• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Tibia 10.0

Mamy piękny rezultat jakiegoś zjebanego updatu pvp, 14k osób online. Zaraz Shadowcores będzie przebijął liczbą aktywnych graczy wszystkie serwery cipsoftu. Oni naprawdę są tak upośledzeni czy chcą zamknąć temat Tibii?
 
Zjebali pod względem grafiki, co do samego pvp nie będę się wypowiadał bo jeszcze nie testowałem. Ale ogólnie to najgorszy upek jaki mogli zrobić, prócz terenów Drefii, które póżniej chciałbym wykorzystać w dwóch projektach nad którymi pracuje.
 
Zjebali pod względem grafiki, co do samego pvp nie będę się wypowiadał bo jeszcze nie testowałem. Ale ogólnie to najgorszy upek jaki mogli zrobić, prócz terenów Drefii, które póżniej chciałbym wykorzystać w dwóch projektach nad którymi pracuje.

Postawienie mw z odpalonym "pvp mode" (nie wiem jak to się zwie) robi white skulla, śmiechowo :]
 
Lulz, z 14k online spadło do 9k online, teraz 11.5k. WTF :D
 
Jaki oni z tego teraz mają zysk? Utrzymać serwery, pracowników... Toć to kupa szmalu

@edit

Przepraszam, zapomniałem o tym PACC-u.
 
Mamy piękny rezultat jakiegoś zjebanego updatu pvp, 14k osób online. Zaraz Shadowcores będzie przebijął liczbą aktywnych graczy wszystkie serwery cipsoftu. Oni naprawdę są tak upośledzeni czy chcą zamknąć temat Tibii?

Po prostu twórcy botów nie zrobili jeszcze update
 
rewelacji nie ma, juz nawet boty zaktualizowali, a dalej 10k xd
 
Ja jestem pewien, że ty który ustawia bota (grą tego nazwać nie można) i sprzedaje to co bot zdobędzie to najwspanialsza istota chodząca po naszej planecie. Jebnij się w łeb i zakończ żywot, jednego insekta mniej.

Jeżeli chcesz zarabiać - znajdź pracę.
Jeżeli chcesz grać - graj sam.

Zarabiając na bocie pokazujesz, że to ty właśnie jesteś nieudacznikiem życiowym, tymczasowym cwaniaczkiem którego czas kopnie mocno w dupę.

@Update jak update. Wolałem gdy nie było levelowego wymagania na runy, bronie i grę bez potionów różnej maści. Reszta jest w porządku chociaż jak zwykle - gra bez PACCa się nie oPłACCa.
 
Ja jestem pewien, że ty który ustawia bota (grą tego nazwać nie można) i sprzedaje to co bot zdobędzie to najwspanialsza istota chodząca po naszej planecie. Jebnij się w łeb i zakończ żywot, jednego insekta mniej.

Jeżeli chcesz zarabiać - znajdź pracę.
Jeżeli chcesz grać - graj sam.

Zarabiając na bocie pokazujesz, że to ty właśnie jesteś nieudacznikiem życiowym, tymczasowym cwaniaczkiem którego czas kopnie mocno w dupę.

@Update jak update. Wolałem gdy nie było levelowego wymagania na runy, bronie i grę bez potionów różnej maści. Reszta jest w porządku chociaż jak zwykle - gra bez PACCa się nie oPłACCa.

Nie czytałem całego tematu, dlatego się grzecznie zapytam do kogo tak wylatujesz z tą zaplutą buźką i gdzie tu jest napisane, że ktoś zarabia na bocie?
 
Boty to najlepsza czesc tej gry , byly w moim zyciu wyraznym obrazem ze zamiast robic cos sam tak jak wszyscy moge to zrobic inaczej 10x szybciej i lepiej.
W dzisiejszych czasach bez tego nie przetrwasz, to nie Japonia ze mozesz uganiac sie caly dzien z sonarem za ryba warta 7 kafli i lowic ja wedka bo uzywanie sieci zabija ducha tradycji.

