• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Homepay/PayMedia/DotPay/ProfitSMS - opinie, pytania oraz wszystko co z nimi związane

w profitsms dolicz też podatek, bo on nie jest wliczony do tego co podałeś.. homepay wychodzi korzystniej dla nas
Wczoraj, wydaje mi się że właściciel tego systemu napisał że te stawki to kwota która dostajesz bezpośrednio do banku (czy od razu z rozliczonym podatkiem, czy jakoś tak).​
 
No własnie, na stronie piszę że te kwoty otrzymujemy już na KONTO, czyli już chyba jest odliczony podatek.
 
Informujemy że są to kwoty ostateczne, czyli tyle otrzymują Państwo na konto, bez żadnych dodatkowych opłat, kosztów lub podatków (Nie pobieramy 19% podatku dochodowego).

Czyli lipa, nie dość ze podatku nie odprowadzają to jeszcze mniej płacą? hm...
 
Czyli lipa, nie dość ze podatku nie odprowadzają to jeszcze mniej płacą? hm...

bo to dziala w inny sposob niz hp czy dp niby... Ale wydaje mi sie, ze tamten sposob jest bardziej oplacalny dla obu stron i tak
 
bo to dziala w inny sposob niz hp czy dp niby... Ale wydaje mi sie, ze tamten sposob jest bardziej oplacalny dla obu stron i tak

teraz trzeba czekać na kogoś "odważnego" albo "naiwnego" który im zaufa i ich sprawdzi
 
Trochę mylące są te stawki, bo to jest kwota którą otrzymujemy na konto.

A w prawdziwe tak to wygląda:
HomePay - 1.23 zł = 0.50 zł - 19% = ~0.40 zł + przy wypłacie 2.25% pobierane
ProfitSMS - 1.23 zł = 0.40 zł

HomePay - 30.75 zł = 12.50 - 19% = ~10,12 zł + przy wypłacie 2.25% pobierane
ProfitSMS - 30.75 zł = 10.25 zł

Czyli wnioskuję ze ProfitSMS ma większe stawki ?

Homepay nie pobiera mi nic przy wypłacie więc o czym piszesz? :D Czyli przy korzystaniu z profitsms.pl samemu należy odprowadzić podatek jak się zarabia więcej niż 3 tyś ROCZNIE, a więc wychodzi 10.25-19% to ja podziekuje bo przy wyższych zarobkach ze skarbówką wole nie ryzykować nie płacąc podatku.

https://profitsms.pl/regulaminy/regulamin_serwisu_profitsms_04_07_2011.pdf
OPERATOR może zaniechać lub ograniczyć zakres świadczenia zobowiązania zasilenia
konta bankowego użytkownika, dostępnego w SERWISIE bez wcześniejszego
powiadamiania kogokolwiek o tym zamiarze
https://profitsms.pl/podstrona/19/faq.html#23
Pyt.:

Czy muszę rozliczać się w urzędzie skarbowym z uzyskanego przychodu? Jeżeli tak w jaki sposób
Odp.:

Nie świadczymy usług doradztwa podatkowego, przykro nam.
teraz trzeba czekać na kogoś "odważnego" albo "naiwnego" który im zaufa i ich sprawdzi
hehe

http://buysms.pl -> nie działa
http://sellsms.pl -> nie działa
http://profitsms.pl -> kiedy przestanie? :p
 
Last edited:
Nawet jakby placili 95% stawki brutto sms nie przeszedlbym do nich juz 2 ich serwisy nie dzialaja...
 
BuySMS.pl od dnia 06.04.2011 działa jako SellSMS.pl

SellSMS.pl
Od dnia 25.07.2011 SellSMS.pl działa jako ProfitSMS.pl
Dziękujemy za współpracę i zapraszamy do naszego nowego projektu.
https://profitsms.pl/regulaminy/regulamin_serwisu_profitsms_04_07_2011.pdf
OPERATOR może zaniechać lub ograniczyć zakres świadczenia zobowiązania zasilenia
konta bankowego użytkownika, dostępnego w SERWISIE bez wcześniejszego
powiadamiania kogokolwiek o tym zamiarze
lepiej uważajcie :p
 
Może jakiś moderator wprowadzi do pierwszego postu krótkie opisy każdego z serwisów, zacytuje kilka opinii na temat każdego itd. ? Wtedy jak ktoś nowy wejdzie to nie będzie musiał czytać całego wątku tylko od razu się zorientuje, a jeśli będzie bardziej dociekliwy to przeczyta wszystkie wypowiedzi.
 
w skrócie mówiąc, nie warto rezygnować z danych serwisów z których korzystamy (np. ja z homepay, a inni z dotpay) ponieważ wszystkie nowo powstające to duże ryzyko, a np w takim homepay i tak dorównają do konkurencji bo nie chcą tracić klientów, tak więc.. Albo homepay (które ja polecam) albo dotpay..
 
Co to w ogóle za nazwa "sellsms", "buysms", mało oryginalne. ProfitSMS też jakoś mało oryginalne, nie powiem bo wypłata w 48H to mega zajebista sprawa, no ale ja na pewno nie zaufam, zostaje w homepay i się nie ruszam z wielu względów.
 
Last edited:
Informujemy że niekorzystny zapis w regulaminie:

"OPERATOR może zaniechać lub ograniczyć zakres świadczenia zobowiązania zasilenia
konta bankowego użytkownika, dostępnego w SERWISIE bez wcześniejszego
powiadamiania kogokolwiek o tym zamiarze"

Zamieniliśmy na:

" OPERATOR może zaniechać lub ograniczyć zakres świadczenia zobowiązania zasilenia
konta bankowego użytkownika, dostępnego w SERWISIE z wcześniejszym 30 dniowym
uprzedzenie"

Co do portali buysms.pl i sellsms.pl, to tak:

BuySMS.pl zostało założone 1,5 roku temu, działało bardzo dobrze, i w celu powiększenia zakresu świadczonych usług, zamieniliśmy markę na SellSMS.pl w kwietniu tego roku. Naszą usługą była możliwość wymiana SMS Premium na gotówkę, czyli wysyłałeś SMSa za np. 30,75zł, otrzymywałeś na konto 10zł. Operatorzy się przyjrzeli bardziej naszym serwisom, i stwierdzili że nie wyrażają zgody na nie, gdyż SMS Premium służy do płatności, a nie wybierania pieniędzy z telefonu, i z powodu naszych serwisów sporo osób nabijało bardzo duże rachunki, których potem nie spłacali. Orange, Era i Play zablokowali nam możliwość obsługi ich sieci.

Zgodnie z ich stwierdzeniem, SMS Premium ma służyć do płatności SMS, więc tak powstał ProfitSMS.pl - serwis poświęcony płatnością online za pomocą SMSa. W odróżnieniu od innych takich systemów, oferujemy codzienne wypłaty, z dwudniowym okresem ich realizacji.
 
Last edited:
Spoko tylko wychodzi na to, że mamy 12,75 - 19% "opłaty administracyjnej" (xD śmiech na sali) - podatek czyli jakieś 8,30 zł :) pozdro.
 
Tylko my Ci damy te 12,75 - 19%, rozliczenie się z urzędem skarbowym jest już we własnym zakresie.
 
i co z tego ze 12.75 ? jak i tak gorzej wyjdzie niz z homepayem i dotpayem
 
Nie wiem czy jest sens dla kilkunastu groszy ryzykować nie płacenia podatku dochodowego, lub płacić i mieć te kilka groszy.

HomePay się stara, i jest tam bardzo dobrze wszystko za nas odprowadza.
 
Back
Top