• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Niekomercyjny serwer RPG

Joined
Jun 16, 2008
Messages
626
Reaction score
3
Location
Gdańsk, Ustka
Czy jest możliwość, żeby ruszyć z niekomercyjnym OTS?
Takim, który nie padnie po tygodniu?


No właśnie...
Zastanawiam się, czy jest sens no i możliwość postawienia porządnego serwera RPG, rozbudowanego, w miarę profesjonalnego (aczkolwiek to pojęcie względne jest) na VPS/RPS/Dedyku, tak żeby utrzymywał się bez SMS-Shop'a (ewentualnie reklamy czy coś w ten deseń).
Z tego co wiem wielu ludzi odstraszają dotacje na serwerach. Przeciętny "Dragon Wielki", szuka serwera dla siebie na otservlist'cie, przeglądając OTS w kategoriach "który to ots ma najlepsze rate, nie jest bugawy". Czasami trafiają się serwery z shop'ami, czasami nie.
Od niedawna panuje takie przekonanie, że jeżeli serwer nie ma "SMS-Shopa" to w praktyce pada po max. miesiącu, albo owy shop jest wprowadzany.

Moje pytanie brzmi:
Czy jest w ogóle taka "opcja", ażeby postawić swój OTS, niekomercyjny i z czego miałby się utrzymywać?
 
Można...
Nie ma problemu...
W leaseweb z koleżanką mamy kilka maszyn które się utrzymują z innych aplikacji internetowych(p2p,strony,poczta,etc)
Na takiej maszynie jak parametr pozwalają można postawić OT.
Ja miałem kilka takich serwerów ale nie chciało mi się tego pilnować a i tak grało mało osób (custom map)
Więc nie wiem czy to ma sens.
Ja jak robię OTS po 2 dniach piszą
Zróbcie sms shoop
To sensu chyba nie ma.
Może odpalę takie coś jako dodatkowy serwer jak zrobię upgrade do 0.4.0_svn
 
No właśnie, tutaj spotyka się z pewnym dylematem, bo można robić serwer dla ludzi albo dla no-life'ów 12-15 lat.

Moja teoria (właściwie podejście) jest taka:
Jeżeli stworzyć serwer niekomercyjny, bez sms-shop tracimy pewną (niezbyt inteligentną) społeczność tychże no-life'ów. Każdy nowy gracz który wejdzie na serwer albo nie ma pieniążków na koncie "na komie", albo nie należy do tychże "no-life"ów.

Co z tego za korzyść?
Moim zdaniem większe zaangażowanie w "życie serwera", pomysłowość, doświadczenie, no i przede wszystkim koniec z litaniami "GM daj itemza"/"bo tó jest bÓg, bo mi zabrauO 500cc!!!!111".

Tylko, że taki serwer muszą prowadzić:
Primo: Kompetentne osoby
Secundo: Muszą to robić dla hobby/zabicia czasu


Właściwie to nie widziałbym przeszkód ażeby założyć team i wystartować z takim OTS, tylko że problem jest tego rodzaju, że nie ma skąd wziąć na maszyny =/. Stawianie "Home-dedi" mija się z celem, a wszystko inne kosztuje =/.

Dlatego właśnie założyłem ten temat :). Żeby zapytać co myślicie o samej istocie zakładania takiego serwera, czy to ma szanse i czy warto.
 
+ Upgradnięta oraz przerobiona na RPG mapa "vanilla" / "sadTeamMapper" i mnie się podoba :peace:

Uu, to byłby OTS jak marzenie.. powolne wbijanie expa, zwiedzanie mapy i ta radość, gdy odkryjemy jakiś quest, a co najważniejsze, nie było by żadnych sprzeczek spowodowanych finansami.

Jeśli owy team miałby powstać to mogę zająć stanowisko mappera, ale dojść mogę dopiero wtedy gdy będzie przynajmniej jeden inny mapper oraz jakiś ogarnięty skrypter.
 
Oczywiście że takie coś się opłaca, nawet są servery wowa które długo istnieja i nie padają po 2 dniach.

Jeśli nie stać cię na dedyka, albo nie chcesz zmarnować kasy:
odpal servera na swoim kompie stacjonarnym , jeśli się nadaję/ ew. na laptopku zbierz kasę z smsów i ruszaj!