Idac do pracy za 1500 zł nie wyprowadzisz sie od rodzicow , nie utrzymasz wlasnej rodziny.

Ale gimbaza i reszta nieudaczników zyciowych zawsze bedzie narzekac ze boty sa zle a cipsoft co update niszczy ich fajna gre... Zal mi was.

Dałem reply ; o
 
Bez urazy ale skoro myślicie, że tibia stanęła na wersji 7.x lub nawet 8.x to jesteście chyba zacofani z grami. Idźcie lepiej pograć w LOLa czy coś tam nie wiem.

Jedyną okropną zmianą jaką dodali do tibii to ograniczenie wolności słowa. Wystarczy powiedzieć "fuck" do kogoś na priv lub a default channel i jak ktoś cię zaraportuje to już masz gwarantowanego bana (wiem bo wiele osób, których znam tak dostało). Wiadomo, że każdemu się może wymsknąć lub ktoś mógł pomylić kanały - nie ma znaczenia, ban jest jak tylko cie ktoś zaraportuje.

Innych negatywnych zmian nie pamiętam. Ja jestem zdecydowanie osobom, która jest za wprowadzaniem coraz to nowszych rzeczy a nie za zatrzymywaniem rozwoju gry.

Ja nie gram w rl tibię już od uhmm, odkąd wprowadzili mounty. Jednak nie dlatego, że te zmiany były złe - po prostu ogólnie mi się znudziło granie i nie miałem czasu. Poza tym od dawna chciałem uwolnić się od tibii więc jedynym sposobem było sprzedanie konta bez żadnych skrupułów - a przy okazji sobie zarobiłem 250zł za 115 rp na świecie non pvp :w00t:

Nigdy nie grałem w tibie dla pvp. Gra jak gra, fajna do pogrania z kumplami - uzależnia, to fakt. Jednak każda fajna gra uzależnia. np. Far Cry 3 przeszedłem w 2 dni grania non stop, spałem chyba kilka godzin bo po prostu nie mogłem się oderwać. Gra niesamowita.

No a jeszcze wracając do botów - grałem w Tibię bardzo dużo. Nie zdobyłem wysokich leveli ale poznałem kilka fajnych osób w grze, z którymi fajnie mi się rozmawiało i grało. W całej mojej karierze grania w tą grę, boty mi ani razu nie przeszkadzały - jeżeli ktoś mi nagle przyszedł na expa to nawet do niego nie pisałem bo po co? Ja nie jestem typem, który wygania osoby z respa. Więc ja osobiście na ten temat botów nie mogę się wypowiedzieć.

Prawda jest taka, że boterzy zawsze przeszkadzają innym boterom. Tak wszyscy narzekają na boty tylko dlatego, że przychodzą i zabierają expa innym, którzy też bocą... Tyle mam do powiedzenia w sprawie botów.

P.S Przepraszam za nadużywanie słowa "bot" w ostatnich kilku linijkach.


Dobra tylko zczaj kanier, że cipsoft zablokował możliwość trapowania itp. na non-pvp, co było wielką głupotą, bo każdy ogarnięty mógł zabić bota i było fajnie, albo jakiegoś nooba.. to oczywiście cipsoft zepsuł... TO SAMO TYCZY SIĘ WYZYWEK, NIBY PO CO ZA TO BAN JEŚLI JEST OPCJA IGNORE -.-

Koleś weź kliknij wyloguj. Jesteś idiotą i tyle.
Jak będzie wisiał znak nad ogrodzeniem, że jeśli kogoś tam zauważą to zaczną strzelać, a Tobie się akurat spieszy na autobus po drugiej stronie to pobiegniesz?

lol ja bym właśnie z ciekawości sobie przebiegł i nawet zaprosił znajomych na taki event


