Serwerownie - opinie, pytania oraz wszystko co z nimi związane

_Dreamer

Member
Best answers
0
Reaction score
1
Ciekawie w kimsufi oraz całym OVH wygląda nowa oferta ochrony przed atakami sieciowymi (DDoS) która jeszcze jest wprawdzie w fazie testów lecz już w Sierpniu będzie działać oficjalnie.
Mowa tutaj o VAC które OVH wprowadziło na wszystkie serwery w Roubaix. Pod koniec Sierpnia ochrona będzie również dostępna w Strasbourgu.
Więcej można poczytać tutaj, info prezesa OVH: URGENT AND IMPORTANT: Anti-DDoS Protection - OVH Forum

Mały screen jako dowód (nudzi mi się):

Mogę powiedzieć tylko tyle, że moim zdaniem wkrótce OVH nieźle dokopie Hosteamowi ;) Ludzie ceniący jakość i mający "trochę" pieniędzy zostaną w HT napewno. Lecz dla tych którzy obawiają się ataków sieciowych a nie posiadają funduszów na serwer w HT to OVH już teraz może zapewnić że tak powiem "Anty - DDoS". VAC załącza się automatycznie po wykryciu nieprawidłowego ruchu przychodzącego do serwera. Od tego momentu ruch zostaje filtrowany przez VAC i następnie przepuszczany.

Jeszcze tylko apropo jak duża ta ochrona ma dla całej sieci być ;) Przetłumaczcie sobie sami...
"The total capacity of our 3 VACs is 3 x 160Gbps, which is 480Gbps/480Mpps. It's the biggest known mitigation infrastructure that a
an infrastructure supplier has made available to their customers. "

Pozdrawiam,
Dreamer

Attachments

Last edited:

Lion94

Banned User
Best answers
0
Reaction score
6
Ciekawie w kimsufi oraz całym OVH wygląda nowa oferta ochrony przed atakami sieciowymi (DDoS) która jeszcze jest wprawdzie w fazie testów lecz już w Sierpniu będzie działać oficjalnie.
Mowa tutaj o VAC które OVH wprowadziło na wszystkie serwery w Roubaix. Pod koniec Sierpnia ochrona będzie również dostępna w Strasbourgu.
Więcej można poczytać tutaj, info prezesa OVH: URGENT AND IMPORTANT: Anti-DDoS Protection - OVH Forum

Mały screen jako dowód (nudzi mi się):

Mogę powiedzieć tylko tyle, że moim zdaniem wkrótce OVH nieźle dokopie Hosteamowi ;) Ludzie ceniący jakość i mający "trochę" pieniędzy zostaną w HT napewno. Lecz dla tych którzy obawiają się ataków sieciowych a nie posiadają funduszów na serwer w HT to OVH już teraz może zapewnić że tak powiem "Anty - DDoS". VAC załącza się automatycznie po wykryciu nieprawidłowego ruchu przychodzącego do serwera. Od tego momentu ruch zostaje filtrowany przez VAC i następnie przepuszczany.

Jeszcze tylko apropo jak duża ta ochrona ma dla całej sieci być ;) Przetłumaczcie sobie sami...
"The total capacity of our 3 VACs is 3 x 160Gbps, which is 480Gbps/480Mpps. It's the biggest known mitigation infrastructure that a
an infrastructure supplier has made available to their customers. "

Pozdrawiam,
Dreamer
doczytałem się że ta cała ochrona VAC (protekcja anty-ddos) będzie wliczona do usług,
czyli jak kupie dedyka i wybiorę sobie dodatek protekcyjny w pakiecie, to doliczą mi do faktury 1-5€?
czy będzie to troche droge rzecz? :p

_Dreamer

Member
Best answers
0
Reaction score
1
doczytałem się że ta cała ochrona VAC (protekcja anty-ddos) będzie wliczona do usług,
czyli jak kupie dedyka i wybiorę sobie dodatek protekcyjny w pakiecie, to doliczą mi do faktury 1-5€?
czy będzie to troche droge rzecz? :p

- VPS: +£0.50/month
- KS: +£1/month
- SP: +£1/month
- EG: +£2/month
- MG: +£2/month
- HG: +£3/month
- Dedicated Cloud: +£5/month
- Colocation (France only): +€10/month

Myśle że nawet te 5-10 euro (20-40zł) w porównaniu z cenami w HT (250zł jeśli się nie myle za filtrowanie premium + 80zł msc) to grosze. Nie wiem jak to będzie, czy będą doliczać do faktury :p ... Ochrona będzie na wysokim poziomie za mniejsze pieniądze. Moim zdaniem, warto...