PS. Co do tego ja takiej możliwości nie mam, za słaby mam komp na stawianie jakikolwiek serverów, laptop odpada bo nie mój tylko rodziców, jedyne co nie odpada to VPS który kupuje już na gwiazdkę (gdy tylko kasę otrzymam).
 
Czy jest możliwość, żeby ruszyć z niekomercyjnym OTS?
Takim, który nie padnie po tygodniu?


No właśnie...
Zastanawiam się, czy jest sens no i możliwość postawienia porządnego serwera RPG, rozbudowanego, w miarę profesjonalnego (aczkolwiek to pojęcie względne jest) na VPS/RPS/Dedyku, tak żeby utrzymywał się bez SMS-Shop'a (ewentualnie reklamy czy coś w ten deseń).
Z tego co wiem wielu ludzi odstraszają dotacje na serwerach. Przeciętny "Dragon Wielki", szuka serwera dla siebie na otservlist'cie, przeglądając OTS w kategoriach "który to ots ma najlepsze rate, nie jest bugawy". Czasami trafiają się serwery z shop'ami, czasami nie.
Od niedawna panuje takie przekonanie, że jeżeli serwer nie ma "SMS-Shopa" to w praktyce pada po max. miesiącu, albo owy shop jest wprowadzany.

Moje pytanie brzmi:
Czy jest w ogóle taka "opcja", ażeby postawić swój OTS, niekomercyjny i z czego miałby się utrzymywać?

Bardzo chetnie udostepnie jedno ip, miejsce na dedyku i panel do wlaczania i wylaczania za pomoca www(panel mozna rozbudowac), ktory jest moim dzielem :)
Ale najpredzej za 2 tygodnie
 
@up
[...] ktory jest moim dzielem
łał :D <lol3>

Dostęp do SSH i wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

Rzecz w tym, że ja nie chcę kosić keszu z SMS-Shop'u...

A, co do mappera to szukam narazie ^^. Sam coś mappuję, kminie jakieś skrypciki, ale bez mapy ani rusz.
 
Bardzo chetnie udostepnie jedno ip, miejsce na dedyku i panel do wlaczania i wylaczania za pomoca www(panel mozna rozbudowac), ktory jest moim dzielem :)
Ale najpredzej za 2 tygodnie

Przez ten czas można by było ogarnąć ekipę i inne sprawy ~~

[ - co wy na tą mapę Vanilla? - ]
 
Czemu by nie =)...

Znajdzie się mapper to ja chętnie ogarnę wszelkiej maści większe quest'y, NPC... Wystarczy, że ktoś będzie mi "planował" robotę ^^. Tj. Co jaki NPC robi/mówi itd. :D

z Questami podobnie :]

@edit
Apropo co powiecie na autorski account maker w Django ^^?
Roboty ogromu by nie było, a jaka wydajność :]

Ano i lans... Te adresiki ^^ oj oj :D

@maj maping roxÓrs:
9pqdpcwr4k5skhpw9k.png

05pv9fby7377ve9u7gy.png

6bdy86ophsmbdfwr5yn9.png


2.5/10 :D
 
Last edited:
@up

łał :D <lol3>

Dostęp do SSH i wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

Rzecz w tym, że ja nie chcę kosić keszu z SMS-Shop'u...

A, co do mappera to szukam narazie ^^. Sam coś mappuję, kminie jakieś skrypciki, ale bez mapy ani rusz.

ja nie chcę kasy :p mówię, za darmo, ale bez dostępu ssh, only panel+ftp :)
 
@up
z tym SMS... było do beatsifta :).

No to można by zacząć ogarniać jakiś team, mh?
Hoster'a to właściwie już "mam" =), obgadane z dstyle :).
Teraz tylko mapper i ktoś kto ma łeb do quest'ów i "planowania" =)...
 
@up
No to "do pracy rodacy" =) (słyszałem u brata w głośnikach ;>, 18L bodajże albo jakaś Peja, nie wiem nie znam się :p).

Ja robię na szybkiego, bo inaczej nie potrafię =).
 
Back
Top