#temat

powinni zmixować parę różnych serverów i zapewne tak zrobią np. połączyć 5 światów w jeden, co by zredukowało koszty i do tego mogliby otworzyć nowy server np. z clientem 7.x albo coś takiego, co by przyniosło zysk :p bo napewno na takim 7.x na początku by wszyscy zagrali z ciekawości i pewnie z 500 osób by pacc kupiło, a to już większy zysk niż z takiej ocery czy olimpii (nie pamiętam czy akurat te światy miały tyle) gdzie gra 70 osób xd
 
Boty to najlepsza czesc tej gry , byly w moim zyciu wyraznym obrazem ze zamiast robic cos sam tak jak wszyscy moge to zrobic inaczej 10x szybciej i lepiej.
W dzisiejszych czasach bez tego nie przetrwasz, to nie Japonia ze mozesz uganiac sie caly dzien z sonarem za ryba warta 7 kafli i lowic ja wedka bo uzywanie sieci zabija ducha tradycji.

Idac do pracy za 1500 zł nie wyprowadzisz sie od rodzicow , nie utrzymasz wlasnej rodziny.

Ale gimbaza i reszta nieudaczników zyciowych zawsze bedzie narzekac ze boty sa zle a cipsoft co update niszczy ich fajna gre... Zal mi was.
To chyba nie dorosłeś do życia
Botterzy teraz dużo nie zarabiają, na optional pvp jeszcze mniej bo gp są tańsze, ciężko teraz jakąkolwiek sumę gp na allegro sprzedać za przyzwoitą cenę a prąd kosztuje.
Nie wiem jak dla ciebie ale ja nie używając bota ani razu od 1 do 278 levela czerpałem przyjemność z ręcznego grania i z każdego zlootowanego byle mmsa na demon tasku. Średnio grałem 7 godzin dziennie, w wakacje miałem rekord 17h i tak, byłem wtedy w gimnazjum. Za 1500zł da się przeżyć samemu nie wydając na pierdoły, z rodziną potrzebujesz gdzieś dwa razy tyle(kwestia tego jak gospodarujesz pieniędzmi i jak bardzo ujebany kredytami jesteś).
Dla mnie boty nie były dużym problemem - nie widziałem żadnego na demonach, drakenach, kopalniach, banucie, innych miejscach które odwiedzałem, biegali zwykle po miejscach gdzie potwory są tak słabe że nie mogły im nic zrobić. Nic nie stoi na przeszkodzie by grać w Tibię tak jak wcześniej tym bardziej że updaty dodają tereny, których nikt nikomu nie każe odwiedzać. Mi akurat te zmiany albo się podobały albo były dla mnie neutralne a skoro ty nie potrafisz niczego osiągnąć bez programu, który wykona to za ciebie i odbierasz sobie całą frajdę z grania szczególnie z polowania w party z poznanymi ludźmi, oh wait... ! Nie mogłeś nikogo poznać, przecież wszystkich obraziłeś bo nie dają ci bocić... to chyba z tobą jest coś nie tak, więc nazywanie innych nieudacznikami z takim podejściem jest tutaj dość ironiczne, gdyż w tym przypadku termin bardziej dotyczy ciebie. Ja skończyłem z real tibią tylko dlatego, że nie miałem już co robić - osiągnąłem wszystko sam - taski, questy, mounty, addony, ze wszystkiego miałem frajdę a dalsze nabijanie levela tylko dla statów nie widziało mi się dobrze, więc zrezygnowałem. Możesz i mnie nazywać gimbusem, który dostał hajs od rodziców na pacca ale ja w przeciwieństwie do większości polaczków którzy od razu chcieli by wszystko za darmo potrafiłem się zabezpieczyć przed keyloggerami i godnie skorzystać z postaci, którą posiadałem.

