• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Serwerownie - opinie, pytania oraz wszystko co z nimi związane

Radd

New Member
Joined
Mar 23, 2012
Messages
31
Reaction score
0
Siema, zalezy mi na jak najtanszym VPS, takim żeby nie było lagów (za dużych) i ogólnie dawał radę udźwignąć jeden odpalony silnik z mapką ~50mb (1.5gb ramu powinno styknąć)

Jakie firmy polecacie? Sam zastanawiam się nad logout.pl (teraz biznes-host.pl) bo kiedyś miałem tam VPS, ale może znacie coś lepszego.


Ew. czy sądzicie, ze Kimsufi 2G ze swoim prockiem 1.20 GHz dało by radę pociągnąć serwer na hm. 30-40 osób?

Dodane przez Samme.

Kawon zaproponował przypięcie tematu - więc proszę.
Jeśli potrzebujesz opinii na temat jakiejś bądź czegokolwiek z tym związane, pisz śmiało w tym temacie.
 
Last edited by a moderator:
Ze względu na podklejenie tematu pozwoliłem sobie zrobić taką mini listę budżetówek, droższych hostingów, hostów z możliwością zabezpieczenia w postaci filtracji ataków DDoS, sponsoringu OTS, hostingu dedykowanego specjalnie pod OTS'y.


Hostingi budżetowe


  • Hetzner.net - bardzo dobry hosting pod ambitniejsze projekty, w ofercie również jest filtracja ataków, awarie zdarzają się bardzo rzadko ze względu na to że technicy co miesiąc diagnozują stan maszyn stąd trudno tu trafić na trefne podzespoły, jeżeli chodzi o łącze to mamy tu pełne pole manewru standardowo przy kupnie mamy port 100Mbit lub 1000Mbit zależne jest to od oferty. Dodatkowo możemy jeszcze zwiększyć port.
    Support - 4,5/5
    Współczynnik ceny do jakości - 4,5/5

  • Server4you.com - ciekawy hosting oferujący podobne ceny do kimsufi, z tą różnicą że mamy tu bardzo fajny dedyk pod jakieś mniejsze projekty typu evo który ma na pokładzie 4GB ramu i procek athlona który w przeliczeniu na złotówki kosztuje 116 zł, ofc mamy tutaj też dużo lepsze maszyny tylko musimy za nie odpowiednio więcej dopłacić.
    Support - 4/5
    Współczynnik ceny do jakości - 4/5

  • Kimsufi.com - całkiem dobry i popularny hosting wśród tibijczyków, cieszy się ogromną sławą przez wygraną wojnę cenową, awarie zdarzają się czasami, i nie ma na to rady bo za taką cenę to normalne, chociaż tutaj nie zaświadczymy już takich luksusów jak port 1Gbit czy proc'a z serii xeon, jeżeli będziemy dedyka używać tylko do hostingu OTS'a to nie powinno być problemów.
    Support - 3/5
    Współczynnik ceny do jakości - 4/5


Hostingi z naciskiem na filtracje przy atakach


  • Dragonara.net - nie ma sobie równych, bardzo dobre konfiguracje sprzętowe i możliwość ochrony przed wszystkimi typami ataków do 24Gbit na maszynę stawia dragonare bezkonkurencyjnie na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o ochronę.
    Support - 4/5
    Współczynnik ceny do jakości - 5/5

  • Hosteam.pl - mieszczący się w Polsce hosting serwerów z dobrym sprzętem, ze względu na cenę protekcji większość tibijczyków wybiera właśnie hosteam, chociaż nie zagwarantują tak dużego maksymalnego udźwigu pps/łącza przy ataku jak dragonara.
    Support - 4/5
    Współczynnik ceny do jakości - 5/5

  • Cuddihosting.pl - Cuddihosting zmienił DC z infoplus'a na Hosteam, czyli mamy to co wyżej + bardzo ogarniętego admina - oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami.
    Support - 4/5
    Współczynnik ceny do jakości - 5/5


VPS'y - OpenVZ


Ze względu na powszechnie stosowany overselling obecnie jest tylko kilka firm które tego go zbytnio nie naciągają i zostawiają margines na każdym node. Mimo wirtualizacji openvz (tak, tej tańszej) przy skonfigurowanym VPS'ie da się wyciągnąć podobną liczbę graczy jak na dedyku - ogranicza nas tylko wirtualizacja.


