• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Liczba graczy na OTS

Każdy ots idzie na kase.
A jak nie idzie to nie ma ludu tak czy inaczej.
Zawsze tak jest.
 
Elfa to jeszcze rozumiem, że pisze o kasie, że otsy spadły na psy( wszyscy lecą na kase ), ale polowy z was nie, dlaczego? !

BO SAMI KURWA TO ROBICIE, więc po chuj się wypowiadacie?
 
Każdy ots idzie na kase.
A jak nie idzie to nie ma ludu tak czy inaczej.
Zawsze tak jest.

Nie żebym się czepiał ale są jeszcze takie które nie są dla kasy a ludzie grają. To głównie jakieś niewielkie rpg, gdzie właściciele robią coś dla siebie, kolegów, przyjemności.. Można je policzyć na palcach paru rąk.. ale zawsze coś;)
 
Wystarczy tylko zwrot za dedyka, poprzez zabawę w takie otsy można się dużo nauczyć (pod warunkiem że chce się uczyć) a wiedza zdobyta teraz może przydać się w przyszłości.
BTW
I tak nigdy z Kurczokiem nie mieliśmy z tego wielkich zarobków a skoro przez tyle czasu jeszcze coś tam robimy to chyba oznacza że nie wszyscy robią otsy dla kasy ;)
 
Nie żebym się czepiał ale są jeszcze takie które nie są dla kasy a ludzie grają. To głównie jakieś niewielkie rpg, gdzie właściciele robią coś dla siebie, kolegów, przyjemności.. Można je policzyć na palcach paru rąk.. ale zawsze coś;)

Mhmm, jeszcze takiego serwera nie znalazłem.

#topic

Jeszcze parę lat temu, większość osób lubiła grę na ots, serwery były zadbane, dopracowane/dopracowywane. Kiedyś ta gra sprawiała przyjemność, niestety w tych czasach, mamy wszystko gotowe, mamy cudownego elfa, który odbiera nam grę na ots. I mamy masę takich otsów rpg, normalnie, cieszę się kurde jo.
 
Lion94 i ja to nie ten sam owner -,-'

Co do tematu.
Mam pewien pomysł, ale nie wiem czy da się go wprowadzić w życie.
 
to powiedz go? Jak ktoś chce zrobić otsa nie dla kasy to tam nie ma ludzi bez sms shop ludzie nie grają ! więc nie obwiniać tylko adminów ots. ; >
 
Dobra dobra, każdemu się przyda troche $$. A sporo graczy lubi duży sms shop, bo załatwiają sobie smsy i mają itemy.
 
Moim zdaniem gdyby wyczyscilo/wylaczylo sie glowne fora na jakis czas, wszystko wrocilo by do normy. Nooby nie wiedzialyby jak sobie radzic z OTS, dzieki czemu duzo z nich by upadlo.
 
To nie jest glupi pomysl, jakby tak pierdolnac w tnet, to dzieci muysialy by sie chociaz nauczyc ang i przyjsc tu.
 
Tutaj tez bym wyczyscil forum ze skryptow. I nie bylo by zabawy w noobkow. Kto potrafi to sobie sam zrobi, kto nie przykro, zeby cos miec trzeba cos potrafic.
 
Ja miałem taki pomysł żeby do TFSa wjebać funkcję że jak się ma sms shop to serwera nie da się dodać na listę typu otslist/otservlist xD
 
Ja miałem taki pomysł żeby do TFSa wjebać funkcję że jak się ma sms shop to serwera nie da się dodać na listę typu otslist/otservlist xD

W mgnieniu oka, na różnych forach znalazłyby się fixy (a raczej fix), a TFS DEV Team zostałby w mgnieniu oka 'zhejtowany'. Bo czy się komuś podoba czy nie - Open Tibia jest open source :).
 
@BioHazard
Ale ty masz myślenie. Przecież jak by było ogólnodostępne SVN, to kurwa nawet laik mógłby zredukować ten twój pseudo wymysł. Jeżeli to miało być śmieszne, to wybacz, ale nie zakapowałem.

@Topic
W Tibię gra coraz mniej osób, bo po prostu ostatnimi laty powstało bardzo dużo dopracowanych gier 3D. Jedni idą, bo chcą sprawdzić jak się gra w te nowe gry, drudzy idą, bo idą pierwsi, a trzeci idą, żeby nie mieć obciachu, że grają w starocie. Rozwój informatyczny jest głównym powodem spadku ilości graczy w Tibii i OT, to logiczne.

Słusznie Elf poruszył kwestię tych paru osób, które ułatwiły każdemu robotę. Teraz na otlandzie znajdziemy prawie wszystkie skrypty, toolsy i dystrybucje, które są nam niezbędne do stworzenia OT-ka. Gdyby nie to, że od 2 lat wszyscy za darmo udostępniają rozbudowane skrypty i, że w sieci jest pełno wszystkiego dosłownie za darmo, to może nie powstałoby tyle OTS-ów, które stoją właściwie tylko dla kasy.

