• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Windows 8

włączam kompa "na dwa razy" 1 włączam i idę wlać wodę do czajnika i włączyć by się grzało, przychodzę spowrotem i już ledwo ledwo i już mam okienko logowania i zaczyna się ładować, to w tym czasie ide sobie kanapki zrobić i wracam i wszystko git

Poruszyłeś moje serce.

No ale Ty uzywasz jakiegos bloated systemu, a nie systemu dla mistrzowskiej rasy :(.

Jaki teraz OS dla nadludzi w modzie ?
 
Last edited by a moderator:
każdy niech używa czego chce(albo na co go stać)
mnie strasznie męczy, jak ludzie tak chwalą linuxa, że taki lekki czy coś
to, że coś mało ramu potrzebuje, ale żadna aplikacja nie chce działać względnie płynnie na a64 3000+ nie znaczy, że toto jest lekkie
prawdopodobnie na aktualnym sprzęcie bym się z kubuntu dogadał całkiem fajnie
pytanie tylko: po co? są rzeczy, których na nim nie zrobię
jak na przykład słuchanie muzyki(bez foobara się NIE DA)
 
każdy niech używa czego chce(albo na co go stać)
mnie strasznie męczy, jak ludzie tak chwalą linuxa, że taki lekki czy coś
to, że coś mało ramu potrzebuje, ale żadna aplikacja nie chce działać względnie płynnie na a64 3000+ nie znaczy, że toto jest lekkie
prawdopodobnie na aktualnym sprzęcie bym się z kubuntu dogadał całkiem fajnie
pytanie tylko: po co? są rzeczy, których na nim nie zrobię
jak na przykład słuchanie muzyki(bez foobara się NIE DA)

mpd + ncmpcpp, to ze nie umiesz, to nie znaczy ze jest zle.

Jaki teraz OS dla nadludzi w modzie ?
Zalezy od przeznaczenia :p
 
Gento ma brzydki GUI więc nie jest dla nadludzi.

No i mam GPU nvidii która z unixami się nie lubi z wiadomych przyczyn.

Gentoo domyslnie nie ma zadnego interfejsu (DE/WM), tak samo Arch, i to jest w tym pieknego ze masz pelna kontrole nad wygladem swojego systemu, po instalacji systemu instalujesz wlasnie Desktop Environment i Window Manager, wiec praktycznie mozesz sprawic, aby Twoje Gentoo wygladalo dowolnie jak chcesz. A z tego co wiem nVidia lepiej dziala na *nixach niz ATI (przynajmniej ja z kartami ATI/AMD mialem problemy, open source driver co prawda jest bardzo dobry, ale nie dla 3D, a prioprietary driver nie ma supportu dla starszych kart, wiec trzeba uzywac legacy :<).
 
No zobaczyłem przykładowe interfejsy i mi się nie podobają.

>nVidia działa lepiej na *nixach

Twórca Linuxa pokazuje Nvidii środkowy palec i obwinia za problemy ze sterownikami | AntyWeb

A z jakiejs innej dystrybucji Linuxa podoba Ci sie interfejs? Jesli tak to nie ma problemu ze zrobieniem tego samego na Gentoo/Arch/Cokolwiek, poza tym wiekszosc przykladowych interfejsow wyglada jak gowno, trzeba troche przy tym podlubac zeby bylo dobrze wg. wlasnych preferencji, a co do tego postu to mozliwe, ze sie wypieraja supportu dla Linuxa, co nie zmienia faktu, ze dziala sprawnie, a na pewno powiedzialbym ze sprawniej niz ATI/AMD :p Poza tym, wybor nalezy do Ciebie, nie wmawiam, ze powinienes tego czy tamtego uzywac, ale warto wyprobowac rozne systemy i rozne dystrybucje, najwiekszy problem jest, ze wiekszosc ludzi cale zycie uzywalo Win i po prostu boi sie zmian, lub ciezko im zmienic przyzwyczajenia. :p
 
OpenSuse'owe GUI mi się całkiem podoba, nie zbyt chce mi się bawić w dostosowywania do własnych preferencji jak to jest w przypadku instalacji dodatkowego środowiska graficznego, wiem że przyzwyczajenie to kwestia obycia w systemie ale ja w linuxowych GUI nie siedze od wczoraj i całkiem dobrze je znam, KDE/GNOME nie zbyt mi podpasowało, standardowy GUI z ubuntu tak samo, jedynie gui w dystrybucji opensuse jakoś tak mnie oczarowało, jednak wychodzę z założenia, że do mojego użytku bardziej winda podoła, bo z wine korzystać nie będę :)
Co do supportu to trochę powątpiewam jeżeli chodzi o stery nvidii dla unixów.
 
mpd + ncmpcpp
dobra, może po kolejnych kilku latach konfigurowania bym uzyskał pożądany efekt ^^
nie chce mi się jakby
poza tym kocham win8
a jeśli win9 wyjdzie jaki powinien być win 8 to też już go kocham
 
Ale męski offtop jest w tym temacie :D

@Seminari mówiąc męski miałem na myśli taki konkretny, porządny :p
Na windowsie 8 zrobisz to szybciej bo jest lepsza szukajka
 
Last edited:
Ale męski offtop jest w tym temacie :D

nie rozumiem czemu "męski"? bo laski nie interesują się linuxami i innymi nie microsoftowymi ?



#'nadludzie'

tak czytam czytam i czytam i nie wiem ocb, a żebym się dowiedział za dużo czasu bym musiał na google spędzić xD


aha i mam pytanie jak to by było np. na tym windowsie jak mam tak jak teraz po 90 plików np. lua czy innych w folderze, bo z tego co czytam to trudniej by mi się pracowało tzn wolniej by było wszystko otworzyć, sprawdzić, poprawić itd?
 
Back
Top