Dobra tylko zczaj kanier, że cipsoft zablokował możliwość trapowania itp. na non-pvp, co było wielką głupotą, bo każdy ogarnięty mógł zabić bota i było fajnie, albo jakiegoś nooba.. to oczywiście cipsoft zepsuł... TO SAMO TYCZY SIĘ WYZYWEK, NIBY PO CO ZA TO BAN JEŚLI JEST OPCJA IGNORE -.-
lol ja bym właśnie z ciekawości sobie przebiegł i nawet zaprosił znajomych na taki event
#temat
powinni zmixować parę różnych serverów i zapewne tak zrobią np. połączyć 5 światów w jeden, co by zredukowało koszty i do tego mogliby otworzyć nowy server np. z clientem 7.x albo coś takiego, co by przyniosło zysk :p bo napewno na takim 7.x na początku by wszyscy zagrali z ciekawości i pewnie z 500 osób by pacc kupiło, a to już większy zysk niż z takiej ocery czy olimpii (nie pamiętam czy akurat te światy miały tyle) gdzie gra 70 osób xd

Ta możliwość została spierdolona wraz z updatem blokującym wyciąganie potworów liną, do samego sposobu swobodnego ruchu graczy nic nie mam bo jak sama nazwa wskazuje są to światy, na których powinno nie być możliwości zabijania się, chociaż jak trafi się na kogoś kto nie umie grać to samym lurem można go załatwić. Zwykle korzystając z typu świata jeśli ktoś kto siedział na respie i nie był moim znajomym a miałem przewagę w sile wpierdalałem mu się z assassin starami i ganiałem za nim aż wymięknie a jak wchodził mi na respa mniejszy level lurowałem mu wszystko co popadnie aż się wystraszy. W przypadku botterów po prostu wpadałem im na respa i biłem potwory w innych odnogach. Co do wyzwisk to się zgodzę - chat powinien jednak pozostać bezkarny. Była oficjalna odpowiedź odnośnie tej masowej petycji o serwer oparty na starym kliencie - odpisali że zbieranie informacji jaka była kiedyś mapa i co zostało dodane żeby to cofnąć nie byłoby opłacalne, więc pomysł odrzucają. Chcesz grać na cipsoftowym otsie to sobie wejdź na jeden z testowych serwerów.
 
@Iranimes

Propozycja na temat łączenia światów została przyjęta i Cipsoft połączy stare światy. Oczywiście wszyscy stracą domki i nie dostaną rekompensaty. Miało to nastapić po wprowadzeniu systemu pvp, czyli tego 10.0, może wraz z summerem wejdzie ten pomysł.
 
@up

to fajnie, że połączą

Ta możliwość została spierdolona wraz z updatem blokującym wyciąganie potworów liną, do samego sposobu swobodnego ruchu graczy nic nie mam bo jak sama nazwa wskazuje są to światy, na których powinno nie być możliwości zabijania się, chociaż jak trafi się na kogoś kto nie umie grać to samym lurem można go załatwić. Zwykle korzystając z typu świata jeśli ktoś kto siedział na respie i nie był moim znajomym a miałem przewagę w sile wpierdalałem mu się z assassin starami i ganiałem za nim aż wymięknie a jak wchodził mi na respa mniejszy level lurowałem mu wszystko co popadnie aż się wystraszy. W przypadku botterów po prostu wpadałem im na respa i biłem potwory w innych odnogach. Co do wyzwisk to się zgodzę - chat powinien jednak pozostać bezkarny. Była oficjalna odpowiedź odnośnie tej masowej petycji o serwer oparty na starym kliencie - odpisali że zbieranie informacji jaka była kiedyś mapa i co zostało dodane żeby to cofnąć nie byłoby opłacalne, więc pomysł odrzucają. Chcesz grać na cipsoftowym otsie to sobie wejdź na jeden z testowych serwerów.