  • [NOWY]MintsHost.pl - Nowa marka kolokująca swe maszyny pod skrzydłami bizneshostu, support prężnie działający 24/7, brak oversellingu, fachowy zespół administratorów mających nad wszystkim piecze, bardzo dobry wybór dla ludzi ceniących sobie wysokie SLA na poziomie 99,99% którego bezwzględnie przestrzegają, Polską lokalizację, gwarantowane i minimalne łącze równe 25Mbit, brak limitów transferu a to wszystko mieści się w niskich, budżetowych cenach. Dla każdego użytkownika PB jestem w stanie załatwić zniżkę, wystarczy pisać na PW.
    Support - 5/5
    Współczynnik ceny do jakości - 5/5

  • Linuxpl.com - zdecydowanie faworyt ze względu na to że nie obciążają node'ów a VPS'y stoją na wysokiej klasy maszynach z xeonem na pokładzie, no cóż ceny(jak na VPS) tutaj nie należą do najniższych ale przynajmniej mamy tą jakość.
    Support - 4/5
    Współczynnik ceny do jakości - 5/5

  • ViHost.pl - dobre podzespoły node'ów i mało obciążone maszyny, ceny są zdecydowanie niższe niż linuxpl.com, support trochę kuleje ale i tak jest dobrze.
    Support - 3/5
    Współczynnik ceny do jakości - 4,5/5

  • AlvoTech.de - tutaj na przykład mamy 2GB burst za 3,90 ojro, nie jest źle ale support zdecydowanie do dupy, na ticketa potrafią odpowiadać 3 dni robocze, no ale jak na 4 ojro miesięcznie to i tak ładnie.
    Support - 2/5
    Współczynnik ceny do jakości - 4/5


Hosting Sponsorowany oraz Dedykowany pod OTS'y


  • Otos.pl - drogo, ale tutaj w cenie mamy ogarniętego administratora i dostęp do społeczności która sobie wzajemnie pomaga, dobre rozwiązanie dla początkujących, dostępny jest sponsoring, czyli hosting OTS'a jest za darmo a OTOS pobiera 50% z smsków.
    Support - 4/5
    Współczynnik ceny do jakości - 4,5/5

  • DonDaniello.com - hosting naszego poczciwego bonda, w ofercie dostępny fixnięty i przerobiony ostatni build elfa (0.3.7) pod protokół 8.6 stanowi chrapkę dla ludzi szukających spokoju przed crashami. W ofercie są dostępne 2 warianty cenowe ots hosting i premium ots host, tutaj płaci się zależnie od ilości wykupionego ramu dla zwykłego hostingu jest to 10euro za 1GB a jeżeli chodzi o premium to cena wynosi 40euro za 1GB, dodam że w pakiecie premium jest zawarta ochrona przed atakami typu DDoS i kolokacja w Polsce.
    Support - 4/5
    Współczynnik ceny do jakości - 4,5/5
 
Last edited by a moderator:
W vihost jest napisane że procek ~4GHz czyli równie dobrze może być 1GHz ;d
Ile graczy utrzyma procek 1,5GHz?(zakładając że mam wystarczającą ilość ramu)
 
W vihost jest napisane że procek ~4GHz czyli równie dobrze może być 1GHz ;d
Ile graczy utrzyma procek 1,5GHz?(zakładając że mam wystarczającą ilość ramu)

Może się różnić maksymalnie kilkadziesiąt Hz od podanej wartości w ofercie (poczytaj FAQ), tfsowi procek jest potrzebny tylko przy save i cleanie o ile masz dobrze napisane skrypty które nie jadą po procku, możesz mieć równie dobrze 512Hz a i tak tfs będzie działać w miarę sprawnie, ważniejszy tu jest ram.
 
PM nie czyta, a strony czyta...
Tej usługi nie ma na stronie opisanej, jest na dondaniello.com.

