• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Serwerownie - opinie, pytania oraz wszystko co z nimi związane

A kto powiedział że nie da się w pełni zabezpieczyć serwera gry w OVH?
Ja, bo sie nie da. Przy odpowiedniej ilosci pps/trafficu otrzymujesz blokade serwera z automatu. Zreszta.. Maszyna tego nie obsluzy...
 
Jeżeli masz pootwierane porty dla wszystkich to owszem.
Nie ma znaczenia. Pakiet dochodzi do serwera a wiec juz narobil szkody. Firewalle fizyczne dostepne w OVH mozna zapchac jedna odpowiednio przygotowana maszyna. Tak jak juz wspomnialem w poscie wczesniej, koszta obrony sa niewspolmiernie wysokie do kosztow ataku. Niestety wina za to mozemy obciazyc leniwych administratorow routerow ktorzy pozwalaja na spoofing... Gdyby kazdy weryfikowal zrodlowe IP ataki bylyby praktycznie niemozliwe, a nawet, gdyby jakis sie odbyl - bylby bardzo szybko zgaszony.
 
Last edited:
Jaka konfiguracja serwera w hosteam była by wystarczająca, aby mieć w miarę zabezpieczony serwer?
 
Chcę o coś zapytać, chyba można to podciągnąć pod temat serwerów.

Mianowicie: Czym się różni VPS XEN od VPS OpenVZ? Chcę teraz postawić serwer Minecraft na Bukkicie dla siebie i kilku kumpli, no i czy będzie miało to znaczenie czy kupię XENa czy OpenVZ?

Dzięki ;)
 
Chcę o coś zapytać, chyba można to podciągnąć pod temat serwerów.

Mianowicie: Czym się różni VPS XEN od VPS OpenVZ? Chcę teraz postawić serwer Minecraft na Bukkicie dla siebie i kilku kumpli, no i czy będzie miało to znaczenie czy kupię XENa czy OpenVZ?

Dzięki ;)

W sumie różnica to chyba tylko w xenie osobny kernel per vps, w przypadku openvz kernel jest wspólny no i spora różnica w cenie. Pod MC wystarczy openvz, byle by node'y nie były obciążone.
 
Last edited by a moderator:
Różnica jest taka, że na Xenie można zmapować więcej pamięci niż się ma (ale nie można jej wykorzystać), a na OpenVZ nie. Głównie jest to problem przy bardzo konsumpcyjnie skonfigurowanych spamo-wątkach javy.
Ustaw dobrze minecrafta (nie za wiele ramu) i będzie śmigać. Jak chcesz triala OpenVZ to napisz ;)
 
Ja mam teraz maszynę do testów na ViHost.pl i szczerze to jestem zadowolony z niej. Miałem wcześniej na kimsufi, również polecam, tanio a maszyny całkiem całkiem.
 
W vihost jest napisane że procek ~4GHz czyli równie dobrze może być 1GHz ;d
Ile graczy utrzyma procek 1,5GHz?(zakładając że mam wystarczającą ilość ramu)

- - - Updated - - -

W vihost jest napisane że procek ~4GHz czyli równie dobrze może być 1GHz ;d
Ile graczy utrzyma procek 1,5GHz?(zakładając że mam wystarczającą ilość ramu)

O ile nie masz obciążających skryptów to procek będzie wykorzystywany przy save to jakoś 80 graczy. Dodam że w vihost jak Ci piszą ~ w przybliżeniu, to procek może się różnić taktowaniem max kilkadziesiąt Hz, więc mała strata.
 
No to moze napisze swoja opinie na temat biznes-host ktory postawnilem przetestowac.
Kupilem u nich vpsa. Niby wszystko ladnie, dobra promocja i oferta, nielimitowany transfer co jest duzym plusem.
Jednak jesli tylko na stronke proboje wejsc wiecej niz kilkanascie osob to zwalnia na tyle, ze wczytuje sie okolo minute. Nie wiem jaki internet mi tam podlaczyli, ale raczej watpie, zeby to bylo te 10Mbitow.
Poza tym, serwer mam od 2 tygodni i w tym czasie jak na razie mialem 3 awarie. Raz od 21 do 23 serwer byl offline bo padl prad. Potem do okolo 8 mialem ograniczone zasoby sprzetowe i wszystko lagowalo bo "padlo im zasilanie"... A tam na swojej stronce pisza, ze maja awaryjne na wszystkie okazje. No widac jednak nie maja.
Kolejnym razem kompletnie padl mi serwer(znow!)... Nie moglem zrestartowac serwera bo wyskakiwaly bledy z polaczeniem. W odpowiedzi na ticketa dostalem informacje, ze serwer juz dziala i szukaja przyczyny. Dalej po kilku dniach na ten temat zero informacji mimo pytan.