Last edited:

Grochu

Intermediate OT User
Best answers
0
Reaction score
0
jakie najlepsze serwerownie z niskimi pingami do brazylii?

karudotpl

briall.pl
Best answers
0
Reaction score
3
jak wyglada sytuacja z serwerami na tę chwile? co polecacie? lista z początku tematu jest dość leciwa i pewnie doszly jakieś nowe firmy które sa atrakycjne pod względem wydajnosci/jakosci i ceny?

poszukuje czegos do odpalenia servera na rl mapie i czegoś customowego. z tego co sie orientuje 6 gb ramu to minimum na rl mape? w kwestii procesora 2 rdzenie wystarczą do tego? wraz z małym customowym swiatem 8 gb wystarczy? oczywiscie wszystko pod linuxa..

Don Daniello

/root
Staff member
Administrator
Best answers
15
Reaction score
930
jak wyglada sytuacja z serwerami na tę chwile? co polecacie? lista z początku tematu jest dość leciwa i pewnie doszly jakieś nowe firmy które sa atrakycjne pod względem wydajnosci/jakosci i ceny?
Jak wiesz co z czym się je to praktycznie jedna z trzech marek OVH:
Ale jak coś pójdzie nie tak, to support odpowie w ciągu 15 dni :/

karudotpl

briall.pl
Best answers
0
Reaction score
3
w takim razie poluje na serwer od kimsufi tyle że w obecnej chwili nie mają na stanie tego z pożądaną przeze mnie specyfikacją..

dzieki za pomoc ;)

MyAAC

Member
Best answers
8
Reaction score
44
Z kimsufi jest ten problem ze nie mozna dodac/kupic dodatkowych adresow IP.

Dlatego tez swoj serwer zamowilem w hetzner.de, jest tam gielda uzywanych serwerow gdzie bardzo korzystnie mozna nabyc mocny serwer z dyskiem SSD (Serverbörse Root Server günstig ersteigern - Hetzner Online GmbH).

Do tego koszt dodatkowego IP to 1 EURO na miesiac, dzieki czemu mozna hostowac wiecej serwerow na jednej maszynie.

MemsoriaOT

Member
Best answers
0
Reaction score
2
Przed chwilą miałem nietypową sytuację - mój port 80 został zaatakowany, w związku z czym Hosteam bez mojej wiedzy zablokował go wewnętrznie na moim hostingu. Napisałem do nich o 12, czy może to oni zablokowali ten port - odpowiedź z ich strony negatywna. Dopiero po 14 przypomnieli sobie, że to oni zablokowali, bo był zbytnio przeciążony atakami i zostanie otwarty NAJWCZEŚNIEJ następnego dnia.

Ogólnie jestem ponad rok u nich, ale taka sytuacja zwaliła mnie z nóg. Żadnego poinformowania klienta, że jego port został zablokowany (tylko łaskawie trzeba się o nich o to pytać), żadnej rekompensaty jak na razie z tego tytułu nie otrzymałem, a podobno tacy dobrzy w filtrowaniu ataków.

Last edited:

karudotpl

briall.pl
Best answers
0
Reaction score
3
z racji tego że na kimsufi nie było możliwości kupna serwera w fajnej specyfikacji kopiłem dla testów w promocji dedyka z webtropia.com - niemiecka serwerownia z której kiedyś korzystałem.. serwery w roznych konfiguracjach i cenach ale najtansza opcja oferuje
Intel i7-4790k oraz 32 gb ramu w cenie 35 euro miesiecznie :D w promocji na pierwszy miesiac za 15 mozna dostać :)