• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ogólny temat o rynku OTS

W sumie jest kilkanaście dobrych serwerów RPG ale te czasy co kiedyś już dawno się skończyły. Pamiętam jak parę lat temu ludzie zbierali się kupami na serwerach gdzie były "własne" mapy i dobry exp rate. Jedyne co teraz widzę to same, real mapy i exp 999x. Kluczem do sukcesu jest wypie@#!@ wszystkich profesji oraz spelli i stworzenie czegoś od nowa. Kiedyś odpaliłem serwer (tylko dla siebie) i stworzyłem nowa profesję. Nekromonata który miał bardzo niski przyrost skili, otrzymywał nieco więcej HP, mało many i jego główną bronią były summony. Walczył tylko unikatowymi summonami i miał ich kilka w zależności od poziomu. Niestety taka profesja miała swoje wady. I co.. i grało mi się zajebiście taką postacią.

Kolejny pomysł to kuźnia i mieszanie przedmiotów. Bierzesz do łap dwa heal potiony, wpisujesz !mix i masz maga potion itp. Jak w Diablo II. Ogólnie wypie@#! te spelle lecznicze i dać tylko mikstury. Domki też wywalić.
 
Na chuj tak rimejkowac tibie? Lepiej idz sobie pograc w tego d2 czekajac na 3 :p.
 
chojrak ma rację to się nie przyjmie bo ludzie grają w tibie po to, żeby w tą tibię grać. Wystarczy spojrzeć na kingdomage i ich zmarnowany czas. Tibia to zuoo a ots to zuoo real mapy. Zamiast poznawać od nowa cały system "nowej" tibii wolałbym pograć w inną grę, 3d. Szkoda, że nie mam na to czasu :(
 
prawda jest taka ze ci co lubia prawdziwy klimat rpg w tibie graja na real tibi bo wiedza ze tam nie zmarnuja czasu... (nie zostana usniete postacie)
 
Ja powiem, że większość jest robiona pod zyski. Mało jest dobrych otsów.
 
hmm ale można uproszczyć grę, np. zrobić taki bardziej hack'n'slash i jedyną rzeczą do uleczenia byłby ten właśnie healing potion i zaledwie kilka spelli ofensywnych.. zresztą trzeba kombinować i coś się wymyśli :) ale powszechnie wiadomo, że tylko 0.1% graczy otwiera na OTS'ie regały biblioteczne i czyta co tam jest w książkach napisane dlatego nie ma sensu się bawić w takie bzdury jak pisanie opowiadań na OTS'ach

a te projekty które upadają np. -> kingdomage za dużo napi@#!@ jakieś bezsensownej mitologii i RPG, trza kurwa zrobić jakiś remake survivala za czasów otsów 7.1 :)
 
Ja powiem, że większość jest robiona pod zyski. Mało jest dobrych otsów.

Ja robie RPG'a, w którym będzie tylko pacc żeby zarobić na opłate.

Exp 8-3x będzie, ciekawe czy ktoś bedzie grał.
 
Ja robie RPG'a, w którym będzie tylko pacc żeby zarobić na opłate.

Exp 8-3x będzie, ciekawe czy ktoś bedzie grał.
Zapomniales wspomniec, ze masz innego OTSa postawionego tylko pod kase ;p.
 
W sumie mówi się, że dobry produkt nie wymaga reklamy. W przypadku open tibii takie stwierdzenie można sobie wsadzić. Teraz ciężko nawet o zwrot pieniędzy za serwer dedykowany.
Ale powoli zaczynam rozwijać swój pomysł propagandowy na zawładnięcie mózgami ludzi i przekonania ich do swojego serwera, jeżeli odpowiednio wykreuje się wizerunek swojego serwera, jego stabilność i profesjonalizm zespołu to w sumie z czasem wyrobiłaby się pewna opinia u graczy, która rozchodziłaby się jak skurwysyn. Coś w rodzaju polityki Apple'a. Wszyscy wiedzą, że ich produkty mają o za chuj wiele zawyżoną cenę ale, nie licząc tego odsetka hejterów, każdy by chciał przeglądać swojego fejsbuka na wyjebanym w jabłko iMacu 20+ cali jednocześnie obmacując magic mouse'a a drugą ręką trzymając iPhone'a 4 :p
 