Co do supportu to jestem srednio zadowolony.
Niby odpisuja w dosc szybkim czasie, jednak to co odpisuja to jest kompletna porazka. Raz napisalem, ze nie wiem czy jest sens trzymania serwera u nich, kiedy sa takie bledy, to zaraz jakas milsza wiadomosc dostalem... Panicznie boja sie widac tracic klientow. Ale zamiast ogarniac swoje serwery i to co sie dzieje, po prostu blagalnym tonem przy trzeciej odpowiedzi na maila mnie proboja uspokajac. Dla mnie to nie jest normalne.
Albo pytam sie, dlaczego przez cala noc moj serwer byl spowolniony a wczesniej kilka godzin offline. Dostaje odpowiedz, ze serwer jest w tym momencie online, wiec nie wiedza dlaczego w ogole raportuje takie cos. WTF?
W kazdym razie, jesli ktos chce bezawaryjny serwer i w miare wszystko ogarniete, to raczej nie biznes-host, jak w ciagu 2 tygodni pierwszy raz jak do nich trafilem, juz sa problemy i to nie jednokrotne.
 
polecam wszystkim hosteam.pl, mimo slabych serwerow bardzo profesjonalnie i indywidualnie podchodza do klientow, zalezy im na klientach, pomogli mi w konfiguracji i instalacji zabezpieczen na freebsd co pozegnalo wszystkie ataki ddos ktore mialem na ovh przy jednej z najdrozszych maszyn z 10 gbps + ich firewalem cisco
 
Siema.

Jaki serwer na początek zabawy z OTS polecacie?Nie chcę jakiegoś serwera za kilka stów, lecz jakiegos za 100 +/- zł. Ile taki serwer by osób utrzymał? Serwer miałby trzymać ots 8.6.
 
polecam wszystkim hosteam.pl, mimo slabych serwerow bardzo profesjonalnie i indywidualnie podchodza do klientow, zalezy im na klientach, pomogli mi w konfiguracji i instalacji zabezpieczen na freebsd co pozegnalo wszystkie ataki ddos ktore mialem na ovh przy jednej z najdrozszych maszyn z 10 gbps + ich firewalem cisco

Co masz na myśli mówiąc słabych serwerów?

E no hosteam nie ma słabych serwerów ; d można indywidualnie dobrać parametry ;d

Genialne... <_<
 
Server dedykowany, gdzie zadedykować?

WItam, Mam problem, chciał bym zadedykować swój ots... Mapa waży prawie 60mb, chciał bym żeby mogło na nim grać z 300os bez lagów (no min 200), Na start mam 300zł więc albo żeby brutto płaciło się 300 i bez opłaty za instalacje, albo np 200 brutto i 100 instalacja xdd. Chciał bym też, bym odrazu miał wykupioną w tym domene dla strony mojego otsa... Najlepiej by było gdybyście podali mi jakieś testowane firmy i najlepiej Polskie ( z innymi moge się nie porozumieć xdd).
Oraz pytanie, czu musze mieć nip by dedykować server??
 
Co polecacie??
I mam pytanie, czym się rozni otworzenie otsa na windows czy linux??? Bo jak patrzyłem kilka firm co dedykuja ots, to windows zawsze jest o troche drozszy
 
Co polecacie??
I mam pytanie, czym się rozni otworzenie otsa na windows czy linux??? Bo jak patrzyłem kilka firm co dedykuja ots, to windows zawsze jest o troche drozszy

Linux jest stabilniejszy, ma większe wsparcie, nikt teraz nie stawia na windzie otsów :p
 
Back
Top