Przeczytałem pm, ale narazie nie podejmuje decyzji o serwerze, tylko się zastanawiam. Twoj hosting jest jedną z opcji
 
Nie słuchaj bredni o kimsufi, ja miałem ponad rok i żadnych problemów nie miałem, z tego forum wszyscy tak o nich pierdolą a 3/4 nie miało tam serwera, podejrzewam że QUANTI również.
 
Nie słuchaj bredni o kimsufi, ja miałem ponad rok i żadnych problemów nie miałem, z tego forum wszyscy tak o nich pierdolą a 3/4 nie miało tam serwera, podejrzewam że QUANTI również.

wiesz co, jak zaczynałem z dedykami, to wybrałem na pierwszy serwer po vpsie z logout'a właśnie kimsufi, kóry miałem rok. Przy starcie otsa pierwszego dnia było 108 graczy online, ale lagi i okazjonalne crashe serwera skutecznie zbily liczbe graczy do 30~ :) A crashe i lagi spowodowane byly uszkodzonym dyskiem w dedyku, po wymianie wszystko przez rok smigalo az milo, ale niesmak zostaje =/
 
Nie słuchaj bredni o kimsufi, ja miałem ponad rok i żadnych problemów nie miałem, z tego forum wszyscy tak o nich pierdolą a 3/4 nie miało tam serwera, podejrzewam że QUANTI również.

A czy ja napisałem że do OTS'ów kimsufi się nie nadaje? Akurat pod otsy kimsufi jest idealne(jeżeli nie zależy Ci na supporcie), co do tych moich bredni to jakbyś wykorzystał dedyka do innych rzeczy niż tibia to szybciutko byś zmienił zdanie od razu po tym jak by na oczy rzucało Ci się przeciążenie i/o dysku. Zapytaj się Cuddiego, Elfa, Dona czy kogokolwiek kto ma wyrobione zdanie o budżetowych hostingach typu kimsufi czy chociaż wejdź na poważne fora typu ght, wht gdzie Cię zjedzą argumentami jak napiszesz że z kimsufi nie ma problemów. Kimsufi do ots'ów - ok, ale do czegokolwiek innego nadają się marnie, w końcu nie ma się co spodziewać po ofercie budżetowej.
HAIL HETZNER.
 
A czy ja napisałem że do OTS'ów kimsufi się nie nadaje? Akurat pod otsy kimsufi jest idealne(jeżeli nie zależy Ci na supporcie), co do tych moich bredni to jakbyś wykorzystał dedyka do innych rzeczy niż tibia to szybciutko byś zmienił zdanie od razu po tym jak by na oczy rzucało Ci się przeciążenie i/o dysku. Zapytaj się Cuddiego, Elfa, Dona czy kogokolwiek kto ma wyrobione zdanie o budżetowych hostingach typu kimsufi czy chociaż wejdź na poważne fora typu ght, wht gdzie Cię zjedzą argumentami jak napiszesz że z kimsufi nie ma problemów. Kimsufi do ots'ów - ok, ale do czegokolwiek innego nadają się marnie, w końcu nie ma się co spodziewać po ofercie budżetowej.
HAIL HETZNER.

Vihost.pl - VPS2, co do kimsufi to nie polecam, dyski wołają o pomstę do nieba a o procku w tym najtańszym "dedyku" nawet nie będę pisał. Odpowiadając na Twoje pytanie, na pewno pociągnie do 80 osób bez laggów chociaż będzie problem bo 1,5gb to będzie zajmować po odpaleniu dodaj do tego graczy, apache, mysql, php i inne duperele, więc nie wiem czy wystarczy, lepiej weź tego vps2 z oferty vihostu.

Sam się gubisz w swoich wypowiedziach, pytanie dotyczyło serwera OTS, więc też tak potraktowałem Twoją wypowiedź. O dziwo miałem problem z dyskiem w kimsufi wymienili mi go w 48H od chwili zgłoszenia i dalej cieszyłem się niską ceną.