W sumie mówi się, że dobry produkt nie wymaga reklamy. W przypadku open tibii takie stwierdzenie można sobie wsadzić. Teraz ciężko nawet o zwrot pieniędzy za serwer dedykowany.
Ale powoli zaczynam rozwijać swój pomysł propagandowy na zawładnięcie mózgami ludzi i przekonania ich do swojego serwera, jeżeli odpowiednio wykreuje się wizerunek swojego serwera, jego stabilność i profesjonalizm zespołu to w sumie z czasem wyrobiłaby się pewna opinia u graczy, która rozchodziłaby się jak skurwysyn. Coś w rodzaju polityki Apple'a. Wszyscy wiedzą, że ich produkty mają o za chuj wiele zawyżoną cenę ale, nie licząc tego odsetka hejterów, każdy by chciał przeglądać swojego fejsbuka na wyjebanym w jabłko iMacu 20+ cali jednocześnie obmacując magic mouse'a a drugą ręką trzymając iPhone'a 4 :p

Przykladem moze byc armia.toproste.pl : )
 
Hermes: jakbym za free dostał to mógłbym się tym pobawić czas jakiś, sprzedać i kupić coś bardziej mi pasującego ^^
Aktualnie czekam na grima, mam nadzieję, że się nie obrazili za spam na forum i serv jakoś ruszy
Sam niby cośtam pracuję, ale bardziej jako fun, że coś mi się udało rozkminić/naprawić/poprawić itp niż żeby tot odpalić, bo mapy nie zrobię i kasy na dedyka brak(nawet jakbym miał mapę to jeszcze kupe czasu by potrwało dokończenie tego co mam zaplanowane, że na start MUSIAŁOBY być)
 
Zakius czekasz i czekasz na tego grima , a to jest jedna wielka sciema i zobaczysz ze ten ots nie wypali : ) Bedzie jak z EK.
 
Hermes: jakbym za free dostał to mógłbym się tym pobawić czas jakiś, sprzedać i kupić coś bardziej mi pasującego ^^
Aktualnie czekam na grima, mam nadzieję, że się nie obrazili za spam na forum i serv jakoś ruszy
Sam niby cośtam pracuję, ale bardziej jako fun, że coś mi się udało rozkminić/naprawić/poprawić itp niż żeby tot odpalić, bo mapy nie zrobię i kasy na dedyka brak(nawet jakbym miał mapę to jeszcze kupe czasu by potrwało dokończenie tego co mam zaplanowane, że na start MUSIAŁOBY być)


Ten Grim mial wystartowac juz na poczatku lata bodajze ;] mozna latac balonami ponoc fajna zabawa
 
na bank już to było wałkowane tysiące razy ale ja dołożę swój tysiąc pierwszy raz :)

co nakręca rynek otsów? oczywiście dobra reklama, w dzisiejszych czasach naprawdę ciężko przeżyć bez reklam a co dopiero je ominąć dlatego też reklamowanie otsów nie powinno się ograniczyć tylo do stron o ich tematyce. To tak jak z tymi reklamami w telewizji o grach przeglądarkowych, co by wam nie puścili na początku zawsze pomyślicie że może być ciekawe dopiero później się wszysto ogarnia i stawia X na napisie gry.

Czemu servery padają? Olewające podejście gmów do sprawy, brak rzetelnego community managera, tutor team złożony z nieodpowiednich ludzi, overpowered itemy za donacje, często źle wypoziomowana balansacja profesji itp itd.

Jak można uniknąć padnięcia servera? Po pierwsze nie rekrutujcie wśród znajomych gm teamu, wejdzie takich paru nieogarów i rozpieprzą serv. Po drugie dorby hosting. Po trzecie obecność w google, najlepiej na samym początku listy wyszukiwania. Po czwarte porządna, ogarninęta reklama, sam baner już jest coraz mniej skuteczny.
 
Back
Top