• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

TFS Bugi - Selekcja

Tak sobie to czytam i widzę, że wszyscy Ci programiści i psełdo programiści (którzy w większości oprócz otsa nie widzieli w życiu innego programu od źródła), mają strasznie wysokie mniemanie o sobie i ciągle twierdzą, że wiedzą coś lepiej, a to co ktoś inny napisał to śmiech i syf. Nicków nie będę podawał bo i tak wiem, że ten post i tak nie trafi do tych co ma i tylko zostanę zbluzgany, ale taka już natura człowieka (a przynajmniej natura zawistnego polaczka).

@Topic:
Exhaust w niektórych przypadkach jest dobrym rozwiązaniem, bo jest ewidentnym przeoczeniem developerów (w końcu nie jest to wersja skończona v1.0, nie?). W niektórych miejscach, ąż się o niego prosi. Jak ktoś wyżej napisał, latancja na wykonywanie akcji jest w każdej grze mmo.
Nadanie exhausta można nazwać fixem, bo eliminuje crashe, tak? Aczkolwiek nie zawsze jest to optymalne rozwiązanie :p
W TFS dużo nie siedziałem. Aktualnie pracuję nad projektem RPG pod Tibie 8.54 na silniku TFS 0.3.6pl1 lowrate, ale dopiero zaczynam. Ze względu na specyfikacje serwera (lowrate, rpg, własna mapa, nowe funkcje cpp, nowe systemy walki) kosztuje mnie on wiele pracy, więc chciałbym żeby silnik był stabilny, a ludzie nie uciekli po 2 miesiącach. Jak znajdę jakieś bugi, to napisze w tym temacie. Jak uda mi się coś naprawić, też napiszę.
Czy znacie jeszcze jakieś Bugi pod silnik TFS 0.3.6pl1, które nie zostały tutaj wymienione?

@Elf:
Mam pytanko... Czy w tym nowym silniku, który niedawno wyszedł (chyba wyszedł, bo to 1 kwietnia było ;P), naprawiliście bugi, które są tu wymienione? Jeżeli naprawiliście coś jeszcze, może warto byłoby tu zamieścić chociaż istotę problemu, żeby można było z tym powalczyć (niekoniecznie gotowy kod, po prostu gdzie tego szukać).
 
Na wielu otsach spotkałem się ze sposobem omijania limitu itemow na sqm na przykład przez ignorowanie capa i kupowanie u npc itemow wydaje mi się ze wystarczy ze npc nie będzie sprzedawał itemow jeśli nie ma miejsca na nie w bp albo jeśli nie ma postać capa

Następny bug z którym spotkałem się na jednym otsie konkretnie na Orion OTS gracz uzbierali bp który mial wagę 100 mln capa i były w nim same poty i bp następnie wysyłali to dp przez sprzedanie domku crash za crashem :D po czym Administrator zablokował parcele i wysyłanie przy sprzedaniu domku itemow do dp.

A co do ustawiania exh na zmianę addonu czy innego typu sprawy jest dla mnie dziwne bo na Orion OTS nie ma exh na większość wymienionych przez was sposobów jedynie na kupowanie u npc. Może to dlatego ze jest to silnik 8.41-8.42 a nie 8.6

Następny sposób z jakim się spotkałem ale z tego co widzę to już dużo osób z was o tym wie i poprawiło to ale nie zaszkodzi napisać, za pomocą NG Bota albo Cheat Engine czy jakoś tak logowanie się na Account Manager i klonowanie itemow.
 
Last edited:
nowy bład :) ale to już nie tfs tylko w acc :) ale napisze może komuś się przyda. Błąd dotyczy klonowania pkt w sms shopie dokładnie o zamianę kodu z dotpay1(1zl) na dotpay20(20zl) nie będę pisał jak dokładnie to idzie bo zaczną się zabawy a nie wszystkie ots maja zabezpieczone swoje sms shopy ;). Jak naprawić wystarczy zablokować wstawianie innego typu znaków, nie jestem pewien ale chyba tak.
 
nowy bład :) ale to już nie tfs tylko w acc :) ale napisze może komuś się przyda. Błąd dotyczy klonowania pkt w sms shopie dokładnie o zamianę kodu z dotpay1(1zl) na dotpay20(20zl) nie będę pisał jak dokładnie to idzie bo zaczną się zabawy a nie wszystkie ots maja zabezpieczone swoje sms shopy ;). Jak naprawić wystarczy zablokować wstawianie innego typu znaków, nie jestem pewien ale chyba tak.

To jest aż takie nowe że było już dwa lata temu. Nie jest to błąd TFS'a w każdym bądź razie.
 
Przydały mi się niektóre skrypty stąd, więc odwdzięczę się i podzielę tym co udało mi się zmontować/znaleźć.