najfajniesze na non pvp było to, że mogłeś kogoś zabić jak użyłeś mózgu, ale też uciec z trapa jak miałeś mózg i to było fajnie, dużo lepsze niż proste pvp, gdzie odpalasz skulla i wygra ten kto ma większy lvl czy coś xd

wyciąganie potworów było zajebiste stary, robiliśmy sobie trapa na botera na larvach no nie? i ropnelismy tych larv w kij i beka bo się podwajały trochę respawny jak larva była na samym krańcu zasięgu zniknięcia~~

my polowoaliśmy na bota na ancientach jakiegoś tam 90 ms'a czy tam trochę większy lvl xD, i stary my tak czekamy aż będzie wracał do depo, a tu nagle ktoś wyskakuje z dziury i stoi jakoś długo bo aż 4 hity ale nie miał jak uciec

i potem patrzymy, jakieś wpizdu itemy dobre i w chuj kasy, to patrzymy nick, a to się okazało, że to było 220 rp xD diluj z tym :D i jeszcze bez aola xDDDDD to było zajebiste na non pvp, a nie jak teraz tylko boty latają i nie ma ich jak ubić


wgl ja głównie jak grałem to ubijałem boty i to było ekstra, a teraz to tylko ta gra to exp, boty i questy robione przez service

- - - Updated - - -

albo akcja z witchem na bagnach venore lub minotaurach na poh'u to było fajne, btw mnie też pare razy tam trapneli. ale ja bylem ogar i nosilem na swoim knighcie energy ringa - po co? wrzucam energy ring i daje exita :D to akurat zawssze przezywalem takeigo trapa bo kick byl ;d a nooby padaly na witchu xd

wgl, albo prowadzenie ludzi na resp 4 witchy i bl;okowanie xDDD

to jeden z ostatnich trapow, juz na nowszym kliencie gry, 166 ek:

http://www.youtube.com/watch?v=zDk9h3zvxVo
 
@up
Zmarnowałem pół swojego czasu gry jak jeszcze byłem gimbusem i nie chciało mi się expić.
Połączą? Fajnie, niech tylko zostawią typy światów.

No trapy fajna sprawa, tak na prawdę kończąc grę na pvp i tworząc nową postać na non-pvp zacząłem być takim trochę gimbusem i grać w tibię jak prostak.
Albo się mnie kochało albo nienawidziło za to xD Wpierdalałem się na respy ludziom i ganiałem za nimi aż wychodzili, nieraz po kilka godzin

Prawdziwe trapowanie skończyło się na npvp wraz z wprowadzeniem przechodzenia przez ludzi i mwalle, potem już tylko zabijało się boty fieldami i paczkami.
Ja z kumplem preferowaliśmy raczej roty na dara - 610dmg na ryj jak ktoś podszedł do stacka ale dla mnie zawsze najfajniejszym sposobem zabijania noobów będzie lurowanie.
Czekasz aż gość zejdzie wystarczająco głęboko by nie móc zaraz uciec potem robisz mu piekło z nietypowej wycieczki, coś pięknego.

Albo demon skeletony :D jak raz się tam wyjebałem od lura ośmiu tak 120 leveli później sam ten trap robiłem i się 120k dorobiłem na nobkach

Jeśli chodzi o obecną grę to zajrzałem na nerane z ciekawości żeby pogadać ze starymi znajomymi, nie ma tam już nawet kto zrobić poi service, oni sami nie mają chęci do gry tylko bocą, chcieli żebym wracał do gry ale robić pala od zera to marnotrawienie czasu a kupienie chara to brak przyjemności z gry od zera ;d

moje trapowanie to się opierało o furniture kity - dla wielu botterów była to przeszkoda nie do pokonania, czasochłonne ale efekt zadowalał
 
@up
Zmarnowałem pół swojego czasu gry jak jeszcze byłem gimbusem i nie chciało mi się expić.
Połączą? Fajnie, niech tylko zostawią typy światów.

No trapy fajna sprawa, tak na prawdę kończąc grę na pvp i tworząc nową postać na non-pvp zacząłem być takim trochę gimbusem i grać w tibię jak prostak.
Albo się mnie kochało albo nienawidziło za to xD Wpierdalałem się na respy ludziom i ganiałem za nimi aż wychodzili, nieraz po kilka godzin

Prawdziwe trapowanie skończyło się na npvp wraz z wprowadzeniem przechodzenia przez ludzi i mwalle, potem już tylko zabijało się boty fieldami i paczkami.
Ja z kumplem preferowaliśmy raczej roty na dara - 610dmg na ryj jak ktoś podszedł do stacka ale dla mnie zawsze najfajniejszym sposobem zabijania noobów będzie lurowanie.
Czekasz aż gość zejdzie wystarczająco głęboko by nie móc zaraz uciec potem robisz mu piekło z nietypowej wycieczki, coś pięknego.