Kolejny temat, w którym koleś pyta o jedno, a ty napierdalasz o drugim. Nie wiem po chuj, ale dobra? nie wystarczyła by odpowiedź, że serwer w kimsufi nadaję się do hosta otsa?
 
wiesz co, jak zaczynałem z dedykami, to wybrałem na pierwszy serwer po vpsie z logout'a właśnie kimsufi, kóry miałem rok. Przy starcie otsa pierwszego dnia było 108 graczy online, ale lagi i okazjonalne crashe serwera skutecznie zbily liczbe graczy do 30~ :) A crashe i lagi spowodowane byly uszkodzonym dyskiem w dedyku, po wymianie wszystko przez rok smigalo az milo, ale niesmak zostaje =/

Widzisz kolego, masz podobne zdanie o kimsufi co ja, polecałbym Ci tego ViHosta lub te leoserwer chociaż mało o nim wiem, widzę że leo stoi na hetznerze więc Elf wie co dobre, chociaż ta opłata instalacyjna do vps'ów trochę odstrasza :p

Sam się gubisz w swoich wypowiedziach, pytanie dotyczyło serwera OTS, więc też tak potraktowałem Twoją wypowiedź. O dziwo miałem problem z dyskiem w kimsufi wymienili mi go w 48H od chwili zgłoszenia i dalej cieszyłem się niską ceną.

Niżej odpowiedziałem mu ile slotów pociągnie ten serwer o który zapytał, nie gubię się w swoich wypowiedziach, po prostu nie polecam ludziom zgubnych hostingów, pisaliśmy na gg niedawno o kimsufi i napisałeś że kiedyś miałeś tam hosting, zepsuł Ci się dysk i wykupiłeś nowego dedyka, tutaj piszesz że naprawili Ci dysk, kto tu się gubi w swoich wypowiedziach.

Skoro tak było, to wklej tą rozmowę. Bo mam rozmowy z OVH jeszcze, a nawet wymianę dysku może potwierdzić osoba z która współpracowałem. Owszem, za drugim razem jak mi się dysk zjebał to już zrezygnowałem, ale przedtem korzystałem ile się dało po wymianie dysku przez prawie rok ....

Dobra, mniejsza. Wszyscy pierdolą tak o tym kimsufi, a większość albo nie miała z nim styczności, albo nie miała awarii ale na forum "wyczytali".

Tak przy okazji, to ten serwer lekko pociągnie więcej slotów, przy częstych restartach.

Niestety nie mam już archiwum bo kochane gg co kilka miesięcy lubi się crashnąć i wysypać całe archiwum ale dobrze pamiętam że pisaliśmy o tym. Niektórzy pierdolą bo tak wyczytają a niektórzy pierdolą bo sami padli ofiarą supportu i trefnych podzespołów trzeba to rozróżnić.
 
Last edited by a moderator:
Niżej odpowiedziałem mu ile slotów pociągnie ten serwer o który zapytał, nie gubię się w swoich wypowiedziach, po prostu nie polecam ludziom zgubnych hostingów, pisaliśmy na gg niedawno o kimsufi i napisałeś że kiedyś miałeś tam hosting, zepsuł Ci się dysk i wykupiłeś nowego dedyka, tutaj piszesz że naprawili Ci dysk, kto tu się gubi w swoich wypowiedziach.


Skoro tak było, to wklej tą rozmowę. Bo mam rozmowy z OVH jeszcze, a nawet wymianę dysku może potwierdzić osoba z która współpracowałem. Owszem, za drugim razem jak mi się dysk zjebał to już zrezygnowałem, ale przedtem korzystałem ile się dało po wymianie dysku przez prawie rok ....

Dobra, mniejsza. Wszyscy pierdolą tak o tym kimsufi, a większość albo nie miała z nim styczności, albo nie miała awarii ale na forum "wyczytali".

Tak przy okazji, to ten serwer lekko pociągnie więcej slotów, przy częstych restartach.
 
Sam się gubisz w swoich wypowiedziach, pytanie dotyczyło serwera OTS, więc też tak potraktowałem Twoją wypowiedź. O dziwo miałem problem z dyskiem w kimsufi wymienili mi go w 48H od chwili zgłoszenia i dalej cieszyłem się niską ceną.

Kolejny temat, w którym koleś pyta o jedno, a ty napierdalasz o drugim. Nie wiem po chuj, ale dobra? nie wystarczyła by odpowiedź, że serwer w kimsufi nadaję się do hosta otsa?