Pz na 2 sekundy po zalogowaniu(uniemożliwia spam relogów - dodatkowo naprawia błąd ze znikaniem utamy podczas reloga gdy masz założony energy ring):
W pliku creaturescripts/scripts/login.lua
Zaraz po:
Lua:
function onLogin(cid)
Wkleić:
Lua:
local condition = createConditionObject(CONDITION_INFIGHT)
setConditionParam(condition, CONDITION_PARAM_TICKS, 2000)
doAddCondition(cid, condition)
-----
W tym temacie widziałem, że jest skrypt, który odebiera hp za zbyt szybkie obracanie się, ja mam taki, który robi exhaust na 0.5 sec.
Exhaust 0.5 sec na obracanie się:
W pliku creaturescripts/scripts/onDirection.lua
Wkleić:
Lua:
function onDirection(cid, old, current)
	local storage = 123456
	local triesStorage = 123457
	local set = 0
 
	if (exhaustion.check(cid, storage)) then
		local tries = getCreatureStorage(cid, triesStorage)
 
		if (tries >= 5) then
			doPlayerSendCancel(cid, 'Obracasz sie szybciej niz 5x na sekunde, odczekaj 0.5 sekundy.')
            return false
		else
			set = tries + 1
		end
	end
 
	doCreatureSetStorage(cid, triesStorage, set)
	exhaustion.make(cid, storage, 0.5)
	return true
end

Normalny gracz nie zauważy różnicy w grywalności, więc powinno się przydać.
Według mnie exhaust na używanie ppm/zaznaczanie i przesuwanie przedmiotów jest lekką przesadą i nie wiem w jakim stopniu pomaga, więc tego nie dodaję do swojego otsa.

Nie znalazłem jeszcze rozwiązania do npc z ignore cap.
Każdy powtarza, że należy wyłączyć ignore cap, aby pisząc "buy 100 ham > yes" (podczas gdy nie masz cap) nie wypadało wszystko pod gracza, bo to ignoruje limit per tile.
Tyle, że nie wiem jak wyłączyć tego ignore cap :F (który plik i która linijka)
 
Last edited:
atak na gameport
na czym to polega?

Oj dimuś, dimuś :$

300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg
 

Attachments

  • 300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg
    300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg
    13.1 KB · Views: 0 · VirusTotal
leavehouse[/B] - usunąć transferToDepot(); w c++ w house.cpp

Nie lepiej zrobić coś z plecakiem żeby był limit ile może zmieścić w sumie(itemy głębiej i plecaki również liczone)? Powiedzmy 500 itemów - knight z dużym levelem zmieści poty i loota bez problemu jeśli jest to serwer ze stackowaniem potów a gość który będzie próbował zawiesić serwer zmieści w domku 4000 itemów na kratkę(patrz niżej)
Problem częściowo można rozwiązać dając tilelimit w pz na 8 wtedy można położyć tylko tyle itemów na ziemi ile widać w kliencie

samo przesuwanie serwera nie zwiesza chyba że zrobi to wiele osób jednocześnie botem
 
Nie lepiej zrobić coś z plecakiem żeby był limit ile może zmieścić w sumie(itemy głębiej i plecaki również liczone)? Powiedzmy 500 itemów - knight z dużym levelem zmieści poty i loota bez problemu jeśli jest to serwer ze stackowaniem potów a gość który będzie próbował zawiesić serwer zmieści w domku 4000 itemów na kratkę(patrz niżej)
Problem częściowo można rozwiązać dając tilelimit w pz na 8 wtedy można położyć tylko tyle itemów na ziemi ile widać w kliencie

samo przesuwanie serwera nie zwiesza chyba że zrobi to wiele osób jednocześnie botem

włożysz 500 itemów do beczki i rozpierdolisz ją w domku i cały syf leci na ziemie co wtedy?xd

wgl to śmieszne są niektóre fixy bo są zrobione od dupy byle wyliminować problem i często przy tym jebią grę, zamiast trochę pomyśleć i zrobić by działało i gra nie ucierpiała
 
refresh, przenieście to może do poradniki?

- - - Updated - - -

albo do support jako przyklejony?
 
Szczerze nie widziałem żeby ktoś z pasją rozwalał beczki i skrzynki na otsach
a skoro ten kod jest używany raz na ruski rok wywalenie go nie wpłynie na grę.
 
Szczerze nie widziałem żeby ktoś z pasją rozwalał beczki i skrzynki na otsach
a skoro ten kod jest używany raz na ruski rok wywalenie go nie wpłynie na grę.

nom, a potem trap doniczkami i płacz i spam na forum, że ktoś ztrapował ludzi doniczkami i nie da się ich przesunąć bo są zatrapowane i nie można rozwalić bo wyjebali skrypt hah, amazing!
 
nom, a potem trap doniczkami i płacz i spam na forum, że ktoś ztrapował ludzi doniczkami i nie da się ich przesunąć bo są zatrapowane i nie można rozwalić bo wyjebali skrypt hah, amazing!

Składnia jak w pascalu.
 
zawsze można zmienić atrybut skrzynek które da się rozwalać(items.xml) tak by nie dało się nic do nich włożyć
wtedy wymuszanie śmieci na kratkach domku zajęło by o wiele więcej czasu
zawsze jest jakieś rozwiązanie
 
zawsze można zmienić atrybut skrzynek które da się rozwalać(items.xml) tak by nie dało się nic do nich włożyć
wtedy wymuszanie śmieci na kratkach domku zajęło by o wiele więcej czasu
zawsze jest jakieś rozwiązanie

dojebałeś teraz X_X
 
Back
Top