).


Taki właśnie jest. Jak wyżej napisałem HH trafia do wąskiego grona odbiorców. Inna sprawa, że to grono nie potrafi tej muzyki "promować" ;), a muzyka nadaje się do... niczego.

Poza tym moim zdaniem rap (czy hiphop?? bo ktoś mi kiedyś powiedział, że hiphop to taniec) ma niewiele wspólnego z muzyką.
Dlaczego?
Gdyby Peja albo Firma (czy jak on/oni się nazywają) śpiewali po chińsku to byś ich słuchał? Problem polega na tym, że w hiphopie jest tylko tekst. Tu nie ma muzyki. To jest Potop na AudioCD tylko o życiu jakiegoś człowieka i o jego wielkich problemach (wymowa ma być ironiczna ;X).
Muzyka - mnie jak się urodziłem zawsze uczono, że muzyka (moje z reszta pierwsze skojarzenie) to pianino i jakiś pianista który gra jakieś rozbudowane utwory (w podręczniku do polskiego w podstawówce koło każdego wiersza n/t muzyki był pianista/pianino/skrzypek/skrzypce/wiolonczela - wiecej nie pamietam :p). W hiphopie tego nie ma. O ile porównać pod względem ilości tekstu hiphop z poezją śpiewaną to w poezji przeważnie śpiewa (niebrzydka z reguły) pani, przekazując jakieś emocje. Ma jakąś linie melodyczną i słychać tony wyższe i niższe (pomijam fakt, że poezja ma o wiele bardziej rozbudowany tekst o wiele większym przekazie). Niestety hiphop to: łupu, tupu powtarzane przez 3.5 minuty. Nędzne sample i nędzny śpiewający (?).

Niestety się nie zgodzę, bo w niektórych piosenkach hip-hopowych jest wykorzystane pianino, przez co melodia jest lepsza :thumbup:

Przykłady:

Eldo - Nie pytaj o nią

http://www.youtube.com/watch?v=2LwK8W0f3-E
 
Grammatik "Każdy ma chwile"

Jest tak jak pisałem wcześniej, Darqnies wypowiada się nie mając zielonego pojęcia o czym mówi, po prostu kieruje się stereotypami i nie stara się mieć własnego zdania na dany temat, zdania które mógł by poprzeć sensownymi argumentami.
 
Last edited:
Dlaczego wybrali hh? Bo kumpel slucha, ktorego kumpel tez slucha, a tamten slucha bo se czasami lubia kurwami rzucic, a ze jest z 'dzielni' to sie identyfikuje z peja/firma/itp.

Ogólnie denerwują mnie takie gadki, Ty wiesz lepiej dlaczego ja słucham rapu. Tak mój kolega z za ściany go słucha :|
Wybacz, ale ja nie mam 16 lat żeby mi ktoś dyktował co mam słuchać.
Ta muzyka ma po prostu przekaz, którego nie ma w Twoim popie, gdzie śpiewają o miłości.

Masz tu jakiś tekst:

Po raz kolejny wyjeżdżam, bo nie ma dla mnie w kraju,
wolnego miejsca częściej niż w tramwaju,
czuję, że tracę coś, gdy po śniadaniu,
stawiam stopy, znów na tym samym skrzyżowaniu,
widzę bloki, jedne dziewczyny tam od rana,
zdzierają sobie łokcie inne kolana,
mijam, te same twarze chłopaków w bramach,
szare, jak ten trzydziestoletni tynk na ścianach,
wchodzę, do mieszkania, które choć jest moje,
od jej śmierci raczej rzadko nazywam domem,
po raz kolejny jem zimny obiad przy stole,
którego nie dotykają już jej miękkie dłonie,
muszę, wziąć co moje i pójść, choć może,
w miejscu, do którego zmierzam będzie jeszcze gorzej,
Ty, zostaw wszystko i przyjdź na dworzec,
ale nie proś abym został, bo muszę odejść,