Ktoś wspomniał o 'teamach'. Faktycznie, oni też mają "w tym" udział. Powstaje jakiś serwer RL Map, dostają cynk od właściciela i wbijają na ten OTS (oczywiście pod warunkiem, że dostaną darmowe pkt). Kiedy po kilku dniach obije im się o uszy, że startuje kolejna 'epic rl map' i pisze do nich kolejny owner, to przenoszą się całą ekipą na ten drugi serwer. Po co? A po to, żeby mieć chorą podnietę, że opanują dany OTS, że będą najlepszą gildią, bo na poprzednim OTS dostali w dupę. Ci gracze nie mają praktycznie żadnej wartości. Oni nieświadomie reklamują te cash serwery tworząc filmiki na YT i podbijając liczbę graczy online. Im więcej ludzi online i im większa reklama tym oczywiście więcej dzieci wyśle SMS, to oczywiste.

To, że obecne OTS-y stoją np. 2 tygodnie to wina gildii, ownerów i tych, którzy za darmo udostępniali programy typu "Map Tracker". Wartość takiego programu, tuż po powstaniu była bezcenna.

Graczy będzie z dnia na dzień coraz mniej. Wszyscy będą się powoli nudzić upadającymi serwerami i będą się przenosić na inne gry MMORPG, które z pewnością bardziej kuszą niż pixelowa Tibia. Wątpię, aby ten 'kryzys' przystopował i, żeby gracze wrócili na OTS-y, jest to prawie niemożliwe.

Ja np. przestałem grać w jakiekolwiek gry odkąd rozpowszechniły się boty i cheaty. Czasem zagram jedynie w FIFĘ i w ekstremalnych przypadkach w CS. Teraźniejsza scena MMO w chu* się różni od tej sprzed 4 lat...
Lipa, że nie można się temu wszystkiemu przeciwstawić, bo nie ma dobrej technologii anty bot. Temu trzeba przybić pionę.

@Down
Ty za to jesteś głupi. Bo to nie jest jedyny powód. Wymieniłeś tylko jeden, a ja bodajże 4. Huh.
 
Last edited:
gregorex said:
Ktoś wspomniał o 'teamach'. Faktycznie, oni też mają "w tym" udział. Powstaje jakiś serwer RL Map, dostają cynk od właściciela i wbijają na ten OTS (oczywiście pod warunkiem, że dostaną darmowe pkt). Kiedy po kilku dniach obije im się o uszy, że startuje kolejna 'epic rl map' i pisze do nich kolejny owner, to przenoszą się całą ekipą na ten drugi serwer. Po co? A po to, żeby mieć chorą podnietę, że opanują dany OTS, że będą najlepszą gildią, bo na poprzednim OTS dostali w dupę. Ci gracze nie mają praktycznie żadnej wartości. Oni nieświadomie reklamują te cash serwery tworząc filmiki na YT i podbijając liczbę graczy online. Im więcej ludzi online i im większa reklama tym oczywiście więcej dzieci wyśle SMS, to oczywiste.

Ja nie wiem czy wy jestescie naprawde tak slepi czy glupi ...
Na 99% ots jest Exp 999-200 lvla potem exp 3 ...
Kazdy wbija 200 lv w 1-3h a potem 1 lvl 1h
Czy naprawde tak trudno na to wpasc dlaczego ludziom sie nudza otsy ? ...


---- PRZEZ JEBANY EXP STAGE ----
 
Nie wiem jak Ty ale ja uważam że exp stage jest po to żeby się za szybko nie expiło ponieważ ostatni stage jest niższy niż gdyby serwer ruszył na stałym expie, hmm zobaczmy tak powiedzmy że gracz na lvlu 100 za potwora xxx dostaje (10% przy stage 100x) lub (1% przy exp 10x) następnie idzie na 200 lvlu na silniejsze potwory gdzie np za potwora yyy dostaje 0.5%(stage 10x, stały exp 10x) a następnie na lvlu 300 idzie na potwora zzz za którego dostaje (0.1% przy stage 5x) lub (0.2% przy stage10x) czyli przy stałym expie 2x szybciej zdobywał by lvl.

Takie jest moje zdanie.
 
@BioHazard94
Kiedyś było tak, że nie można było dodać do listy TFSa :)
 
@BioHazard94
Kiedyś było tak, że nie można było dodać do listy TFSa :)
To wynikało z pewnej wojny pomiędzy listą (jedną) i twórcami TFSa. Nie za bardzo widzę związek z tematem - na pewno nie miało to wpływu na liczbę graczy na otsach...
 
To wynikało z pewnej wojny pomiędzy listą (jedną) i twórcami TFSa. Nie za bardzo widzę związek z tematem - na pewno nie miało to wpływu na liczbę graczy na otsach...

przeczytaj poprzednie posty -.- i zwroc uwage na @BioHazard94 w poscie, na ktory odpowiadasz
 
poprostu nie ma już mapperów z prawdziwego zdarzenie chcących stworzyć grywalną, nie zaśmieconą mapkę ;]
ogólnie na liście serwerów widzę tylko jakieś evo9999x i rl map x200 ;]

disco polo > tibia
 
Back
Top Bottom