Ja tu nie widzę, by on sobie przeczył.. chronologicznie: najpierw napisał swoje zdanie o kimsufi, a potem wypowiedział się na temat kimsufi+ot. Proste...

A Ty miałeś giga farta z tym fast supportem OVH, no ale czasem im się zdarza ;P Mi potrafili odpowiadać po 3 dni w sprawie bazy danych przy webhostingu po tym, jak już strona przez tydzień nie działała. Co prawda było to X lat temu, ale zdanie się nie zmienia. Poza tym, wiele osób może powiedzieć to samo. Może w końcu OVH się wzięło za support i teraz jest ok, ale długo będą musieli się napracować, aby wymazać ludziom z pamięci negatywne wspomnienia.

Co do samej jakości Kimsufi, to... Świetna cena w stosunku do parametrów- nie oszukujmy się, nigdzie indziej czegoś takiego nie dostaniecie, tylko często niestety ten sprzęt jest z którejś ręki lub odpadki "z taśmy", które jakimś cudem musieli producenci opchnąć. Najważniejsze to trafić na dobre kości RAM i przede wszystkim dysk, który będąc skatowanym może chodzić dużo wolniej, przez co... Właśnie, często lepiej kupić gorszą alternatywę w tej samej cenie i mieć to samo co w Kimsufi plus ekstra spokojną głowę, że za miesiąc chuj nie strzeli dysku.
 
Ja mogę powiedzieć tylko tyle o serwerach kimsufi, miałem 2x24G miesiąc po tym jak wprowadzili i do dnia dzisiejszego zero problemów, to samo z 16G który śmiga non stop :)
co do 2G to się nie wypowiadam, ale zamiast niego wolałbym sobie flaszeczkę kupić ;)
pozdro ;)
 
Wiem jedno, jak by nie te wszystkie ataki to każdy by w kimsufi siedział, ze względu na cenę i parametry.


Niestety nie mam już archiwum bo kochane gg co kilka miesięcy lubi się crashnąć i wysypać całe archiwum ale dobrze pamiętam że pisaliśmy o tym. Niektórzy pierdolą bo tak wyczytają a niektórzy pierdolą bo sami padli ofiarą supportu i trefnych podzespołów trzeba to rozróżnić.

Zapeszyłeś mi ;X przed sekundą mi się GG z crashowało, a wcześniej nie miałem z tym problemów ;d


Wracając do tematu, stawiając na jakość bierz serwer/vps u cuddiego, w hosteamie, hetzner, stawiając na szczęście bierz kimsufi. Krótko i na temat.

Ja jebie dowidzenia.
 
Ja tu nie widzę, by on sobie przeczył.. chronologicznie: najpierw napisał swoje zdanie o kimsufi, a potem wypowiedział się na temat kimsufi+ot. Proste...

A Ty miałeś giga farta z tym fast supportem OVH, no ale czasem im się zdarza ;P Mi potrafili odpowiadać po 3 dni w sprawie bazy danych przy webhostingu po tym, jak już strona przez tydzień nie działała. Co prawda było to X lat temu, ale zdanie się nie zmienia. Poza tym, wiele osób może powiedzieć to samo. Może w końcu OVH się wzięło za support i teraz jest ok, ale długo będą musieli się napracować, aby wymazać ludziom z pamięci negatywne wspomnienia.

Co do samej jakości Kimsufi, to... Świetna cena w stosunku do parametrów- nie oszukujmy się, nigdzie indziej czegoś takiego nie dostaniecie, tylko często niestety ten sprzęt jest z którejś ręki lub odpadki "z taśmy", które jakimś cudem musieli producenci opchnąć. Najważniejsze to trafić na dobre kości RAM i przede wszystkim dysk, który będąc skatowanym może chodzić dużo wolniej, przez co... Właśnie, często lepiej kupić gorszą alternatywę w tej samej cenie i mieć to samo co w Kimsufi plus ekstra spokojną głowę, że za miesiąc chuj nie strzeli dysku.

mi ovh diagnozowalo zepsuty dysk tydzien, a drugi tydzien go wymieniali : )
za to polecam hetzner i server4you, polecilbym rozwniez superhost.pl ale niestety ceny maja kosmiczne
 
Back
Top