[x2]
po raz kolejny wyjeżdżam, bo choć to miasto,
ma, milion ulic mi jest wciąż w nim ciasno,
jadę, żeby nie patrzeć już w oczy nikomu,
kogo znam, bo jest w nich pusto jak w moim domu,

po raz kolejny wracam, bo chyba mam to szczęście,
że są ulice za którymi dalej tęsknie,
kilka, pustych przystanków i jeszcze więcej,
skrzyżowanie, o którym było w czwartym wersie,
to, to miejsce odbite w kilku parach źrenic,
które wierzą, że ich życie kiedyś się zmieni,
kilka, zmęczonych twarzy, pełnych nadziei,
że znajdą miłość pośród pyłu i kamieni,
to moje, pięćdziesiąt cztery metry pełne wspomnień,
oczy siostry, w których wciąż widzę ten sam płomień,
cztery ściany, które nadal mówią do mnie,
i jak mokre oczy ojca, znają moją historię,
ja, wracam po wojnie z samym sobą,
może, gdy będę w końcu w domu znów coś stworzę,
dziś, wracam do Ciebie i już jestem w drodze,
więc, zostaw wszystko i przyjdź na dworzec

[x2]
po raz kolejny wracam, bo wciąż to miasto,
kryje tajemnice, które nie dają mi zasnąć,
jadę, żeby popatrzeć w oczy ludziom przez chwilę,
wracam do domu który chroni moją rodzinę
 
@voler:
Ja zadnego przekazu nie widze w tym tekscie =\
 
Przesłuchaj ich i zastanów się nad powyższym "zarzutem" (Oczysiście rozumiem że nie zrozumiesz przesłania piosenki za pierwszym razem)
Raperzy powinni pisać wiersze ;). Taniej by im wyszło, bo przecież nie robią komercji.
Studio kosztuje, wydanie płyty też.

Peja zamiast robić sobie problemy napisał by zbiór wierszy i miał wszystko głęboko w dupie.

Wybacz, ale ja nie mam 16 lat żeby mi ktoś dyktował co mam słuchać.
Akurat w wieku lat 16 słuchałem Queena i jakiegoś skromnego metalu. Była wtedy moda na Kate Ryan o ile dobrze pamiętam. W każdym hipermarkecie leciała ;).

Po raz kolejny wyjeżdżam, bo nie ma dla mnie w kraju,
wolnego miejsca częściej niż w tramwaju,

To jest właśnie dla 16to latków ;). Słuchają tego, bo maja uprzedzenia do władzy, do demokracji (nie wszyscy). Najchętniej by wszystko pozmieniali - niestety to przemija :). Albo i stety bo byśmy mieli lekcje komunizmu w wykonaniu Peja :).

Jest tak jak pisałem wcześniej, Darqnies wypowiada się nie mając zielonego pojęcia o czym mówi, po prostu kieruje się stereotypami i nie stara się mieć własnego zdania na dany temat, zdania które mógł by poprzeć sensownymi argumentami.
Jak widać Ty nie masz pojęcia o muzyce. Pewnie w życiu nie byłeś na żadnym poważnym koncercie muzyki poważnej (koncerty instrumentalne, poezji śpiewanej, chóralnej - chociaż ta ostatnia i mnie do gustu nie przypadła, jednak widzę jaką prace wykonują tu artyści), ani operze. Pojęcia o muzyce nie masz. Zielonego.
 
Ogólnie denerwują mnie takie gadki, Ty wiesz lepiej dlaczego ja słucham rapu. Tak mój kolega z za ściany go słucha :|
Wybacz, ale ja nie mam 16 lat żeby mi ktoś dyktował co mam słuchać.
Ta muzyka ma po prostu przekaz, którego nie ma w Twoim popie, gdzie śpiewają o miłości.

Masz tu jakiś tekst:

Hehe Małpa.