Albo demon skeletony :D jak raz się tam wyjebałem od lura ośmiu tak 120 leveli później sam ten trap robiłem i się 120k dorobiłem na nobkach

Jeśli chodzi o obecną grę to zajrzałem na nerane z ciekawości żeby pogadać ze starymi znajomymi, nie ma tam już nawet kto zrobić poi service, oni sami nie mają chęci do gry tylko bocą, chcieli żebym wracał do gry ale robić pala od zera to marnotrawienie czasu a kupienie chara to brak przyjemności z gry od zera ;d

moje trapowanie to się opierało o furniture kity - dla wielu botterów była to przeszkoda nie do pokonania, czasochłonne ale efekt zadowalał

noo, jeszcze po wyjściu już nowych clientów 9.x była opcja zabijania, ognisko + naokoło parcele, i bot mógł sforsować parcele, ale jak była droga bez parcela to wybierał ją i tak fajnie się trapowało, wraz z zasypaniem ogniska i ubiłem parę typa.. niestety potem już boty jak był parcel to przechodziły przez niego nie szukając drogi na około;/

najlepszy był trap na respie 3 witchów, jak jeszcze witch składał 30 lvl'a na combo, to stary tam 50 lvl się składał na dobrym trapie xD, a teraz co? jakiś czas temu zaprowadziłem tam 12 lvl'a i sobie poradził z tymi 3 witchami... żałosne, teraz to te potwory nic nie biją, nie to co kiedyś, że np. huntery 100 lvl'y idąc na dark katedre wolały kupić stealth ringa niż ryzykować lur 2 hunterów, co strzalały po 200+ i w tym do 3 strzałów na turę.. ;/ teraz huntera każdy noob na 15 złoży naewt... a kiedyś to pamiętam się fire fieldy kupowało by go huncic na femor hills, wchodziło się, jeb fire field w niego i czekało, padał na 2 fire fieldy i to było fajne, a nie jak teraz // teraz to respy typu na północ od amazon campu gdzie jest hunter + 2x bear nie mają sensu
 
nie wiem czy wiesz ale ten resp stoi tam dobre kilka lat, jeszcze w 7.6 był jak zaczynałem

fajny początek gry, przeżyłem 3 mass kicki w ciągu godziny i zapowiadają się kolejne
Tibia - Free Multiplayer Online Role Playing Game - Forum

ja rozumiem ddosy były zawsze ale w ~2008 było tego mniej
co jak co ale po tylu latach to jednak powinni zapłacić te kilka tysięcy euro więcej i załatwić sobie jakiś system radzenia sobie z atakami

edit: o kurwa to już 5 lat
 
Last edited:
nie wiem czy wiesz ale ten resp stoi tam dobre kilka lat, jeszcze w 7.6 był jak zaczynałem

fajny początek gry, przeżyłem 3 mass kicki w ciągu godziny i zapowiadają się kolejne
Tibia - Free Multiplayer Online Role Playing Game - Forum

ja rozumiem ddosy były zawsze ale w ~2008 było tego mniej
co jak co ale po tylu latach to jednak powinni zapłacić te kilka tysięcy euro więcej i załatwić sobie jakiś system radzenia sobie z atakami

Ale wariacie, mamy 2013, od 2008 mineło 5 lat. w tym czasie ile powstało nowych "sposobów, technologii" do ataku typu "DDoS", ile osób sie w tym wyszkoliło, chociaż nie potrzebna jakiejś wiedzny z NASA.
 
Last edited:
Back
Top