Zgadzam się z tobą, w gronie moich ziomków z którymi się trzymam tylko ja słucham HH, większość z nich słucha Rocka itd. HH słucham od około 11 lat i raczej takie słowa rzucane na wiatr nie robią na mnie wrażenia. Osoby słuchające hh będą go słuchały ponieważ go rozumieją i czują a osoby z zewnątrz i tak będą go potępiały ponieważ szukają w muzyce czegoś innego, nie wiem może basu od którego chodzą szyby albo płytkich tekstów o miłości lub parasolce. Nie wiem nie mi to oceniać.

@darqnies
Jak widać Ty nie masz pojęcia o muzyce. Pewnie w życiu nie byłeś na żadnym poważnym koncercie muzyki poważnej (koncerty instrumentalne, poezji śpiewanej, chóralnej - chociaż ta ostatnia i mnie do gustu nie przypadła, jednak widzę jaką prace wykonują tu artyści), ani operze. Pojęcia o muzyce nie masz. Zielonego.

Kurwa człowieku my tu rozmawiamy o Hip Hopie a nie o muzyce klasycznej/poważnej.

Po raz kolejny wyjeżdżam, bo nie ma dla mnie w kraju,
wolnego miejsca częściej niż w tramwaju,

To jest właśnie dla 16to latków . Słuchają tego, bo maja uprzedzenia do władzy, do demokracji (nie wszyscy). Najchętniej by wszystko pozmieniali - niestety to przemija . Albo i stety bo byśmy mieli lekcje komunizmu w wykonaniu Peja .

Ja pierdole człowieku ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Jak ty widzisz w tym fragmencie coś o policji to może idź do lekarza.

"Najchętniej by wszystko pozmieniali" Oczywiście że by pozmieniali bo czytając twoje posty odnoszę wrażenie że jesteś osobą cholernie ograniczoną. Nic nie zmieniając i nic nie robiąc cofasz się więc miłego cofania życzę ja jednak będę starał się zmienić moje życie i to co mnie otacza.

Skończmy ten temat bo zaraz jakaś kłótnia będzie.
 
Last edited:
Ogólnie denerwują mnie takie gadki, Ty wiesz lepiej dlaczego ja słucham rapu. Tak mój kolega z za ściany go słucha :|

Jestes zią? No to nic dziwnego, ze Cie denerwuje.


Wybacz, ale ja nie mam 16 lat żeby mi ktoś dyktował co mam słuchać.

Pokaz, w ktorym poscie napisalem Ci czego masz sluchac ? Dla mnie, mozesz sluchac Dody i Nergala.


Ta muzyka ma po prostu przekaz, którego nie ma w Twoim popie, gdzie śpiewają o miłości.

Sory, ja muzyki dla funu slucham, nie dla "przekazu".
 
Sory, ja muzyki dla funu slucham, nie dla "przekazu".

I to jest właśnie sedno sprawy.
Osoby słuchające rapu mówią jak można słuchać innej muzyki przecież tam praktycznie nie ma przekazu

Osoby słuchające np popu mówią jak można słuchać rapu przecież tam nie ma praktycznie melodii

Pisałem "praktycznie" ponieważ nie można jednoznacznie powiedzieć że nie ma.

Dlatego fajnie by było jak by nie wypowiadano się o muzyce której się nie słucha bo takie wypowiedzi są przeważnie nieprawdziwe.

Nie słucham zbytnio innych rodzajów muzyki niż HH, Reggae ale ten kawałek ostatnio mi się spodobał:

Click

@Edit

1.)A samo wstawiło Darqnies'a
2.)Pop dałem przykładowo może być rock lub techno jak wolisz (chodziło mi jedynie o podanie typu muzyki innego niż HH) mam nadzieję że rozumiesz.
 
Last edited:
@up
1. to ja pisalem nie darqnies.
2. Czemu z tym popem wyjezdzasz? Nikt w tym temacie o popie nic nie pisal z tego co pamietam.

NVM bo sie flame war zrobi.
 
Back
Top